2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Benim sezaryen oldu. Ameliyat sonrası seni yürütüyorlar ne yap ne et yürü mutlaka sık sık o ağırlık ancak geçiyor.
İlk sütüm gelmemişti ama yine de hep emzirdim ve geldi. Göğüs uçların yara bile olsa boş da olsa emzir.
Ben pijama hiç kullanmadım. Altına bez falan takıyorlar, değiştiyorlar sürekli. Önü düğmeli elbise hayatımı kurtardı.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar

Arkadaşlar 2 saatte bir kuralına tamamen uyuyor musunuz?
benim kız bazen zor uyanıyor onu uyandırmakla yarım saat geçiyor. Bazen de çok emiyor o yüzden 3 saati bulduruyorum açıkçası kendimde dinleniyorum kötü mü ediyorum?
Bir de 2 saatte bir tek memeden 10dk emiyor bırakıyor, bazen hiç emmek istemiyor bazen de bi memeyi 15 dk emiyor diğerine geçiyor. Sizde nasıl emzirme süreleri?

Evet belki benm de sutum hemen gelmez takviye vs kullandnzmi sut icin

Kendi ne zaman istedi veriyorum. 2 saatte oluyor 3 saatte. 10 dk emdiği oluyo 20 dk da. Uzun uyudu uyandırayım demiyorum. Acıkınca mızırdanmaya başlıyor zaten. Doyup doymadığını çişli kakalı bezden anlarsın. Akşamları bir süre huzursuzluğumuz var o zaman devamlı meme istiyor

Eğer bebeğinizin süte alerjisi varsa hiçbir süt ürününü tuketmenizi tavsiye etmem.Keçi peyniri dahil alerji yapıyor çünkü.Yine de deneyerek öğreneceksiniz.Benim de çok fazla sütlaç tukettigim için bebeklerde alerji oluşmuştu.İnsallah bu bebişin alerjisi olmaz

Ama bebekler cabuk doyuyo hep o sulu kısmı icse gelisimi fazla olmaz ki
Canım benim doktorum ve ebem hangi göğüste emmeyi biraktiysaniz o göğüsten başla bi dahaki emişte dediler. Böylelikle bebek o yağlı sütü alamadıysa bi dahaki emişte almış alıyormuş
Benim de sezeryandı canım söylediklerine birebir katılıyorum. Ağrıyı bosverip yürümek çok önemli. Koridorlarda en az 20-30 tur at dedi bana doktorum. Süt konusu bizde de hemen gelmedi ve ben elle sağma yaptım. Yenidoğan hemşiresi arkadaşımı çağırdım o çok yardımcı oldu, mutlaka hastane hemsirelerinden destek al sütün gelmezse ve sürekli memede tut bebeği. Elle sağma sonucu az az kolostrum geldi ve 3.gun gecesi güzel sütüm gelmeye başladı çok şükür. Pes etmemek önemliymiş gerçekten. Bide sezeryan sonrası odaya çıkınca ağrı hissedince hemen ağrı kesici isteyin, ben vakti vardır diye istemeyip ağrıya biraz direndim ama yanlış yapmışım, söylemek de lazımmış:) kolaylıklar dilerim, şimdiden hayırlı olsun I insaatci

İlk hafta hafiften sarardı diye iki saatte bi zorla uyandırdım ama hem o hem ben çok yorulduk. Her seferinde çocuğun altını açtım uyandırmak için şimdi her altını açtığımda deli gibi ağlıyor travma mı oldu acaba diyoruz. Kilosu 10.günde iyi artınca saldık artık zaten kendisi en geç 3 3 buçuk saate uyanıyor. Yeri geliyor saatte bi emiyo. Ama bizimki Bi tutunca yarım saat bırakmıyor boş boş da olsa emiyor.

Ohh MaşAllah yardımda bulunanların olması Harika. 6 ay sürdü biz herşeyi denedik bir araba da uyuyordu bir de Demirci de sallanan beşik yaptırdık onda duruyordu. Ama zamanla geçiyor. Gaz ilacı olarak da nurse harweys iyi geldi doktorunuza danışarak kullanırsınız belki. Hepsi geçiyor şimdi can yoldaşıyız tadını çıkarın kuzunun

Kızlar ya göğüslerimdeki dolgunluk sertlik tamamen gitti bunun olacağını biliyodum ama 2haftamız yeni bitti daha bu kadar erken mi gidiyodu. Sütüm mü azaldı yoksa anlamadım ki
Memeniz terbiye olmuş bu iyi birşey. Artık biranda dolup bebeğe hızlı akış olmuyor tam olması gerektiği gibi gidiyor.

Evet belki benm de sutum hemen gelmez takviye vs kullandnzmi sut icin
Aktardan milk tea diye bir şey aldım faydalı olmuştur diye düşünüyorum
ah o huzursuzluk hava kararmaya başlayınca kalbim sıkışıyor yine ağlama nöbetleri başlayacak diye
bizimki o kadar emmiyor işte. En fazla 20 dakika gerçi daha 6 günlük belki yoruluyordur ? Ondandır diye düşündüm sonuçta onlar için baya efor. Bizimki de hafif sarı ve aynılarını yaşamışız alt değiştirince uyanıyor
Alerji olunca nasıl anlıyoruz peki
Tepkileri noluyor

Hiç bir şey vermedi doktor malesef olacak bunlar dedi
Memeniz terbiye olmuş bu iyi birşey. Artık biranda dolup bebeğe hızlı akış olmuyor tam olması gerektiği gibi gidiyor.
Önceden en sevdiği memem sağ taraftı. Şimdi orayı hiç istemiyor. Tabi o mememde şişti ve sürekli süt akıyor. O yüzden mi istemiyor acaba? Hızlı akış falan mı oluyor dediğiniz gibi

Daha gaz olmadığını düşünüyordur doktor. Bize de hemen vermemişti. Biraz sabır o zaman. O istemediği memeyi biraz sağıp sonra verin. Muhtemelen tazyikli geliyordur süt rahatsız oluyordur

S sumici Canım nasilsin kontrolün nezaman senin benim kahverengi leke gelmeye başladı yarında kontrolüm var
İyiyim ben ya.İki gün hafif bel ağrısı yaşadım bugün turp gibiyim.Benim de yarın kontrolüm var.Bakalim doktor ne diyecek.Günlük dört litre su içiyorum.Senin lekelenmen nişan olabilir.Sancında çıkıyordu değil mi nstde.Bende sancı da çıkmıyorduSanırım doktor yarın suyun durumuna göre karar verecek.Suni sancı demez inşallah yine.Kabul etmeyeceğimi biliyor

Aynı gün busefer kontrolümüz evet bende nişan olabilir diyorum sancılarım zaten var ama bakalım nasip kilo almışlardır da suni sanci falan demezler gerçekten ya kendi sancimizla olsun bende korkarak gideceğim yarın. Seninde sorun çıkmaz umarım yarın haberleşiriz ozaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…