2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bende öyleyimm. Çok az bi farkla erkek düşünüyorum. Ama rüyamda kız bebekte erkek bebekte görüyorumm. Hatta geçenlerde ikiz kız görmüştüm 😊
Yaa. Peki belirti okarak var mı farklı bir şeyy. Hani eskilerin bu kıza bu erkeğe işaret dediği şeyler

Ben ikiz görmüştüm biri kız biri erkek ama eşim oğlum diye seviyor çok afedersiniz şeyini ısırıp yiyecekmis 🤦‍♀️😅 öyle diye diye seviyor. Kız olursa baya bir hayal kırıklığı olacak ona amann saglikli olsun da işin şakası tabiki ne olursa olsun sevecek eşim de. Önce rabbim hayırlısını versin diyoruz 🙏🥰
Sağlıkla gelsin inşallah. Bu grupta çoğunluk erkek olacağını hissediyor sanırım. Biran önce öğrensek de rahatlasak. Sonra gelsin alışverişler gitsin paralar.🤣

Ben ilk rüyamda 36 -72 çıktığını gördüm Doktor sağlıklı gebelik diyodu inanmayıp test yapiyodum kıpkırmızi goruyodum. Aynen öyle oldu kıpkırmızı çıktı testim.
İkinci rüyam doğumhane önünde dogurmusum bebeği bekliyoruz diyorum ismini Gediz Efe istiyoduk ya yazdirmayi unuttum oğlumun sen dur burda ben sipariş vericem diyorum eşime 🤣🤣🤣😁🤭

Ya ben de hiç bir şey hissedemiyorum rüyamda falan da hiç bebek görmedim aşırı merak ediyorum :)
Yaa ne olacak neye kime benzeyecek merakı doğana kadar sürüyor. Bari cinsiyeti erkenden öğrensek de rahatlasak.

Ben ilk rüyamda 36 -72 çıktığını gördüm Doktor sağlıklı gebelik diyodu inanmayıp test yapiyodum kıpkırmızi goruyodum. Aynen öyle oldu kıpkırmızı çıktı testim.
İkinci rüyam doğumhane önünde dogurmusum bebeği bekliyoruz diyorum ismini Gediz Efe istiyoduk ya yazdirmayi unuttum oğlumun sen dur burda ben sipariş vericem diyorum eşime 🤣🤣🤣😁🤭
Rüyalarımız cidden iyimiş. Bende bugün oğlum olmuş ona süt vermeye çalışıyordum. Ucunu ağzına sokmayı beceremedim süt akıyor falan derken rüyada bile stres oldum.

Yaa ne olacak neye kime benzeyecek merakı doğana kadar sürüyor. Bari cinsiyeti erkenden öğrensek de rahatlasak.
Valla biz esmer kıvırcık saçlı bir bebiş istiyoruz kime benzediği çok önemli değil esmerliği babasından kıvırcık saçı benden alsa yeter :KK48: Ama cinsiyeti ben de hemen öğrenmek istiyorum. Eşim erkek istiyor ben farketmez diyorum :)

Yaa. Peki belirti okarak var mı farklı bir şeyy. Hani eskilerin bu kıza bu erkeğe işaret dediği şeyler
Baya karışık. Yüz güzelleşmesi erkek derler. Benim büyük büyük sivilcelerim çıkardı. Gebeliği 4. Haftamda öğrendiğimde yüzüm çok temiz ve parlaktı. Bu böyle baya gitti. Ama bir haftadır heryerimde sivilce çıktı. Bide bende şuan gebelikle alakalı pek belirti de yok. Hani bulantı kusma vs. O da erkek derler. Ama bilmiyorum. Bunlar biraz kadın kadındana değişiyor. Hayırlısı olsun hakkımızda. Bide kızlar bizim orda gebelikte cinsiyet için şöyle bişey yaparlar. İki tane minderin birinin altına makas birinin altına bıçak koyarlar. Gebe hangisinin altında ne olduğunu bilmez. Birinin üstüne otur deyince makasın üstüne oturursa kız bıçağın üstüne oturursa erkek derler. Tabi bunlar eski adetler. Ama keyifli oluyor. Ben iki arkadaşıma denedim tuttu. Kendim için denedik. Kız çıktı. Allahu alem görecez bakalım 😊

Valla biz esmer kıvırcık saçlı bir bebiş istiyoruz kime benzediği çok önemli değil esmerliği babasından kıvırcık saçı benden alsa yeter :KK48: Ama cinsiyeti ben de hemen öğrenmek istiyorum. Eşim erkek istiyor ben farketmez diyorum :)
yaa gönlüne göre olsun inşallah sağlıkla gelsinn.❤🤩

