2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kizlar benim doktor dedi ki tetanoz aşısı olmanı ben önermiyorum. Sağlık bakanlığı öneriyor ama ben tavsiye etmiyorum. Seni çağırırlarsa, benim boyle soyledigimi soyleme, pandemi var gelemem de dedi.
Napicam cok kararsizim sizin doktorlariniz önerdi mi? 😱😱

Aaa neden mis allah korusun basina birsey gelse ne olacakmis benim doktorum ben öneriyorum hamilelikte cok korumasizsin o yuzden distan gelecek tehlikeleri en aza indirelim dedi valla ben olucam

Hayir olsun insallah canim hamilelik hormonlarindan veya hep kotu seyleri de dusunmemizden oluyor sanirim ben de bu gece ruyamda emziriyodum annem gelip ay bu ne cocukta simdiden balgam oldu falan diyodu ben de bi sorun mu var doktora mi gotursek diye dusunuyodum ne alaka cozemedim😞 heralde bizim evhamlar rüyalardan taşıyor artık

Benim ablam da hamileyken olmuştu tetanoz aşısını ben de doktoruma tek doz mu iki doz mu olayım diye soracaktım adam hiç olma dedi, ben şok tabi. Tamam canim hazirandaki kizlara bir sorayim🌸
Aynen valla hep evhamlardan.. hayırlara gitsin rüyalarımiz okuyarak uyumaya devam ne yapalım🙏 sor bakalım benim daha bir ayım var diye ben şuan onu düşünmüyorum 4lü sonucum gelsin de inşallah hayırlısıyla doktoruma soracağım 🙏

Aaa neden mis allah korusun basina birsey gelse ne olacakmis benim doktorum ben öneriyorum hamilelikte cok korumasizsin o yuzden distan gelecek tehlikeleri en aza indirelim dedi valla ben olucam
Nedenini söylemedi canim muhtemelen faydasının zararından çok olduğunu düşünmüyor ama ben de kararsızım içim rahat değil

Kizlar benim doktor dedi ki tetanoz aşısı olmanı ben önermiyorum. Sağlık bakanlığı öneriyor ama ben tavsiye etmiyorum. Seni çağırırlarsa, benim boyle soyledigimi soyleme, pandemi var gelemem de dedi.

Benim doktorum da 1 doz olmussun son 5 yil icinde, yeter o bi daha olmana gerek yok olma demisti. Ben de olmicam.
Yurtdisinda da asi olunmuyor demisti B BaSa86 o da dikkatimi cektiydi.
Yani olmicam ben :)

Günaydın güzel anneler 🌸
Daha dört gün oldu ben yine yavrumu görmeyi özledim 🥺 Hareketlerini hissetmeyi dört gözle bekliyorum minik kuzumun.. Dün gece sıçrayarak uyandım çok kötü rüyalar gördüm. Her gece görüyorum da bu bir başkaydi. Bebeğimi görmeye gitmişim doktorun asistanı da çok istiyorsan ben sana yakından gösteririm diyor ben de hevesle evet evet olur diyorum. Sonra bir bakıyorum karnımı yarmis bebeği göstermeye çalışıyor. Kapat kapat diyorum acaba bebeğime birşey oldumu diye ağlamaya başlıyorum anneme koşuyorum karnımdan kanlar akıyor ağlıyorum. Bu nasıl bir rüyaydı zor uyandım ter içinde. Halbuki de her gece 7 Ayetel Kürsi okuyorum öyle uyuyorum. Rabbim hayirlara çıkarsın 🤲

Hormonlardan hep ya, degisik degisik ruyalar goruyoruz.
Ben de gece ruyamda sigara iciyordum vicdan azabiyla, detayli gecsin ondan sonra icicem diyodum falan 😓
Ben gormeyeli 2 haftayi gecti :KK43: daha 2 haftadan fazla var :KK43:
Esime dedim valla bu hafta acile gidip bi gireyim ultrasona diye cidden.
Kipirdamalarini hissediyorum bayadir ama mesela 2 gun once cok sikintilar oldu canim cok sıkıldı sanki dun cok cok az hareket hissettim insan bunu da ayri takiyomus.
Hayirlisi insaallah.

Canım ben 12 de 13de seyirme halinde hissediyordum şuan 16+0 ım ve artık baya baya hareketlerini hissediyorum 🤗 kilo durumun nasıl?genelde zayıfsan daha çabuk hissedersin diyolar birde bebeğin hareketine bağlı tabi çok hareketli bi bebekse hissetmen daha erken olabilir
Ultrasonda çok hareketliydi ama maalesef daha hiç hissedemedim. 62 kiloyum canım.

Almanya'da aşı yok cnm. Burda hamileligimde hiç olmadım ve önermiyor doktorum.

