2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kendi çantamın aynısını gördüm adet olarakta aynı. Ekstra benim
Gögüs kalkanı, külot, emzik (ilk bebeğim gögüsümden saatlerce ayıramamıştık ağlıyordu ayırdığımızda emme refleksi fazla bi bebek olabilir.) emzikle oyalayabilmiştik. İlk etapta süt gelmez diye mama, biberon ve manuel pompada koydum

Hahaha ilk defa duyuyorum...
Geveze derler bizede 😂

Kız o zmn doğunca dinlenince birdaha soracağım sana nasıl bebisin diye.... Denemesi bedava 😂

Kız sende erken gelsin diye rüyalar görüyorsun. İçinden hep erken doğacak diye bir istek var 🤭

Bilmiyorum orda hemen duş alma imkanın varmi?
Havlu koyuyorum hep ben
Sampuan
Atistiracak birseyler koyuyorum da şuan senin için erken.

Bebek için Cemrem de yazmış zaten biberon mama emzik lazım olur canım.birde kendin için ayrı bir ıslak mendil,kağıt havlu,bardak(kupa),tatlı yada çay kaşığıda ekle kahve yapımı için.rezene almayı düşünüyormusun?ben ondan da almıştım

Sanki ağız mendili az gibi geldi bana . Geri kalan tam 😊

Canım valla zor bir süreç ama geçecek sabret. Etrafindan bol bol destek al. Uykusuz kalma gündüz kısa kısa da olsa uyu ki sütun çoğalsın. Sarılık için kızıma bir çay kaşığı su vermemizi istemişlerdi bizden, bi de sarı örtü ortturmuslerdi. Haberin var mı bilmiyorum ama Yarenim de doğum yapti ansizin 🥰

Kızlar yazmış zaten emzik, biberon mama rezene veya anne çayı, vs alınabilir. Süt sağma makinası. Penye battaniye az gelebilir kalın bi battaniye alin hastane için diyorlardi. Ağız mendili de bi 4-5 tane daha ekleyebilirsin. Meryem ana otunu koyacak derin bi plastik kap geldi aklima.
Ben bide çarşaf almayi düşünüyorum bebek için yedek.
Kızlar ne çok eksiğim varmış bazı şeyleri nasıl unutmuşum dedim okuyunca 🙈😂 Mesela külot koymayı unutmuşum kendim için. Sonra emzik ve süt sağma pompasını da unutmuşum hemen ekliyim. Duş alabilirim odalarda banyo var şampuan ve havlu alabilirim yanıma. Yiyecek şeyleri son anda ekleyeceğim. Ağız mendili bir kaç tane daha eklerim o zaman .

Biberon ve mama almadım ben. Hastanede lazım olursa veriyorlarmış zaten illa almam gerekirse de hastanenin yanında e bebek var eşim gider alır. Biberonla değil şırıngayla veririz diye düşündüm. Çok gerekirse onu da sonradan alırım diye düşündüm onlar yok o yüzden.
Teşekkürler ☺️

Benimde öyle kilosu Çarşamba günü 31+5 ti kilosu 1630 muş şuan banada benim bebeğim zayıf geldi 🥺
Benim de ayni nerdeyse kilosu internetten baktim normalmis bu haftalarda. Doktor da iyi demisti. Takmayalim en iyisi kafaya dogurmasi kolay olacak öyle düsünelim 😊
Sen yaptırdın mi canım nasil bir müdahale bu merak ettim🤗
Canim ben de merak ettigimden youtubedan baktim var orada videolar 🥰

Benim de ayni nerdeyse kilosu internetten baktim normalmis bu haftalarda. Doktor da iyi demisti. Takmayalim en iyisi kafaya dogurmasi kolay olacak öyle düsünelim 😊

Canim ben de merak ettigimden youtubedan baktim var orada videolar 🥰
İnşallah öyle düşünelim artık 🥰

Hahaha ilk defa duyuyorum...
Geveze derler bizede 😂

Kız o zmn doğunca dinlenince birdaha soracağım sana nasıl bebisin diye.... Denemesi bedava 😂

Kız sende erken gelsin diye rüyalar görüyorsun. İçinden hep erken doğacak diye bir istek var 🤭

Bilmiyorum orda hemen duş alma imkanın varmi?
Havlu koyuyorum hep ben
Sampuan
Atistiracak birseyler koyuyorum da şuan senin için erken.
Aynen aynen 😂

Kızlar sonunda cesaret edip hastane çantamı hazırladım. Sanki çantayı hazırlarsam her şey bir anda gerçek olucak hemen doğurucam gibi geliyordu değişik bir korku 🙈 Az önce hazırladık eşimle beraber ☺️ Çantayı kapatmadim ekleyeceğim şeyler olur diye ama her şey hazır gibi su an.

