2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Gerçektende öyle ütü yaparken mahvoldum.ufacık ufacık zaten ama bi sürü kıyafet olunca dayanamadım artık 😄 benim aşağımda çok baskı var canım.ilk hamileliğimde 34 35 haftada falan hazırlamıştım hiç acele etmedim ama bu bebek aşağıya baskı yaptıkça afedersin vajinamda ağrı hissediyorum adet sancısı gibi ağrılarım oluyor.ne olur ne olmaz dedim hazırladım bende.aynen öyle temmuzu beklemicek bizim minikler baksana tek tek geliyorlar :halay: :emir_bebek:
Benim de ilk gebeliğin rahattı. Bu ikinci gebeliğin ve vajina ağrısı çekiyorum oturup kalkarken, yatakta sağdan sola dönerken çok canım acıyor. Doktor bol bol yat dinlen dedi. 3 yaşında oglum var bazen kucak istiyor ağlıyor dayanamıyorum acaba ondan mı böyle oldu diye düşünüyorum. Sizin doktorunuz vajina ağrısı için birsey dedi mi ? Sebebi ve ne yapmanız gerektigi ile ilgili

Kızlar girdik doktora bebeğim hayla küçükmüş ama kilo alımı iyi dedi kan akışı ve suyunda iyi yakından takip edicez belki kardeşine yada size benziyordur dedi kendi doktorum birde başka doktorun odasına götürdü beni oradada bakıldı bayramdan sonraki pazartesi tekrar gelicem kilom ve ölçülerim bunlar
Gozun aydin canim gormussun bebegini minyon bir bebektir belki oyle aman aman bir fark yok gibi geldi bana yine de bol bol muz ye canim en cok kilo aldiran meyve

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun ben de 4. ay bitene kadar yağlı iğne kullandım tutsun diye kanamalar oldu düşmesin diye dozu artırıldı kan sulandırıcı iğne kullanıyorum rahimi besleyen damarlarda kan akışı yavaş ama doktor kalbi duran bebeğimden dolayı damarların direnç gösterebileceğini söyledi bende 37 yim keşke daha önce olsaydı bu 3 denememdi eşim de kendiliğinden olursa tamam ama tedaviyle olursa gitmek istemiyor ama inşallah ikna edebilirim senin durumun farklı tabi canım rahim embriyoyu yabancı madde olarak görüp reddediyormuş sende de öyle bir durum oldu demek ki herşey nasip kısmet
Aynen serum hariç iğneleri bende kullandım. 6 yılda 2 kimyasal 1 kalbi durduğu için kürtaj oldum. 3 aşılama 2 tüp bebek transferi🤷‍♀️ birde her ay belki kendiliğinden olmuştur beklentisi çok yordu beni. Eğer kendiliğinden olsaydı 3 çocuk hayalimdi. Şimdi oğluşumu alıp gezmek istiyorum 6 sene böyle geçince😂

Canım cok kücük durmuyor anladığım kadarıyla bi kaç hafta bi kücük o da sizin yapınız minyonsa falan ondan olabilir. Eğer seker riskin yoksa bolca meyve özellikle muz ye soda iç düzenli beslen bence doğuma kadar haftasonıda tam yakalaybilirsin daha zamanda var. Bide omega 3 kullanıyor musun?
Evet canım omega3 regenesis diye bi takviyem var onun dışında klasik şeker vs riskim yok aslında ama düzensiz ve az yiyorum hayla bundan sonra alarm kurucam ona göre yiyeceğim inşallah toparlarız aman ufak tefek olsun ama sağlıklı olsun böyle gerilikti hareketlere çok dikkat etti sıkı takip yapıcazdı dediklerinde ayrı bir geriliyorum allah razı olsun önerilerinide yapıcam 😊

Benim de aşağıda çok kasılma var ve ayakta kaldığımda bebek kendini sürekli topluyor yada hareketleri daha sert oluyor daha ben çok fazla kıyafet almadım annem ve kv aldırmadı onlar da memleketten aldı birşeyler kv doğuma gelirken getirecek onları da yıkayıp ütüleyecem şuan elimdekiler beni erken doğum ihtimalinde bol bol idare eder ama en önce doğuranlardan değil en son doğuranlardan olacam galiba 32 deyiz şuan bu gidişle 40 ı görürüm herhalde 😀😀😀
Bi 5hafta daha sabretsin senin minnoş ondan sonrası kolay zaten 😇 bakalım artık nasibimizde ne varsa onu yaşayacağız ama umarım acele etmezler.bi 37ye gelelimde önemli olan o yoksa küvezde kalmasına dayanamam 😔inşallah vakti geldiklerinde sağlıkla doğsunlar tek isteğim bu 🤲🏻🤲🏻

