2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Artık sanırım intihar ederler 😂🤣😂. O yüzden söylemek istemiyorum.

Benim bu 3. Bebisim Kizkarimda bakarak çok hareketli değil. Geçen gittiğimde sordum. Her bebek farklıdır dedi. Bazen bende günde bir defa uyandığını hissediyorum. Ve uyanık olduğunda en az 10 defa vurması gerekmiş.

İçme cnm hiç birsey... Sana önerim kiraz cekirdegi ısıtma yastığı. Onun beline koy. Ben çok memnun kalmıştım.. Yumsatiyor Bell ağrısını.

Maşallah, tam 26 haftadamisin? Ben perşembe günü gittiğimde 26+6 dim o zmn 989 gr di.

Maşallah, kilosu gayet güzel.
Bunu öğrenmem iyi oldu sayarım bende gün içinde o zaman 😍

Iyi cok ucretli bisey degil yine ben sandim oyle abarttmislar 200 300 lira hergun girsek dedim 3 5 bini bulcak diyordum
Az önce bir arkadas daha yazmıs ya demekki hastaneden hastaneye değişiyor, ben ilçedeyimm ilçedeki tek özel hastane doktoru da iyi olunca tercih ettiğim bir hastane küçük bir yer de belki de ondan uygundur 🙏
Maşallah canım kocaman olmuş bile 🥰 Nst ye bu haftalarda mi başlanıyor acaba ben hiç bilmiyorum 🤔
Ben 32 haftadan sonra diyebiliyordm ama ben şikayetlerimden bahsedince gitmişken girmiş olabilirim bundan sonra hep girecekmişm🙏
Maşallah minik kuzuya sağlıcakla gelsin inşallah ❤️ ben de çarşambayı iple çekiyorum benim karında sertleşme de oluyor sanki bebek bir yere toplanıp orda bekliyor ara ara kasılmalarım da var doktor artık 2 haftada bir geleceksin dedi bende bugün 30+1 deyim ama bir hafta önden gidiyoruz bakalım bize doktorumuz ne diyecek en son 1450 gram 38 cm di
Ben kasılma hala anlayamıyorum buda beni korkutuyor sertlesme hissediyorum ama hemen geciyor hareket edince pozisyon değişince falan, bne kilo alsn diye muz kaşar mutlaka ikisinden birini gün içinde abartarak şekilde yiyorum ben bir yemek istiyorsam eşim ikinciyi veriyor elime 🤭 cok şükür normal dedi kilosuna da boyuna da Rabbşm saglıkla kucagımıza almayı nasıp etsin. Benim de iki kürtajım var öncesinde böyle geliştiğini görmek kalbini nst cihazından duymak o kadar güzeldi ki eşimle kısa bir video da cektik cok cok güzel bir duydu 🙏🙏

Kızlaaaar doktordan çıktık şimdi 🥰 Normalde 27+5 iz bugün ama 28+5 çıktık 1300 gram olmuş oğlum 😍 Her şey yolundaymis tahmini doğum tarihini sordum ilk defa 9 temmuz gibi gelir eğer acele etmezse dedi 😄 yine fotoğraf alma konusunda zorlandık sürekli hareket etti ama şunu çok net gördük kocaman yanakları var 😯😯😄 hani böyle internette dolaşan koca yanaklı bebek fotoları olur ya öyle 😂😂 çektiğim videodan fotoğraf almaya çalıştım yanaklarını belli eden bakalım siz de anlayabilecek misiniz teyzeleri ☺️ Doktora da sordum koca yanaklı mi bana mı öyle geliyor diye evet koca yanaklı dedi 😂

Bu arada dipnot: Geçenlerde biri de sormuştu ben de bugün doktoruma sordum 32.hafta raporunu ne zaman alabilirim diye 31+ olduğunda gelip alabilirsin dedi bilginiz olsun ☺️
Ay maşallah 🧿

Çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederim. Şöyle demiştim tam olarak sağsalim kucağıma alırsam bir kurban keseceğim. O zaman adak oluyor sanırım.
Evet tam olarak adak ifadesidir ☺ Akikayı da dilerseniz daha sonra sizin için uygun olan bi zamanda kesebilirsiniz 😍Kızımın akikasını 2 yaş civarında kestirmiştim ☺

