2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kizlarr bisey danışmak hatta paylaşmak istiyorum 16 haftalik hamileyim çok skur iyiyms 14.Haftada testleri oldu kızım olck nasipse ama 2 gündür ona bisey olmsmdr die kokyrm bi kalbimde korku acı var aynisini yasayan Varmi acaba :KK43: doktorada gitmek istemyrm Cnku korkup korkup hep girms.olcam bana yardım edin :KK43:
Ben de aynı hisleri yaşıyorum canım sadece kanama yok diye kendimi sakinleştirebiliyorum . Hele bir de internette kotu tecrubeler yasayan insanlarin hikayelerine falan denk geldikce iyice isin icinden cikamiyorum. Ya bana da olursa diye. Psikolojimiz mi bozuk nedir bu bilmiyorum

B BaSa86 canim birsey merak ettim. Ben de ikili testi yaptirmadim senin gibi. Sen Organscreening yaptiracak misin peki? Ben yaptirsam mi karar veremedim.
Canım o nedir tam olarak?
Ben yurtdisinda olduğum için, bu sene kanun değişti. Artık gebelik boyunca 3 defa ultrason yapior doktorlar maalesef.

Tek önemli bulduğum test, 34-36. Haftadan sonra yapılan enfeksiyon testi. Bebisler sagliklida olsa normal doğum esnasında o enfeksiyonu Kapıyormus ve ölümle sonuçlanıyor. Çünkü daha bağışıklık systemi iyi olmadı için. Allah korusun bir tanıdık onun yüzünden sapa sağlam kızını kayıp etti.

İnşallah her şey normaldir hepimiz için bebişler sağlıklıdır ve korkular boşa çıkar🤲🏻
Bu süreçte bol bol su içip uzanmaya çalışıyorum canim sanki azıcık da olsa iyi geliyor
Amin canim insallah öyledir 🌸 ben de öyle yapiyorum dinleniyorum hep.

Canım o nedir tam olarak?
Ben yurtdisinda olduğum için, bu sene kanun değişti. Artık gebelik boyunca 3 defa ultrason yapior doktorlar maalesef.

Tek önemli bulduğum test, 34-36. Haftadan sonra yapılan enfeksiyon testi. Bebisler sagliklida olsa normal doğum esnasında o enfeksiyonu Kapıyormus ve ölümle sonuçlanıyor. Çünkü daha bağışıklık systemi iyi olmadı için. Allah korusun bir tanıdık onun yüzünden sapa sağlam kızını kayıp etti.
Ben de avusturyadayim canim. Almanyada da vardir bu test diye düsünmüstüm demek ki yokmus.

Tr de detayli ultrason sanirim cünkü bu dedigim testte de doktor neredeyse bir saat boyunca organlarını inceliyormus herhangi bi sorun var mi ona bakiyormus. Mesela kalbinde bir sknti varsa ona göre müdahale edilebilecek hastanede dogum öneriliyormus. Benim dogum yapacagim hastanede var zaten böyle bir bölüm. Mecburi degil yaptirmak istege göre. Ablalarim hic yaptirmadi ben ne yapsam bilemedim.

Amin çok sağol kanamam bitmişti tekrar başladı ve kanamamla birlikte suyumda akmış ve az kalmış şuan dua etmekten başka bişey gelmiyor elimden 🙏
Canım inşallah hicbir sıkıntı olmaz, belki yatis verir doktor takviye ilaçlar verir dualarım seninle haber ver bize de

Canım inşallah hicbir sıkıntı olmaz, belki yatis verir doktor takviye ilaçlar verir dualarım seninle haber ver bize de
Genelde düzelmezse serum takviyesi yapıyorlarmış inşallah düzelir şansıma perinatoloji doktoruda acil servise hastasına bakmaya gitti

Kizlar uzun zamandır yoktum şimdi hastanedeyim ve doktorum suyumun azaldığını söyledi perinatolojiye gönderdi sıramı bekliyorum bana dua edinde kötü bişey olmasın
Rabbim yardımcın olsun canım inşallah sağ salim atlaticaksiniz içini ferah tut güzel düşün moralini yüksek tut dualarım seninle🤲🌸

Genelde düzelmezse serum takviyesi yapıyorlarmış inşallah düzelir şansıma perinatoloji doktoruda acil servise hastasına bakmaya gitti
Gelir doktor kuzum sen sakin ol moralini yüksek tut atlatırsın bunu da düzelip çıkarsın hastaneden insallah

Kizlar uzun zamandır yoktum şimdi hastanedeyim ve doktorum suyumun azaldığını söyledi perinatolojiye gönderdi sıramı bekliyorum bana dua edinde kötü bişey olmasın
Canim insaallah kotu bir durum yoktur. Havuc suyu arttiriyor diyorlar.
Aklina kotuyu getirme duzelir insaallah

Ben de avusturyadayim canim. Almanyada da vardir bu test diye düsünmüstüm demek ki yokmus.

Tr de detayli ultrason sanirim cünkü bu dedigim testte de doktor neredeyse bir saat boyunca organlarını inceliyormus herhangi bi sorun var mi ona bakiyormus. Mesela kalbinde bir sknti varsa ona göre müdahale edilebilecek hastanede dogum öneriliyormus. Benim dogum yapacagim hastanede var zaten böyle bir bölüm. Mecburi degil yaptirmak istege göre. Ablalarim hic yaptirmadi ben ne yapsam bilemedim.
Burda bir ikili test var.
Detaylı ultrason yok. İki hamilelik geçirdim doktor öyle bir kağıt yada önerme yapmadı. Bu hamileligimde aynı. Dediğim gibi çok şey değişti bu seneden itibaren kanunda. Çocuğa zarar diye herseyi kaldırdılar.
Esin ve sen karar ver cnm. Ne hissediyorsun?
Annemde hamiliginde (doktor önermesi le bütün testleri yaptırmıştı yaş dolasiyla)
Ve hersey çok normal çıkmıştı. Büyük makinelere girmişti uzak bir yerde. Ama kardeşim yinede vefat etti. Yani Allah bilir. Teknoloji ne kadar iyi olursa olsun

Burda bir ikili test var.
Detaylı ultrason yok. İki hamilelik geçirdim doktor öyle bir kağıt yada önerme yapmadı. Bu hamileligimde aynı. Dediğim gibi çok şey değişti bu seneden itibaren kanunda. Çocuğa zarar diye herseyi kaldırdılar.
Esin ve sen karar ver cnm. Ne hissediyorsun?
Annemde hamiliginde (doktor önermesi le bütün testleri yaptırmıştı yaş dolasiyla)
Ve hersey çok normal çıkmıştı. Büyük makinelere girmişti uzak bir yerde. Ama kardeşim yinede vefat etti. Yani Allah bilir. Teknoloji ne kadar iyi olursa olsun
Anladim canim. Ablalarim da yapmadi cok sükür sapasaglam cocuklari var. Ben ikiliyi de bu yüzden yaptirmadim ne olursa olsun aldirmayacagim icin. Down sendromlu bir dayim olduğu halde. Sanirim bunu da yapmam. Esim bana birakti rahat edeceksen yap diyor ama dedigin gibi Allah bilir. Kötü birsey varsa da öğrenmek istemiyorum acikcasi. 6 ayimin kabus gibi gecmesini istemiyorum. Hayirlisi Allahtan sağlıkla dogar insallah.

X