2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
5 cm olunca vuruldu canım çok şükür baş ağrısı bile yaşamadım doktorum çok iyiydi. Belki bazısına göre şiddetli olmayabilir ama ben dayanamadjm canım sancılara. Ikınmada kesinlikle his kaybı olmadı. Doğum sancılarını tamamen yaşadım ve ıkındım. Epiduralin dozunu ona göre ayarladı doktor
Çok guzel ya inş darısı başıma neler olacak heyecanla bekliyorum. :)

seamoms seamoms gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah 🌺

Merhaba kızlar temmuz 1 itibariyle ne çok doğuran olmuş yetişemedim bebeğini kucağına alanlara hayırlı olsun gözünüz aydın. Benim de 7 temmuz olarak günüm kesinleşti fakat o tarihe kadar kendisi gelirse gelecek beyefendi gelmezse 07.07 de kaçışı yok🙈 ama sezeryan mi normal mi olacak o gün karar vereceklermiş bu belirsizlik kötü oldu çok stresiyim karmakarışık duygular. Allah yardımcımız olsun hepimiz için hayırlısı olsun.

Rica ederim canım
Teşekkür ederiz teyzesi sende benim yerime bol kokla bebişi 😊 bizde 3 temmuz da 2 aylık olcaz normalde 3 temmuz tahmini dogum tarihiydi beklemedi benim oğluşum 😍
Bizimde doğum tarihi 3 temmuzdu dün 1 aylık olduk ☺️ 35+2 de doğduk 1770gr olarak ama güzwl gidiyoruz işte hayla güzel bi çocuk doktoru bulamadık bakalım artık

canım çok zarif Instagramdan mı yaptırdın kaç günde geldi
35-40 günde yapıyorlar canım aslında çok uzun bir süre bende tam tamına yetişir diye düşünerek sipariş verdim yetişti çok şükür
Kızlar merhaba normalde 40. Haftam 16 temmuzda doluyordu ama bugün doktor kasılmaların fazla olduğunu heran gelebileceğini söyledi. Cumartesi sabah sezeryan olacağım spinal ile.. daha önce spinal sezeryan olanların önerleri ve tavsiyelerine ihtiyacım var🙏🏻🙏🏻İlk doğumum ve doğumun her türlüsünden çok korkuyorum
Kişiden kişiye değişiyor yaşanılan etkiler bence. ben hiç bir yan etki yaşamadım kimisi baş ağrısı yaşamış bol kahve ve su içmek gerekiyor öyle durumda. Birde ne kadar zor olsada yürümeye calış asla acıyor diye hareketsiz kalma ben 3. Gün ayaktaydım desteksiz
Aslında bi sebebi yok benim yoğun korkularım sebebiyle sezeryan olacak. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama genelde stresli olabilen ve ağrı eşiği düşük biriyim bu yüzden psikolojik sebeplerle ben istedim
Benim ilk gebelikte 42 haftam bitmişti açılmam hiç yok diye suni verilmişti 12 saat sonra 3 cm olmuştu adet sancısının şiddetlisini düşün ara ara geliyor ve bir süre kesiliyordu. Sancı geldikçe kasıyor tutuyordum kendimi. Normal doğum için kendimi çok şartlamıştım aslında ama eşim başımda o halimi görünce sezeryan ol bu ne felan dedi sinirlendi bende hemen beni sezeryana alın dedim çok pişmanım keşke epidural isteseydim biraz daha dayanabilirdim. 2 tur kordonda vardı boynunda, çatımda basıktı biraz, kafası da büyüktü vs.. herşeye rağmen istedim yani ama olmayınca olmadı belkide sağlıklı olan buydu bilmiyorum.
Şimdi korkuyorum demişsin suni sancı normal sancıdan daha şiddetlidir hele tutturamazlarsa o ayarı.. bence tavsiyem normal doğum yapmaya calıs. sancını bekle açılmanı bekle belkide buradaki bazı arkadaşlar gibi 5 cm de dahi birşey hissetmeyeceksin. belki kendi açılmam ve sancım olsaydı bu kadar zorluk yaşamayacaktım ben. Dayanabildiğin kadar dayan dene.. olmadı zaten son çare hemen alıyorlar sezeryana. Kendine ve bebeğine bu şansı tanı

35-40 günde yapıyorlar canım aslında çok uzun bir süre bende tam tamına yetişir diye düşünerek sipariş verdim yetişti çok şükür

Kişiden kişiye değişiyor yaşanılan etkiler bence. ben hiç bir yan etki yaşamadım kimisi baş ağrısı yaşamış bol kahve ve su içmek gerekiyor öyle durumda. Birde ne kadar zor olsada yürümeye calış asla acıyor diye hareketsiz kalma ben 3. Gün ayaktaydım desteksiz

