2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Rica ederim canım burda hepimiz hamileyiz ve birbirimizin psikolojisini biliyoruz ve pek çoğumuz da bir zamanlar eşimizle ailesiyle veya kendi ailemizle birşeyler yaşamışızdır bir nebze olsun yardımcı destek olabilmişsem ne mutlu bana Rabbim kızını sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin kaderini bahtını güzel eylesin
Amin.kardesm Saolsn ya inşallah hepimiz bi solukta kucağınıza alalm allahım vaktinde hayrlisiyla nasip etsin kulaklarımızı doldursn

Hanımlar detaylı ultrosona girdiniz mi ? Ben perşembe günü gireceğim detaylıyı düşündükçe kalp atışım hızlanıyor
Bnmde cuma günü cnm cok cok heycanliyim günler geçmek bilmyo 2li sonucun temiz cikti cok sukur dr um 3luyu gerek gormedi ins detaylimizda temiz cikarda saglikla kucagimiza alir bebeklerimizi

Hanımlar detaylı ultrosona girdiniz mi ? Ben perşembe günü gireceğim detaylıyı düşündükçe kalp atışım hızlanıyor
Ben de her doktora gidişime yureğim agzima geliyor kalbim cok hizli atiyor tansiyon ölçüyolar her kontrolde yüksek çıkıyor. Doktor tansiyondan şüphelendi sirf bu yuzden. ben evde ölçüyorum her şey normal. Kendi aletimi de göturcem bi dahaki kontrole giderken☹️

Doğru diyosun canım tadını cıkarmak gerek🙏🏻🥰 peki vajinanda bi ağırlık baskı hissi olması artık normal mi?
Çok normal canım artık büyüyo minnaklar. Hatta benim 13. Haftadan beri vajina kemiklerim agriyo . Doktor normal dedi doğuma hazırlık yapiyo vücut dedi. Yastık filan koyuyorum bacak arama öyle yatıyorum.

Bide kızlar ben iki gündür bebeğim çok hareketli ama hep vajinaya doğru vuruyor aşağıda değildir demi 21.haftadayım aynı yerde hisseden Varmi tam.gobek deliğinin 4 parmak altında hissedioru vurmaları
Benm de oyle..ben artik sorgulamamaya calsyorum ya yoksa gerckten tedrgnlikten gidecm😊zaten rutin kontrollere gidiyoruz Allah korusun bsey olsa bilgilendirirler. Burda cok kisi ayni yerde hissettgni yazmsti. Rahat olun bnce.

Benim hala derinden ve sayı olarak da az.
Artık moral olarak tamamen çöktüm.
Herkes tekmelerden bahsediyor.
Herkesin vucudu,kilosu vs farkli.24. Hftya kadar bi gun hissedip iki gun hissetmemek bile normal dyorlar. Siz hissediyorsnz..hic hissetmynler bile var. Uzmeyin kndinizi de yavrunuzu da..rahat oldukca her sey daha iyi gdyor sanki cevremde gorduklerimi baz alarak soyluyorum. Kontrollernzde her sey yolundaysa uzulmyin nolur.

Herkesin vucudu,kilosu vs farkli.24. Hftya kadar bi gun hissedip iki gun hissetmemek bile normal dyorlar. Siz hissediyorsnz..hic hissetmynler bile var. Uzmeyin kndinizi de yavrunuzu da..rahat oldukca her sey daha iyi gdyor sanki cevremde gorduklerimi baz alarak soyluyorum. Kontrollernzde her sey yolundaysa uzulmyin nolur.
Benim öyle fazla kilom da yok ki.60 kıloyum suan.
Moralim çok bozuk.hergun bi umut diyorum ama yok aynı.

Ya bir de ultrasonda herşeyi bilemiyorlar ki.yani diyorum sınır sisteminde mi bir sorun var acaba.
Bunu mesela ultrasonda bilemezler ki.anca doğunca belli olur.

