2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Benim de hiç yok yalniz değilmişim demek ki. Doktor bana bu gun en sonunda bikac gün daha bekleyelim yoksa suni sancı veririz dedi. Ilk doğum olduğu için doğumun başlaması zor olabilir dedi. Kafam allak bullak oldu

Lansinoh göğüs ucu kremi bana çok iyi geldi...göğüsler benimde çok feciydi... Süt sağma makinesiyle sürekli saga sağa damla damla verdim...dut suyu, hoşaf, boza,tahin,pekmez tahin helvası tükettim bol bol. Arttı çok şükür ...

Canım hepimiz aynı şeyleri yaşadık. Benim sütümde 4. Gün geldi. Ben gaz sancısından ağlıyor sanarken bebeğim açlıktan ağlıyormuş çok üzüldüm ama sürekli emzirdim kendimi bırakmadım sütüm geldikten sonra şükür güzelce emzirebildim bebeğimi. Uçları yara olduğunda canım çekildi dişimi sıktım ama geçti geçiyor yani. Kendini üzme sen çok iyi annesin sadece biraz zor zamandan geçiyorsun o kadar. Biraz sabret emzirmeye devam et. Göğüs yaralarıma aleo vera çok iyi geldi benim sürüp gümüş kapak kapattım. Kurumasına izin verme o zaman çok acıtıyor. Geçecek hepsi

Benim de hiç yok yalniz değilmişim demek ki. Doktor bana bu gun en sonunda bikac gün daha bekleyelim yoksa suni sancı veririz dedi. Ilk doğum olduğu için doğumun başlaması zor olabilir dedi. Kafam allak bullak oldu
Canım benim önce suyum geldi, üstünden 6 saat geçtikten sonra kendi sancılarım başladı ama açılmam ilerlemedigi için suni sancı verecekti doktorum. Ben suniye dayanamayacagimi düşünüp sezeryan oldum ilk dogumumdu, suni öcü gibi gösterilmişti bide sabaha karşı yanımda bi kadın doğum yapınca psikolojik olarak aşırı düştüm, yoruldum ama bi şekilde doğurdum. Yani bi şekilde doğurup unutuyosun bile ne yaşadığını. Kafanı hiç bulandırma, bebeginle aynı bedende son günlerin keyfini çıkarmaya çalış

Sütü arttıran en önemli şey moral canım.
Kim ne derse desin
Her ne olursa olsun
Moralini yüksek tutmaya çalış.
Bunu da atlatacağım.
Bu da geçecek diye telkinde bulun kendine.
Sonra Bi bakmışsın hepsi bitmiş.
Kızlar zaten yaralar için söylemiş çözümler.
Benim de yara oluyordu.
Hindistan cevizi yağı şifa oldu.
Şimdi kapak dahi takmıyorum.
Biraz acı çektim 3 4 gün. Her kumaş değdiği zaman.
Kanım çekildi dediğin gibi.
Ama alıştı göğüslerim yavaş yavaş.
Srnin de alışacak.
İnan buna.
Ben hep dedim ki milyonlarca kadın nasıl Emziriyor. Sen de öyle yapacaksın kızım. Korkma. Başaracaksın. Canın yana yana başaracaksın. Sonra hatırlamıcaksın bile can acını. Yavruna bak ona dokun göğsüne yatır ve moralini yüksek tut. Bak nasıl sütün geliyor

Kızlar kakada beyaz parçacıklar normal mi sizin bebeklerinizde de var mı? Bide kakaları zaten sıvı ishal olsalar nasıl anlayacağız tecrübeli anneler?

Benim gece düzenli sancım var sabah sancım hiç yok

Az once doktor randevumdan çıktım ve işin garibi benim de bugün nstde hiç sancım çıkmadıBiz doktoruma bekleme kararı aldık.Haftaya pazartesi tekrar randevum var.Bence suni sancı almayın.Eğer rahimde hiç açılma yoksa suni sancı bebeği strese sokuyor ve sonu sezaryenle bitiyor.Herhangi bir sorun yoksa 42.haftaya kadar beklenebilir.Benim bebeğin suyu az olduğu için daha dikkatli olmam gerekiyor.Siz eşinizi dinlemeyin.Stres yapmayın.Ahududu yaprağı çayı,hurma kaynatıp içmek,tarcin çayı, merdiven inip çıkma,evde yerleri eğilerek silme,pilates topu egzersizleri ve eşle birliktelik doğumu tetikleyen şeyler diyorlar.Bunlari deneyebilirsiniz.Ben deniyorum ama henüz tık yok

