2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Canım gittiğiniz hastane bildirim yapıyorsa ondan da aramış olabilir ama buradaki özeller yapmıyor maalesef sağlık ocağına sorduğumda da öyle söylediler.hani bizim haberimiz olmazsa herkesi tek tek arayıp hamilemisiniz diye soramayız dediler.ne bileyim herkes kendi düzenine göre bişey söylüyor demek 😒
Ben hamileliğimi öğrendikten sonra şans eseri aile hekimliğine kan tahlili için gittim hamile olduğumu söyledim hemşire 10. Hafta dolmadan gebelik dosyası açtırmam gerektiğini söyledi hemen açtırdım ve aşı için kendileri aradılar sonra aşı kartı verdiler ikinci doza gittiğimde de bidahaki kontrol tarihini söylediler yani hamile kalınca dosya açtırmak gerekiyormuş ona göre aşıyı ve kontrolleri haber veriyorlar

🤣🤣🤣Nasıl görseller yani ben ilk hamileliğimde gittim normal ultrasondu sadece detaylı heryerine bakıyorlardı acaba 5 boyutlu ultrason görüntüleri mi
Bildiğin ultrason kağıdı 4 boyutlu olanlar işte yüzü kolu bacağı hepsinin bi resmini vermiş sayfa sayfa.birde video hali vardı işte başka yerler nasıl yapıyor bilemicem doktordan doktorada değişiyor olabilir

Canım komşumun bebeğinde de böbreklerinde genişleme var demişti doğduktan 2ay sonra genişleme durmuş normal olması gereken haline gelmişti şuan bebeği 4 aylık herhangi bir sıkıntısıda yok çok şükür sende sıkma canını.Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻
İnsallah canim ben de dua ediyorum elimizden gelen bir bu var😔

Ben hamileliğimi öğrendikten sonra şans eseri aile hekimliğine kan tahlili için gittim hamile olduğumu söyledim hemşire 10. Hafta dolmadan gebelik dosyası açtırmam gerektiğini söyledi hemen açtırdım ve aşı için kendileri aradılar sonra aşı kartı verdiler ikinci doza gittiğimde de bidahaki kontrol tarihini söylediler yani hamile kalınca dosya açtırmak gerekiyormuş ona göre aşıyı ve kontrolleri haber veriyorlar
Evet canım bende devlet hastanesi gitmiştim 15 haftalıkken onlar oradan dediler zaten bağlı olduğun sağlık ocağına bildircez diye sonra sağlık ocağından aradılar beni 18.haftada aşın var diye

Dur bakalım sıkma canını benim kendimde çıktı böbrek genişlemesi maternal deniyor. Fetal de çok duydum çoğu sapasağlam doğuyor diyorlar şimdilik doktoruna güven Allah'a sığın canım dua edelim ilerlemesin, düzelsin yavrun, inşallah sağlıkla al kucağına 🤲🤲
İnsallah canim cok sagol🤲🏻

Bildiğin ultrason kağıdı 4 boyutlu olanlar işte yüzü kolu bacağı hepsinin bi resmini vermiş sayfa sayfa.birde video hali vardı işte başka yerler nasıl yapıyor bilemicem doktordan doktorada değişiyor olabilir
Anladım bana vermediler herhalde devlette vermiyorlar bu sefer özele gitcem bende isterim🙈

Anladım bana vermediler herhalde devlette vermiyorlar bu sefer özele gitcem bende isterim🙈
Valla bende arkadaşlardan görünce özendim bebeğimin her yerinin bi resmi olsun bakıp bakıp severim 😊 gülümseyenimi dersin yüzünü buruşturanımı dersin yada uyuyanımı çok değişik ya.hatta bir arkadaşımın oğlu olacaktı videoda çok afedersin pipisini oynarkenki hali vardı çok komikti 🙈😁 doktorda gülmüş çok erken ama şimdiden başlamış sizinki diye 😁

Evet araştırdım bulunduğum ilde sadece 2 tane perinatoloji uzmanı varmış biri özelde biri devlette randevu zor alınıyormuş özelde biraz pahalı peki radyologda aynı şekilde bakıyor mu ben ilk kızımda devlette yaptım randevu almak bu kadar sıkıntılı değildi 1 hafta sonraya veriyorlardı şimdi imkansız bulamıyorsun bulana kadar haftası geçecek radyologda aynı şekilde bakıyorsa oraya giderim
Bakıyor canım ben bana yakın hastaneleri aradığımda hepsi aynı fiyatı söyledi öyle olunca perinatologdan aldım randevu ama çoğu arkadaşım radyologla yaptılar detaylıyı

