2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Bir kaç güne kadar yapmazsa doktora gideceğim artık
Benim oğlum normal olarak 10-15 günde bir yapardı sadece anne sütü alan bebeklerde eğer yaptığı kaka katı değilse normal olarak değerlendirilebilir bizim doktorumuz bebek sütü çok iyi kullanıyor dışarı atmadan diyordu gerçekten de oğlum çok iyi kilo alıyordu

Canım bugün 20 günlük olduk bizde emziriryorum ama sütüm yetmiyo bence çünkü devamlı aranıyo ve ağlıyo idrar testi istemişti doktor bugün temiz çıktı çok şükür.Doktor ben mamaya karşıyım ama kilo alımı yavaş olduğu için emzirme ve mama vermeye devam et dedi 1 aylık olunca tekrar gel kilosuna bakalım tekrar dedi
Aynı stresleri bende yaşadım seni çok iyi anlıyorum hep sütüm yetmiyor diye üzüldüm sürekli biseyler yiyip içmeye çalıştım ki sütüm artsın diye
Sürekli memede olduğu için emdiği için süt yok gibi göğsünde yumuşaktır... Bende günde 1 kere 30 CC mama verdim ama biz bugün 29 günlüğuz baya düzeldi masallah
Az kilo aldıysa onu doktorun daha iyi bilir tabi ki ama sende fark edersin biraz daha sabır düzene giriyor 🤗

Mama verip vermemek senin tercihin canım ama süt yapan çaylar var onları içebilirsin mamaya gerek kalmaz inşallah
Öyle canım ama o ağladıkça acaba doymuyomu die düşünmek beni maf etti gerçekten.Lactamil aldım dün boza içiyoru su olmazsa olmazım zaten yediklerimede dikkat ediyorum inşallah sütüm çoğalır yaa

Bizde bu gün 1 ay aşısı olduk çocuk Dr gittik oğlum biraz üşütmüş maalesef antibiyotik ateş düşürücü serum fizyolojik yazdı biraz huzursuz durmuyor aşıdan galiba

Öyle canım ama o ağladıkça acaba doymuyomu die düşünmek beni maf etti gerçekten.Lactamil aldım dün boza içiyoru su olmazsa olmazım zaten yediklerimede dikkat ediyorum inşallah sütüm çoğalır yaa
Pompa ile sağılan sütle bebeğin emdiği süt miktarı farklıdır. Bebek her zaman daha çok emer. Kimi göğüs sağmaya da uygun değil. Bunlar ancak moral bozuyor😵 siz sütünüze güvenin bol bol emzirin ne kadar emerse o kadar çok vücut süt üretir , sütüm yetmiyor kaygısı direk süt miktarını etkiliyor. Siz kendinize güvendikçe inanın süt miktarınız değişecek.

Kızlar bugün bir emzirme hemşiresi ile görüştüm. Uzun zamandır göğüs yarıklarımdan emzirirken çok acıdığından yakınıyodum. Doğru tutturamadığım için oluyormuş hep bu kadar derin yarıklara rağmen orda doğru tutturunca hiç acımadı sevinçten ağlayacaktım. Gerçi hala ben tam tutturamıyorum ama deniyorum en azından. Gördüm ki o yaralar ve acı kader değilmiş.

Kızlar sağ göğsümden sağma ile 40 cc çıkmıştı sol göğsümden de 40 cc çıktı. Doktoruma yazdım. Yeterli miktar dedi. Anne sütü ile devam edelim beslemeye dedi 🎉 zaten dediğiniz gibi bebek sağma makinesinden daha çok çekme gücüne sahipse daha da çok emiyordur zaten. Ben her beslemede tek memeden emziriyordum sanırım o yüzden doymuyordu. İki memeden emzirsem doyacak yavrum 🤦‍♀️🤦‍♀️

Kızlar bugün bir emzirme hemşiresi ile görüştüm. Uzun zamandır göğüs yarıklarımdan emzirirken çok acıdığından yakınıyodum. Doğru tutturamadığım için oluyormuş hep bu kadar derin yarıklara rağmen orda doğru tutturunca hiç acımadı sevinçten ağlayacaktım. Gerçi hala ben tam tutturamıyorum ama deniyorum en azından. Gördüm ki o yaralar ve acı kader değilmiş.
Birebir mi görüştünüz yoksa online mi ? Bir de hastanelerdeki emzirme hemşireleri mi yoksa özel ücretli mi ?

Birebir mi görüştünüz yoksa online mi ? Bir de hastanelerdeki emzirme hemşireleri mi yoksa özel ücretli mi ?
Birebir görüştüm gazi üniversitesinin emzirme destek ünitesi varmış orda bir hemşire var sağolsun çok çok ilgilendi bizle yine görüşelim takip edelim dedi. Diğer özel ücretli olanlar hep bi itici geliyordu böyle doğal bişey için para vermeyi hiç istemiyodum çok şükür bu hemşire çıktı karşımıza.

Kızlar sağ göğsümden sağma ile 40 cc çıkmıştı sol göğsümden de 40 cc çıktı. Doktoruma yazdım. Yeterli miktar dedi. Anne sütü ile devam edelim beslemeye dedi 🎉 zaten dediğiniz gibi bebek sağma makinesinden daha çok çekme gücüne sahipse daha da çok emiyordur zaten. Ben her beslemede tek memeden emziriyordum sanırım o yüzden doymuyordu. İki memeden emzirsem doyacak yavrum 🤦‍♀️🤦‍♀️
Maşallah canım maşallah bol bol sütün olur inşallah bende birazdan bi sağmayı deneyim bakalım benimki ne kadar çıkıcak die

Pompa ile sağılan sütle bebeğin emdiği süt miktarı farklıdır. Bebek her zaman daha çok emer. Kimi göğüs sağmaya da uygun değil. Bunlar ancak moral bozuyor😵 siz sütünüze güvenin bol bol emzirin ne kadar emerse o kadar çok vücut süt üretir , sütüm yetmiyor kaygısı direk süt miktarını etkiliyor. Siz kendinize güvendikçe inanın süt miktarınız değişecek.
İnşallah canım yaa en azından bi 6 ay emse o bile iyi yanii

Aynı stresleri bende yaşadım seni çok iyi anlıyorum hep sütüm yetmiyor diye üzüldüm sürekli biseyler yiyip içmeye çalıştım ki sütüm artsın diye
Sürekli memede olduğu için emdiği için süt yok gibi göğsünde yumuşaktır... Bende günde 1 kere 30 CC mama verdim ama biz bugün 29 günlüğuz baya düzeldi masallah
Az kilo aldıysa onu doktorun daha iyi bilir tabi ki ama sende fark edersin biraz daha sabır düzene giriyor 🤗
Gerçekten insan çok stres oluyomuş canım.ilk oğluma doğum yaptığımda çok fazla sütüm vardı die herhalde o zaman hiç takmıyodım kafaya ama o zamanda emzirmek istemiyodum göğsüm yara olmuştu die şimdide emzirmek istiyorum ama süt yok

Selam kızlar benim akıntım sarı renge döndü ama baya sarı beyaz sarı filan değil bu normal mi yoksa enfeksiyon belirtisi mi sizde durumlar ne

İnşallah canım ilk önce stres yapma bende aynı senin gibiydim çok şükür şimdi sütüm çoğaldı emin ol senin sütünde çoğalacak ve mamaya hiç ihtiyacın olmayacak sadece sabret🙏❤️

X