2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar burada daha önce konuşuldu mu hatırlamıyorum ama emzirme esnasında bir şeyler yiyip içiyor musunuz? Kulaktan dolma bilgiler arasında emzirirken bi şey yiyip içilmez şeklinde bir söylem de var. Ben de dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen de biliyorsunuz çocuklar kucaktan inmek istemiyor yemek zorunda kalıyorum

Ben de konuşmak iyi olmaz diye biliyorum. Yemek ve içmek de aynı. Ama bazen boğaz kuruyor su icmek zorunda kalınıyor.

Evet geçen gün birisi söyledi bana da babaannem yedirmez bana dedi süt dururmuş 🤷 ilk defa duydum dikkat ediyorum bende artık

Bende yemiyorum su icerken goguslerde bile hissediliyo
Hiç duymamıştım. Ben baya yiyorum içiyorum konuşuyorum.

Bi kaç defa kundak denedik ama yaygara koparıyo kolları sıkışınca. Bi tekrar deneyeyim canım teşekkür ederim 🌺
Bizimki de sevmiyor kundağı sürekli kollarını çıkarmak istiyor bu sefer onun için uyanıyor. Ben de artık bıraktım kundağı sarsam da kollarını çıkarıyorum bi de ona uğraşıp uyanmasın diye. Sadece uyuturken kucakta kollarını sabit tutmaya çalışıyorum.

Son düzenleme:
Benimki de o saatte fıldır fıldır bakıyordu Vallahi hiç şaşırmadım 😂😂

Valla doyuyor mu doymuyor mu hiç anlamıyordum gerçekten çünkü aynı anlattığın gibi benim kız da sürekli emiyor emerken uyuyakalıyor ağzından memeyi çekince tekrar aranmaya başlıyor tekrar memeyi veriyorum derken bu şekilde devam ediyor.Tabii bu uyuma ve emzirme döngüsü içerisinde gazını bir türlü çıkarmaya fırsat bulamadığım için de gazdan kıvranıyor yavrucak ama bugün ultrasonumuz vardı Karın ultrasonu gitmeden önce biraz emzirmiştim ultrasonda hemşire karnı tok sanırım besleyerek mi getirdiniz dedi 10 dakika 15 dakika falan emzirmiştim. Hatta ben yarım bırakıp çıkmıştım onu tatmin etsin diye uyuduğunda bırakıp hemen çıkarmıştım.ultrasonda dolu gözüktü karnı yani demek ki o kadar emme ile de doyuyormuş onu anlamış oldum ben de
Sürekli emzirmek de gaz yapıyomuş. Doktorumuz gazlı bebekler çok emmek ister emdikçe de daha çok gazı olur dedi o yüzden en az 2 saat beklemeye çalışıyorum açıktan ağlamıyor çünkü tabi bu arada kucakta sürekli ayakta gezdirmek gerekiyor o da ayrı yorucu.

çoğumuz sizin gibi düşünüyor bebek sürekli emmek isteyince aç olduğunu düşünüyoruz halbuki bebek sadece aç olduğu için emmez kendini güvende hissetmek için keyfi emer korkularını gidermek için emerler bazen uyumak yada rahatlamak için emerler hemen olumsuz düşünmemek lazım
Hic boyle dusunmemistim 😅

Sürekli emzirmek de gaz yapıyomuş. Doktorumuz gazlı bebekler çok emmek ister emdikçe de daha çok gazı olur dedi o yüzden en az 2 saat beklemeye çalışıyorum açıktan ağlamıyor çünkü tabi bu arada kucakta sürekli ayakta gezdirmek gerekiyor o da ayrı yorucu.
Aynen cok dogru susturmakda yorucu benimki aglayinca susmuyo iki gundur biraz emzik tutuyoda duruyo

Bilmiyorum cnm ya icin rahat etmiyo
Dün hesapladım her seferinde en az yarım saatten ki 40 45 dkyı da buluyo günde 10 kere emziriyorum nerdeyse günde 300 dk yapıyo yani 5 saat. Baya uzun bi süre o yüzden kendini nasıl rahatlatacaksan ne seni rahat ettiriyorsa öyle davran yoksa kafayı yer insan. Ben bi de acı çektiğim için emzirirken aklımı başka şeylere vermeye çalışıyorum.