Kızlaaaar doktordan çıktık şimdi 🥰 Normalde 27+5 iz bugün ama 28+5 çıktık 1300 gram olmuş oğlum 😍 Her şey yolundaymis tahmini doğum tarihini sordum ilk defa 9 temmuz gibi gelir eğer acele etmezse dedi 😄 yine fotoğraf alma konusunda zorlandık sürekli hareket etti ama şunu çok net gördük kocaman yanakları var 😯😯😄 hani böyle internette dolaşan koca yanaklı bebek fotoları olur ya öyle 😂😂 çektiğim videodan fotoğraf almaya çalıştım yanaklarını belli eden bakalım siz de anlayabilecek misiniz teyzeleri ☺️ Doktora da sordum koca yanaklı mi bana mı öyle geliyor diye evet koca yanaklı dedi 😂

Bu arada dipnot: Geçenlerde biri de sormuştu ben de bugün doktoruma sordum 32.hafta raporunu ne zaman alabilirim diye 31+ olduğunda gelip alabilirsin dedi bilginiz olsun ☺️
Maşallah kız kiraz yanaklı. Isırmalık yanakları 🥰🥰🥰

Kizlar günaydinnnn🥰🥰🥰 nasilsiniz? Ya ben 4 ay boyunca hic tatli bisey yiyemedim tiksiniyordim resmen. Fakat bu 3 4 gündür felaket sekilde bal pekmez nutella yiyorum🤣 canim cok cekiyor. Tabi pekmez bi bal kasigi 1 yemek kasigi bal ve 1 yemek kasigi nutella. Bu cogunlukta yiyorum. Cok sükür seker sonucumda cikti. Hersey yolunda 🙈 siuce ckkmu tatli tüketiyorum yoksa normalmi? Bide bal cok canim cekiyor. Bal yeme hakkinda ne dsüünüyorsunuz?

Yok canim. Nst dedigin bizim ctg burda oluyor. Her doktor farkli zamanlarda yapiyormus bende 25.haftada yaptilar 🥰 cok sükür bi sknti yok
Anladım canım.benim ilk hamileliğimde 36 37 de yaptılar bi tek.aynı doktora gidiyorum yine aynı zmnlarda yapar diye düşünüyorum bakalım nasip 😊

Az önce bir arkadas daha yazmıs ya demekki hastaneden hastaneye değişiyor, ben ilçedeyimm ilçedeki tek özel hastane doktoru da iyi olunca tercih ettiğim bir hastane küçük bir yer de belki de ondan uygundur 🙏

Ben 32 haftadan sonra diyebiliyordm ama ben şikayetlerimden bahsedince gitmişken girmiş olabilirim bundan sonra hep girecekmişm🙏

Ben kasılma hala anlayamıyorum buda beni korkutuyor sertlesme hissediyorum ama hemen geciyor hareket edince pozisyon değişince falan, bne kilo alsn diye muz kaşar mutlaka ikisinden birini gün içinde abartarak şekilde yiyorum ben bir yemek istiyorsam eşim ikinciyi veriyor elime 🤭 cok şükür normal dedi kilosuna da boyuna da Rabbşm saglıkla kucagımıza almayı nasıp etsin. Benim de iki kürtajım var öncesinde böyle geliştiğini görmek kalbini nst cihazından duymak o kadar güzeldi ki eşimle kısa bir video da cektik cok cok güzel bir duydu 🙏🙏
Kasılmalarım çok fazla değil günde 3-4 defa falan oluyor alt karın kısmından başlayıp kasıklarıma belime vuruyor bazen bacaklarıma iniyor sonra geçiyor sertleşmeye doktor normal demişti büyüyor artık çünkü benim de aslında ikizdi ama birinin gelişimi gerideydi ve kalbi durdu düşmedi o düşseydi şimdikinin de düşme ihtimali vardı kardeşini de riske atmadı diyelim kalp atışlarını duymak harika gerçekten diğer bebeğimin de üç hafta kadar kalp atışlarını duymuştuk 😔😔 sonrası çok zor oldu ama buna da şükür Rabbim bunu bize bağışladı hepimiz sağlıklı sıhhatli bir şekilde kavuşuruz inşallah yavrularımıza

