2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
İyi akşamlar güzel anneler inşallah hepiniz iyisinizdir bebisleriniz de iyidirler 🙏😍
Benim bir sorum var 6 kasımdan bu yana progestan hap+iğne kullandım arada kırmızıya dönen kahverengi lekelenmem vardı bazılarınız hatırlar belki. 13 gündür lekelenmem kesildi hiç kahverengi gelmiyor kırmızı zaten yok sadece akıntı şeklinde su gibi birşey akıyor kokusuz.Doktorum dün muayenede akıntı olması kafamı karıştırdı sen nolur nolmaz 12.haftaya kadar progestan hap şeklinde devam et dedi. Ben de kesildi diye dün bugün almadım. Ama içim de rahat değil sizce almaya devam edeyim mi. Böyle bi durum yaşayan oldu mu önceki hamileliklerinde yada şuan ? Bı de progestan karaciğer yağlanması yapıyor diyorlar masum birşey sanıyordum ben acaba bu sivilceler falan ondan mı kafam karıştı 😔
Merhaba akıntılarınız kahverengi ve arada içinde kırmızılıklar seklınde mıydı acaba?Suan nasılsınız acaba? Cok mu surdu ? Ikı haftadır var bende ve cok korkuyorum🙁

Gunaydin kizlar dua edin iyi olsun taramamin sonucu
Günaydın cnm. Hayırlı haberlerle geri dön inşallah
Günaydınlar...
İkinci bebeği olan anneler size birşey soracağım. İlk bebekte akşamları yatıp karnımı okşayıp konuşurdum sürekli karnımı severdim vs. Ama bunda o kadar yapamıyorum bi gece uyumadan sevip sessiz içimden konuşuyorum. Nefne böyle çözemiyorum da. Sizde de var mı böyle durum. Yani ilkinde hem işim hiç yoğun değildi hem de evdede öyle iş güç olmuyordu. Şimdi gündüzleri işte çok yoğun çalışıyorum e akşam gelince de yemek yap topla çocukla ilgilen demeye geriye zaman kalmıyor gibi. Sorun bende mi sizlerde ilklere göre böyle bir his yaşadınız mı?
Günaydın. Normal. İlki gibi olmuyor. Onu büyütürkene bile arada büyüyor ikinciler. İkinci bebeğim nasıl büyüdüğünü ben bile anlamadım. Arada kaynıyor.

Merhaba akıntılarınız kahverengi ve arada içinde kırmızılıklar seklınde mıydı acaba?Suan nasılsınız acaba? Cok mu surdu ? Ikı haftadır var bende ve cok korkuyorum🙁
Merhaba canım yok geçti çok şükür progestani bıraktırdı doktorum 12. Haftada son kullanmış oldum. Kaç haftaliksin doktorun usgde kanama alanı falan gördü mu

Merhaba canım yok geçti çok şükür progestani bıraktırdı doktorum 12. Haftada son kullanmış oldum. Kaç haftaliksin doktorun usgde kanama alanı falan gördü mu
Ben 5+ 4 um 10 gundur kahverengi akıntım var.Cok korkuyorum.Sızın de uzun surmus muydu? Ne guzel gecmiş sizin🙏

Canım hiç korkma doktor kırmızı değilse önemsemiyor bile. 5. Haftada başladı 8e kadar sürdü benim
Benım bır kere kırmızı geldi hemde pıhtılı.O gunden beri kahverengı devam edıyo.Allah hayırlara cıkarsın ınsallah.Siz de saglıkla bebegınıze kavusun ınsallah🙏Tesekkur ederım

Doktoru acil doguma cagirdilar allahtan kuzucum donmus boynunu olcturdu bize olcum bittikten sonra bir el salladi bu kadar 2 dk bile surmedi haftaya persembeye gidicem tekrar resim bile alamadim 😣

Şunu merak ediyorum doktorunuz bebeğin gramini ölçüyor mu? Olcuyorsa 2 boyutluda mi ölçüyor? Ben 13+da gittim en son ve ölçmedi. Ne zaman ölçülmeye başlıyor? Birde detaylı ne zaman yaptıracaksinız randevu almak gerekiyor sanırım her hastane yapmiyor
Ben geçen hafta özele gittim suyuna plesantasina rahim ağzına herşeye baktı.agirligini da ölçmeye çalıştı ama 100 gramın altında olduğu için ölçü veremedi makina.ama gelişimi güzel dedi. Baş karin bacak hepsi 15 haftalık satla uyumlu dedi.

Günaydın cnm. Hayırlı haberlerle geri dön inşallah

Günaydın. Normal. İlki gibi olmuyor. Onu büyütürkene bile arada büyüyor ikinciler. İkinci bebeğim nasıl büyüdüğünü ben bile anlamadım. Arada kaynıyor.
Canim senin 2 cocugun arasindaki yas farki kacti? Allah bagislasin 😇

Aynen canim ya sanki doktor bazi seyleri atlarmis gibi endiseleniyorum ben. Anliyorum seni evhamliyiz biraz. Mesela bebegin suyu yeterli mi falan onu ölçüyor mu acaba ben de onu merak ediyorum. Veya henüz çok mu erken tecrübeli anneler bizi aydinlatir belki🙈
Erken değil doktor mutlaka bakıyordur suyuna. Benim daha 8 haftalikken suyu iyi diyordu.gramini da belli bir haftadan sonra söylüyorlar.

Doktoru acil doguma cagirdilar allahtan kuzucum donmus boynunu olcturdu bize olcum bittikten sonra bir el salladi bu kadar 2 dk bile surmedi haftaya persembeye gidicem tekrar resim bile alamadim 😣
Olsun ya iyi olsun da masallah :)
Kan sonuclarini soyleyebildin mi doktoruna?
Benim de hemoglobin dusuk cikmis. Bakalim doktor ne dicek insallah cok etkilememistir bebegi. Heralde vitamin demir yazar bana gibime geliyor.
Diger sonuclar da daha cikmamis keske egitim arastirma hastanesine gitmeseydim gec cikiyo sonuclar.

Erken değil doktor mutlaka bakıyordur suyuna. Benim daha 8 haftalikken suyu iyi diyordu.gramini da belli bir haftadan sonra söylüyorlar.
Anladim canim muhtemelen bi sorun olmadigindan dile getirmiyodur. Zaten en son her sey iyi diye ozet geciyordu

Benim de hemoglobin dusuk cikmis. Bakalim doktor ne dicek insallah cok etkilememistir bebegi. Heralde vitamin demir yazar bana gibime geliyor.
Diger sonuclar da daha cikmamis keske egitim arastirma hastanesine gitmeseydim gec cikiyo sonuclar.
Bana vitamin kan ilaci yazdi iki ayri vitamin yazdi gelince sizede soylerim biri ozel aliyoruz ama cok iyiymis

Sizin kac cikmisti ensesi hatirliyor musunuz

X