Canım gittiğiniz hastane bildirim yapıyorsa ondan da aramış olabilir ama buradaki özeller yapmıyor maalesef sağlık ocağına sorduğumda da öyle söylediler.hani bizim haberimiz olmazsa herkesi tek tek arayıp hamilemisiniz diye soramayız dediler.ne bileyim herkes kendi düzenine göre bişey söylüyor demek 😒
Olabilir canım. Tüm hastanelerin bildirme zorunluluğu var çünkü. Ya hastanenin ihmalkarlıgı ya da sağlık ocağının artık aramayanlar

Olabilir canım. Tüm hastanelerin bildirme zorunluluğu var çünkü. Ya hastanenin ihmalkarlıgı ya da sağlık ocağının artık aramayanlar
Aynen öyle ben tesadüfen devlet hastanesine gitmesem böyle bişey olduğunu öğrenemicektim.sürekli özele devam etsem aşı falan yalandı yani ancak doğumda haberleri olurdu

Valla bende arkadaşlardan görünce özendim bebeğimin her yerinin bi resmi olsun bakıp bakıp severim 😊 gülümseyenimi dersin yüzünü buruşturanımı dersin yada uyuyanımı çok değişik ya.hatta bir arkadaşımın oğlu olacaktı videoda çok afedersin pipisini oynarkenki hali vardı çok komikti 🙈😁 doktorda gülmüş çok erken ama şimdiden başlamış sizinki diye 😁
Benimkiler geçen biri burnunu karıştırıyordu diğeri de ayağını kafasına değdirmişti 🤣

Benimkiler geçen biri burnunu karıştırıyordu diğeri de ayağını kafasına değdirmişti 🤣
Ayy yavrum ya ne değişikler valla 😁 benim doktorum çok ayrıntılı göstermiyor kendisi bakacağına bakıyor ben doğru düzgün göremiyorum bile 😔 ama güvendiğim bi doktor olduğu için o yüzden ona gidiyorum.yarın ayrıntılıda net görücem diye çok heyecanlıyım 🥰❤ sağlığı yerinde olsunda gerçi başka bişey istemem 🤲🏻

Kızlar iyi akşamlar herkese. Aşırı yoğunum bu hafta hem okullar açıldı bütün gün ayaktayım oturarak ders anlatmaya hiç alışmadım bir türlü beceremiyorum hem de haftaya taşınıyorum git abonelikleri açtır evi temizlet eşyaları paketle git gel koştur derken bütün gün ayaktayım çok yoruluyorum. Ve tam olarak taşınıp yerleşmeden de bitmeyecek bu telaş. Okul ondan sonra da devam tabi. Acaba bu ara yoğun geçireceğim için destek amaçlı ek bir şeyler almalı mıyım istesem de çok dinlenemicem çünkü.

Ayy yavrum ya ne değişikler valla 😁 benim doktorum çok ayrıntılı göstermiyor kendisi bakacağına bakıyor ben doğru düzgün göremiyorum bile 😔 ama güvendiğim bi doktor olduğu için o yüzden ona gidiyorum.yarın ayrıntılıda net görücem diye çok heyecanlıyım 🥰❤ sağlığı yerinde olsunda gerçi başka bişey istemem 🤲🏻
Inşallah çok güzel çıkar detaylı da sonra doğumu beklemek kalır 🤲

Güzelmiş şimdi daha çok heyecanlandım🤣 bakalım bizimkiler neler yapacak 😘

Bakıyor canım ben bana yakın hastaneleri aradığımda hepsi aynı fiyatı söyledi öyle olunca perinatologdan aldım randevu ama çoğu arkadaşım radyologla yaptılar detaylıyı
Ayıptır sorması sizin oralarda organ tarama ücretleri nekadar ?

Güzelmiş şimdi daha çok heyecanlandım🤣 bakalım bizimkiler neler yapacak 😘
Biraz önce bir arkadaşada demiştim benim doktorum bakacağına bakıyo doğru düzgün ben göremiyorum bebeğiminde ultrason kağını verdiğinde kafa ölçümü şeklinde veriyor yüzünden çekilmiş bi resmi yok o yüzden yarını iple çekiyorum 🥰

X