Yaa peki kacinci haftadan beri oyle?
21 den sonraydı sanırım canım hani öyle internet videolarındaki gibi ayagı eli cok net değil şimdi kafa karıstırmıs olmayım😂😂 ama sanki ordan minik bişey pıt ediyor gibi görünğyor burda 21-22 gaftada olan baska arkadaslarda yazmıstı göründüğünü. Bide benim karnım belim cok inceydi gebelik öncesi zayıflarda daha net hissediliyor bence direk gerildi karnım bebekle zaten

Canım moral olafak cökme benim 7.aya kadar hissetmeyen arkadasım var cünkü göbek cevresi yağlıydı biraz öyle zayıf değişdi. Ben karın göbek olafak cok zayıf bi yapıya sahibim bebekte biraz büyüynce karnım geerildi ve hissediyorum ondan. Mesela banada herkes karnın kücük bebeginin geliştiğine emin misin biz 5-6 ayllıklen söyleydik böyleydik diyor hiç umursamıyprum kendimi biliyorum cok zayıftı bel karın cevrem cünkü su an baskalarının göbegi gibi bekleyemem😊

Ben de zayıfım ama öyle tekme denecek kadar hissetmiyorum.Geçen cmt detaylıya girdim.Ekranda görüyorum bebek tekmeliyor hareketli ama ben hissetmiyorum.Yani hiç belli olmuyor,boşuna canını sıkma.Herkesin vücut yapısı farklı,kimi bebek çok hareketli kimi sakin.Raha ol☺️

Ya bir de ultrasonda herşeyi bilemiyorlar ki.yani diyorum sınır sisteminde mi bir sorun var acaba.
Bunu mesela ultrasonda bilemezler ki.anca doğunca belli olur.
Sen merak etme hiç bişey yoktur hatta anne karnında akıllı olan bebek dısarfa yaramaz olurmus bugünleri ararsın bence🙈

Bu markanın tarzını ben de çok beğeniyorum acaba kalitesi nasıldır.muslin battaniyeleri nerden alacağız, bildiginiz kaliteli bir marka var mi? internetten bir sayfadan aldım güzel değildi iade etmek zorunda kaldım.
Hep avent önermişler, anne memesine en çok benzeyen biberonmus.diger markalarda süt çok tazyikli gelirken aventte az geldiği için meme reddine sebep olmuyormus diye okudum ama siz kullanmışsınız zaten. Benim tecrübem yok sadece internette okuduğum kadarıyla biliyorum 😊
Canim %100 pamuklu ürünleri. Çekme payları vardır illaki ama bazi ürünlerinde yıkanmış yazıyor. Acaba o çekmesini önlüyor mudur? O cigit markasinin çift katlı muslinlerinden sipariş vericem bir tane. Bence sen de ondan bi dene. 1-1 metre uzunluğu. Baya iyi yorumları var..Bi de bir kaç zıbın. Bakalim duruma göre.hosuma giderse devamini da alırım inşallah doğuma kadar.. maddi olarak da birden yüklenmemiş olurum bütçeye. Azar azar alayım işte ,🤗 sen deyince hatirladim. avent akmak bilmiyordu çocuk deliriyordu 😅 ucunu ufacık kesmiştik hatta.. sonradan belki kauçuk uçlu olanları da çıkmış olabilir. Gidersem e bebeğe falan bakicam artık. Görerek alırım onlari da

Benm de oyle..ben artik sorgulamamaya calsyorum ya yoksa gerckten tedrgnlikten gidecm😊zaten rutin kontrollere gidiyoruz Allah korusun bsey olsa bilgilendirirler. Burda cok kisi ayni yerde hissettgni yazmsti. Rahat olun bnce.
Vallami canım ya sknti yoktur demi Sürekli büyük tuvalete gelio pat pat Vuruo aşağıya tam göbek deliği hizasinda

Ben de zayıfım ama öyle tekme denecek kadar hissetmiyorum.Geçen cmt detaylıya girdim.Ekranda görüyorum bebek tekmeliyor hareketli ama ben hissetmiyorum.Yani hiç belli olmuyor,boşuna canını sıkma.Herkesin vücut yapısı farklı,kimi bebek çok hareketli kimi sakin.Raha ol☺️
Bebegin pozisyonuda önemli sanırım bazıları sırta dığru içe vurdugu içinde hissedilmiyormus işte anne olmak evham yaptırıyor ama doktorlara bunları söyleyince resmen bizi ciddiye bile almıyorlar🙈

X