Yaram her defasında kalkıp kabuk bağlıyor süt ancak o emdiğinde doluyor her kremi deniyorum lansinoh fito garmasten bugün ayva çekirdeği yaptım gümüş kapak ısmarlayacağım Allahım diyorum Benin’de güldür bebeğimin rızkını yemeğini ver diye dua ediyorum

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim emzik biberon hepsi var bizde emisinin kuvvetlendigini düşünüyorum silikon ile o yüzden kilo aldı bence ama son sütü tamamen çektiğini düşünmüyorum bu da beni huzursuz ediyor hep aklımda şüphe var . silikon un hijyeni çok zor sürekli temizle emzir zorluyor inşallah biz de başarılı olabiliriz bu süreçte

Kızlaaaarrr nasılsınız uykusuz geceler başladı mı doğurmayan kalmadı sanırım benim bi sorunum var gün boyu emziriyorum sabaha karşı 4’te ve 7’de mama veriyorum 2 gündür kaka yapmadı acaba doymuyo mu bebeğim sütümde var yani zaten aç kalsa çok ağlar hatta kusuyo da fazlasını ama kaka yapmayınca endişelendim sizde durumlar nasıl

Ben de denedim parmala beslemeyi hatta neler neler denedim sürekli teklif ettim ama silikonsuz almadı hiç sen başarmışsın bravo benim de en büyük derdim silikon hem hijyeni hem de süt kanallarını iyi boşaltamaması sinirimi bozuyo

Herkesin ilk hafta gelmiş bnm sadece emdiğinde az doluyor sonra geri çekiliyor 3.gün şekeri düşük çıktı mama verin kilodu az sarılık olabilir dediler bizde 20dk emzirip mama veriyoruz sarılık riski nezmn geçer acaba mamayı çok azaltmak istiyorum bide gümüş kapak şimdi alacağım aloevera bitkisi mi ondan evimizde varda bebeğe zarar verir mi

Evet ben de emzirdikten sonra hiç göğüslerim boşalmış gibi hissetmiyordum, bir de cidden o hijyen sorunu var, yıka, dezenfekte et falan. Şimdiki aklım olsa daha iyi araştırır, gerekirse elle sağıp verirdim ama şu uca bulaşmazdım. Ten tene teması da çok öneriyorlar, şu an soğuk; ama birlikte banyo yapmak, sling kullanmak veya uykuya geçerken veya daha tam uyanmamışken emzirmeye çalışınca da alabiliyormuş bebekler. Bana hemşire sürekli teklif et; ama sakın çok ısrarcı olma dedi, bebekler gerçekten de anlıyor bizim stres olduğumuzu, ek olarak bunları önerebilirim, inşallah siz de uçtan kurtulup rahat rahat emzirirsiniz :)

Mama kabızlık yapıyor olabilir mi? Ben sadece birkaç kez mama verdim; ama mama verdiğim iki günde de yaklaşık bir gün boyunca kaka yapmadı çiş yapmasına rağmen. Ben o zaman mamadan bilmiştim, yapabilirseniz bence mama yerine kendi sütünüzü sağıp verin zaten sütünüz varmış; çünkü hiçbir mama anne sütü kadar kolay sindirilmez diye düşünüyorum.

Sür, emzirdiğin zaman sil yumuşatıyor ucunu. Boş kaldıkça sür. Benim de sarılık oldu geçsin diye sürekli emzirdim 10 gün sürdü sarılığı. Kilo almaya başlayınca mamayı kesersin onu dert etme. Süt için de bol sıvı tüket tencere tencere kayısı hoşafı içtim ben

Ben kalkan öneririm gümüş kapaktansa. Aventin kalkanları hem hava aldırıyor hem kıyafetle teması kesiyor hem de sütün gelmeye basladıgında kalkanda birikiyor akanlar, onları da bebeğine verebiliyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…