2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Aslında usg ye cok sık girmek iyi değil diyorlar . Ben de okudum bi kaç yerde bebek rahatsiz oluyomuş diye.
Evet hiç birsey yok.... Sizler konuşunca bende istiyorum. Düşünsene cinsiyeti i bile bilemediler
İyi akşamlar güzel anneler 🌸
Benim ağzım dilim kuruyor sanki yanıyor içten içe. Çok su icesim geliyor. Çok sık idrara cikiyorum haliyle. Acıkınca gözüm dönüyor. Tansiyonum yükseliyor. Bu hafta birden bir kg aldım çok hızlı almış oldum öncekilere oranla. Gebelik şekeri olabilir mi ya çok korkuyordum :KK43:
İyi akşamlar. Hamilelik şekerine benziyor senin belirtiler.... Korkma cnm sorun olmaz dengelerini doktoruna.

İyi akşamlar güzel anneler 🌸
Benim ağzım dilim kuruyor sanki yanıyor içten içe. Çok su icesim geliyor. Çok sık idrara cikiyorum haliyle. Acıkınca gözüm dönüyor. Tansiyonum yükseliyor. Bu hafta birden bir kg aldım çok hızlı almış oldum öncekilere oranla. Gebelik şekeri olabilir mi ya çok korkuyordum :KK43:
Aynı sıkıntı bende de var sürekli ağzım kuruyor çok fazla su içiyorum ve iki hafta içinde acayip kilo aldım zor nefes alıyorum muayeneye gittiğimde doktora danışacam ailede şeker hastalığı varsa şeker yüklemesi yaptır demişti 24. Haftadan sonra yapılıyormuş galiba kesin yaptır derse yaptıracam

Canım belirtilerin şekeri gösteriyor gibi yinede streslenme doktoruna yazdınmı bu durumunu belki test yapmak isteyebilir
Evet canım bu hafta söyledim iki hafta sonra gel şuan sende gebelik şekeri olamaz dedi. Önceki hafta sağlık ocağına gittim baksınlar diye. Sağolsunlar şeker hariç hepsine bakmışlar çok sinir oldum aç aç yürümüştüm sabah sabah 🤦‍♀️
Aynısı bende de oldu bu hafta sürekli su içerim geliyor

Ama yeni kan verdim sonucum temiz çıktı
Çok şükür canim sevindim aman çıkmasın kimsede
Ben de aşırı şu içmeye başladım cnm.icim yanıyor resmen.ve daha sık acikmaya başladım
Dilim yaniyor resmen :KK43: Aynen iştahım da açıldı test yaptırmam lazım canım sen de ihmal etme🙏
Evet hiç birsey yok.... Sizler konuşunca bende istiyorum. Düşünsene cinsiyeti i bile bilemediler

İyi akşamlar. Hamilelik şekerine benziyor senin belirtiler.... Korkma cnm sorun olmaz dengelerini doktoruna.
Bakalım canım belirtiler tam tutuyor inşallah çıkmaz dua ediyorum 🙏
Aynı sıkıntı bende de var sürekli ağzım kuruyor çok fazla su içiyorum ve iki hafta içinde acayip kilo aldım zor nefes alıyorum muayeneye gittiğimde doktora danışacam ailede şeker hastalığı varsa şeker yüklemesi yaptır demişti 24. Haftadan sonra yapılıyormuş galiba kesin yaptır derse yaptıracam
Demek tek ben değilim inşallah şeker çıkmaz canım su içmek idrara çok şık çıkmak mesele değil yeter ki her şey yolunda gitsin yeter gerekirse diyet yaparım artık bazen karbonhidrati kaçırıyorum ben de yaptır derse yapicam zaten ben 20.haftada gidince şimdi sende gebelik şekeri çıkmaz iki hafta sonra gel demişti. Şimdi onu bekliyorum 🙏

kuzum aynısı bende de var ya doktoruma söyledim şekerli bişi yediğimde yanına 1 bardak süt ya da 1 kase yoğurt ye biraz azalır dedi faydasını gördüm mü evet ama devam ediyor Bide şeker ölçüm cihazı al günde 3 kez olc dedi almadm valla şeker yüklemeyi bekliyorum ☹️
Aynen canım ben de tarçınlı süt içiyorum hep. Yoğurdu zaten çok seviyordum hep yerim. Meyveyi ekmeği azalttım. Ama bazen karbonhidrat pilav makarna çok kaçıyor. Domates bile karbonhidratmis mesela günlük almak gereken karbonhidrati falan mı saysam ne yapsam. O alet nasıl birşey bende mi alsam çok can yakıyor mu. Tansiyon aleti aldım oyuncak gibi yaptın diyor eşim sürekli olcuyorum onu da öyle yapmiyim bir de🙈

