2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar doktordan geldim. Bebis ve kese vardı. Kalp atışlarını dinletmedi ama gösterdi doktor çok şükür pirpir atıyordu. Biraz küçük ama şimdilik hersey normal 6+4 olması gerekirken 6+0cikti. Böylelikle doğum tarihi 23.07.21 oldu. 3 mm büyüklüğünde meleğim. Çok sükür 🥰🥰🥰
Cok sukur gordun ya yeter annesi darisi bana

İlk hamileliğimde sigarayı bırakma aşamasındaydım ve öğrendiğim gibi direk kestim hiç ağzıma vurmadım. sonra yine basladık tabi. Ama bu sefer cok zorlanıuorum. 1 taneyi parçalara bölerek gün içersinde iciyorum ama cok vicdan yapıyorum içmemem lazım diyorum. Esim pandemi dolayısıyla birkaç ay evde olacak ve onunda sürekli iciyor olmasından unutamıyorum tamamen cıkaramadım bir turlu kafamdan. Zormuş yani. Allah gucünü versin inşallah
Valla cok zor insaallah tiksinme gelir sana hemen. Esine de cok sert cik ya, asla kokutmasin evi, gitsin disarda icsin sen gorme yoksa zaten zor iyice zor oluyor.
Allah dayanma gucu versin

Ablam bugün aa neden gittin doktora covid var sen risklisin fln diyor ee napim vani 1 kere test yaptım kan vermedim kan vermeye gittim sonuçta varmı yokmu diye neden gittin diyor yaa. 4bin değer diyorum 5 haftalık yok o daha 3 haftalıktır yoktur okadar diyor 😂 illa bana karşı cikicak ya ondan 25 ekim sat takvim 5 hafta diyor ben yalan mi söylüyorum yaa. Sonra gitme daha doktora gitme allahım neden herşeyi bilen karışan annem ve ablam var ya. Yandım ben sanırım bu süreçte
Soyleme sende madem oyle davraniyorlarsa süpriz olsun onlara herseyi bebeginin😀

Ben de cok içiyordum kızlar.İlk 5 hafta cok zorladı beni delirdim daha da strese girdim 1mg lık sigaralardan günde 1 iki günde 1 derken toplamda 5 tane falan icmişimdir cizgiyi gördükten sonra ,simdi tiksinme geldi cok sükür😇 allah o gücü bir anda eline veriyor,Önceleri asla bırakamam diyordum.
Masallah sana da valla. İnsaallah da boyle devam eder, Allah daim etsin :)

Malesef öyle. Kızımı aynı hastanede iki buçuk yıl önce 4500 liraya dogurmuştum😊 ne kadar acıklı bir durum degil mi

Evet sordum oraya zaten maltepede oturuyorum:) normalde testlerimi kızımın tahlillerinide orda yaptırıyorum. Ama bunlara yaklaşık 800 gibi biRsey istediler orasıda çok geldi. Adatepe semt pol. randevu aldım yarın oraya gidicem bakalım
Ayni yerde oturuyormusuz. Cok para istemisler ya o ne ya.
Hadi insallah adatepede hallersin :)

dün eşim direk eczaneye gitti adam 58 tl demiş ama vermem demiş. kafanıza göre almayın doktor yazsın demiş öyle olunca sağlık ocağında yazdırdık. eşim almaya gitti gelince sadece muayene parası aldı dedi. biz de şaşırdık. 11 tl ödemiş.
Evet canm ya eşimde almış bana 58₺ ondan sordum bide kaldi öylece 2 tane içtim ise yaramadi duruyor öylece

Bende cnm bugün gittim döngüm benimde 33 gün. Yani şuan 6+0 çıktı 4 gün geriden. Kese ve bebek göründü. Biraz saklanmış bebis. Kalp atışı bile vardı. Yani seninki 5 haftalıksa haftaya inşallah görürsün. Sat ne zmn di
SAT 5 ekim canım. Sata göre 7 haftalık olması lazım. Ama dediğin gibi döngü uzun. Geç döllenme olabilirmiş. ilk hamileligim. Insan tedirgin oluyor. Inşallah dediginiz gibi haftaya görürüz..

Sağlık ocağına yazdırınca ne kadara aldın canım ilacı ?
Mnkpnda Mnkpnda kızlar bu ilacı 2 gün sabah akşam düzenli kullanın sonrasında da devam edin gerçekten ise yarıyor ben de ilk 2 gün kusmaya devam ettim ve 5 6 kere çıkarıyordum şimdi sanki normal ilaç gibi sabah akşam içiyorum etkisi azalmaya başlayınca kötü oluyorum

Mutfak oturma odasi bir bizim :KK43:
Benim eşim balkonda içiyor holü kapatıyor içeri geçip parfüm vs sıkıp yanıma geliyor. Sen tabiki bırakmaya karar vermelisin. Önce kendi sağlığın sonra bebiş için. Senin sağlığın ne kadar iyi olursa onu okadar iyi korursun. Ayrıca stres tiroidi arttırıyor bilgin olsun stresten uzak dur 🙏

Ben adet takibi için Pepapp kullanıyordum canım hamilelik takibi seçeneği de varmış ordan devam ediyorum şimdi hem komik hem de tatlış bilgiler veriyor sürekli ben memnunum :)

Bir de yeni doğum yapan bir arkadaşım Op. Dr. Banu Çiftçi'nin programını önerdi bana çok iyi diye. Onu da indirdim. Youtube'da bir sürü videoları da var çok güleryüzlü bir doktor. Uygulamanın içinde çok ayrıntılı bilgiler yok ama haftama git diye tıkladığında seni youtube a aktarıyor her hafta için ayrı bir videosu var doktorun ben severek takip ediyorum :)
Sağol canım bilgiler için. Banu çiftçi bende instagramdan takip ediyorum kendisini bakayim programına.

X