2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar iyi akşamlar cok yazmıyoeum ama takip ediyorum mesajlarınızı, detaylı ultrasonda nelere bakılıyor tecrübeli annelere sormak istiyorum veya iyi arastıram doktorundan bilgi alan annelerde cevap verirse sevimirim🥰 ben ikili üclü test vs yaptırmadım cünkü biiey cıkarsa falan stres olmak istemiyorum her türlü Allahtan gelene razıyım bebeğimi aldırmayacagım biiey varsada bilmeyim diyorum ama ayrıntılı ultrasonda görülen bişeyin cözümü var mıdır bunu merka ediyorum
Ben de çok yazmaya fırsat bulamayanlardanım 😊 bu benim 2. hamileliğim detaylı usg de bebeğin elleri ayakları parmakları tek tek iç organları inceleniyor herhangi bir problem var mı diye kordondaki kan akışı vs bebeğe giden damarlar gibi her ayrıntıyı inceliyorlar 🌸

Memelerim yoktan varolduğu için sütyenlerim olmuyor takmazsam sarkar mı zaten kış kalın giyinince belli olmuyor ne yapmalıyım

Ben de çok yazmaya fırsat bulamayanlardanım 😊 bu benim 2. hamileliğim detaylı usg de bebeğin elleri ayakları parmakları tek tek iç organları inceleniyor herhangi bir problem var mı diye kordondaki kan akışı vs bebeğe giden damarlar gibi her ayrıntıyı inceliyorlar 🌸
Anladım canım sen yaptırxak mısın peki bu hamileliğinde de

Kızlar kese nasıl delinir bilen var mı suyumuzun azalıp azalmadigi nasıl anlaşılır bu haftalarda doktorunuz suyunuz hakkında bir şey dedi mi. Böyle şeylere denk geliyorum kaçtır ana sayfada önlem olarak ne yapmak gerek. Yoksa zaten olacağı varsa olur mu yani bol su içmek gibi dikkat etmemiz gereken başka şeyler varsa bilmek isterim çok cahil hissediyorum kendimi

Evden calismanin kotu yanlari.. bu saatte fazla mesai yaptiriyorlar zorla😭 bilgisayara bakmaktan bıktım usandım artık. Bu zamana kadar bekledim hamilelik iyice otursun diye hemen haber vermedim.
Pazartesi hamilelik durumumu bildiricem , sonrasında da fazla mesai yaptirirlarsa papaz olacagiz belli, cunku yasal degil.😭

Canim ben girmeden on dakika once cikolata yedim biraz hareketli olsun da göstersin diye.etkisi oldu mu bilmiyorum ama ilk başta bacaklarını kapatmış haldeydi kordon geliyordu öne , biraz sonra bacaklarını açtı hareket ederek. Sen de bi parça çikolata ye istersen girmeden önce🤗
Bende tatlı yedim cnm. Kıpır kıpırdı ama o bacaklar ayrılmadı birbirinden. Hata gernesti bile ama yok. İnatçı. Sanırım 3. Kızım geliyor. İkiside göstermiyordu, çok geç öğrendik cinsiyetini. Buda aynı kızlarım gibi.
Memelerim yoktan varolduğu için sütyenlerim olmuyor takmazsam sarkar mı zaten kış kalın giyinince belli olmuyor ne yapmalıyım
Bende takmıyorum cnm. Zaten emzirdikten sonra eski haline gelmiyor göğüslerin. İster istemez sarıyor. Maalesef
Evden calismanin kotu yanlari.. bu saatte fazla mesai yaptiriyorlar zorla😭 bilgisayara bakmaktan bıktım usandım artık. Bu zamana kadar bekledim hamilelik iyice otursun diye hemen haber vermedim.
Pazartesi hamilelik durumumu bildiricem , sonrasında da fazla mesai yaptirirlarsa papaz olacagiz belli, cunku yasal degil.😭
Bende patronum la papaz oldum cnm. Hamilegim diye demediğini bırakmadı.

Bende tatlı yedim cnm. Kıpır kıpırdı ama o bacaklar ayrılmadı birbirinden. Hata gernesti bile ama yok. İnatçı. Sanırım 3. Kızım geliyor. İkiside göstermiyordu, çok geç öğrendik cinsiyetini. Buda aynı kızlarım gibi.
Bende patronum la papaz oldum cnm. Hamilegim diye demediğini bırakmadı.
Kuzum annem bugun keske 5 kizim olsaydi isterdim diyor. 3.kiz olsa yine cok guzel 🌸Allahim hayirli evlatlar nasip etsin hepimize.
Bi de saklıyor diye kız olmasi şart degil bak bizimki bugun açtı en son komple bacaklari hic nazlanmiyo🤭🙈
Gerçi ben hala sanki pipi görüyorum ama doktor kız dedi🤣 sizce de kız mı?

Eklentiler

• 7B05365D-3F72-4CE1-9CFD-356393E4FBE2.jpeg
    7B05365D-3F72-4CE1-9CFD-356393E4FBE2.jpeg
    92 KB · Görüntüleme: 64
Kuzum annem bugun keske 5 kizim olsaydi isterdim diyor. 3.kiz olsa yine cok guzel 🌸Allahim hayirli evlatlar nasip etsin hepimize.
Bi de saklıyor diye kız olmasi şart degil bak bizimki bugun açtı en son komple bacaklari hic nazlanmiyo🤭🙈
Gerçi ben hala sanki pipi görüyorum ama doktor kız dedi🤣 sizce de kız mı?
Walla iki beyaz çizgi erkek derler. Üç beyaz çizgide kız derler. Suyun içinde olduğu için orası şişmiş ola bilir. Yani bence değilse bilir gibime geliyor. Hayırlısı olsun artık.

