2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar merhaba benim gene bir sorunum var bebeğim 3 aylık oldu Dün itibarıyla Bir haftadır yoğun bir meme reddi yaşıyorum ne yapacağımı tam olarak bilemiyorum Kayınvalidem emzikten olabileceğini söylüyor ama bu zamana kadar böyle bir durum olmadı zaten aç olduğu zaman emziği emmiyor Yani emziği öyle de birden nasıl bıraktıracakmgim uyurken emziği alışmış çok ağlıyor uyumuyor emzik olmadan internetten de araştırdım 3 aylık olduğu için çevreye algısı arttığı için bu dönemde normal diyor ama ben kızım da bu durumu 7 ay yaşadım Psikolojim çok bozuldu o yüzden dayanamıyorum sakin olamıyorum ağlıyorum sürekli sanki Bebeğim beni sevmiyormuş gibi eşim de diyor memeyi bıraksa ne olur aç mı kalacak mama veririz diyor ama ben memeyi bırakacak emmeyecek diye kafayı yiyorum elimde olmadan çok stres ediyorum Ne yapacağım bilmiyorum Bana bir akıl verin lütfen geçecek deyin
Bizimde iki haftadır diş ağrıları başladı bu yüzden emmek istemiyor çoğu zaman ağrıdan dolayı ben ayakta emziriyordum çocuk müzikleri açıyorum gezdiriyorum evin içinde Ali babanın çiftliği seviyor onu söylüyoruz büyük oğlumla bu şekilde emzirmeye çalışıyorum bazen de uzanarak 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Kızlar herkese selamlar, Ramazan ayı bereketiyle gelsin inşallah, ülkemize ailemize huzur getirsin...
Ben dün diyetisyen kontrolünde diyete başladım. Sütümü azalmayacak ve tok tutacak şekilde bir diyet. Tabi bizde sut alerjisi olunca peynir yoğurt süt yok. 2 hafta önce hastanede tüm kan testlerim ı de yaptirmistim. Şükür bir olumsuzluk yok sadece kolesterol az yüksek çıkmıştı.
80.1 kg ile başladım. Ilk hedef 74, sonraki hedef 68, sonra da 60 kg. Insallah bu sefer kalıcı olarak kg verebilirim. Diyetisyen ücreti aylık 180 tl, haftada bir online kontrol edecek. Ben covid nedeniyle yüzyüze istemedim.

Herkeste zayıf diyor anlamış değilim 🤷🏼‍♀️ hemşireye gayet iyi dedi halbuki bizimki çok emmiyor bu aralar sürekli eli ağzında ısırıyo öyle gündüz en fazla toplasan 2 saat uyuyor 😢
Aynen cnm.ben de gece bi uyanıyorum elini emiyor kuzum. Hemen alıp emziriyorum. Bi de ayaklarını tepip üstünü açıyor. Uyku tulumu giydirdim artık. Oyuncaklara falan bakmaya başlamıştır senin oglun. Bizimki de yeni 1-2 haftadır bakiyor. Kızımdan kalan oyuncaklar vardı hepsini sildim veya yıkadım. Pillerini değiştirdik. Hepsi oyalıyor artık. Bizimki 1 hafta sonra tam 3 aylık olacak.

Aynen cnm.ben de gece bi uyanıyorum elini emiyor kuzum. Hemen alıp emziriyorum. Bi de ayaklarını tepip üstünü açıyor. Uyku tulumu giydirdim artık. Oyuncaklara falan bakmaya başlamıştır senin oglun. Bizimki de yeni 1-2 haftadır bakiyor. Kızımdan kalan oyuncaklar vardı hepsini sildim veya yıkadım. Pillerini değiştirdik. Hepsi oyalıyor artık. Bizimki 1 hafta sonra tam 3 aylık olacak.
Bizde 3 ay 12 günlük olduk evet hepsini yapıyor cnm büyük oglumunda baya pilli oyuncakları var pilleri yok bizimde yeni pil alıp bı deneyim İnşallah sever diş etleri kaşınıyor diye bazen hiç Bir şey fayda etmiyor malesef inşallah çok uzamaz bu süreç 😌

8 ocak benim de doğum. Kızım 5350 gr. Ama biz 2780 doğduk zaten. Doğum kilon da önemli. Anne sütü ile almışsa o kiloyu boşver yaa çocuk alması gerekeni alıyo demek ki
anladım cnm 3480 doğdu 3buçuk kilo yani evet anne sütü alıyor sadece ara vermeye çalışıyorm ama ne mümkün hep meme istiyor 2 saatte bi neyse emekleynce verir heralde🤷🏻‍♀️