Eşim asla öyle bişey yapmak istemez 😂 doğuma da girmesini istemiyorum zaten o da çok gönüllü değil.
Neden girmesini istemiyorsun eşinin?
Ben istiyorum. Görsün çocuk kolay doğruluyor... Kıymet biliyor. Birsey oldumu diyorum. Kolay mı doğurdum 🙈
Eşinin güzel bir hatırası olur

Korkudan değil aslında canım benim bu bebek aşağıdan çok baskı yapıyor.afedersin vajinamda ağrı oluyor sürekli ara ara adet sancısı gibi ağrılarımda oluyor o yüzden hazırlayayımda ne olur ne olmaz dedim.ilkinde 34 35.haftalarımda hazırlamıştım bunda okadar beklemeyeyim dedim.baksana temmuz bebeleri erken gelmeye başladı bile 😄😄

Ayy eşim hayatta dayanamaz bayılır orada 🤣 gerçi bende kordonu keserken görsem bende dayanamam içim kaldırmaz 🤣🤣🤣

Aynen benimkide yapmaz yapamaz yani 1 2 defa söyleidm ne diyecek diye hayatta giremem dedi 🤣🤣
Benimde oluyor. Ama birinci ve ikinci hamilelik farklı cnm. Yani her hamilelik farklı. Ben bu hamileliğim zor geçiriyorum. Agrim sızım var.
Yapar cnm ha doktor kesmiş ha esin. Esin için iyi bir anı olur

Yarenimm7914 Yarenimm7914 soda derken maden suyunu kasttettim halk arasında soda diye dilimiz alışmışta yanlış yönlendirmiş olmayım şimdi🙈😂
Anladım canım günde 2 tane içiyordum kasılmayalara iyi geliyormuş diye duymuştum ama kilo aldırdığını ilk senden duydum inşallah faydası olur acaba günde 2 taneyemi çıkarsam zararı varmıdırki

Aynen serum hariç iğneleri bende kullandım. 6 yılda 2 kimyasal 1 kalbi durduğu için kürtaj oldum. 3 aşılama 2 tüp bebek transferi🤷‍♀️ birde her ay belki kendiliğinden olmuştur beklentisi çok yordu beni. Eğer kendiliğinden olsaydı 3 çocuk hayalimdi. Şimdi oğluşumu alıp gezmek istiyorum 6 sene böyle geçince😂
Bundan sonra kendiliginden olur canim buna emin ol genelde tedaviyle olunca 1 senede ikinci bebis geliyor canli sahit olduklarim cok ucuz tup bebek oldu 1 sene yok bir cocuklari daha oldu ❤

Benim de aşağıda çok kasılma var ve ayakta kaldığımda bebek kendini sürekli topluyor yada hareketleri daha sert oluyor daha ben çok fazla kıyafet almadım annem ve kv aldırmadı onlar da memleketten aldı birşeyler kv doğuma gelirken getirecek onları da yıkayıp ütüleyecem şuan elimdekiler beni erken doğum ihtimalinde bol bol idare eder ama en önce doğuranlardan değil en son doğuranlardan olacam galiba 32 deyiz şuan bu gidişle 40 ı görürüm herhalde 😀😀😀
Kiz 40 i gecirmeyelim de 40 a da raziyiz 😅😅

Neden girmesini istemiyorsun eşinin?
Ben istiyorum. Görsün çocuk kolay doğruluyor... Kıymet biliyor. Birsey oldumu diyorum. Kolay mı doğurdum 🙈
Eşinin güzel bir hatırası olur

Benimde oluyor. Ama birinci ve ikinci hamilelik farklı cnm. Yani her hamilelik farklı. Ben bu hamileliğim zor geçiriyorum. Agrim sızım var.
Yapar cnm ha doktor kesmiş ha esin. Esin için iyi bir anı olur
Bu yıl pandemiden dolayı refakatçi dışında hastaneye kimseyi almıyorlarki canım kaldıki ameliyathaneye hiç almazlar diye düşünüyorum.yani eşi girmk isteyen olursa alacaklarını sanmam 🙄

Çok şükür canım yaa sen ve bebiş de iyisiniz 😍 Allahim saglikla biran evvel eve çıkmayı nasip etsin 😊 bebişin 1930 kg iyiymiş masallah 🥰 ben de 2200 gr doğmuşum 😊

Allah sağlık sıhhat versin canım. Dua ediyoruz sana ve kelebeğe ☺️ merak etme bugünler de geçecek. İnşallah bebeğin yakında evine yuvasına dönecek 🤗💕

