2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar nurse harveys damlayı kac damla kullanıyorsunuz ilk kez kullanacağım da doktor biogaia yazmıştı onu kullandik epey şimdi nurse harveys deneyeceğim

Kızlar oğlum sürekli baş parmağını emiyor uykuda bile bu yüzden aç olduğu halde uyanmıyor annem diyor bırakma emmesin yoksa ilerde baş parmağı gelişmez zayıf kalır emzik veriyorum parmağını emmesin diye biraz emip atıyor yine parmağını emiyor sizin bebişlerde öylemi

Kızlar oğlum sürekli baş parmağını emiyor uykuda bile bu yüzden aç olduğu halde uyanmıyor annem diyor bırakma emmesin yoksa ilerde baş parmağı gelişmez zayıf kalır emzik veriyorum parmağını emmesin diye biraz emip atıyor yine parmağını emiyor sizin bebişlerde öylemi
Bizde de öyle eller hep ağızda. Emziği atıyor elleri ağzına sokmaya çalışıyor 😂 bizim doktor sakın engellemeyin dedi bize. Freud amcamıza göre de bebeklerimiz oral dönemde tatmin olmazsa ilerde sigara içmesini bile buna bağlıyor falan.. o yüzden müdahale etmemek lazımmış

Keşke sadece baş parmağı olsa. Elinin hepsini ağzına sokmaya çalışıyor ve sokamayınca ağlıyor 😁😁

Canım bizde de öyle . Baş parmağı emmeyi beceremiyor uğraşıyor da uğrAşıyor. Hatta ben de acıyıp baş parmağı bulmasını sağlıyorum. Yanlış mı yapıyorum bilmem. Cok uğraşıyor çünkü

Gavisconu nasıl kullanıyorsunuz? Benim kızımda da reflü var aynı iki ilacı kullanıyorum ama gavisconun prospektüsünde yazanla doktorun bana anlattıgı hazırlama şekli farklı. Siz nasıl yapıyorsunuz?
Yarım paketi iki tatlı kaşığı kaynamış suyla karıştırıp veriyorum. Günde 4 kez. Ya da mamasının içine katıyorum

Aynen ben de bazı ağlamalarıni çözdüm üveeee bizde de çok var çok komik oluyor...
Yattığı yerden beni al ağlaması eğ üg auvvv 😁😁😁
😂😂 hee eğ eğ de var doğru
Ahaha hüve çok komik ya öyle ağlayınca duygu sömürüsü yapma bana diyorum 😅😅
Çok akıllı bıdık bunlar parmakta oynatıyolar insanı 🤪
@Seval Tunc cnm mühendisinoğlu mamalar incelemişti. Yıldızlar lisesinden seç istersen..

Hüve hüve nin anlamını çözdümüz mü? Bizde çok dalga geçiyoruz da kuzucuk kim bilir ne demek istiyorm 🙈

memeden sonra çok fazla olur.meme vermiyorsan o kadar verin. Sürekli sağım yapını artacaktır. Tekbir sağıma güvenmeyin. Bnimde bi göğsümden bazen 20 cc çıkıyor baxen 60 cc çıkıyor. Aylık bebeklerin makineden daha iyi vakumladığı söyleniyor. O kadar mamaya yüklenmeyin. Sütü arttırmaya çalışmya devam 😉

tek memeyi verip sonra oyalayıp yatmaya yakın Diğer memenizi verseniz.üst üste fazla geliyor olabilir araya zaman girince alır ve kusmaz.
Peki tek meme verdikten sonra diğer memeyli sağıyor musunuz? Benimki de 1 ayda 750 gram almış. Dr gayet iyi dedi bugün.

Yaa Siz çözdünüz mü hüve ne demek? 🤪
Çok çözemedim bazen hemen ınganın ardından diyo bazen kendi başına diyo o sebeple tam çözemedim🤷‍♀️
Bizde de dogdugundan beri vardı hırıltı çocuk dr normal, sakın temizlemeyin burun kendi sümük attıkça ucundaki sümükleri alabilirsiniz sadece dedi. İçim rahat etmedi hatta videosunu çekip kbb doktoru tanıdık var ona sordum, o da gırtlak kıkırdağı henüz gelişmediği için normal, temizlemeyi önermiyoruz hiç temizleme dedi. Sonra zamanla azaldı, şimdi sadece uyurken biraz var horultu gibi
Doktorlqr da kendi içinde ayrılıyor heralde bazısı temzile diyo bazısı temizleme diyo ne yapacağımızı şaşırdık valla ya

Kızlar sizin bebişlerin göz rengi belli oldu mu? Bizim hala gri ışıkta yeşilimtırak gibi gibi ama kahve olmasını bekliyoruz anne baba olarak kahverengiyiz. Daha dönecek mi acaba rengi?
Bi de ben hala regl olmadım 40 ım biteli 40 g0n oldu normal miiii?

Kızlar sizin bebişlerin göz rengi belli oldu mu? Bizim hala gri ışıkta yeşilimtırak gibi gibi ama kahve olmasını bekliyoruz anne baba olarak kahverengiyiz. Daha dönecek mi acaba rengi?
Bizimkide gri mavi gibi bir renk ne olacak merak ediyorum esim ve ailesi mavi yesil bizde kahve yesil renkli genler..
Rengi 6 ay gecmeden tam belli olmuyor.
Regli emzirdikce olmazsin yani ben öyleyim bu 3.bebis emzirmeyi biraktigim zaman regli oluyorum.

Bizimkide gri mavi gibi bir renk ne olacak merak ediyorum esim ve ailesi mavi yesil bizde kahve yesil renkli genler..
Rengi 6 ay gecmeden tam belli olmuyor.
Regli emzirdikce olmazsin yani ben öyleyim bu 3.bebis emzirmeyi biraktigim zaman regli oluyorum.
Hımm sizin renkli olabilir o zaman. Bizim üst soylarda renkli çok var ama anne baba olarak kahveyizbi de halamız kahverengi. Kız halaya çekermiş ya 🤪
Hımm yoğun emziriyorum şuan belkim o zaman ondan ama hep şiş şiş mi olcaz ki sıkıntı yapmaz inşallah 🙄

Gündüz masmavi akşamda koyu mavi oluyor 😃 eşimle biz teyze çocuğuyuz ikimizinkide kahverengi anneminki yeşil teyzeminki mavi inşallah rengi değişmez

Bizde de öyle eller hep ağızda. Emziği atıyor elleri ağzına sokmaya çalışıyor 😂 bizim doktor sakın engellemeyin dedi bize. Freud amcamıza göre de bebeklerimiz oral dönemde tatmin olmazsa ilerde sigara içmesini bile buna bağlıyor falan.. o yüzden müdahale etmemek lazımmış

Keşke sadece baş parmağı olsa. Elinin hepsini ağzına sokmaya çalışıyor ve sokamayınca ağlıyor 😁😁

Canım bizde de öyle . Baş parmağı emmeyi beceremiyor uğraşıyor da uğrAşıyor. Hatta ben de acıyıp baş parmağı bulmasını sağlıyorum. Yanlış mı yapıyorum bilmem. Cok uğraşıyor çünkü
Bizimkide elini parçalıyacak resmen ısırıyo salyada var diş içinmi böyle yapıyor diye düşünmüyor değilim ben çok erken çıkarmışım annem sen 9 aylıkken ağzın içi doluydu diyor 🤷🏼‍♀️

X