2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Yaa canım benimki baya aşağıda kasıklarımda hissediyorum ondan tedirginim aslında. 🙄

20 martta detaylı ultrason var o güne kadar sağlıkla gelirsek inşallah daha net belli olur sanırım bir sıkıntı varsa eğer. Bana yürüyüş komple yasak kuzum kanamalarım yoğun oldu çünkü, buna da şükür ama 😍

Ah ben korkudan onları bile alamadım hiç, ama çocuk odasına dolabını şifonyrrini yaptıracağım sanırım artık 😍😍
Kanaman varsa aynen hiç kalkmamalisin bazı doktor evde bir kaç tur at diyor bazıları da sadece yat dinlen diyor artık doktoruna kalmış inşallah bir an önce atlatir nefes alırsın canım inşallah detaylı da güzel geçer ben çok stresliydim valla o gün başım ağrıdı düşünmekten çok şükür bir şey çıkmadı ama hep kontrollü olmak gerekiyor malesef hicbirseyin garantisi yok. Ama heves etmeden duramiyor insan ben de dolap ve şifonyer bakıyorum hem netten hem de mağazaların camlarından 🙈 hepsi çok güzel heyecanlar 🥰

Hoşbuldum canım çok sağol teşekkür ederim 😍inşallah kalır benimle 🥰
Kalır canım inşallah bak yarısı geçmiş zamanın, bu arada ben de bebisi çok aşağılarda hissediyordum pazartesi ayrıntılı ultrasonda kafası göbek deliğimin orda ayakları kasiklarimin ordaydı doktor ayaklarını hissediyosundur dedi :)

Hoşbuldum canım 😍 yaa aynen sadece bir tulum aldım o kadar diğerlerine cesaret edemedim kanamalar olunca falan😍 sezaryen sebebi belli mi benim de plasenta yukarıya çıkmazsa sezaryen olacak
Benim kilodan kaynaklı sıkıntım var canım 93 kilo ile hamile kaldım doktor da bebekte büyük ihtimal iri olacak o yüzden normal zor gözüküyor dedi🙈

Bebeğimin böbreklerinde genişleme varmış 6mm biri 7mm biri. Doktor sadece takip etsek yeter dedi ama çok moralim bozuk hep bunu düşünüp duruyorum. Allahım sağlıkla kucağımıza alıp büyütmeyi nasip eder inşallah.

20 mm olursa dikiş atıyoruz demişti doktor benimki 30 mm çıktı ama haftama göre baya kısalma vardı. Işi ben de bıraktım çoğunlukla uzanıyorum inşallah o haftaları görürüm
Merhaba. Benimde ikiz gebelik. Geçen hafta 20+3 de gittiğim doktor servikal uzunluk 28 29 mm dedi. Ama herhangi kötü birşey söylemedi. Yarın yine doktora gidicem bakalım ne dicek. Geçen hafta gittiğimde uzunluğun ne kadar olması ile alakalı bilgim yoktu. O yüzden ayrıntılı soramamıştım. Yarın sorucam bakalım. Ben çalışmıyorum zaten ama yine evde de sürekli uzanmaya çalıştım bu hafta.

Merhaba. Benimde ikiz gebelik. Geçen hafta 20+3 de gittiğim doktor servikal uzunluk 28 29 mm dedi. Ama herhangi kötü birşey söylemedi. Yarın yine doktora gidicem bakalım ne dicek. Geçen hafta gittiğimde uzunluğun ne kadar olması ile alakalı bilgim yoktu. O yüzden ayrıntılı soramamıştım. Yarın sorucam bakalım. Ben çalışmıyorum zaten ama yine evde de sürekli uzanmaya çalıştım bu hafta.
Progestan aliyor musun? 30lu haftalardan sonra 28 29 mm düşüyor diye duydum bizim daha çok erken. Benim de 12.haftada 30 mm çıkmıştı panikledik ama uzanınca düzeliyor.