Baya karışık. Yüz güzelleşmesi erkek derler. Benim büyük büyük sivilcelerim çıkardı. Gebeliği 4. Haftamda öğrendiğimde yüzüm çok temiz ve parlaktı. Bu böyle baya gitti. Ama bir haftadır heryerimde sivilce çıktı. Bide bende şuan gebelikle alakalı pek belirti de yok. Hani bulantı kusma vs. O da erkek derler. Ama bilmiyorum. Bunlar biraz kadın kadındana değişiyor. Hayırlısı olsun hakkımızda. Bide kızlar bizim orda gebelikte cinsiyet için şöyle bişey yaparlar. İki tane minderin birinin altına makas birinin altına bıçak koyarlar. Gebe hangisinin altında ne olduğunu bilmez. Birinin üstüne otur deyince makasın üstüne oturursa kız bıçağın üstüne oturursa erkek derler. Tabi bunlar eski adetler. Ama keyifli oluyor. Ben iki arkadaşıma denedim tuttu. Kendim için denedik. Kız çıktı. Allahu alem görecez bakalım 😊
Ah haklısın yaa. Her kadında farklı farklı belirti oluyor. Nasipte ne varsa o olacak.🤩

Her kadın farklı olduğu gibi her çocukta farklı benim ilk oğlum hiç ama hiç mi insan belirti yaşamaz hiç yaşamadım yedim durdum sadece tatlı ıvır zivirlar bol bol bir kilo dondurma bir oturuşta yerdim ikinci kız aman Allahım çok fena idi çok ama yediğimi tabağa cikartirdim üçüncü oğlumda ise iştahsızlık bulantı kusma vardı ve 4 gebeliğim de yani şimdi kusma var iştahım açık korkuyorum yediğimde mide dokunuyor gibi oluyor beni rahatsız ediyor bazen de hiç olmuyor diyom niye yok o yüzden bunlar hep güzel şeyler en fazla sürse 9 ay sürsün onu mutluluk hemde ne mutluluk Allahim herkese yaşatsın

Kızlar iştahım pek yok ama kıyafetlerim olmuyo göbeğim şişti kaç kg aldınız siz
Ben geciktiğim zaman gelinimizdeydim. Tüp bebek tedavisi oluyordu. Sigara bırakmıştı
Tabi geceler boyu yedik. 53 ile gitmiştim knlara. 10 günde 54,5 ile döndüm.
toparlarım diyet yapayım, detoks yapayım derken bir bakmışım 55 :KK43:

Tabi tuvalete çıkma problemim var haftalardır. şaşırdım kaldım. midem sürekli dolu gibi, sanki 6hafta değil de 5-6aylık gibi nefesm kesiliyor :/ çok mutsuzum bu durumdan.

Ben ikiz gebelikten şüpheleniyorum sizce böyle bir şey olabilir mi doktora gitmedim henüz
1 günlük gecikmeyle 2497
3 günlük gecikmeyle 6005 🙄🤔 iki kasığımada vuruyor ağrı

Hakkında hayırlısı. Benim de 3-4 günlük gecikmede 6-7binlerdeydi. Ama tek bebek oldu . Bizde çok şüphelenmiştik ailede ikiz olunca biraz daha heveslenmiştik.
inşallah hayırlısı istiyorsanız:)

adanalı bi arkadaşımın annesi çaktırmadan sırtıma doğru tuz atmış, bende çenemi mi tutmuşum, burnumun altını mı hatırlamıyorum ama erkek demişti.
çok itiraz etmiştim olmaz ama yemek yapıyordum ondan dokundum diye. Olay zaten habersiz olmasıymış:)

şimdi kimse görmüyoruz ki deneseler :)

Rabbim yardımcın olsun inşallah seninle kalır dualarımız seninle 🙏🤲

Tabiki ederiz canım benim noldu yatıp dinlenecektin sen lekelenmen vardı en son😔 progestan kullanıyorsun demi
Allah razı olsun🙏🏻 Çocuk olunca dinlenemedim 😔 regl gibi geliyor şuan kırmızı ve durmuyo en son perşembe iğne yapılmıştı ilaç kullanma dedi diye kullanmadım ama iğne hiç işe yaramadı bende devam etti lekelenmem akşam üzeride doğum sancısı gibi sağ tarafımda sancım başladı ve peşine şarıl şarıl aktı😢 acile gittim nöbetçi kadın doğum doktoru ilacı bırakmamam gerektiğini söyledi vajinadan muayene etti onunda etkisiyle şuan durmuyor kanamam iğne de verdi haftada 1 iğneyle birlikte sabah akşam 200 mg progestana devam edicem ayaklarımı kaldırıp dinlenmem gerekiyormuş stresten uzak kalmalıymışım daha dikkatli olmam lazım😔

X