2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Hayırlı sabahlar kızlar. Bugün orucumun 2. Günü. 🥰 Çok afedersiniz öküz gibi yedim gece. İnşallah acikmam 🙈
Daha önce de sormuştum kimse görmedi sanırım. Bebek deterjanı ne alicaktik kızlar? Burda herkesin ortak söylediği bi marka vardi neydi o acaba. Sipariş vermem lazım da
Canım ben de sormuştum siveno demişlerdi.

Kiloyu kendiniz hesapladiniz mi bide? Bazı değerler çarpılarak falan bulunuyordu. Ben dr.u iyi duyamadim geçen hafta. 600 gramli bişey dedi. Sonra o değerlere baktim hesapladım ve tahmini buldum
Ben hesaplamadım nasıl hesaplanıyor ki doktor bana iri bir bebek olacak bir hafta önden gidiyor dedi kağıda 1450 gr diye yazmış geçen hafta gittiğim doktor da 1050 gram demişti kafam karıştı normalde 120 gram alıyordu haftada şimdi birden 400 gram çok fazla geldi bana

Canim ben de dun doktordaydim, benimki de 2 hafta onden gidiyor. Gebelik sekeri cikmisti bende zaten, doktorum sekere cok daha fazla dikkat et dedi, dun amniyon sivisida biraz fazlaydi. Strese sokma bizi dedi. Sen de sekere dikkat et istersen..

Ben de odem cok fazla var, ayaklarimin ustune basamiyorum, ellerimi parmaklarimi ac kapa yaprken zorlaniyorum..
Sikayetlerimiz ayni dikkat ettim de 😅
Evet canım aynı gibi şikayetlerimiz. Senin suyun kaç çıktı söyledi mi doktor . Ama bende gebelik şekeri yok

Kızlar daha önce konuştunuz mu bilmiyorum aktif olmadığım zaman konuşmuşsunuzdur belki 😊 Depend emici külot alacağım. İlk gebelikte çok rahat ettim fakat o dönem hangi beden aldığımı unuttum 84 kilo ile gitmiştim doğuma 1.66 boyum var. L mi almalıyım XL mi? Muhtemelen yine aynı kiloda gideceğim doğuma
Siz alıp baktınız mı ? İnternetten beden yorumlarınada bakıyorum ama hiç düzgün boy kilo yazılmamış.
Ben de aldım ama arkadaşım hastanede ped şeklinde olanlardan istiyorlar kilot tarzı istemiyorlar dedi . Ne zaman kullandiniz onu . Eve geçince

Kizlar hepinize selamlar🌸
Dun benim de dr kontrolum vardi, bebis 2 hafta onden gidiyr sekere dikkat edelim dedi. Daha sonra organlari incelerken sol bobrekte buyume gordu, 12 mm olmus siniri coktan gecmis dedi, sag bobrek normal gorunuyor dedi. Gidisata gore ne yapmamiz gerektigine bakicaz dedi, belki bobregi kaybetmemek icin erken haftalarda aliriz, bobregin tedavisini yapar cocuk uroloji dedi. İnternette biraz arastirdim, erkek bebeklerde bu durum oluyormus %50 kendiliginden gecebiliyormus, diger yarisi da takip ve tedavi gerektiren durumlar oluyormus.
Basina gelen var mi boyle bi durum ya da bilgisi olan anneler?
Benim de bebegim de böbrek büyümesi var canım. Bizimkiler cidden de aynı gibi. 10 mm benimki

😀 sana L iyi olmuş bence de boyunda uzun daha da esner zaten doğumdan sonrada sıkıntı yaşamazsın ama benimki çok ara bedenmiş gibi geliyo bilemedim o yüzden
Sence kaç kiloya kadar olur L ? Epey esneme payı var mıydı ?

oldu mu peki canım sana M beden

50 kilo üzeri L beden alsın diye okumuştum canım yanılmıyorsam trendyolda

Ben 50 kilo üzeri L beden alın yazmış biri canım ondan bana xl anca olur diye düşündüm ama trendyolda satıcı da bana 90 kilo üzeri xl dedi ara kiloda kaldım😅
Denemedim ben ama heryerden yorumlarını okumuştum m beden olur yazıyordu

Gecmis olsun neden nst ye bagliyorlar canim erken dogum riskin mi vardi
Doğuştan gelen taşikardi var bende onun için ilaç verdi kalp doktoru. Kendi doktorum da bebeğin kalp atışını görmek istedi. Gayet normal görünüyor herşey dedi haftaya tekrar gidicem yakın takip etmek istiyor doktorum

X