Nedenini söylemedi canim muhtemelen faydasının zararından çok olduğunu düşünmüyor ama ben de kararsızım içim rahat değil

Ya ilkokul cocuklarina vuruyorlar bu asiyi zararli olsa ufacik cocuklara vurulmaz saniyorsam ama karar sizin tabi ben vurulacagim kendimide bebegimide tehlikeye atmak istemem hergun birsuru metal demir seye dokunuyoruz evimizde onlardan bile zarar gelebilir

Ya ilkokul cocuklarina vuruyorlar bu asiyi zararli olsa ufacik cocuklara vurulmaz saniyorsam ama karar sizin tabi ben vurulacagim kendimide bebegimide tehlikeye atmak istemem hergun birsuru metal demir seye dokunuyoruz evimizde onlardan bile zarar gelebilir
Dogru diyorsun canim tedavisi olan bi hastalik degil sonucta ama bi yandan da yurtdisinda da yapmiyorlarmis acaba vucudumuza bos yere mi boyle bi madde alacagiz diye dusunuyorum ozellikle doktor asi yaptirma dedikten sonra tam bir kararsizlik

Dogru diyorsun canim tedavisi olan bi hastalik degil sonucta ama bi yandan da yurtdisinda da yapmiyorlarmis acaba vucudumuza bos yere mi boyle bi madde alacagiz diye dusunuyorum ozellikle doktor asi yaptirma dedikten sonra tam bir kararsizlik

Karar sizin ben kendi dusuncelerimi soyledim canim vurulmayan kisilerde vardir bir arastirmak gerek iyice bir arastirin bence

Hormonlardan hep ya, degisik degisik ruyalar goruyoruz.
Ben de gece ruyamda sigara iciyordum vicdan azabiyla, detayli gecsin ondan sonra icicem diyodum falan 😓
Ben gormeyeli 2 haftayi gecti :KK43: daha 2 haftadan fazla var :KK43:
Esime dedim valla bu hafta acile gidip bi gireyim ultrasona diye cidden.
Kipirdamalarini hissediyorum bayadir ama mesela 2 gun once cok sikintilar oldu canim cok sıkıldı sanki dun cok cok az hareket hissettim insan bunu da ayri takiyomus.
Hayirlisi insaallah.
Evet hepsi hormonlardan canım bir de tabi bilinçaltımiz var. Demek hissetmeye başladın😍 maşallah canım valla dediğin gibi öyle de az hissettim çok hissettim olacak böyle böyle dokuz ay geçecek sanırım 🙈 olsun sıkma canını hicbirseye bebeğini hissetmenin keyfine var onla konuş şarkılar dinle 😍
Kizlar kan ilacinizi yemekten kac saat sonra aliyorsunuz
Kan ilacı dediğin demir mi canım. Ben gyno Ferro Sanol kullanıyorum gece yatmadan aç karna alıyorum

Evet hepsi hormonlardan canım bir de tabi bilinçaltımiz var. Demek hissetmeye başladın😍 maşallah canım valla dediğin gibi öyle de az hissettim çok hissettim olacak böyle böyle dokuz ay geçecek sanırım 🙈 olsun sıkma canını hicbirseye bebeğini hissetmenin keyfine var onla konuş şarkılar dinle 😍

Kan ilacı dediğin demir mi canım. Ben gyno Ferro Sanol kullanıyorum gece yatmadan aç karna alıyorum

Ben bunu kullanıyor um canim gunde iki kere iciyorum

Eklentiler

• 20210130_120827.jpg
    20210130_120827.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 10
Günaydın güzel anneler 🌸
Daha dört gün oldu ben yine yavrumu görmeyi özledim 🥺 Hareketlerini hissetmeyi dört gözle bekliyorum minik kuzumun.. Dün gece sıçrayarak uyandım çok kötü rüyalar gördüm. Her gece görüyorum da bu bir başkaydi. Bebeğimi görmeye gitmişim doktorun asistanı da çok istiyorsan ben sana yakından gösteririm diyor ben de hevesle evet evet olur diyorum. Sonra bir bakıyorum karnımı yarmis bebeği göstermeye çalışıyor. Kapat kapat diyorum acaba bebeğime birşey oldumu diye ağlamaya başlıyorum anneme koşuyorum karnımdan kanlar akıyor ağlıyorum. Bu nasıl bir rüyaydı zor uyandım ter içinde. Halbuki de her gece 7 Ayetel Kürsi okuyorum öyle uyuyorum. Rabbim hayirlara çıkarsın 🤲
Tatlım kan gördüysen rüyada o rüyada anlam arama zaten öyle derler☺️

Canım bende olmayacagım, benim doktorumda önermiyor ve pıhtılaşma sorunum var benim ası olunca vücut savunmaya gecip pıhtıyı arttırabiliyormus. Sende de öyle bi problem var mı belki ondan da demiş olabilir

X