2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bildiğin ultrason kağıdı 4 boyutlu olanlar işte yüzü kolu bacağı hepsinin bi resmini vermiş sayfa sayfa.birde video hali vardı işte başka yerler nasıl yapıyor bilemicem doktordan doktorada değişiyor olabilir
Ben devlette yaptırdım görmedim bile yaa ekran kendilerine dönüktü 🤔 ultrason kagıdıda vermedi sadece burnunu ölçerken dönmedi yüzünü pek dedi pipisini açmış yüzünü kapatıyor bak pipisi dedi gösterdi geri kendine dogru çevirdi neyseki cok şükür herseyi iyi dedi en son döndü yüzünü burnunu da ölçtü

Kizlar. Dün doktor aradi resmen korona olmusum🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄 yani nezle gibiyim ama. Basim su an biraz agriyor bide burnum tikali o kadar sükür. Bugün 6.günüm. bakalim insallah burun tikamasida gecerde tam biter gider
Gecmka olsun canimm nasil yaoacaksin ya ilacda kullanamacaksin cok dikkat ett insalllah en hafif sekilde atlarisin raabim sifa versin

Ben devlette yaptırdım görmedim bile yaa ekran kendilerine dönüktü 🤔 ultrason kagıdıda vermedi sadece burnunu ölçerken dönmedi yüzünü pek dedi pipisini açmış yüzünü kapatıyor bak pipisi dedi gösterdi geri kendine dogru çevirdi neyseki cok şükür herseyi iyi dedi en son döndü yüzünü burnunu da ölçtü
Canım az önce bi arkadaşta demişti devlet olduğu için sanırım öyle.ben özele gidicem.zaten burada devlette varmı onu bile bilmiyorum.ilk gebeliğimde 2 defa gittim devlete 15haftalıkken ve 18 haftalıkken tabi ayrıntılı için erkendi bişey diyen olmadı.bu gebeliğimde de hiç gitmedim.bikaç doktora gittim ama hepsi özeldi.benim gideceğim radyologu çok övüyolar şöyle yapıyo böyle yapıyo diye.bende ilk defa ayrıntılıya gircem.bakalım artık milletin dediği kadar varmı.inşalalh adamın ters bi zamanına gelipte millete boy boy resim dağıtırken bide bana vermezse bak ozmn olanlara sen 😁

Zaten bizim buradaki hersey ilgisiz olduğu icin ben takip icin gittim o zaman dedi aşın var 20. Haftada gel gittim hemen 16 martta da ikinci doz olcam
Maalesef yerinden yerine değişiyor bizimkilerde çok ilgili diyemicem.neyse yapacak bişey yok tabi.kendimizin bebeğimizin sağlığı için biz uğraşıcaz.benimde ayın 9.da 2.doz olcam nasipse.vurduklarında bişey yoktu ama üstünden vakit geçtikçe kolumda ağrı oldu 4 gün kadar sürdü 😒

Kızlar iyi akşamlar herkese. Aşırı yoğunum bu hafta hem okullar açıldı bütün gün ayaktayım oturarak ders anlatmaya hiç alışmadım bir türlü beceremiyorum hem de haftaya taşınıyorum git abonelikleri açtır evi temizlet eşyaları paketle git gel koştur derken bütün gün ayaktayım çok yoruluyorum. Ve tam olarak taşınıp yerleşmeden de bitmeyecek bu telaş. Okul ondan sonra da devam tabi. Acaba bu ara yoğun geçireceğim için destek amaçlı ek bir şeyler almalı mıyım istesem de çok dinlenemicem çünkü.
Karışmak istemyorum ama neden rapor almyorsnz? Zor olmyck mi?

