2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Selam herkese, insaallah herkesin nesesi keyfi yerindedir. Kizlar ben 15 kusurde hissettim cok sukur, arada hissetmedigim gun de oldu sanirim.
Simdi bir suredir sanirim bir rutini var. En fazla 3 4 saatte bir tekmelere basliyor. Siz de rutini oldugunu dusunuyor musunuz bebeklerinizin?
Disardan da belli oluyor cok arada bir, son 1 haftadir.
Ama acaba acikinca mii yoksa ben bisey yiyince mi oynuyor onu tam net anlayamadim, sanki acligimdan bagimsiz. Ama tabi biraz uzun ac kaldiysam yiyince hemen belli ediyor.
Bu arada aile merkezine 20li haftalarda kan vermenizi oneririm. Ben de 21ken verdim onlar ver demeden. Kolestrol, crp, hemoglobin vs hep biraz bozulmus cikti.. dikkat etmek lazim. Kendi doktorum da seker yuklemesi yapacak 10 martta. O da 10 martta kan tahlili istedi b12 d vitamini tam vs. pahali olmazsa orda yaptiricam, pahaliysa da devlette yapip gidicem ama insaallah o gune kadar simdiki degerler duzelmis olur biraz daha :)
Bende durumlar boyle. Hepimizinki saglikla ilerlesin insaallah, bir seyler ters giderse insaallah cok kafamizi takmayalim hemencecik duzelsin :)
Hayırlı akşamlar ben de 15.haftada hissettim küçük küçük başladı ama şuan hiçbir rutinimiz yok uyanık olduğu sürece sürekli hareket ediyor ama ruh halimden çok etkileniyor eğer üzüldüğüm ağladığım bir gün olmuşsa ki malum hormonlar o gün oğlum da üzülüyor galiba hareketleri yavaşlıyor ama keyfim yerinde ise i da hareketleniyor hareket ederken elimi koyup konuşmaya başladığımda duruyor doktorum artık beni duyabileceğini onunla sürekli konuşmamı söyledi eşim işten gelene kadar tek başımayken artık yalnız değilim sürekli kendini hatırlatıyor çok şükür Rabbime bu günleri de gösterdi bize inşallah hayırlısı ile 9 ayımızı da bitirip sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder

Allah'ım diğer yavrunuzu hayırlısı ile sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin sizinki aha büyükmüş benimkinden en başından beri doktorlar ümitli değildi ilk başlarda kayıp senin için avantaj yoksa diğer bebeğini de kaybedebilirsin dediler en zoru da kalbi dursa da bizi bırakıp gitmedi düşmedi hala içimde bizimle beraber
Evet ben de tek embriyo transferi olmuştum ikiye bölünerek ikiz oldu.
O zaman tup bebek doktorum ilk 3 ayda gitmesini istiyordu diğerinin ama gitmedi. 17.haftada gitti.
Şimdi tek dileğim bu bebeğimi sağlıkla vaktinde kucağıma almak.Amin.

O zaman tup bebek doktorum ilk 3 ayda gitmesini istiyordu diğerinin ama gitmedi. 17.haftada gitti.
Ben çift transfer olmuştum biri diğerinden 3 gün geride başladı sonra fark 1 hafta oldu daha sonra 2 hafta olunca kalbi durdu ayrı kese olduğu için çok şükür sıkıntı yaşamadık kaybolan ikiz sendromu olacak bizimkisi bu büyüdükçe öteki küçülüp en son rahim duvarına yapışacakmış bizim gebelikler biraz evhamlı geçecek tüp bebek olduğu için ve birini kaybettiğimiz için ama dediğiniz gibi Rabbim sağlıklı sıhhatli vaktinde kucağımıza almayı nasip etsin ilk zamanlar doktora gittikçe ekranda ilk baktığım şey kalp atışları oluyordu şimdi de sürekli hareketlerini takip ediyorum