Canım 12-13gibi seyirme halinde hissettim 16.haftadan itibaren hafif tekmelerini hissetmiştim şuan ayaktayken bile hissediyorum artık dıştan hareketleri görünüyor bile 🤗
Kaç haftalıksın canım benim daha dıştan belli olmuyor da ama tekmeleri çok güzel 😅 çoğunlukla da göbek deliğimin altında atıyor tekmecikleri 🥰

Kaç haftalıksın canım benim daha dıştan belli olmuyor da ama tekmeleri çok güzel 😅 çoğunlukla da göbek deliğimin altında atıyor tekmecikleri 🥰
19+6canım ama 2.gebeliğim bu benim.ilk gebeliğimde 17.haftadan itibaren seyirme halinde hissetmiştim 20 21den sonra hafif tekmeleri hissetmeye başlamıştım

19+6canım ama 2.gebeliğim bu benim.ilk gebeliğimde 17.haftadan itibaren seyirme halinde hissetmiştim 20 21den sonra hafif tekmeleri hissetmeye başlamıştım
Hmmm benimde ikinci gebelik ama ilk bebeğimi 3 aylıkken kaybettim karnımda bende 20 22 haftalar arası dıştan anlaşılır herhalde 🥰

Evet canım bu hafta söyledim iki hafta sonra gel şuan sende gebelik şekeri olamaz dedi. Önceki hafta sağlık ocağına gittim baksınlar diye. Sağolsunlar şeker hariç hepsine bakmışlar çok sinir oldum aç aç yürümüştüm sabah sabah 🤦‍♀️

Dilim yaniyor resmen :KK43: Aynen iştahım da açıldı test yaptırmam lazım canım sen de ihmal etme🙏

Demek tek ben değilim inşallah şeker çıkmaz canım su içmek idrara çok şık çıkmak mesele değil yeter ki her şey yolunda gitsin yeter gerekirse diyet yaparım artık bazen karbonhidrati kaçırıyorum ben de yaptır derse yapicam zaten ben 20.haftada gidince şimdi sende gebelik şekeri çıkmaz iki hafta sonra gel demişti. Şimdi onu bekliyorum 🙏
Sıkma sen canını kuzum Allah ın izniyle inşallah bişey çıkmaz.hamilelikte hormonlardan dolayı hiç eskisi gibi olamıyoruzki dediğin şeyler hamilelikten önce olsa kesin şeker dersin ama hamilelikte neyle karşılaşacağımızı neyin normal neyin anormal olduğunu bilmiyoruz bide en ufak şeye evham yapıyoruz 😒

Hmmm benimde ikinci gebelik ama ilk bebeğimi 3 aylıkken kaybettim karnımda bende 20 22 haftalar arası dıştan anlaşılır herhalde 🥰
Desene yolunu gözleyen bir cennet kuşu var 😔 Rabbim tekrarını yaşatmasın canım Allah ım sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻 ayy bu hormonlar bizi aşırı duygusallaştırıyo ya 😢

Biliyorum cnm bim in eşyaları çok kaliteli bence ve uyguna.
Ben orda olsam kesinlikle alırdım. Amin inşallah cnm

Vay vay vay... Açlık pozusyonu 🙈
Benimkide beni rahat bırakın pozisyonundaydi 🙈😂🙈 göstertmedi cinsiyetini sipa. Merakta bıraktı yine bizi 🙈sağlık sıhhat cersin Allahim. Hayırlı evlatlar nasip etsin cümlemize
Aminn canım inşallah. En önemlisi sağlıkları 🤲🏻🤲🏻

Kızlar yoyko markası nasıl? Daha önce kullanan ya da bir fikri olan var mı? Beşikte çoğu istediğim şey o markada var. Anne yanı olması, taşınabilir olması, oyun parkı gibi

İnşallah çıkmaz ben de şimdiden dikkat etmeye başladım karbonhidrat yerine bebeği besleyebilecek şeyler yemeye çalışıyorum değilse doğuma kadar 20 kiloya yakın almıs olacam ki bu da doğumu zorlaştırabilir mecbur kalmadıkça sezaryen istemiyorum çünkü ailemde de şeker hastalığı var daha çok dikkat etmem lazım ben de bidahaki muayeneyi bekliyorum o zaman detaylı konuşalım demişti doktorum

Aynen canım ben de tarçınlı süt içiyorum hep. Yoğurdu zaten çok seviyordum hep yerim. Meyveyi ekmeği azalttım. Ama bazen karbonhidrat pilav makarna çok kaçıyor. Domates bile karbonhidratmis mesela günlük almak gereken karbonhidrati falan mı saysam ne yapsam. O alet nasıl birşey bende mi alsam çok can yakıyor mu. Tansiyon aleti aldım oyuncak gibi yaptın diyor eşim sürekli olcuyorum onu da öyle yapmiyim bir de🙈
yani parmaktan minik bir delikle kan alıyor onu ölçüyor cihaz 😅 tansiyon aleti de gerekli onu da almadım Toz tarçın mı döküyorsun süte?