Bunlara koctastan baktım canım uygun geldiler ikisi 1000 yapıyor ama daha bakma aşamasındayım 🙂 şifonyer şart hatta üstü biraz geniş olursa bebek alt açma seti koyarım çok güzel olur
Bebdaha çok çekmece olsun istiyorum 🙈 6 tane olsun en az ☺️ dolap için Koçtaşa gitmiştim. Satıcı adam önermemisti. Kendi ürününü kötülemisti. 😅 Ben de vazgeçtim mecburen. Yoksa çok güzel dolapları vardı. İkeanin cekmeceli dolaplarindan biri vukuatli mesela. Onu duyunca baya endişelendim. Çocukların üzerine devrildigini söylediler😔 Aklim almadı başta nasıl devrilebilir diye. Ama galiba önden baskı yapmış çocuk, altında kalmış. Bikac örnek vaka okudum üzülmüştüm. Bu yüzden çekmece deyip geçmemek lazim 😐

Bebdaha çok çekmece olsun istiyorum 🙈 6 tane olsun en az ☺️ dolap için Koçtaşa gitmiştim. Satıcı adam önermemisti. Kendi ürününü kötülemisti. 😅 Ben de vazgeçtim mecburen. Yoksa çok güzel dolapları vardı. İkeanin cekmeceli dolaplarindan biri vukuatli mesela. Onu duyunca baya endişelendim. Çocukların üzerine devrildigini söylediler😔 Aklim almadı başta nasıl devrilebilir diye. Ama galiba önden baskı yapmış çocuk, altında kalmış. Bikac örnek vaka okudum üzülmüştüm. Bu yüzden çekmece deyip geçmemek lazim 😐
Duvara montesi icin ekstra bir seyler cikiyor kutudam eger duvara monte edilmemisse dusebilir zateh cok tehlijeli her urun icin gecerli bence. Uzerlerindd hep uyari oluyor zaten 😩😩😩

Canım ben ilk bebeğime babyhope un gardrobunu ve yatağını almıştım hani bu sonradan genç odası olan şekilde olanlar var ya ondan.ben gayet memnunum yatağın baş kısmında 3 çekmeceli komodini vardı yatağın altında 3 çekmece daha vardı.gardrobunun altında 2 çekmecesi vardı şifonyeride vardı bu takımın ama yeterince çekmecesi var diye gerek görmedim.1.5 yaşına kadar beşik halinde kullandım 1.5yaşından sonrada genç odası halinde kullanmaya devam ettim

Bunlara koctastan baktım canım uygun geldiler ikisi 1000 yapıyor ama daha bakma aşamasındayım 🙂 şifonyer şart hatta üstü biraz geniş olursa bebek alt açma seti koyarım çok güzel olur
Bunları bende begendim ama bu sifonyerin yprumlarında krem diyor ben tam beyaz olsun istiyorum ondan gidip görmem gerek renk olarakta begenirsem alcam ben

Karışmak istemyorum ama neden rapor almyorsnz? Zor olmyck mi?
Devlette değil özel okulda çalışıyorum malesef o yüzden öyle keyfime göre rapor alayım da taşınayım diyemiyorum. Taşınma günü 1 gün izin alıcam sadece. Yani hamilelik bahanesiyle 1 hafta rapor alsam bile daha sonra geri döndüğümde o bir haftalık derslerin yerine telafi dersi yapmam gerekiyor yine çok yorulmuş olacağım yani :KK43:

Devlette değil özel okulda çalışıyorum malesef o yüzden öyle keyfime göre rapor alayım da taşınayım diyemiyorum. Taşınma günü 1 gün izin alıcam sadece. Yani hamilelik bahanesiyle 1 hafta rapor alsam bile daha sonra geri döndüğümde o bir haftalık derslerin yerine telafi dersi yapmam gerekiyor yine çok yorulmuş olacağım yani :KK43:
Keske uzaktan yapma sansi verilse ya..insallah kolayca biter islernz. Allah yardm etsin

Duvara montesi icin ekstra bir seyler cikiyor kutudam eger duvara monte edilmemisse dusebilir zateh cok tehlijeli her urun icin gecerli bence. Uzerlerindd hep uyari oluyor zaten 😩😩😩
Evet canim o kadar haklisinki 😣 keşke hepsini sabitleyebilsek ne var ne yok.. Ya ev sahibi ile kötü olmak istemiyorum ben açıkçası. 😐 Yeni ev bakıyoruz bi türlü bulamadık.. onda da ilk girerken bu tarz şeyleri bile konusucam inşallah. Bu eve girerken ev sahibi çivi çakma vs durumlarını sevmediğini baya belli etmişti. Eski kiraci kapıya çivi çakmış heralde o yüzden bizi de uyarmıştı. ☺️

