2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Yapısı miyondur belkide canım ondan öyle çıkıyodur.sağlığı yerinde olsunda önemli olan o.doğduklarında toparlar zaten
Evet canım muhtemelen doktorda öyle olabilir dedi zaten ama şimdi kafama takılan ac kısmı 2 hafta geriydi şimdi 3 hafta çıktı amin inşallah sağlıklık olsunlar dediğin gibi kilo dert etmiyorum 😊
Sağlıklı olsun da varsın biraz küçük olsun sen endişe ediyordun ama bak kilo alımı da iyiymiş artık kontroller de sıklaşır için daha da rahat eder bence gayet güzel haberler almışsın sağlıcakla gelsin kuzucuk 🌺🌺
İnşallah daha güzel haberler alırım zayıf olsun önemli değil ama artış olmasın inşallah gerilikte Allah razı olsun inşallah hepimiz tüm bekliyenler sağlıkla kavuşsun bebişlerine

Çok şükür canım yaa sen ve bebiş de iyisiniz 😍 Allahim saglikla biran evvel eve çıkmayı nasip etsin 😊 bebişin 1930 kg iyiymiş masallah 🥰 ben de 2200 gr doğmuşum 😊

Allah sağlık sıhhat versin canım. Dua ediyoruz sana ve kelebeğe ☺️ merak etme bugünler de geçecek. İnşallah bebeğin yakında evine yuvasına dönecek 🤗💕

Ya ben de senin gibi düşünüyordum aslında. İki isimle cagrilmaz çocuk diye tek koymuştum kizimin ismini. Ama kizim büyüdükçe kuzenlerinin ismi hep çifter çifter. ☺️ Benim niye iki ismim yok, okuldakilere başka ismimi söyleseydim falan sıkıldım bu isimden demeye başladı 🙈(ikizler burcu olur kendisi) , ben de oglum için birini begenmezse diğerini kullanır diye iki isme ikna oldum kızım yüzünden 🤭☺️ Göktuğ Kaan ya yana çok iyi değil ama anneannesini kırmak istemedim peki dedim ama sonradan vazgeçebilirim bi şekilde ikna edip. Kızım da Kaan ismine alıştı, sevdi ☺️ naapcam bilmiyorm 🤷
Yooo cok guzel geliyor kulaga goktug kaan ❤ ben sevdim

Evet burdada kandan temizlemek için aynı şekilde temizleme pamuklarıyla yapıyorlar. Kordon için Bi fikrim yok ablamın doğumuna girmiştim Orda hiç sormadılar öyle bişi. Eniştem de vardı zaten şok halindeydi 😂😂
Bence kordonu kesmek isterse esin. Sorsun. Çok değişik bir duygu. Eşim hala anlatır 🙈

Hayırlısı olsun hakkınızda. Ben göze alamıyorum kendiliğinden olursa tabi ki doğururum ama tedaviye başlayamam. Yaşım 34. Birde benim bağışıklık sistemim embriyoyu kabul etmiyor saatlerce serum verdiler 12. Haftaya kadar. Bebekle zor olur benimde gücüm yok Allah bebeğime sağlık uzun ömür versin.
Hepimizin hakkında hayırlısı olsun ben de 4. ay bitene kadar yağlı iğne kullandım tutsun diye kanamalar oldu düşmesin diye dozu artırıldı kan sulandırıcı iğne kullanıyorum rahimi besleyen damarlarda kan akışı yavaş ama doktor kalbi duran bebeğimden dolayı damarların direnç gösterebileceğini söyledi bende 37 yim keşke daha önce olsaydı bu 3 denememdi eşim de kendiliğinden olursa tamam ama tedaviyle olursa gitmek istemiyor ama inşallah ikna edebilirim senin durumun farklı tabi canım rahim embriyoyu yabancı madde olarak görüp reddediyormuş sende de öyle bir durum oldu demek ki herşey nasip kısmet

Ben dün yata kalka ütüledim eşyaları çantama koyacak birkaç eksiğim var ondan sonra ben de hemen hazırlayacam temmuz bebekleri aceleci çıktı hazırlıklı olmak lazım ilk annelerden biri olacam haziranda doğabilir derken tek temmuz annesi ben olurmuşum 😂😂😂
Gerçektende öyle ütü yaparken mahvoldum.ufacık ufacık zaten ama bi sürü kıyafet olunca dayanamadım artık 😄 benim aşağımda çok baskı var canım.ilk hamileliğimde 34 35 haftada falan hazırlamıştım hiç acele etmedim ama bu bebek aşağıya baskı yaptıkça afedersin vajinamda ağrı hissediyorum adet sancısı gibi ağrılarım oluyor.ne olur ne olmaz dedim hazırladım bende.aynen öyle temmuzu beklemicek bizim minikler baksana tek tek geliyorlar :halay: :emir_bebek:

Evet canım muhtemelen doktorda öyle olabilir dedi zaten ama şimdi kafama takılan ac kısmı 2 hafta geriydi şimdi 3 hafta çıktı amin inşallah sağlıklık olsunlar dediğin gibi kilo dert etmiyorum 😊

İnşallah daha güzel haberler alırım zayıf olsun önemli değil ama artış olmasın inşallah gerilikte Allah razı olsun inşallah hepimiz tüm bekliyenler sağlıkla kavuşsun bebişlerine
Değerlerine baktım kilosu gayet güzel hafta olarak da çok geride görünmüyor gerilemede artış olmaması da gayet güzel inşallah daha da güzel olur kan akışı ve suyu da sürekli kontrol edeceklermiş şuan kendini kurtarmış görünüyor zaten ama üç dört hafta daha geçince için daha da çok rahatlar

