2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Arkadaşlar biz dün akşam hastaneden çıktık eve geldik.Ben kendi rizamla bir daha o berbat ötesi hastaneye gitmek istemiyorum.Sizler bebişi ilk ne zaman doktor kontrolüne götürdünüz?Kendiniz doğum sonrası ne zaman doktorunuza gittiniz?Bunlari bana yazarsanız doğum yapmayı planladığım hastaneden ona göre randevu alacağım.Bir de hastaneden sonra tekrar topuk kanı alınıyor mu sağlık ocağında?Aliniyorsa o ne zaman alınıyor?Ben resmen sudan çıkmış balık gibiyim😕
Canım bizi 3. Gün yenidoğan kontrolü için çağırdılar sonra 5. Gün tekrar çağırdılar ayrıca 5. Gün sağlık ocağına gittik topuk kanı için. Kendim içinde normal doğumda 15 gün sonra kontrol dediler bana ben 20sinde doğum yaptım 10 şubata aldım randevu.

Arkadaşlar biz dün akşam hastaneden çıktık eve geldik.Ben kendi rizamla bir daha o berbat ötesi hastaneye gitmek istemiyorum.Sizler bebişi ilk ne zaman doktor kontrolüne götürdünüz?Kendiniz doğum sonrası ne zaman doktorunuza gittiniz?Bunlari bana yazarsanız doğum yapmayı planladığım hastaneden ona göre randevu alacağım.Bir de hastaneden sonra tekrar topuk kanı alınıyor mu sağlık ocağında?Aliniyorsa o ne zaman alınıyor?Ben resmen sudan çıkmış balık gibiyim😕
Canım ben doğum yaptıktan 3 gün sonda çocuk doktorumuz kontrole çağırdı.Daha sonrada tam 1 haftalık olduğunda çağırdı.Bende 1 hafta dolduktan sonra kendi doktoruma kontrole gitmiştim. Sağlık ocağınada 1 haftalık olduğumuzda gidip topuk kanı almışlardı

Bebek emse sorun olur mu acaba
Bebek emse hiç bir sorun olmaz hatta en iyi bebek boşaltır emzirebildiğin kadar emzir. İnşallah daha da kötüye gitmeden boşaltırsın. Ben malesef antibiyotik kullanıyorum enfeksiyondan. Bi de kontrol et sadece şişlik varsa sıcak uygulama yapabilirsin ama kızarıklık da varsa enfeksiyon kapmıştır sıcak uygulama yapma. Doktor öyle dedi bana.

Kızlar oğlumun kafasında konak olacak galiba. Kepeklenme başlamış gibi, bide kırmızılık var ufak ufak. Her gün banyo yapiyo ama her defasında şampuanlama yapmiyorum. Konak tam oluşmadan nasıl engellenir bilen var mı

Kızlar oğlumun kafasında konak olacak galiba. Kepeklenme başlamış gibi, bide kırmızılık var ufak ufak. Her gün banyo yapiyo ama her defasında şampuanlama yapmiyorum. Konak tam oluşmadan nasıl engellenir bilen var mı
Ben mustelanın konak önleyici şampuanını kullanıyorum en başından beri o yüzden olmadı hiç. Ama olunca zeytinyağıyla masaj yapıp öyle yıkıyorlar bildiğim kadarıyla.

Ben mustelanın konak önleyici şampuanını kullanıyorum en başından beri o yüzden olmadı hiç. Ama olunca zeytinyağıyla masaj yapıp öyle yıkıyorlar bildiğim kadarıyla.
Mustelanin şampuanını kullanıyorum ben de ama konak önleyici olanı almamıştım keşke alsaydım🥴 zeytinyağı işini bi araştırayim canim teşekkür ederim

Kizlar bisey sorcam sezaryandan ne kadar sure sonra korunulabiliniyo siprel ne zaman sonra aliniyo yada igne guvenlimi bir daha asla bebek istemiyorum uc oldu yeter igne düşünüyorum aslinda guvenli degil diye duydum hamile kalma ihtimali varmis dogrumu bilen varsa ne kadar zaman sure sonra igne yapiliyo kirkimiz ciktiktan sonra tekrar hamile kalmak istemiyorum aldirmak zorunda kalirim

Kizlar bisey sorcam sezaryandan ne kadar sure sonra korunulabiliniyo siprel ne zaman sonra aliniyo yada igne guvenlimi bir daha asla bebek istemiyorum uc oldu yeter igne düşünüyorum aslinda guvenli degil diye duydum hamile kalma ihtimali varmis dogrumu bilen varsa ne kadar zaman sure sonra igne yapiliyo kirkimiz ciktiktan sonra tekrar hamile kalmak istemiyorum aldirmak zorunda kalirim
Canm bende spiral düşünüyorum doktorla konustum kirkin cikinca gel takalim dedi. ozelde takma parasini ayrica veriyorsmussun 300 tl sadece takma parasi

Mustelanin şampuanını kullanıyorum ben de ama konak önleyici olanı almamıştım keşke alsaydım🥴 zeytinyağı işini bi araştırayim canim teşekkür ederim
Canm zeytinyağını cok onermiyorlar genelde asidik falan diyorlar ama ben kizimda yaptim valla hemen azaldi sürüp beklettim biraz sonra banyo yaptirdim ciktilar bide banyoda iken saç fircasi ile tarayin diyorlar benm kizim banyoyu sevvmedigi icin zar zor yaptiryodum o yuzd3n sac fircasi ile taramayi pek yapamadim

