2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Çok üzüldüm canım başın sağolsun mekanı cennet olsun insallah

Kilosu çok iyi canım benim kızım 2700 doğdu ayda 600 gr alıyor p.tesi tarttık en son 4500 anca olmuş bu ay mama kullanmıştım aslında aptamil aldım günde 2 kez 30 cc zorla içiriyorum neden bukadar iştahsız bilmiyorum beni bile çok fazla emmiyor. Ne yapacağımı şaşırdım.
Mrb idrar yollarına baktilarmi bu kadar iştahsızlık emmek istememesi enfeksiyon belirtisi olabilir. Birde kusma belirti istersen bir doktora sor canim zaten kiz çocuklarında olma ihtimali daha yüksek ne yazikki her doktor ayni bilgileri vermiyor.

Herkese hayırlı ramazanlar kızlar. Oruç tutan varmı aranizda ben istiyorum dün tuttum arada mama veririm dedim ama benimki mamayı çok sevmiyor malesef zorla verdim biraz aptamil kullanıpta bebeği sevmeyen varmı acaba tadını mi sevmedi?
Hayırlı ramazanlar cnm Ben tutuyorum emziriyorum sadece mama vermeyi de düşünmüyorum sütümde bi azalma farketmedim ben mesela çoğu tutan kişiler de sütün azaldığını değilde daha çok arttığını söylüyorlar 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Göğüs ucu agrisi cok surmedide canm ama icindeki sertlik falan uzun sürdü. Ben hep bu göğsü vermeye calistim . Diğerini günde bir defa sagdim tabi mastit olanida sagiyodum
Bezen var mıydı cnm senin? Benim nerdeyse kornişon salatalığı büyüklüğünde oldu bezem ve ne yapsam küçülmüyor😭 o göğsümü 20-25 dakika emiyorum sağıyorum masaj yapıyorum sıcak uyguluyorum duşa giriyorum ama hiçbir değişiklik yok. Sgöğüs ucum zaten ayrı ağrıyor . Ağlayarak çığlık ata ata emziriyorum 😭 nasıl kurtulacağım bundan ya😱😭

Bezen var mıydı cnm senin? Benim nerdeyse kornişon salatalığı büyüklüğünde oldu bezem ve ne yapsam küçülmüyor😭 o göğsümü 20-25 dakika emiyorum sağıyorum masaj yapıyorum sıcak uyguluyorum duşa giriyorum ama hiçbir değişiklik yok. Sgöğüs ucum zaten ayrı ağrıyor . Ağlayarak çığlık ata ata emziriyorum 😭 nasıl kurtulacağım bundan ya😱😭
Göğüslerinin kendini toplaması lazım. Ben bi göğsümü öyle 3 gün hiç emzirmemiştim sürekli kantoron zeytinyağı sürüp masaj yapmıştım. Doluluğu almak için de elle sağmıştım. Makine de ucunu acıtıyodu çünkü. Tabi zor olmuştu o 3 gün. Hem tek memeden emzirdim hem emzirmediğim meme hep sertleşti bi dr süt ağrısı eklendi vs derken ucu toparladı öyle emzirmeye devam ettim. Tabi bi süre o memem sönük gezdim süt üretimi azalmıştı muhtemelen talep yok diye. Sonra yavaştan toparldı eski haline döndü

Mrb idrar yollarına baktilarmi bu kadar iştahsızlık emmek istememesi enfeksiyon belirtisi olabilir. Birde kusma belirti istersen bir doktora sor canim zaten kiz çocuklarında olma ihtimali daha yüksek ne yazikki her doktor ayni bilgileri vermiyor.
Yok canım bakılmadı ama enfeksiyon olsa bi belirti vermezmi bilemedim şimdi perşembe kalp için gideceğiz sorarim doktorumuza teşekkür ederim.

Ya kızlar biraz önce emzirecektim oğlumu sağ göğsümü verdim çığlık atıyordu almadı ağladı öyle sol göğsümü bı verim dedim emdi uyudu niye böyle bir şey yaptı anlam veremedim 🤔🤔🤔

Ya kızlar biraz önce emzirecektim oğlumu sağ göğsümü verdim çığlık atıyordu almadı ağladı öyle sol göğsümü bı verim dedim emdi uyudu niye böyle bir şey yaptı anlam veremedim 🤔🤔🤔
Bazen benimki de ağlıyor ama zorla veriyorum diğer memeye geçirmiyorum alışmasın memeyi reddetmesin diye. Zorlayınca alıyor

B
Kizlar mrb benim oğlum 3 ay 10 gunluk doktora gittik 6700 kilosu normal ama istersen gunde 1 defa mama ver dedi acaba gelisimi iyi deilmi ya tabi cocuklar kıyaslanamaz ama sizinkiler nasıl. Benim kizimin aşı karti duruyor bu aylarda o daha zayifmis ama erkek çocuklarının kilosu daha çok olmali galiba. Mama vermeye baslamak istemiyorum ama sizin kilolarınız nasil.
Ben de bugun gittim doktora. 3 ay 1 günluk oldu oğlum. 3270 ge dogmustu, 6270 tartti bugun. Ve bu arada grip atlattik gecen hafta. Bana doktorum gayet iyi dedi. Bilemedim.. ne kadar olmasi lazim ki?

Çok iyi canım her ay 1 kilo almış demekki
Bu ay aslinda 700-800 arasi gibi aldi. Ilk oglum yeyissiz cocuktu, onda cok zorlanmistim. Massallah simdi yasitlarindan uzun, gayet normal bir kiloda. O nedenle dert etmiyorum ben. Ilk oglum bile toparladiysa (ki süt icirmek, biraz daha buyudugundeyse yemek yedirmek bir eziyetti) her cocuk toparlar derim..
Kucuk oglum cok istahli degil ama sukur yeyissiz de degil..

Evet canm sertlik vardi yani dedgigin beze gibiydi dokundukça agriyorduda . Zamanla gecti iste canm surekli masaj yapiyordum bende boyle ucuna dogru getiriuodum o bezeyi gitsin acilsin die

Lahana denedin mi? Ne durumdasın inşallah geçmiştir.

X