2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240

Canım bize doktorumuz doyup doymadigi idrardan belli olur kakadan belli olmaz demişti. İdrarını gün icinde yeterli ise doyuyordur dedi. O saatlerde mamayı niye veriyorsun canim. Ben de acaba gece doyuyor mu mama mı versem diyorum sürekli ağladığı için.

Biraz baktım da ya sütün yağlı olmasından ya da bebeğin bi şeye alerjisi olduğundan olabilirmiş. İnşallah yağdandır.
Gazı olmasa da gece sürekli ağlıyor bebeğim. Ben de acaba bir şeye mi alerjisi var diye düşünüyordum. Hatta bugün süt ürünleri ve yumurtayı yemeyeceğim bakalım hala aglayacak mı gece . Gece alttan üstten gaz çıksa da ağlıyor.

Bizim oğlan dün akşam 5ten gece 2 ye kadar uyumadı kaç kere emdi beni artık saymadım. Göğüs uçlarım inanılmaz çatladı hatta yarıldı. Başta gümüş kapak iyi gelmişti ama sonra hep nemli tuttuğu için resmen iyice yumuşattı oraları bebiş de kötü tutynca parçalandı hep. Artık emzirirken ağlıyorum. Zaten ya o ağlayacak ya ben. O kadar emdi ki bi ton kustu gece sürekli üst çarşaf değiştirdik.

Kaç gündür çocuğa boşa mı pat pat yaptım yani . Herkes emzirir emzirmez muhakkak gaz çıkar diyor. Ben de her emzirmede ağızdan gaz çıkarmaya çalışıyorum zorla
Hayır boşa değil yap zaten bırakma. Ağızdan çıkmayan gaz aşağı iniyor zaten ve daha da zor oluyor çıkması. Şuan gazı yok ne güzel bence yine devam et çıkarmaya

Kaç gündür çocuğa boşa mı pat pat yaptım yani . Herkes emzirir emzirmez muhakkak gaz çıkar diyor. Ben de her emzirmede ağızdan gaz çıkarmaya çalışıyorum zorla
Emzirme arasında ve sonunda gaz çıkarmak lazımmış evet ama bebek rahat şekilde uykuya daldiysa zorlama canım. Rahat olmasa uyuyamiyolar zaten. Emme esnasında da pat pat yapiyorum ben. Yada emdikten sonra omzumda uyuyor o zaman rahatliyor zaten, hemde koklaşa koklaşa uyumuş oluyo oh mis gibi :)

Aşkım ben sabaha karşı çok yoruluyorum korkuyorum emzirirken kucağımdan düşer yada üstüne yatarım diye gün boyu emiyo zaten gece 2’ye kadar emiyo hep ayaktayım yardımcım da yok bir de kilo verecek diye de korkuyorum erken doğdu benim kızım doktor mama ver dedi ben de günde 2’ye düşürdüm mamayı günde 4-5 çişli bez değiştiriyorum doyuyo bence de hıçkırık tutuyo kusuyo mesela karnı tok kızımın ama kaka 2 güne bir

Mamayı 2 kere veriyorum gün boyu hatta gece 2’ye kadar emiyo yani onu vermesem ne değişir bilmiyorum

Ben biraz büyüsün şöyle 3-4 aylıkken bıraktırcam silikon ucu çünkü benim de gögsümün ucu çok yok ve bebeği de yormak istemiyorum

Hahah bosuna uğraşmışsın ne güzel gazı yok demek ki minnoşun. Gazı olsa öyle sere serpe sakin sakin yatmaz zaten merak etme her emzirmeden sonra gaz olmak zorunda değil, olduğunda anlarsın çığlık atıyor kıvranıyor resmen.

slikon ucla vermeyi dene ben kullanmadim ama daha rahat oldugunu soyluyorlar. Gumus kapak ben kullaniyorum sadece camasira degmedigi icin rahatlik veriyor yoksa yaraya bi etkisi yok. Sut icin de uzulme sabirla sag sutunu moralini yuksek tut zamanla artacak goreceksin ama stres sutun azalmasinda en buyuk etken unutma guclu ol

Uzun süre benim de öyleydi canım inan ki.
Ben de çok dua ettim dişimi sıktım.
Ya Rabbi dedim süt hakkı hürmetine sen bana dayanma gücü ver.
Hala acım yaram var ama ilk günlere göre çok daha iyiyim.
Biraz sabır.
Hep o bölgeyi kremle her emzirmeden sonra.
Lansinoh ben de kullandım.
Ama bence başarılı bir ürün değil
Hindistan cevizi yağı daha iyi geldi.
Bir de dene istersen.
Ben küçük fısfıslı bir şişeye karbonat ve su katıp karıştırdım.
Her emzirmeden önce göğsüme sıkıp temiz bir bezle siliyorum. Yaralarım daha hızlı iyileşti gibi geliyor bana.
Biliyorsun karbonat mikrop bakteri temizlemede çok başarılı.

Canım kabız olabilir aman dikkat et. Mamalar kabızlık yapıyor diye okudum pek çok anneden.
Anne sütünde mesela 10 gün kaka yapmasa bile sorun olmaz diyorlar.

Bende tecrubesizlikten ilk bebeğimde aynı şeyleri yaşadım maalesef. Üzüntüden ve meme acısından az olan sütüm hiç çoğalmadı. Stres çok etkiliyor üstüne uykusuzlukta tuzu biberi. Önce göğüslerin için mumsynaturel kremi tavsiye ederim benim hiç yara olmadı ilk günden kullandım gümüş kapak ile beraber. Sütünü çoğaltmak için morale ihtiyacın var bol su düzenli uyku tahin helvası sulu bulgur çorbası dut kurusu incir hurma vs kuru yemişler. Sen elinden geleni yap her anne bebeğine yeter bu düşünceyi sil kafandan

Bana da şu an suni sancıyı öyle gösteriyorlar bi de gercekten her kafadan bi ses çıkıyor şimdiden. Yani ben idare edileceğime herkesi ben idare ediyorum. Sadece bebeğimle ben varım diye kendimi teselli ediyorum ama bakalım inşallah hayırlısıyla gelir bebeğim çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…