2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar dün 5bucukta hastaneye yatisim yapıldı benim kız fena evde suyunu resmen patlattı bi hareketiyle o anı hiç unutamam heralde evden çıkmadan meryemana otunu suya koyduk birazda üzerinden içip çıktım. Ağrılarım çok hızlı ilerledi zor tabi o sancılar insan biyerde dayanamayacak bitmeyecek zannediyor. Ama geçip bitiyor sonuçta 8bucukta doğum oldu. Hastaneye yatisim doğumun olması toplamda 3 saat sürdü iste. Kesi olmadi doğum anında biraz yırtılmış 1 dikiş atılmış. Oyuzden rahatım çok şükür. Simdi meme savaşları başladı sol göğsümü verdiler ilk başta onu cok güzel emiyor sağ göğsümü 1 kez alıyorsa 3 kez almıyor oynuyor resmen. Rabbim herkesi kurtarsın inşallah. Ocak ayı kapanışını bizler yapiyoruz🤗
Maşallah süreç çok hızlı ilerlemiş.Ben de meryemana otu aldırayım yarın.Tekrardan bebişinle güzel bir hayat dilerim😊 Ocak ayını kesin ben kapatacağım biliyorum kendimi😁

Bi kaç gündür öyle yapıyorum canım ama göğsümün birinin ucuda pek yok birde göğüs doluyken üstüne bi de tazyikli olunca hiç almıyor onu kan ter içinde kalıyoruz ikimizde.şaşırdım artık napacağımı 😣
Canm tazyikli olmasını engelle canm o bebegin diline zarar verir agzini yakar pamukçuk falan olur eger coksa oncedrn birax sag bosalt yada vermeden once meme ucunu bastır yuvarlak olcak sekilde msaj yap

Ayy bugun benm icinde cok yorucuydu bebgin kontrolu benm kontrolu git gel baya yoruldum. Bebegim cok sukur bugun 4. Gönümüzdu kilosu 3100 sadcee 50 gr kaybımız vardi buda gayet iyi yani benmkisi de cok emmek istiyo sonra kusuyo aradan 1 dk gecmiyo yinr süt arayisinda doktora söyledim . Kakasini yapiyo mu dedi evet dedim o zaman sıkıntı degil dedi kusmasi.
Benmde alttan dikislere bakti ve ultrasondn muayene etti bi sıkıntı gormedi cok sukur ama ben dikislerden cok rahatsizim ya ağrı var bide bicak batar gibi agrisi sizisi oluyo doktora soyledim ama çok nazliymisim gibi bakti bana

Kizlar genel anesteziyle bugun coksukur yavruma kavustum acayip derecede agrim var bide gaz sandım gaz icin size bi ilaç veya serum uygulandimi
ben de kombine spinal epidural sezeryan oldum sabah 9,5 ta kızımızı kucagımıza aldık, eşim de benle girdi. sağolsun kısa sürdü cok korktum ama korktugum kötü seyleri hic ysamadım, yalvar yakar lutfen korkuyorum diyerek yattım. sonra fazla sulu bir ortamda kızımı gösterdiler sonra yanıma yatırdılar optum sıcacıktı, muthiş bişey cok hızlı oldı hersey sonrasını istemmiyorum uyutum dedim uyuttular , ameliyathane kapısından cıkarken cagırdılar uyandım odama.cıktık, kızım da geldi.
annem ve kardeşim kapı onunde beklerken eşim cocukla giyinme odasına gitti. sobra odaya geldi kızım. komik emzirmek tutturmakla gün gecti.
ayagımın biri eepidural basmaktan uyusugu gecmediği için yuruyemeöiştşm ama iki saat sonra yuuruduum sukur, gaz buyuk abdest ten sonra daha rahatım ,bebiş de kakasını yaptı ve çiişini yaptı, herkes cok ilgilendi, yarın daha iyi olırum inş. annrm dinleniyor sonra ben uyurum biraZ.

Kızlar sağılan süt bebeğe oda sıcaklığındayken verilebilir mi yoksa sıcak su içinde bi miktar ısıtmak mı gerekir?