Kızlar sol göğsüm çok şişti agriyor, ben de sitmalaniyorumve bütün vücudum ağrıyor 😢
Mastıt mi bu ?
Sıcak duş aldım üst üste giyindim başka ne yapmalıyım
Canm sütünü bosalt biraz bile sağsan rahatlarsin ben hergün boşaltmaya calisiyorhm bi tane bebege yetiyo simdilik digerinj az da olsa sağmaya calisuyorum çünkü ağırlık yapiyo kolum boynum da agriyo ve göğüsteki sızı agri da ekstrası

5 gün sonra hem sağlık ocağına topuk kanı için gittik hemde doktora kontrole gittik. 10 gün sonra da kendim için kontrole gittim ama ben sezaryen oldum canım.
Hayırlı olsun Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin 🌼

Bizim ilk kontrolü 3.güne vermişleri. 3.gün gittik cocuk doktoruna, hem işitme testi yapmayı denediler. 5.günde sağlık ocagına gittik topuk kanı için. Sonra 10.günde tekrar cocuk dr gittik. 3.gün kilo vermiş oluyor hem de sarılığa bakıyorlar, 10.günde dogum kilosunu yakalayıp yakalamadığına ve tekrar sarılığa bakıyorlar

Biz 5.günde gittik kontrole hem ben hem oğlum için. 2. Topuk kanını da hastanede aldılar kontrole gittiğimizde sağlık ocağına gitmedik.

Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün uzun ömürler versin inşallah 🌼 biz 4. Günü sağlık ocağına götürdük topuk kanı için 5. Gün işitme testine götürdük 18 günlükken Dr muayenesine götürdük 3.150 Gr doğmuştu oğlum 4.200 olmuştu cumartesi de 1 aylık oluyor sağlık ocağına gidicez 1 ay aşısı olucak bebiş kendim için dr gitmedim daha

Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün uzun ömürler versin inşallah 🌼 biz 4. Günü sağlık ocağına götürdük topuk kanı için 5. Gün işitme testine götürdük 18 günlükken Dr muayenesine götürdük 3.150 Gr doğmuştu oğlum 4.200 olmuştu cumartesi de 1 aylık oluyor sağlık ocağına gidicez 1 ay aşısı olucak bebiş kendim için dr gitmedim daha

Canım benim doğum paketinin içinde vardı topuk kanı. 5 gün sonra hastaneye topuk kanı vermeye gittik. Kendi doktorum ve çocuk doktoru aynı klinikte. Yine aynı gün çocuk doktoruna götürdük kilo falan ölçtü. Ordaykende kendi doktorum sezeryan dikişime baktı. Yani 5 gün ikimiz de doktora göründük biz

Saglik ocaginda aliyorlar topuk kani biz bir hafta sonra goturduk

Canım bizi 3. Gün yenidoğan kontrolü için çağırdılar sonra 5. Gün tekrar çağırdılar ayrıca 5. Gün sağlık ocağına gittik topuk kanı için. Kendim içinde normal doğumda 15 gün sonra kontrol dediler bana ben 20sinde doğum yaptım 10 şubata aldım randevu.

Canım ben doğum yaptıktan 3 gün sonda çocuk doktorumuz kontrole çağırdı.Daha sonrada tam 1 haftalık olduğunda çağırdı.Bende 1 hafta dolduktan sonra kendi doktoruma kontrole gitmiştim. Sağlık ocağınada 1 haftalık olduğumuzda gidip topuk kanı almışlardı
Çok teşekkürler arkadaşlar.Hemen doktor randevularimi ayarlıyorum.Hem bebişe hem bana beşinci gün için alayım sonra zaten tekrar beni yonlendireceklerdir hastanede😊

Canm zeytinyağını cok onermiyorlar genelde asidik falan diyorlar ama ben kizimda yaptim valla hemen azaldi sürüp beklettim biraz sonra banyo yaptirdim ciktilar bide banyoda iken saç fircasi ile tarayin diyorlar benm kizim banyoyu sevvmedigi icin zar zor yaptiryodum o yuzd3n sac fircasi ile taramayi pek yapamadim
Tek uygulamada bitiyo mu canım böyle? Bide bizim daha konak oluşmadı ama erkenden zeytinyağı uygulamak mantıklı olur mu acaba

Selam kızlar nasıl gidiyor bebişlerle hayat?Bizim biraz yorucu stresli geçiyor maalesef. Bebeğimde kasık fıtığı çıktı yarın sabah hastaneye yatip ameliyat olacak😔Erken doğum, küvezde 10 gün sonrasinda topuk kaninda yüksek çikan deger için koşturmaca şimdi de bu. Allah beterinden korusun ama şu bir buçuk ayda ömrümden ömür gitti sanki. Dua edin bize lütfen🙏

Keşke sezaryen olmuşken tüplerinizi de bağlatsaydınız en garanti yöntem o olurdu, diğerlerinde hep bir hata payı var sonuçta

Biz dün oğlumun sünnetini yaptırdık, çok geçe kalsın istemiyordum bir de bu kadar küçükken hem hatırlamıyorlar hem de çok çabuk iyileşiyor diye. Sünnette uzmanlaşmış bir doktorla anlaştık eve geldi, yarım saat bile sürmedi uyuşturması ve operasyonu. Hem pandemide ekstra hastaneye gitmek zorunda kalmadık hem de özelde yaptıracağımızdan çok daha uyguna geldi. Ben korkuyordum biraz çok canı yanar sonrasında diye ama çok şükür korktuğum kadar olmadı, şu an gaz sancısı onu daha çok rahatsız ediyor gibi😅

X