Bizde 3 ay 12 günlük olduk evet hepsini yapıyor cnm büyük oglumunda baya pilli oyuncakları var pilleri yok bizimde yeni pil alıp bı deneyim İnşallah sever diş etleri kaşınıyor diye bazen hiç Bir şey fayda etmiyor malesef inşallah çok uzamaz bu süreç 😌
Erken başlamış kuzucuk diş kaşımaya. Benim.kizimin dişleri de 6 aylıkken çıkmıştı. Ek gıda döneminde ve sıcak.yaz aylarında baya zor olmuştu.

anladım cnm 3480 doğdu 3buçuk kilo yani evet anne sütü alıyor sadece ara vermeye çalışıyorm ama ne mümkün hep meme istiyor 2 saatte bi neyse emekleynce verir heralde🤷🏻‍♀️
Bence öyle 4 ya da 5 saat ara verip de ağlatmayın kuzuyu. Kilosu evet üst sınırda ama ileride yürüyünce zaten kilo verir. Anne sütünüz çok güzel kilo aldırmış. Ek.gida döneminde diyet öneriliyor benim kuzenimin kızından biliyorum. Mesela muz yerine elma armut veriyorlardı. Sekerli ve unlu herhangi bir besin yemiyordu. Ek gıda döneminde danışırsınız bir uzmana.

Erken başlamış kuzucuk diş kaşımaya. Benim.kizimin dişleri de 6 aylıkken çıkmıştı. Ek gıda döneminde ve sıcak.yaz aylarında baya zor olmuştu.
İki haftadır böyleyiz evet çok erken başladı yazda geliyor çok korkuyorum o yüzden büyük oğlum 1 yaşına girecekti çıkarttı mesela ve ilk 3 dişi çok rahat çıkarttı sonrakilerde zorlandı

Diş etlerinin kaşındığını tam olarak nasıl anladın acaba nasıl tepkiler veriyor

Diş etlerinin kaşındığını tam olarak nasıl anladın acaba nasıl tepkiler veriyor
Elini yumruk yapıp çok sert bi şekilde ısırıyor bide hafif bı şişlik oluşmuş salyası akıyor emzirirken de çığlık atıyor elini yumruk yapıp ısırıyor yine yaptığı hareketler den anlıyorum zaten

Evet kızlar, covid sekilde bebek bakma olayına devam ediyorum,filyasyyon aradı ilaç vermediler emzir dediler, emzireyim derken meme reddi doruga cıktı mememin atesinden midir sutun tadından mı. Zaten iki hatadır tam memeyi tutcakken geeilip atıyodu kendini, velhasıl bugun dr kardeşim iğne yaptı kan sulandırıcı oxapar, bunu yağınca emziremiyosun, hergun olması lazım ama istemiyorum bebişim iyice beni reddetcek diye korkuyorum, bugun sagıp attım sütümü, yarına kadar boyle inşallah beni unutmaz.
Biliyorum bu aylarda red oluyor ama baska durumlarda var bencr.
Sizde damaklarda genişleme oldumu oralar mı agrıyo acaba

Bir de yuzume hic bakmıyor artık cok üzülüyorum

Bizimde iki haftadır diş ağrıları başladı bu yüzden emmek istemiyor çoğu zaman ağrıdan dolayı ben ayakta emziriyordum çocuk müzikleri açıyorum gezdiriyorum evin içinde Ali babanın çiftliği seviyor onu söylüyoruz büyük oğlumla bu şekilde emzirmeye çalışıyorum bazen de uzanarak 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Henuz diş değildir damakları pekişiyordur yani damak hazır hale geliyor dişetlerinin yerleri bizde de genişledi kabardı eli agzında emzigi gıcırdatıyo fln, memeyi reddediyor agzına alıyo iki cekiiş sonrra atıyo kendini hep aglıuor hic oynayım demiyo, oyuncaklara da hevesi kacmıs gibi ellemiyor

Tecrübe diyorsun yani 😊 inşallah kolay çıkarır
İnşallah canım ♥️ İkinci çocuk olunca öyle oluyor galiba zaten 3 ayda kaşınmaya başlıyor çıkartması uzun sürebiliyor mesela görümcemin kızı 4 aylıkken başladı 9 aylıkken çıkarttı her çocuğun ki farklı oluyor

X