Bizimki de sevmiyor kundağı sürekli kollarını çıkarmak istiyor bu sefer onun için uyanıyor. Ben de artık bıraktım kundağı sarsam da kollarını çıkarıyorum bi de ona uğraşıp uyanmasın diye. Sadece uyuturken kucakta kollarını sabit tutmaya çalışıyorum.
Az önce müslinle yarım kundak yaptım yatırdım. Kollarını çıkaramadığı için ağladı uyandı 🥴 neyse canları sağolsun 🤷

ilk kez duydum benim kızm memeden inmediği için sürekli emzirirken yiyorum
Ben de böyle bir şey bilmiyordum ama eve gelenlerden biri söyledi Ondan sonra benim de kafam karıştı
Ben emzirirken bir şey yiyip içmesem aç kalırım herhalde, bizimki sağolsun hep yemek zamanlarında uyanıp emmek istiyor😅 o denilenlere de kulak asmayın aslı astarı yok diye okudum ben hep.
Aynen öyle emzirirken yiyip içmeyeceğiz dersek gerçekten aç kalırız 7/24 deyiz yani😁
Bende bisey içmeyin diye duydum ictigin sey direk olarak sute karisiuo denilmişti bana
Aynen bana da o şekil söylendi emzirme anında içtiğin şey direkt süte karışıyormuş
Şimdide uyuyo mışıl mışıl acaba geceyle gündüzümü karıştırdı diyorum bu defada ben kötü oluyorum migrenim tuttu dünden beri geçmek bilmiyoda bi tuttumu
Benim migrenim yok Ona rağmen başım ağrıyor uykusuzluktan çok normal senin migreninin tutması Allah kolaylık versin
Kızlar ya bebekleriniz çok irkiliyo mu? Bizimki uykuya dalma aşamasında sürekli korkup irkiliyo ve çok zor dalıyo uykuya😓
Evet irkiliyor ama bu ay için bebeklerde normalmiş bu refleks Normal yani
Bana dr demişti ki "kaka bağırsağı erken terkediyorsa rengi yeşilimsi olabilir. "
Güzel bilgi imiş👏👏
Bi kaç defa kundak denedik ama yaygara koparıyo kolları sıkışınca. Bi tekrar deneyeyim canım teşekkür ederim 🌺
Biz de ilk zaman kundak yapmayı çok denedik ama biz bizimkinin de kolları hep yukarıda o yüzden yapamadık serbest kalsın istiyor Bu saatten sonra da nasıl toparlarım Bilmiyorum
Evet geçen gün birisi söyledi bana da babaannem yedirmez bana dedi süt dururmuş 🤷 ilk defa duydum dikkat ediyorum bende artık
Gerçeklik payı yoktur inşallah çünkü mecburen Yiyip içiyoruz ya
Evet bunu da duymuştum ve biz bebeğin gazını çıkart atamıyoruz çoğu zaman kendi uğraşıp çıkartıyor gaz sıkıntısı sebebiyle de sürekli emmek istiyor olabilir ama 2 saat boyunca gerçekten memeden uzak tutmakta çok zorlanıyorum dediğin gibi ya sürekli gezdirmem gerek ya da memeye vermem gerekiyor gezdir gezdirr yorulunca da memeye vermeyi tercih ediyorum o da ayrı sıkıntı veriyor ya iki arada bir derede kaldım anlayacağın.

Kizlar bebekleriniz bir ayda ne kadar kilo aldılar?
Bufünkü kontrolümüzde 400 gr almışız. 1 ayda değil ama 20 günde. Doktor normalin alt sınırında dedi. Göğüslerimi teker teker 3 er saat dünlendirip sağmamı çıkan süt miktarını da bildirmemi istedi. Çıkan miktara göre mama takviyesine ihtiyaç var mı yok mu ona karar verecek. Gel gör ki ben 3 saat göğsümü dinlendiremiyorum ki. 3 saat boyunca aynı göğsümü verince çok sinirlendi kızım huysuzlandı. Bugün sağma yapamadım. Yarına nasip

Evet bunu da duymuştum ve biz bebeğin gazını çıkart atamıyoruz çoğu zaman kendi uğraşıp çıkartıyor gaz sıkıntısı sebebiyle de sürekli emmek istiyor olabilir ama 2 saat boyunca gerçekten memeden uzak tutmakta çok zorlanıyorum dediğin gibi ya sürekli gezdirmem gerek ya da memeye vermem gerekiyor gezdir gezdirr yorulunca da memeye vermeyi tercih ediyorum o da ayrı sıkıntı veriyor ya iki arada bir derede kaldım anlayacağın.
Hepimiz az buçuk benzer durumdayız. Allah beterinden korusun inşallah. Gaz için bize relactaz damla verdi doktor şimdi daha iyi gibi ama bi uyuşukluk hali geldi bebeğe şimdi de bu haline içim rahat etmiyor.

Bufünkü kontrolümüzde 400 gr almışız. 1 ayda değil ama 20 günde. Doktor normalin alt sınırında dedi. Göğüslerimi teker teker 3 er saat dünlendirip sağmamı çıkan süt miktarını da bildirmemi istedi. Çıkan miktara göre mama takviyesine ihtiyaç var mı yok mu ona karar verecek. Gel gör ki ben 3 saat göğsümü dinlendiremiyorum ki. 3 saat boyunca aynı göğsümü verince çok sinirlendi kızım huysuzlandı. Bugün sağma yapamadım. Yarına nasip
3 saat beklese zaten dolar🤷🏻‍♀️

X