Sıkma sen canını kuzum Allah ın izniyle inşallah bişey çıkmaz.hamilelikte hormonlardan dolayı hiç eskisi gibi olamıyoruzki dediğin şeyler hamilelikten önce olsa kesin şeker dersin ama hamilelikte neyle karşılaşacağımızı neyin normal neyin anormal olduğunu bilmiyoruz bide en ufak şeye evham yapıyoruz 😒
Amin canım sağolasın inşallah hic kimsede çıkmasın🤲 sorma zaten ben bayan pirpir doktorum da anladı evhamlı olduğumu. Test yaptırıp gorucem en güzeli 🙏
24e kadar nöbet veriliyor, 24ten itibaren nöbetten düşüyoruz. Eğer okul kadrosu yeterli değilse 24ten sonra da verebilirler 😣😣
Evet öyleymiş ben de okudum ama 24ten sonra idari izin var nöbet olmaz diye düşünüyorum
İnşallah çıkmaz ben de şimdiden dikkat etmeye başladım karbonhidrat yerine bebeği besleyebilecek şeyler yemeye çalışıyorum değilse doğuma kadar 20 kiloya yakın almıs olacam ki bu da doğumu zorlaştırabilir mecbur kalmadıkça sezaryen istemiyorum çünkü ailemde de şeker hastalığı var daha çok dikkat etmem lazım ben de bidahaki muayeneyi bekliyorum o zaman detaylı konuşalım demişti doktorum
İnşallah canım kimsede çıkmasın 🤲 ben de en az 20 alırım diye düşünüyorum bende de var ailede öyküsü. Doğumu düşünmüyorum sezaryen ya da normal yavrum sağlıkla büyüsün doğsun önemli olan o 🙏 test yaptirirsak bir yol çizeriz en azından inşallah gerek kalmaz yediklerimize dikkat eder toparlarim🙏
yani parmaktan minik bir delikle kan alıyor onu ölçüyor cihaz 😅 tansiyon aleti de gerekli onu da almadım Toz tarçın mı döküyorsun süte?
Şeker çıkarsa mecbur alicaz ne yapalım. Evet canım toz tarçın baya bir dengeliyor insülin direncini. Tok tutma özelliği var. Meyvelere de yakışıyor muza özellikle 🥰

Arkadaşlar merhaba. Doğum 10 Ağustos görünüyor ama doktorlara göre o tarihi beklememe ihtimali yüksek yani büyük ihtimal Temmuz annesi olucam: )
Gebelik takibi ve doğum için anadolu yakasında önereceğiniz doktor ve hastane var mı? Central Hospital'daki Figen hanıma giden var mı, o da riskli gebeliklere de bakıyor mu acaba? Oradaki Cengizhan beye bir kere gittim, ilginç biri..

Demir hayat sigortayı da araştırıyorum, premium paketi için teklif aldım.. onu yaptırırsam mutlaka Florence Nightingale'nin kadrolu doktorlarından birini seçmemiz gerekiyormuş, ama oradaki doktorları da bilmiyorum..

Aslında kendi doktorum var, ama başka biriyle devam etmek istiyorum.
Merhabalar ben gidiyorum Figen hanıma ilk doğumumu da orada yaptım suni sancı sonucu ilerleme olmayınca sezeryan olmuştum ama dr dan çok memnun kalmıştım dikişler iyileşme süresi vs hiç sıkıntı yaşamadım şimdi tekrar ona devam ediyorum ama riskli gebeliklere bakıyor mu hiç bilmiyorum maalesef

Desene yolunu gözleyen bir cennet kuşu var 😔 Rabbim tekrarını yaşatmasın canım Allah ım sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻 ayy bu hormonlar bizi aşırı duygusallaştırıyo ya 😢
Evet cennete benim meleğim 😔 inşallah kurban olduğum Allah bebeklerimizi korusun sapa sağlam alalım kucaklarımıza inşallah 🥰 bende çok duygusal bazen alıngan bazen sinirli çok karışık yaa 😩

X