Benim ilk gebelikte 42 haftam bitmişti açılmam hiç yok diye suni verilmişti 12 saat sonra 3 cm olmuştu adet sancısının şiddetlisini düşün ara ara geliyor ve bir süre kesiliyordu. Sancı geldikçe kasıyor tutuyordum kendimi. Normal doğum için kendimi çok şartlamıştım aslında ama eşim başımda o halimi görünce sezeryan ol bu ne felan dedi sinirlendi bende hemen beni sezeryana alın dedim çok pişmanım keşke epidural isteseydim biraz daha dayanabilirdim. 2 tur kordonda vardı boynunda, çatımda basıktı biraz, kafası da büyüktü vs.. herşeye rağmen istedim yani ama olmayınca olmadı belkide sağlıklı olan buydu bilmiyorum.
Şimdi korkuyorum demişsin suni sancı normal sancıdan daha şiddetlidir hele tutturamazlarsa o ayarı.. bence tavsiyem normal doğum yapmaya calıs. sancını bekle açılmanı bekle belkide buradaki bazı arkadaşlar gibi 5 cm de dahi birşey hissetmeyeceksin. belki kendi açılmam ve sancım olsaydı bu kadar zorluk yaşamayacaktım ben. Dayanabildiğin kadar dayan dene.. olmadı zaten son çare hemen alıyorlar sezeryana. Kendine ve bebeğine bu şansı tanı
Çok teşekkür ederim 🙏🏻 Aslında gönlümden geçen bi yandan da cumartesiden önce sancıyla hastane gidip duruma göre karar verilmesi.. dediğim gibi ben her ikisinden de korkuyorum.. inşallah sorunsuz atlatırız hepimiz her nasıl doğarsa bebekler❤️

Bizimde doğum tarihi 3 temmuzdu dün 1 aylık olduk ☺️ 35+2 de doğduk 1770gr olarak ama güzwl gidiyoruz işte hayla güzel bi çocuk doktoru bulamadık bakalım artık
Zor ya doktor iyisi denk gelmesi bizim iki seçeneğimiz var devletteki cok iyi diyorlar ikidir ona gittik aile hekimi zaten iyi esimle arası iyi numarası var bi sıkıntıda arayabiliyoruz ailecek
Bende 31+2 dogum yaptım 1930 gr 29 gün küvezde kaldı 15 gün solunum için 14 günde kilo alması toparlanması içindi o süre zarfında 1800 e düştü haziranda
3100 dü yarın kardioloji doktoruna götürcez göz muanesi var işitme testi var küçük dogdu diye gecemedi o yüzden detaylı yapılcak 6 temmuzda aşı yapılcak kilosuna bakar o zaman

Oncelikle gozun aydin canim rabbim vatana millete hayirli evlat eylesin dogumun cok zorladi mi canim bebisinin durumu nasil boy kilo olculerini soyleyebilir misiniz ve hemen sutunuz geldi mi
Allah razı olsun canım 😊 zorlamadı dersem yalan olur ama epiduralden sonra çok daha kolaydı 😊 doğumda da ıkınmayı doğru yaparsan kısa sürede bebeğine kavuşursun 😊 bebişim 3180 gr ve 51 cm doğdu 🐣 benim tecrübesizliğimden ve bebeğin uyku isteğinden emmesi biraz zorladı, ama doğumdan hemen sonra ilk sütüm gelmeye başladı damla damla ve elle sağım yaptık. Bebeğim emdikçe de çoğaldı ve şimdi gayet iyi çok şükür 😊

Çok teşekkür ederim 🙏🏻 Aslında gönlümden geçen bi yandan da cumartesiden önce sancıyla hastane gidip duruma göre karar verilmesi.. dediğim gibi ben her ikisinden de korkuyorum.. inşallah sorunsuz atlatırız hepimiz her nasıl doğarsa bebekler❤️
Kesinlikle ikinizde sağlıklı olun bazen hiç birşey elimizde olmuyor akışına bırakmak lazım 🌸

Allah razı olsun canım 😊 zorlamadı dersem yalan olur ama epiduralden sonra çok daha kolaydı 😊 doğumda da ıkınmayı doğru yaparsan kısa sürede bebeğine kavuşursun 😊 bebişim 3180 gr ve 51 cm doğdu 🐣 benim tecrübesizliğimden ve bebeğin uyku isteğinden emmesi biraz zorladı, ama doğumdan hemen sonra ilk sütüm gelmeye başladı damla damla ve elle sağım yaptık. Bebeğim emdikçe de çoğaldı ve şimdi gayet iyi çok şükür 😊
Maşallah annesi 🧿 Daha da iyi olun inşallah 🌸

Masallah

X