2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Hangi değeriniz yüksek cıktı topuk kanında?Gecmis olsun hepsi geçecek inşallah.Ameliyati da atlatıp şifa ile taburcu olup evinize döneceksiniz
Konjenital adrenal hiperplazi(kah) degeri yüksek cikti ama düşüş eğiliminde şuan fakulteye götürüyoruz çocuk endokrinoloji takip ediyor. Normal değerlere yaklaştık baya üç defa test yapıldı. İnşallah geçer hepsi Allah tüm hastalara şifa versin sağlıkla büyütelim inşallah evlatlarimizi

Kızlar dopum yaptım bende Pazartesi.
Spinal oldum ve dıpum sonrası çok zorlandım. Aşırı ağrılarım oldu berbat zamanlar geçirdim.
Benim oğluş tembel çıktk. Sütüm geldiği halde emmiyor.sağıp şırıngayla vermekten harap olduk. Bgn parmakla test ettm baya emme refleksi gelişmiş. Son beslemede annem ve eşimin ısrarıyla biberona geçtik.ondan da yiyior. Nasıl alıştırdınız göğsünüze?
Canm biberona hic alistirma memeni hic tutmaz sen vermede israr et elbet tutacak göğsünü vermeden once sık süt aksin islak olsun ucundaki sütun tadini alsin emer belki. Benm kizim midesini bulandiriyo bazen ben oyle yapiyom hemen emiyo

Kızlar 5 gunluk olduk biz de. Ne zaman banyo yaotırmıstınız bebeklerinizi? Bşr de bebekler ara sıra gozunu acıp saga sola baygın gıbı bakıyolar mı acaba normal mi bu?
Canm biz 3 gun banyo yaptik ama doktor 24 saat sonra yaptırabilirsiniz demisti ilk banyosunu sonrasinda gobegi dusunce artk diger banyolari yaptirin demisti. Gobegi icin de hic bisey yapma iyice kurut yeterli demistu

Kızlar 5 gunluk olduk biz de. Ne zaman banyo yaotırmıstınız bebeklerinizi? Bşr de bebekler ara sıra gozunu acıp saga sola baygın gıbı bakıyolar mı acaba normal mi bu?
Göbeği düşünce yıkadık biz tam haftasına düşmüştü
Bakıyor canım hatta şasi gibi de bakıyorsu normal telaş yapma 😇

Spinal oldum ve dıpum sonrası çok zorlandım. Aşırı ağrılarım oldu berbat zamanlar geçirdim.
Benim oğluş tembel çıktk. Sütüm geldiği halde emmiyor.sağıp şırıngayla vermekten harap olduk. Bgn parmakla test ettm baya emme refleksi gelişmiş. Son beslemede annem ve eşimin ısrarıyla biberona geçtik.ondan da yiyior. Nasıl alıştırdınız göğsünüze?
Canım ısrarla göğsünü vermeye çalış sagdigin sütü ağzımın kenarından akitirken hemen memeni ver bir yandan birisi sütü akitsin öyle öyle memeye alışır
Zor bir süreç sabır işi Allah yardımcın olsun ama biz de öyle alıştık

Kızlar kanguru alıp kullanan var mı? Oğlum özellikle bu saatlerde sürekli kucakta gezmek istiyo, annemler gidince çok zorlanicak gibiyim kanguru alsam kullanabilir miyim acaba yoksa çok mu küçük daha
Solomombaby aldım ben yenidoğan aparatı ile 3 yönde kullanılabiliyor 0 -4 yas arası
kızlar bu arada bende vajinal varis oluşmuş. var mı başına gelen? çok ağrı yapıyor. cumartesi 40 kontrolüm var göstericem doktora.
bitmedi çilemiz valla.
Ahh ahh sorma şu alttan cektigin kadar hiç bi şeyden çekmedim . Basur apse yapmış ona bakarken bi gördüm ki vajinada polip çıkmış randevu almadım daha alttan muayane ye hazır değilim. 🤦‍♀️

Ahh ahh sorma şu alttan cektigin kadar hiç bi şeyden çekmedim . Basur apse yapmış ona bakarken bi gördüm ki vajinada polip çıkmış randevu almadım daha alttan muayane ye hazır değilim. 🤦‍♀️
Polip dışarı mı çıkıyormuş ya bende de vardı ama içerdeydi. Geçmiş olsun inşallah kolaylıkla tedavi olur.

Bizim de 10 günlük oldu, dün göbeği düştü bugün yikiycaz. Göbeği düşünce yıka canım yoksa süre uzuyor o göbek geç düşüyor. Baygın bakma olayi normal, ilk günler öyleydi şimdi daha bilinçli bakiyor.

Valla hiç bilmiyorum internette 2.-3. Hafta yazıyor ama biz 21 günlük olduk hala tam geçmedi. Evet artık kendileri uyanmaya başladı 😇 bu gece 4te emzirdim 7ye kurdum 6 gibi kendi uyandı emdi büyüyorlar 🤩
Evet bizim de yavaş yavaş kurduğumuz saate yakın uyanmaya başladı. Bugün banyo.yaptircaz hayırlısıyla. Dün göbüş düştü cnm. Beni sağlık ocağından 2 haftalık olduğu gün için ( önümüzdeki sali) kontrole çağırdılar. Kilo ve boy bakacaklarmış. Sizi de çağırdılar mi böyle?