ben de kombine spinal epidural sezeryan oldum sabah 9,5 ta kızımızı kucagımıza aldık, eşim de benle girdi. sağolsun kısa sürdü cok korktum ama korktugum kötü seyleri hic ysamadım, yalvar yakar lutfen korkuyorum diyerek yattım. sonra fazla sulu bir ortamda kızımı gösterdiler sonra yanıma yatırdılar optum sıcacıktı, muthiş bişey cok hızlı oldı hersey sonrasını istemmiyorum uyutum dedim uyuttular , ameliyathane kapısından cıkarken cagırdılar uyandım odama.cıktık, kızım da geldi.
annem ve kardeşim kapı onunde beklerken eşim cocukla giyinme odasına gitti. sobra odaya geldi kızım. komik emzirmek tutturmakla gün gecti.
ayagımın biri eepidural basmaktan uyusugu gecmediği için yuruyemeöiştşm ama iki saat sonra yuuruduum sukur, gaz buyuk abdest ten sonra daha rahatım ,bebiş de kakasını yaptı ve çiişini yaptı, herkes cok ilgilendi, yarın daha iyi olırum inş. annrm dinleniyor sonra ben uyurum biraZ.
Canim hayirli uğurlu olsun hepimize peki gaz icin ilaç verdilermi ben daha rahatlayamadim

aaa aynı sorun bende de var çok cnm yanıyor, dil bağı nedir ilk kez duydum emzirme danışmanına gideyim ben de o halde 😔
1611273844117.jpeg

Bu şekilde oluyor canım dil ucu çatal gibi oluyor genelde

Çook sağol cnm benim seninde tekrar başın sağolsun💐 yattıkları yer nurla dolsun🤲
2 kez kanseri atlattı hep öleceğim modundaydı. Covid oldu torunu sayesinde umut doluydu,hastane enfeksiyonunu öğrendi bunu da yeneceğim daha torunumu parka götüreceğim dedi. 🥺 aynı sizinki gibi bebeğim umut oldu ama dayanamadı işte 10 gün😭 Ben tek çocuğum oğlumda ilk torun olacaktı. Nasip olmadı. İnşallah dediğin gibi görmüşlerdir/göreceklerdir canım😔

Babanın duası kabul olmuş cnm ne mutlu en azından hamile olduğunu,muradına erdiğini görmüş. Yani insan avunuyor işte..🥺 ben geçen hafta dr'un beni telaşlandırmasıyla aradım ağladım anneme nasıl yapacğm haftaya diyor dr dedm siz yanımda yoksunuz dedm. Telefonda o kdr ağladım ki babam aldı en son ben sana dua edeceğim üzme kendini fln dedi ağlamaktan anlayamadm bile. Son konuşmamız bu oldu. Şimdi o kdr üzülüyorum ki gider ayak babamı üzdüm endişelendirdim kendi korkuma yenik düştüm diye. 😭😔🥺 kendi aradan çekildi,annemde yanıma gelebildi böylece gibi geliyor. Kahroluyorum 😭
Bende babamla konuştuktan bir iki dakika sonra vefat etmişti... Annemin dediğine göre son konuştuğu insan benmişim😞😞😞😞 acımız derin...yürek sızısı olarak kaldı bende... Mekanları cennet olsun inşallah duadan başka bir şey gelmiyor artık elden😭😞

Ayy bugun benm icinde cok yorucuydu bebgin kontrolu benm kontrolu git gel baya yoruldum. Bebegim cok sukur bugun 4. Gönümüzdu kilosu 3100 sadcee 50 gr kaybımız vardi buda gayet iyi yani benmkisi de cok emmek istiyo sonra kusuyo aradan 1 dk gecmiyo yinr süt arayisinda doktora söyledim . Kakasini yapiyo mu dedi evet dedim o zaman sıkıntı degil dedi kusmasi.
Benmde alttan dikislere bakti ve ultrasondn muayene etti bi sıkıntı gormedi cok sukur ama ben dikislerden cok rahatsizim ya ağrı var bide bicak batar gibi agrisi sizisi oluyo doktora soyledim ama çok nazliymisim gibi bakti bana
O dikişlerin iyileşmesi bende kırk günden fazla sürmüştü.Tek değilsiniz yani😔Umarım sizinkiler daha erken iyileşir çünkü oturarak bebeği emzirmek tuvalete gitmek falan işkence oluyor

Kizlar genel anesteziyle bugun coksukur yavruma kavustum acayip derecede agrim var bide gaz sandım gaz icin size bi ilaç veya serum uygulandimi
Allah analı babalı büyütsün genel anestezi dediğin sezaryan çeşidimi bilmiyorum sezaryan oldum gaz için iğne vurdular gazın çıkmıyordu gaz çıkmadan bırakmıyorlar

sallama rezene cayı, dünden kayısı hosafıf içmiştim. bugun de içtim. bol su baska henuz bişey yapmadım ama sukur gaz cıkardım
Canım hayırlı olsun güle güle büyütün. Ben de ilk dogumumda bol bol kayisi hosafi içmiştim, bağırsaklarım rahat çalışmıştı. Çünkü ıkınarak sezaryen yerini de zorlamamak lazım

X