2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
3 saat beklese zaten dolar🤷🏻‍♀️
Aynen 3 saat beklese dolacak hadi 2 saate de razıym. Yarım saatte bir memedeyiz valla. Neyse düzene girecek bu zamanlar geçecek güzelliklerini de yaşayacağız minnoşkoların. İlk günlerime nazaran alıştım bu hallere kabullendik tabi mecburen😁

Hepimiz az buçuk benzer durumdayız. Allah beterinden korusun inşallah. Gaz için bize relactaz damla verdi doktor şimdi daha iyi gibi ama bi uyuşukluk hali geldi bebeğe şimdi de bu haline içim rahat etmiyor.
Amin amin rabbim sağlıklar versin hepsine 🤲 biz şimdiye kadwr sab simplex ve metsil kullandık ama pek bi fayda görmedim. Zeytinyağı veriyorum günde 1 çay kaşığı o daha etkili valla

Dün hesapladım her seferinde en az yarım saatten ki 40 45 dkyı da buluyo günde 10 kere emziriyorum nerdeyse günde 300 dk yapıyo yani 5 saat. Baya uzun bi süre o yüzden kendini nasıl rahatlatacaksan ne seni rahat ettiriyorsa öyle davran yoksa kafayı yer insan. Ben bi de acı çektiğim için emzirirken aklımı başka şeylere vermeye çalışıyorum.
Aynen benimde cnm yaniyo gogusum tikanik benimki sık sık emiyo

Bende yarın doktora götürücem kızlar hiç durmuyo devamlı ağlıyo ve aranıyo emiyo bu sefer gazını çıkarırken kusuyo napçağımı şaşırdım artık

Kaç tane emzik aldım bi tanesini tutmadı ya. Bi tek yolda falan tutuyo tutarsa. Hangi marka sizinki
Benimki de emzik tutmuyor wee' ninkini almıştım ben ilk etapta tutmazsa çok para vermek istemedim zaten tutmadı da😂
Avent aldık onu tutuyor ama biraz zorla canı istemesin hemen atıyor 😌 bende ısrarla veriyorum

23 gunluk cnm tombis oldu biraz ama hep yesin doysun istiyorum tam bitirmiyo gogsumu
Bizde yarın 20 günlük olucaz daha küçükler yoruluyorlar sanırım benim göğüslerim yumuşak oluyor emince ilk zamanlar gibi değil tabi ama yinede süt geliyor hissediyorum.
Geceleri kalk yat çok yorucu oluyor tabi yanıma alışmasını istemiyorum oyuzden kendi yatağında yatırıyorum. Yanımda yatsa kesin mışıl mışıl uyur😍

kızlar sağlık ocağının verdiği d3 ü bebeğinize veriyormusunuz bana verdiler ama ben vermedim bebeğime herkes iyi değil diyor yarın Dr dan başka bir vitamin yazmasını isticem siz hangisini kullanıyorsunuz acaba

Gaz masajı yapmaya çalışıyorum doktorumuz bize göbeğine kasıklarına bacakları ile yapılabilecek gaz mesajlarını göstermişti onları uygulamaya çalışıyorum beslendikten Sonra omzuma alıp sırtında vuruyorum mutlaka geğirmesini sağlamaya çalışıyorum göbeğine ve ayaklarına yaptığım masajları çörek otu yağı ile yapıyorum iyi olduğunu söylüyorlar Bir de Ayaklarını sıcak tutmaya çalışıyorum ama yine de benim kızım da bayağı gazlı ve çok sancılı sürekli iki büklüm oluyor bacaklarını kendine çekiyor falan Ben de o haline Cidden üzülüyorum

Bugün bizde hepatit b aşısı olduk canım doktorumuz 24 saat boyunca banyo yapılmasın dedi bilgin olsun
Canim ben de gaz masajı yapıyorum sürekli ve yedirir yedirmez omzuma koyup gazıni cikarmaya calisiyorum. Ama yok yani, cidden bitmiyor bir türlü.

Makarna hamur olduğu için hem sancılanır hem gaz yapar ekmekte iyi çiğnenezsen aynı şekilde neskafede iyi değil Türk kahvesi iç bence bide etkide çok aşırı tüketme her yemekte kimyon kullan baharatlı salçalı ekşili acılı şeyleri çok tüketme
Bu bilgiler için tesekkur ederim cnm. Nescafeyi kesiyorum. Makarnanin sanci yapabilecegini hic dusunmemistim. Kimyondan nefret ederim ama bunu soyleyen kacinci kisisin.. deneyecem artik..

Bu bilgiler için tesekkur ederim cnm. Nescafeyi kesiyorum. Makarnanin sanci yapabilecegini hic dusunmemistim. Kimyondan nefret ederim ama bunu soyleyen kacinci kisisin.. deneyecem artik..
Rica ederim Ben 20 gün sadece Pirinç pilavı bulgur pilavı yedim bebek küçük olduğu için sonradan yavaş yavaş diğer yemekleri yemeğe başladım Bende kimyonu sevmiyorum ama mecburen kullanıyorum Her yemekte bolca döküp yiyorum

kızlar sağlık ocağının verdiği d3 ü bebeğinize veriyormusunuz bana verdiler ama ben vermedim bebeğime herkes iyi değil diyor yarın Dr dan başka bir vitamin yazmasını isticem siz hangisini kullanıyorsunuz acaba
pedia-d bizimki

Bazen yeşil kaka olabiliyor sanırım çok da ciddi bir şeyi yok diye biliyorum ama yine de eğer doktoruna WhatsApp'tan ulaşma şansınız varsa bir yaz istersen. Bizim de bazen yeşil ile sarı arası olabiliyor. Sanırım doğumdan sonra biraz fizyolojik durumumuz değişti o yüzden bu problemi yaşıyoruz adaptasyonla alakalı bir durum olmalı nasıl ki bebeklerin sindirim sistemi bağırsak sistemi düzene girecek bizimki de düzene girecek Sanırım 3 5 ay sonra🤷‍♀️🤷‍♀️
aynen oyle. 3 aydan sonra rahatlariz ama iste bu yenidogan donemi cok can sıkıcı gercekten🙄

X