Kızlar merak edenler olmuş sagolun teşekkür ederim çok şükür iyiyim oğlum da iyi aldığı sut miktarı biraz artmış buna bakarak iyi gidiyor diye düşündük solunum olayı aynı tabi hala dışardan destek alıyor bunun ne kadar süreceği şu an belirsiz . Covid tedbirleri çok sıkı ve dr sayısı az olduğu için biz de çok detaylı bilgi alamıyoruz doktorlardan şu an. Küvez bölümü de çok hassas olduğu için ziyaret de yasak . Dua edip bekliyoruz .
Ayyy cevap yazmana,iyi olmanıza o kadar sevindim ki anlatamam.Rabbim şifa ile kavuştursun yavruna inşaallah.Dualarımız sizinle🤗

Maşallah. Herkes korkudan hazırlamaya başlamış...
Korkudan değil aslında canım benim bu bebek aşağıdan çok baskı yapıyor.afedersin vajinamda ağrı oluyor sürekli ara ara adet sancısı gibi ağrılarımda oluyor o yüzden hazırlayayımda ne olur ne olmaz dedim.ilkinde 34 35.haftalarımda hazırlamıştım bunda okadar beklemeyeyim dedim.baksana temmuz bebeleri erken gelmeye başladı bile 😄😄

Kızlar girdik doktora bebeğim hayla küçükmüş ama kilo alımı iyi dedi kan akışı ve suyunda iyi yakından takip edicez belki kardeşine yada size benziyordur dedi kendi doktorum birde başka doktorun odasına götürdü beni oradada bakıldı bayramdan sonraki pazartesi tekrar gelicem kilom ve ölçülerim bunlar
Canım cok kücük durmuyor anladığım kadarıyla bi kaç hafta bi kücük o da sizin yapınız minyonsa falan ondan olabilir. Eğer seker riskin yoksa bolca meyve özellikle muz ye soda iç düzenli beslen bence doğuma kadar haftasonıda tam yakalaybilirsin daha zamanda var. Bide omega 3 kullanıyor musun?

Günaydın hanımlar dün saat 8 bucukta açılmam 5 cm oldu suyumdada sızdırma oldu sezeryan oldum suan bende bebekde iyiyiz burası küçük yer olduğu için bebeğimi vana sevk ettiler orasının solunum cihazları iyiymis diye sevk ettiler çok şükür durumu iyi dedi kilosu 1930 bayu 39 cmmiş tek tek mesajları okuyamadım destekleriniz ve dualarınız icin allah hepinizden razı olsun ❤❤
Şükürler olsun♥Rabbim sağlıcakla evinize dönmeyi nasib etsin inşaallah.Dualarımızdasınız🐣🤗

Canım cok kücük durmuyor anladığım kadarıyla bi kaç hafta bi kücük o da sizin yapınız minyonsa falan ondan olabilir. Eğer seker riskin yoksa bolca meyve özellikle muz ye soda iç düzenli beslen bence doğuma kadar haftasonıda tam yakalaybilirsin daha zamanda var. Bide omega 3 kullanıyor musun?
Yarenimm7914 Yarenimm7914 soda derken maden suyunu kasttettim halk arasında soda diye dilimiz alışmışta yanlış yönlendirmiş olmayım şimdi🙈😂

Gerçektende öyle ütü yaparken mahvoldum.ufacık ufacık zaten ama bi sürü kıyafet olunca dayanamadım artık 😄 benim aşağımda çok baskı var canım.ilk hamileliğimde 34 35 haftada falan hazırlamıştım hiç acele etmedim ama bu bebek aşağıya baskı yaptıkça afedersin vajinamda ağrı hissediyorum adet sancısı gibi ağrılarım oluyor.ne olur ne olmaz dedim hazırladım bende.aynen öyle temmuzu beklemicek bizim minikler baksana tek tek geliyorlar :halay: :emir_bebek:
Benim de aşağıda çok kasılma var ve ayakta kaldığımda bebek kendini sürekli topluyor yada hareketleri daha sert oluyor daha ben çok fazla kıyafet almadım annem ve kv aldırmadı onlar da memleketten aldı birşeyler kv doğuma gelirken getirecek onları da yıkayıp ütüleyecem şuan elimdekiler beni erken doğum ihtimalinde bol bol idare eder ama en önce doğuranlardan değil en son doğuranlardan olacam galiba 32 deyiz şuan bu gidişle 40 ı görürüm herhalde 😀😀😀

AC de zaten karın cevresi oluyor canım bildiğim kadarıyla fl yani bacak kemik boyunda gerilik 3 hafta ve üstü olursa bebekte daha sıkıntılı olduğu düşünülüyor senin bebişin boyu iyi görünüyor azıcıkta beslenmeni arttırır bebişinin göbüşünü büyütürsün dert etme yani🥰

Bence kordonu kesmek isterse esin. Sorsun. Çok değişik bir duygu. Eşim hala anlatır 🙈
Ayy eşim hayatta dayanamaz bayılır orada 🤣 gerçi bende kordonu keserken görsem bende dayanamam içim kaldırmaz 🤣🤣🤣
Eşim asla öyle bişey yapmak istemez 😂 doğuma da girmesini istemiyorum zaten o da çok gönüllü değil.
Aynen benimkide yapmaz yapamaz yani 1 2 defa söyleidm ne diyecek diye hayatta giremem dedi 🤣🤣

AC de zaten karın cevresi oluyor canım bildiğim kadarıyla fl yani bacak kemik boyunda gerilik 3 hafta ve üstü olursa bebekte daha sıkıntılı olduğu düşünülüyor senin bebişin boyu iyi görünüyor azıcıkta beslenmeni arttırır bebişinin göbüşünü büyütürsün dert etme yani🥰
Ay allah razı olsun senden ben bu terimleri internetten bile bakınca anlamıyordum şimdi anladım

X