Bebek için:

4 adet takım (hastane çıkışı)
2 müslin 2 penye battaniye
6 tane ağız mendili
3 tane çorap
12 tane bez ( her ihtimale karşı 😂)
2 tane alt açma minderi
Bir paket ıslak mendil
Yarım paket yenidoğan temizleme pamuğu
Pişik önleyici krem

Anne için:

5 adet depend bez
Göğüs pedi
Gümüş kapak
Göğüs ucu kremi
2 tane emzirme sütyeni
2 tane pijama takımı
1 tane gecelik
Hastane terliği ve taç
Meryem Ana otu

Sizce eksik bir şey var mı? Bazı şeyleri fazla fazla koydum her ihtimale karşı. Yiyecek bazı şeyler ekleyeceğim kuruyemiş kahve hurma falan ama onları en son eklerim diye düşündüm.
Canim kendi cantana peçete islak mendil ve dezenfektan da koymanı öneririm her ihtimale karşı

Canım burda normal doğum yapınca duş almana bişey demiyorlar ama sezaryen olunca 1 hafta yapma bile diyolar kaldıki ilk gün hastanede izin vermiyorlar yani
Burda sütün gelmesi için hemen banyoya girmen öneriliyor. O yüzden sordum ben normal doğumdan sonra ayaklaninca bir iki saat sonra giriyordum hemen.
Yok kiz ben hic hazir degilim erken gelecek diye aklim cikiyor benim zamanlica gelsin istiyorum vallah8
Zamanlı gelsin cnm. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

gmz41 gmz41 normal dogum olursa hemen girmeye bak duş al çık. Süt gelmesi açısından.
Bende aklıma geldikçene ekliyorum. Kenara koyuyorum artık. Bebek için Burda birseyler ihtiyaç duymuyorsun. Hastaneden çıkarkene bir kıyafet lazım. 🥰

Kızlar ne çok eksiğim varmış bazı şeyleri nasıl unutmuşum dedim okuyunca 🙈😂 Mesela külot koymayı unutmuşum kendim için. Sonra emzik ve süt sağma pompasını da unutmuşum hemen ekliyim. Duş alabilirim odalarda banyo var şampuan ve havlu alabilirim yanıma. Yiyecek şeyleri son anda ekleyeceğim. Ağız mendili bir kaç tane daha eklerim o zaman .

Biberon ve mama almadım ben. Hastanede lazım olursa veriyorlarmış zaten illa almam gerekirse de hastanenin yanında e bebek var eşim gider alır. Biberonla değil şırıngayla veririz diye düşündüm. Çok gerekirse onu da sonradan alırım diye düşündüm onlar yok o yüzden.
Teşekkürler ☺️
Siringayla zor olmuştu biz ucu silikon bebek kasiklari var ya onunla daha rahat vermiştik tabii herkese göre değişir bu rahatlık

Ben ertesi gün hastanede banyo yapmıştım canım. Havlu koymuştum valize. Sezeryan dikişinin üzerinde su geçirmez band var o yüzden sıkıntı olmuyo
Demekki her hastane aynı yapmıyo canım.ben demiştim alayım diye izin vermedi ebeler su geçirmez bandda vardı ama yinede olmaz dediler hatta hastaneden çıkarkende 1 hafta alma dediler ama ben eve gelince almıştım 😅

Burda sütün gelmesi için hemen banyoya girmen öneriliyor. O yüzden sordum ben normal doğumdan sonra ayaklaninca bir iki saat sonra giriyordum hemen.

Zamanlı gelsin cnm. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

gmz41 gmz41 normal dogum olursa hemen girmeye bak duş al çık. Süt gelmesi açısından.
Bende aklıma geldikçene ekliyorum. Kenara koyuyorum artık. Bebek için Burda birseyler ihtiyaç duymuyorsun. Hastaneden çıkarkene bir kıyafet lazım. 🥰
Bana izin vermemişlerdi canım hatta hastaneden çıkarken 1 hafta alma bile dediler ama ben eve geçince yinede duş almıştım.

X