Kızlar hep dedim ya ilk oğlumda 20 haftalıkken hala hissetmiyordum hareketlerini onun için hissetmeyenler endişelenmesin diye bakın ne buldum 🥰
20210224_022216.jpg
20210224_022216.jpg

Amin canim gunaydin🌸 dun aksamdan beri bebegi hissedemiyorum, oglene kadar hareketliydi, baya korkuyorum suan, gece de hissetmedim sabahta.. İnsAllah yavruma bisey olmamistir 😥
Canım kendini üzme anne karnı bizim dünyalık gibi değil tatlım uyuyor belki sen günlük yoğunluktan hissetmedim bide stres sokunca kendini daha zor hissetersin hepsi Allah'a emanet bizim oraya bişey yapma hakkımız yok sadece dua ve beklemek kendini yada kendinizi üzmeyin anneler

Amin canim gunaydin🌸 dun aksamdan beri bebegi hissedemiyorum, oglene kadar hareketliydi, baya korkuyorum suan, gece de hissetmedim sabahta.. İnsAllah yavruma bisey olmamistir 😥
Kuzum benim bebis bas asagi pozisyondan bas yukari donmus iki gun arayla ultrasonda görmesem zerre bisey anlamamistim bu zamanlar hareketlerin bi kismini hissedebiliyoruz sadece , bir yazida 24 hafta sonrasinda hareket takibinin mantikli oldugunu okumustum

Kızlar bende devlete randevu almıştım gittim . Bu sefer denk geldigim doktor bayandı bi erkek bi bayan bakıyormuş ben hayatımda bu kadar ilgili doktor görmedim yarım saat ultrasonla baktı neredeyse kol kemiklerine ellerine yüzüne başına herseyine baktı hatta bizimkisi yine yüz üstü yatmış bacaklarıda açmış pipisi meydandaydı doktor dedi hic kapatmıyor bi kac kere gitti geldi . Dur dedi annesine fotosunu verelim yüzünü ve kalbinin olduğu ayrı iki ultrason daha verdi 3lü tarama testim risk yok dedi maşallah çok haraketli bir bebek dedi . Hersey yolunda dedi suyu hatta eşini bile gösterdi gayet iyi durumda dedi . Bide kilosunu 363 gr dedi 21. Haftamıza göre gayey güzel dedi iyi durumu . Detaylı ultrasonu sormadan kendisi anlattı ben ağrıda yaşıyorum burada ve cevre illerde özelde bile yokmus van da var sevkini yapcam dedi 5 iş günü içinde gidip direk verdigi sevk kagıdıyla detaylı ultrason yapılacak. Çok şükür iyi yavrum 😊😊
Bende Ayşe dr dan çok memnunum ama randevu bulamıyorum gerçekten çok iyi bir dr senin adında çok sevindim canım

Ben çift transfer olmuştum biri diğerinden 3 gün geride başladı sonra fark 1 hafta oldu daha sonra 2 hafta olunca kalbi durdu ayrı kese olduğu için çok şükür sıkıntı yaşamadık kaybolan ikiz sendromu olacak bizimkisi bu büyüdükçe öteki küçülüp en son rahim duvarına yapışacakmış bizim gebelikler biraz evhamlı geçecek tüp bebek olduğu için ve birini kaybettiğimiz için ama dediğiniz gibi Rabbim sağlıklı sıhhatli vaktinde kucağımıza almayı nasip etsin ilk zamanlar doktora gittikçe ekranda ilk baktığım şey kalp atışları oluyordu şimdi de sürekli hareketlerini takip ediyorum
Günaydın korkmayın bazen öyle oluyor içiniz rahat etsin isterseniz aile hekimliğine gidip kalp atışlarını dinleyebilirsiniz geçen gün ben de aynı durumdaydım hemen gittim hemşire hanım hemen aldı korkma kalbi gayet güzel atıyor dedi içim rahat etti

X