Evet ama erkeklerde çabuk belli oluyormuş cnm kızlar hep saklıyor ve göstermiyorlar.
Baya denedim doktorun?
Bizim için hiç farketmez. Allahim hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin cümlemize insallah

Walla iki beyaz çizgi erkek derler. Üç beyaz çizgide kız derler. Suyun içinde olduğu için orası şişmiş ola bilir. Yani bence değilse bilir gibime geliyor. Hayırlısı olsun artık.

Evet ama erkeklerde çabuk belli oluyormuş cnm kızlar hep saklıyor ve göstermiyorlar.
Baya denedim doktorun?
Bizim için hiç farketmez. Allahim hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin cümlemize insallah
doktor işte buyrun dedi, ne o pipi mi dedim, pipiye benzettim cunku ama doktor kızınız olcak dedi😂 baya emindi.
bu işten hiç anlamıyorum heralde. Veya doktor yanıldı bakalım😂
işte öğrensen bile bitmiyor soru işaretli kuzum hep bi acaba kalıyor

doktor işte buyrun dedi, ne o pipi mi dedim, pipiye benzettim cunku ama doktor kızınız olcak dedi😂 baya emindi.
bu işten hiç anlamıyorum heralde. Veya doktor yanıldı bakalım😂
işte öğrensen bile bitmiyor soru işaretli kuzum hep bi acaba kalıyor
Walla emin olamaz 100 de 100 cnm.
Bak benimkine birinci resim kız gibi ikinci resimde sanki göbek bağında ola bilir. Yani benim doktor birsey diyemem dediEki Görüntüle 2772393 Eki Görüntüle 2772395

Kızlar kese nasıl delinir bilen var mı suyumuzun azalıp azalmadigi nasıl anlaşılır bu haftalarda doktorunuz suyunuz hakkında bir şey dedi mi. Böyle şeylere denk geliyorum kaçtır ana sayfada önlem olarak ne yapmak gerek. Yoksa zaten olacağı varsa olur mu yani bol su içmek gibi dikkat etmemiz gereken başka şeyler varsa bilmek isterim çok cahil hissediyorum kendimi
Bende bunu ve rahim kısalması rahim yetmezliğini mefak ediyorum. Bir anda cıkıyormus o da genelde 16-24 hafta arasında. Korkuyorum bende. Allah korusun bınları nasıl anlrız ya da olmaması için önlem ne olabilir bende merak ediyorum. Ve acaba bunların olma riski falan detaylı ultrasonda görülür mü hiç biirini bilmiyorum ve bende kendimi cahil hissediyorum🙈

Benim birinci kızımda 24. Haftalık kesede yırtılmış ve sıvı geldi. Bazen (çok nadir iş) kendi kendine onarır iş beden. Çok şükür bendede öyle oldu. Hastaneye gittiğimizde test yaptılar ve suyumun sizdigi pozitiv çıkmıştı.

Son düzenleme:
Benim ikinci kızımda 24. Haftalık kesede yırtılmış ve sıvı geldi. Bazen (çok nadir iş) kendi kendine onarır iş beden. Çok şükür bendede öyle oldu. Hastaneye gittiğimizde test yaptılar ve suyumun sizdigi pozitiv çıkmıştı.
Yani sağlıkla bebegini kucagına aldın canom demi anladığım kadarıyla

Ya her doktor kontrolünde kendimele götürüyorum diyorum hani alışsın benimsesin yok anam adam öküz çıktı aynı tas aynı hamam şimdide onu denerim artık hani bazı arkadaşlar anlatıyor burda eşimle dayanamadık gittik doktora eşim oyuncak almış falan o kadar özeniyorum ki bebeğim üzülüyormuş gibi his ediyorum 🤷‍♀️
Benim eşimde öyle hayatta niyeyse havaya giremiyor. Önceki hamileliğimde de inanamıyorum karnında bebekmi var şimdi diyordu doğdu büyüdü bu ikinci yine aynısını diyor. Ee gördünya oncekinde bebek işte karnimdaki diyorum doğsun ele avuca gelsin öyle sevebiliyorum ancak napim diyor. Onlarada bahane yok annelik rahime düşünce babalık kucağa alınca başlarmis. Arada istisnalar var tabi çok ufakta olsa 😅

En son gittigimde suyu cok iyi dedi doktor ama herhan hersey değişebiliyor

O su iciliyormu yoksa sadece okunuyor mu ilgimi cekti denesem mi dogum sirasinda bilemedim bir yerde okudum dogumdan 15 gun önce baslamis hm okumus hem icmis bazilarida icilmiyo dio hangisi dogru bilmiyorum o yuzden sormak istedim
Yapan iki kişiden dinledim. kolay acilanin doğumu kolay olmuş zor acilaninda doğumu zor olmus. Sahibinin rahimine göre açılış gosteriyormus gerçekten.bende yapıcam Allah nasip ederse denemekte fayda var bir kaç yudum iciliyormus diye okumuştum doğuma yakın iyice öğrenip uygulicam insallah

X