Ya ben de senin gibi düşünüyordum aslında. İki isimle cagrilmaz çocuk diye tek koymuştum kizimin ismini. Ama kizim büyüdükçe kuzenlerinin ismi hep çifter çifter. ☺️ Benim niye iki ismim yok, okuldakilere başka ismimi söyleseydim falan sıkıldım bu isimden demeye başladı 🙈(ikizler burcu olur kendisi) , ben de oglum için birini begenmezse diğerini kullanır diye iki isme ikna oldum kızım yüzünden 🤭☺️ Göktuğ Kaan ya yana çok iyi değil ama anneannesini kırmak istemedim peki dedim ama sonradan vazgeçebilirim bi şekilde ikna edip. Kızım da Kaan ismine alıştı, sevdi ☺️ naapcam bilmiyorm 🤷
Ya bu şekilde hiç düşünmemiştim 😂 büyüyüncede aynı mı olurlar ki benimde yeğenim 15 yaşında sosyal medya hesabı açmış isminin yanına da başka isim eklemiş 😂😂 2 isimliymiş gibi o geldi aklıma şimdi. Daha onlara kalırsa isimlerini sevmeyedebilirler yandık biz zaten😊
Ayy eşim hayatta dayanamaz bayılır orada 🤣 gerçi bende kordonu keserken görsem bende dayanamam içim kaldırmaz 🤣🤣🤣

Aynen benimkide yapmaz yapamaz yani 1 2 defa söyleidm ne diyecek diye hayatta giremem dedi 🤣🤣
Benimkide aynı 😊 zaten coronadan doğumhaneye eşi de almıyorlarmış istese de giremezler artık😂

Ya bu şekilde hiç düşünmemiştim 😂 büyüyüncede aynı mı olurlar ki benimde yeğenim 15 yaşında sosyal medya hesabı açmış isminin yanına da başka isim eklemiş 😂😂 2 isimliymiş gibi o geldi aklıma şimdi. Daha onlara kalırsa isimlerini sevmeyedebilirler yandık biz zaten😊

Benimkide aynı 😊 zaten coronadan doğumhaneye eşi de almıyorlarmış istese de giremezler artık😂
Aynen canım refakatçi dışında kimseyi almıyorlar.ameliyathaneye hiç almazlar yani

Bu yıl pandemiden dolayı refakatçi dışında hastaneye kimseyi almıyorlarki canım kaldıki ameliyathaneye hiç almazlar diye düşünüyorum.yani eşi girmk isteyen olursa alacaklarını sanmam 🙄
Sezeryan dogum olursa benim esim girecek normal olursa girmeyecek canim oyle konustuk doktorumla o normalede girsin istiyor ama ona benim gonlum razi degil

Kızlar kıyafetlerden bahsedilmiş aslında benimde kafama takılan var şimdi bi 10lu hastane çıkışımız var diğerleri 5 li takım alt üst yani şimdi doğduğunda o 10lu takımdan vericem örtüsüde olsun diye mecbur ee hastaneden çıkarkende kıyafeti var ama örtülü takım değil ona ayrı bi 10lumu almak lazım yada doğunca giydirip kirletmeden üstünü değiştirmekmi lazım benim tek olarak örtü kundak vs var diye 10lu almak istemiyordum ayrıyeten kaldım şimdi öylece

Demek ki bize dogumdan once covid testi yapilacak
Olabilir canım.Happy mom da da bazı arkadaşlar yazmış refakatçi bile kabul etmediler diye çok şaşırmıştım.demekki hastaneden hastaneye değişiyor.size test yapıp alacaklar orada test yapsalar bile refakatçi almayan hastaneler var 🙄

Bundan sonra kendiliginden olur canim buna emin ol genelde tedaviyle olunca 1 senede ikinci bebis geliyor canli sahit olduklarim cok ucuz tup bebek oldu 1 sene yok bir cocuklari daha oldu ❤
Canım olmasına oluyor ama düşüyor. Tutsun diye çok uğraştık yoksa ben aşılama ile de hamile kaldım. Kısmeti varsa olur tabi Allah bilir ❤️

Kızlar kıyafetlerden bahsedilmiş aslında benimde kafama takılan var şimdi bi 10lu hastane çıkışımız var diğerleri 5 li takım alt üst yani şimdi doğduğunda o 10lu takımdan vericem örtüsüde olsun diye mecbur ee hastaneden çıkarkende kıyafeti var ama örtülü takım değil ona ayrı bi 10lumu almak lazım yada doğunca giydirip kirletmeden üstünü değiştirmekmi lazım benim tek olarak örtü kundak vs var diye 10lu almak istemiyordum ayrıyeten kaldım şimdi öylece
5li takımlardan 2 adet koy canım yanınada elinde olan örtülerden 2 adet daha koyarsın içine giydireceğin zıbını çorabı şapkasıda olur.illa 10lu takıma gerek kalmaz elindekileri birleştirirsin

X