2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Doktorum maydonoz, yeşil çay ve bitki çaylarını yasakladı sadece . İçimden geçenler oh sigara, kahve , çay serbest hahaha

Kızlar isim konusunu nasıl hallediyorsunuz? Eşim babasının ismini koymak istiyor. Benim aklımda bir isim yok ama araştırıp içime sineni koymak istiyorum. İki isim taraftarı da değilim. Cinsiyette belli olunca isim tartışmalarımız iyice arttı. Kız olsaydı masal koyacaktım. Hem kulağa hoş geliyor hem de mesleğime falan da hitap ediyordu. Erkek olunca aklıma hiç isim gelmiyor.

Kızımın ismini ben koydum ikinci çocuk olursa sen koyarsın demiştim eşime. Daha konuşmadık ama içime sinmezse yine kendim koycam inşallah tartışmasız bi şekilde neticeye bağlarız

Canimm tesekkur ederim mesajin icin insaallah uymam seytana esime asiri kotu bi mesaj attim icmicem bi daha soz dedi. İnsallah artik..
Allah hepimize yardim etsin

İnşallah beni ikna etmeye çalışıyor ama bu konuda çok netim.
Isimlerin anlamına çok dikkat ederim kişiliğine sirayet edermiş çünkü. Anlamı falan güzelse düşünürsün eşini de kırmamış olursun. Ama insan istiyo ki kendi koysun 9 ay anne taşıyo karnında sonuçta bulantılar kusmalar doğum falan. annenin hakkiymis isim koymak gibi geliyo bana

Çok haklısın peygamber efendimiz de anlamına göre isim koymamızı tavsiye etmiş. Ahmet kayınbabamın ismi

Herkezin sonuçları kişiye göre değişiyormuş biara hepimiz ard arda birbirimize soruyoduk sonucuma bakın karşılaştıralım vs diye farketmemişsin sanırım gördüm bende yazını ama dediğim gibi herkezde farklı sonuçlar çıkıyor internettede açıklama yok bende ilk randevumda doktorumdan alıcam bilgiyi hepimize hayırlısı inşallah güzeldir sonuçlarımız

Hadi gozun aydin canim saglikla kucagina al insaallah
Bende bulanti yoktu pek zaten sukur. Demir hapina ben de yeni basladim.

Iyi akşamlar güzel anneler bitki çayı hakkında ne düşünüyorsunuz ıhlamur yada kuşburnu cayi tüketilebilir mi hamilelikte

Ben nezle oldugumda 2 3 bardak ihlamur ictim ilk aylarda, bisey olmadi sukur. Kurburnu da icmistim. Bana madum geliyor bunlar, arastirdigma gore de abartmadan icilebilir yani

Ohh gozun aydiin cook sevindimm masallah

Kızlar dr larin soyledigi cinsiyetle Çin takvimi tuttu mu

Bende tuttu erkek

Kesinlikle. Kiz olsaydi leyla ismini sevmistik esimle, erkege isim yok bulamiyoruz da coook zor ya. Ben kerem ismini begendim ve de ruyamda gormustum ama esim hiiiiic istemedi mecbur rafa kalkti. 2 isim seviyorum ben de. Artik dogunca koyariz diyoruk tipine bakariz ona gore napalim bulamiyoruz ya da buyur, bi kahramanlik yapip kendi ismini hakederek bulur eski Turklerdeki gibi

Çok haklısın peygamber efendimiz de anlamına göre isim koymamızı tavsiye etmiş. Ahmet kayınbabamın ismi
Aslında güzelmiş Ahmet eymen var arkadaşımın oğlu. Isim önemli çok iyi araştırmamız lazım.. kıyamet gününde kendi isimlerinizle çağrılacaksiniz diye hadis var dediğin gibi o yüzden güzel isim koymalıyız

Yaa çok güldüm ama Kerem ismi güzelmiş gerçekten zamanımız çok var inşallah içimize sinen güzel bir isim buluruz

Geçenlerde kaynanam tutturdu ( eşime diyor telefonda) erkek olursa rahmetli babanın ismini koyarsın diye duyuru yapior. Kız kardeşi ve eside aynı şekilde sana düşer babamın ismini koymak diye tuturdular. Eşimde baştan kestirip attı (çok şükür).
Cok saçma buluyorum bende.
Birinci kızımda eşim koydu ismini (hayaliymis kızım olursa koycam demiş)
İkinci kızımda bir kaç isim vardi herkes karar verdi.
Ücüncüyede Allah kerim artık

Tipine bakip isim bulmak mantikliymis bak ben de esime ruyamda gördüm ismi benim begemdigim isimdi dedim yemedi

15 haftalik olduk benimde bulantılar devam ediyor malesef prilam kullanıyorum o biraz fayda ediyor 9 ay sürecek diye korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…