Bebeğimin böbreklerinde genişleme varmış 6mm biri 7mm biri. Doktor sadece takip etsek yeter dedi ama çok moralim bozuk hep bunu düşünüp duruyorum. Allahım sağlıkla kucağımıza alıp büyütmeyi nasip eder inşallah.
Bebeginjz erkek miydi erkek bebeklerde okudum bu olayo genelde takip ederek kontrol altina aliniyormus canim

Allah bağışlasın inşallah 5 sene dile kolay ama yaşayana zor, çok şükür 😘 evet sizin öyle olabilir büyük ihtimalle cinsiyeti neydi kızlar erken gelirmiş diyorlar 😍 bazı bebekler de 40 haftayı geçirebiliyor 😉

Hoşbuldum canım 😍 yaa aynen sadece bir tulum aldım o kadar diğerlerine cesaret edemedim kanamalar olunca falan😍 sezaryen sebebi belli mi benim de plasenta yukarıya çıkmazsa sezaryen olacak
Amin canım hepimizinkini bağışlasın inşallah evet 5 sene dile kolay 3. denemede gördük pozitifi çok şükür Rabbim isteyen bekleyen herkese nasip etsin inşallah Allah izin verirse oğluşum olacak ama doktorum haziran sonu gibi olabilir dedi

Bebeginjz erkek miydi erkek bebeklerde okudum bu olayo genelde takip ederek kontrol altina aliniyormus canim
Erkek değil kız canim. Doktorların videolarını falan da izledim onlar da kız da olsa genelde sadece takip yeterli olup düzeliyor demişler ama insan yine de tedirgin oluyor 😓😓

Progestan aliyor musun? 30lu haftalardan sonra 28 29 mm düşüyor diye duydum bizim daha çok erken. Benim de 12.haftada 30 mm çıkmıştı panikledik ama uzanınca düzeliyor.
Evet. Doktordan gelince öğrendim. Belki diyorum doktoru ben yanlış anladım. Çünkü bilgi vermedi bunun için. Yarın gidince sorucam bakalım. Progestan kullanmıyorum. Şu ana kadar hiç gerek duymamıştık. Magnezyum başladık sadece.

Canım bana da biraz büyüme var ama sıkıntı olmaz dedi bence icin rahat olsun detaylı ultrasona giren çoğu insanda çıkıyor

Evet. Doktordan gelince öğrendim. Belki diyorum doktoru ben yanlış anladım. Çünkü bilgi vermedi bunun için. Yarın gidince sorucam bakalım. Progestan kullanmıyorum. Şu ana kadar hiç gerek duymamıştık. Magnezyum başladık sadece.
Bana doğuma kadar devam edeceksin dedi progestan için bi de proluton iğne oluyorum haftalık. Her gebeliğin seyri farklı ama ikizlerde genelde rahim kısalması görüldüğü için belli bir haftaya kadar hiç olmazsa kullandiriyorlar.

Bana doğuma kadar devam edeceksin dedi progestan için bi de proluton iğne oluyorum haftalık. Her gebeliğin seyri farklı ama ikizlerde genelde rahim kısalması görüldüğü için belli bir haftaya kadar hiç olmazsa kullandiriyorlar.
Muhakkak ama tek doktora da görünmedim. Farklı doktorlara muayene olmak zorunda kaldım. Gerek duysalardı verirlerdi diye düşünüyorum. Belki yarın doktorum vericek bilmiyorum.

Muhakkak ama tek doktora da görünmedim. Farklı doktorlara muayene olmak zorunda kaldım. Gerek duysalardı verirlerdi diye düşünüyorum. Belki yarın doktorum vericek bilmiyorum.
Ben tüp bebek doktoruyla devam ediyorum adam çok garantici. Herkes bırakmış ben hala bırakmadım dediğin gibi gerek görseler verirlerdi.
Sen dinlen ama tuvalet harici kalkma. Bebekler de kilo aliyor artık onların ağırlığı rahim ağzına baskı yapar. Çok çok oturma bile. Iş zaten yapma evde dinlen bolca. Inşallah bir sorun olmayacak 🤗

Ben de daha hiç bişey almadım. Ikinci de kız olunca fazla bişey almama gerek yok. Bebek arabası puset beşik banyo seti herşey tertemiz duruyor. Ilk zamanlar için zıbın hastane çıkışı filan alicam nisan gibi
Benim Puset ve bebek arabası iyi değildi o yüzden vermiştim. Şimdi almam gerek. Beşik, banyo setim onlar tertemiz duruyor. Yatağımizda var

Ben tetenoz asisi oldum hic aci sizi bisey hissetmedim
İlk olduğu anda ağrı sızı bişey olmuyor birkaç saat sonra başlıyor ağrısı ben ilk dozda 8 gün çektim ağrısını sağ kolumun üstüne yatamadım ikinci dozu sola yaptılar onda da 3 gün sürdü ağrısı sonra geçti ama herkeste aynı olacak diye bişey yok inşallah sizde olmaz çünkü çok felaket bişey özellikle uyurken çok zor oluyor

X