Benim de 2 gündür birden göğüslerim yumuşadı, sütüm çok azaldı. Sağmaya başladım, belki uyarınca artar diye. Ama moralim çok bozuk, neden bir anda azaldı ki?
Canım memeler bir süre sonra süt üretimini ayarlıyor ve eskisi gibi şişmiyor diye biliyorum.
1-suyu daha çok iç
2-öglen 1 saat uyu
3-stres yaratan kişi ya da konuları at kafandan
4-sıcak duş
5-hurma, tahin, ceviz vb yiyip üzerine 2 bardak su iç
6-emzirdikten sonra sütünü sağ
7-dereotu ye

En çok da bebisi daha sık emzir, emmese bile memenin üstünde( meme ucu ağzında olmasa bile kafasını yaslasın) tut hormonlar direkt faaliyete geçiyor

Canım biz de hipp kullandık ilk doğduğunda ve ondan mi bilmiyorum aşırı gazi oldu 2 gün kaka yapamadı. Sonra sütüm gelince kaka yapmaya başladı. Ben de doyuyor mu diye düşünüyorum çünkü devamlı aranıyor. Gerçi kızım doyardı hiç mama takviyesi gerekmemişti ama bu oğlan çocuklar daha farklı gibi
Evet gaz yapıyor sanki bi de mama yiyince kusuyor yaaa vermek istemiyorum. Bilsem almazdım da.benim kız ama benimki de sürekli aranıyor doymadığından değil ama maksat meme olsun

Kızlar burun tıkanıklığı için ne yapıyorsunuz. Genizden tıkanık sanki kızımın burnu. Çünkü deliklerde görünür bir şey yok onları temizliyorum. Ama yine de nefes alırken hırıltılı gibi. Bi alet var onla temizliyorum burnuna koyup hortumla nefesimi içime çekerek temizlenen aletten

Canım hayırlı.ugurlu olsun. Benimki de ilk 3 gün biberon ve siringa ile verilince meme tutturmakta zorlandım. Tabii ilk doğduğu andan itibaren memeye koyduk ağzına sıktım hep ilk gelen kolostrum sütünü. Memeden hiç koparmadım ama ucunu tutmakta zorlandı. Öncelikle umutsuzluğa kapılmadım bol bol dua ettim bir gece sabaha karşı emmeyi başardı. Meme başı bebeğin burnunun ucuna gelecek. O an ağzı açıkken ağzına kocaman sokmalısın kahverengi kısmı. Yani memenin alt kısmını daha çok ağzına sokmalı. O damağında ezerek yutkunma hareketini yapar. Gluk gluk diye bir ses gelir ve yanakları içeri çöküp hareket eder. Sen de hissedersin. Biz de sarılık olmadin diye mecbur mama ve biberon verdik hiç canını sıkma. Bol bol alıştırma yap. Bir de emecekken gazi falan olmasın huzurlu olsun.

Arkadaşlar biz dün akşam hastaneden çıktık eve geldik.Ben kendi rizamla bir daha o berbat ötesi hastaneye gitmek istemiyorum.Sizler bebişi ilk ne zaman doktor kontrolüne götürdünüz?Kendiniz doğum sonrası ne zaman doktorunuza gittiniz?Bunlari bana yazarsanız doğum yapmayı planladığım hastaneden ona göre randevu alacağım.Bir de hastaneden sonra tekrar topuk kanı alınıyor mu sağlık ocağında?Aliniyorsa o ne zaman alınıyor?Ben resmen sudan çıkmış balık gibiyi
Herkes yazmış gerçi ama 5.gün bebek ve kadın doğum kontrolüne gittim. 15. Gün gidecektim sonraki çocuk dokt kontrolüne ama göbek bağı davasına 10.gün gittik. 1 aylık gideceğiz şimdide .kadın doğum içşn de 40. Gün gel dedi tekrar
Kasıklarına ve ayak altlarına sürüyorum. Özellikle kasıklarına iki baş parmağımla hafif masaj yaparak sürüyorum. Hızlıca giydirip sıcak havlu ile göbek kasık kısmını sarıyorum. Ayaklarını da sıcak tutmaya çalışıyorum 🤷🏼‍♀️
Aynı işlemleri çörekotu yağı ile yapıyorum ben

Gözünüz aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah benim göğüs ucum çok küçük canım.Hastanede bebek hemşiresi göğsümün uc kısmını iyice sıkarak bebeğin ağzına koyuyodu öyle öyle tuttu canım sende bi dene istersen

Evet bizim de yavaş yavaş kurduğumuz saate yakın uyanmaya başladı. Bugün banyo.yaptircaz hayırlısıyla. Dün göbüş düştü cnm. Beni sağlık ocağından 2 haftalık olduğu gün için ( önümüzdeki sali) kontrole çağırdılar. Kilo ve boy bakacaklarmış. Sizi de çağırdılar mi böyle?
Aradı beni sağlık ocağı hemşiresi. Kendi doktorumuz kilo boy takibi yaptığı için bu korona ortamında gelmeyin bana sonuçları söyleyin dedi. Mesajla bildiriyorum ben hep sonuçları

Sağlık ocağı gebelik ve yenidoğan takibi için ekstra ödeme alıyorlar bildiğim kadarıyla. O yüzden bazen ısrar kıyamet çağırıyolar. Beni de mütemadiyen arıyıp topuk kanı alırdınız mı aşı yaptırdınız mı diye soruyorlar bi bakıyorum mhrsden sağlık ocağına muayeneye gitmişim görünüyor.

X