Canım ben ilk bebeğime babyhope un gardrobunu ve yatağını almıştım hani bu sonradan genç odası olan şekilde olanlar var ya ondan.ben gayet memnunum yatağın baş kısmında 3 çekmeceli komodini vardı yatağın altında 3 çekmece daha vardı.gardrobunun altında 2 çekmecesi vardı şifonyeride vardı bu takımın ama yeterince çekmecesi var diye gerek görmedim.1.5 yaşına kadar beşik halinde kullandım 1.5yaşından sonrada genç odası halinde kullanmaya devam ettim
Oo heryerinden çekmece çıkmış takımın 😅 ben de büyüyebilen beşik almıştım kızıma. Ama altinda bi tane daha yatak koymalık baza çekmecesi var. Orası oyuncak dolu.. bas uclarinda da iki tane minik dolap ve çekmecesi vardi. Onlara da kendi eşyalarımi koydum 😅🙈 keşke bende de o kat çıksaydı çekmece ama dolap şeklinde yapmışlar işte..
Sağlam olsun diye dolabı yaptirdim. Bari bi fiyat alayim yaptırdığımız yerden. Şifonyere kaç lira diyecek bakalim..

Bilgili anneller bebeklerin ihtiyaclari ne oluyor kuvet takimi besik ates olcer , burun aspiratoru baska eksik listesi cikartalim birlikte 😊
Sabunları şampuanları deterjanları
Tarak tırnak makası
Anneye göğüs pompası tercihe bağlı
Anneye depent hasta bezi baştacı kurtarıcı

Sabunları şampuanları deterjanları
Tarak tırnak makası
Anneye göğüs pompası tercihe bağlı
Anneye depent hasta bezi baştacı kurtarıcı
Bende banyo malzemesi hiç yok. Nasıl bi küvet alicam, sezeryanli olursam eğilmesi zor olur ayakli mi alsam yoksa standart bişey alıp bebeği yüksek biseyin üzerinde mi yikasak.. sonra bebe yağı şampuan deterjan falan alsam şimdiden.. son kullanma tarihi gecikir mi? Aklimda sorular..☺️ bugün bebe yağı araştırdım. Organik. Çok pahalı geldi yaa 🤦 kizimda almıştım öyle bi tane. Organikti ve pahaliydi. kokusu aşırı kötüydü. Bebeği banyo mu yaptırdım çamura mi batirdim bişey anlamiyorduk. Zehir gibi değişik bişey kokuyordu 😔 hala kokusu burnumda 😖 öğgg 🤢

Bende banyo malzemesi hiç yok. Nasıl bi küvet alicam, sezeryanli olursam eğilmesi zor olur ayakli mi alsam yoksa standart bişey alıp bebeği yüksek biseyin üzerinde mi yikasak.. sonra bebe yağı şampuan deterjan falan alsam şimdiden.. son kullanma tarihi gecikir mi? Aklimda sorular..☺️ bugün bebe yağı araştırdım. Organik. Çok pahalı geldi yaa 🤦 kizimda almıştım öyle bi tane. Organikti ve pahaliydi. kokusu aşırı kötüydü. Bebeği banyo mu yaptırdım çamura mi batirdim bişey anlamiyorduk. Zehir gibi değişik bişey kokuyordu 😔 hala kokusu burnumda 😖 öğgg 🤢
Ben normal doğurdum dikişlerim sıkıntılıydı ama ilk zaman annem eşim falan yardımcı oldu banyo konusunda ayaklı değildi kullanışı nasıl olur bilmiyorum hiç kullanan görmedim onu. Son kullanma tarihleri uzun oluyor benim aldıklarım 2023 ve bazıları zaten açıldıktan sonra 6 ay 12 ay oluyor. Ben oğlumda 1 yaşına kadar mustela kullandım kızıma da aynılarını aldım.

X