Kizlar günaydinnnn🥰🥰🥰 nasilsiniz? Ya ben 4 ay boyunca hic tatli bisey yiyemedim tiksiniyordim resmen. Fakat bu 3 4 gündür felaket sekilde bal pekmez nutella yiyorum🤣 canim cok cekiyor. Tabi pekmez bi bal kasigi 1 yemek kasigi bal ve 1 yemek kasigi nutella. Bu cogunlukta yiyorum. Cok sükür seker sonucumda cikti. Hersey yolunda 🙈 siuce ckkmu tatli tüketiyorum yoksa normalmi? Bide bal cok canim cekiyor. Bal yeme hakkinda ne dsüünüyorsunuz?
Canım ben balı sütümün içine koyup öyle tüketiyorum onuda her zaman değil.geçen haftalarda grip olmuştum ozmn günlük bal tükettim ama canım istediğinden değil daha çok şifa olsun diye.yine ya sütümün içine koydum yada ılık suya limonla karıştırıp içtim

Merak etme belli bir süre sonra o aşırı istek azalıyor ben de en başlarda çok fazla tatlı çikolata falan tüketiyordum çok şükür şekerim de normal çıktı şimdi bir tatlı kaşığı kadar reçel bir tatlı kaşığı kadar da çikolata tüketiyorum

Benim bu 3. Bebisim Kizkarimda bakarak çok hareketli değil. Geçen gittiğimde sordum. Her bebek farklıdır dedi. Bazen bende günde bir defa uyandığını hissediyorum. Ve uyanık olduğunda en az 10 defa vurması gerekmiş
10 mu benimkiler kolayını bulsalar dışarı fırlayacaklar bazen fazla hareketli olmaları iyi mi acaba diye düşünüyorum.
Ay bize de ne yapsalar yaranamıyorlar az hareket ediyorlar bir sey mi var diyoruz çok hareket ediyorlar bir sey mi var diyoruz🤣

Hakiki bal yiyorsan mide yanmana da çok iyi gelir canım şifa olsun😍

Cok mu olur bende seker oldugu halde bunun 10 katini yiyorum onceden daha daha coktu azalttim sekerimde iyi cok sukur testte hala bir hata oldugunu dusunuyorum o yuzden 😊

Merak etme belli bir süre sonra o aşırı istek azalıyor ben de en başlarda çok fazla tatlı çikolata falan tüketiyordum çok şükür şekerim de normal çıktı şimdi bir tatlı kaşığı kadar reçel bir tatlı kaşığı kadar da çikolata tüketiyorum
Bende neden azalmiyor acaba ya cok uzuluyorum halimede bi formülüvar mi

Bende neden azalmiyor acaba ya cok uzuluyorum halimede bi formülüvar mi
Bir formülü maalesef yok canım ben ilk başlarda aşırı şekerli şeyler tüketiyordum hatta şekerim çıkmayınca çok sevinmiştim sonradan azaldı daha sağlıklı şeyler tüketmeye çalışıyorum belki ondandır belki de artık şekere olan ihtiyacım azaldı bilmiyorum ama benim de bulantılarım hala geçmedi bulantı hapına devam ediyorum

10 mu benimkiler kolayını bulsalar dışarı fırlayacaklar bazen fazla hareketli olmaları iyi mi acaba diye düşünüyorum.
Ay bize de ne yapsalar yaranamıyorlar az hareket ediyorlar bir sey mi var diyoruz çok hareket ediyorlar bir sey mi var diyoruz🤣
Kız seninki ikiz. En az 10 defa bir uyanista 😂 sen bunu ikiye çarp 😂
Ama kızlarım daha çok hareketliydi. Oğlusun biraz babaya benziyor sanirim🤣🤣🤣

Bende de asla azalmıyor doktor çok kilo almışsın tatlı yeme dedi bu sefer de meyveye saldırdım 🤦‍♀️ tatlı deyince niyeyse aklıma sadece şekerli şeyler geliyor 🤣
Ben de hamileligin ilk donemlerinde cok meyve yiyodum canim hic tatli istemiyodu, megerse tum sekeri meyveden aliyormusum meyve yemegi birakinca tatli istegi fena halde basladi😂 meyve yerken de dikkat edin gunde 1 2meyveyi gecmeyin, ben gunde 3 4 hatta 5meyve yiyodum suyun fazla erken dogum olur diyip korkuttu doktor, meyveyi 1e dusurunce normale döndü neyseki😅 meyve de masum degil dikkat edin

X