2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ay ben bu aralar aşırı zorlanıyorum çok yoruluyorum
Biraz hareketlendiler rahat ederim derken şimdi gaz sancılarını özlüyorum
Evdeki tüm dolapların çekmecelerin içinde ne varsa yerde
Makyaj malzemelerimin bir kısmı yenmiş
Kabloları zaten söylemiyorum bile
Kahvalti hazırlamak için dolabi acıyorum saniyeler içinde ikisi de buzdolabında
Makineye bulaşık koymak zaten hayal
Biriyle ilgilenirken diğeri gidip birkaç dakikada her yeri karıştırıyor
Bu kaç sene daha böyle gidecek biri desin hele

Ay ben bu aralar aşırı zorlanıyorum çok yoruluyorum
Biraz hareketlendiler rahat ederim derken şimdi gaz sancılarını özlüyorum
Evdeki tüm dolapların çekmecelerin içinde ne varsa yerde
Makyaj malzemelerimin bir kısmı yenmiş
Kabloları zaten söylemiyorum bile
Kahvalti hazırlamak için dolabi acıyorum saniyeler içinde ikisi de buzdolabında
Makineye bulaşık koymak zaten hayal
Biriyle ilgilenirken diğeri gidip birkaç dakikada her yeri karıştırıyor
Bu kaç sene daha böyle gidecek biri desin hele
Allah kolaylık versin canım.🤲 Sen böyle anlatınca,ortalığı karistiran iki minik cadi çok sevimli geliyor.🤭 Bizde de durum aynı, buzdolabı, bulaşık makinesi açık ne görürse koşuyor hemen. 1 buçuk yasa doğru biraz rahatlamıştım ilkinde diye hatırlıyorum.

En korktugum şey başıma geldi. Kac gecedir emerken öğüruyor diyordum ya dun gece uyandi ama emmedi bir türlü ben de israr etmedim zaten gece diye. Fakat sabah uyaninca da emmedi. Resmen meme reddi yasiyoruz. Mecburen elimle sagdim baya da çıktı. Ama ne kaşıkla ne bardakla hicbir şekilde veremiyorum. Biberonu da hic istemiyorum iyice emmekten soğur diye. Saglik ocagina gittim oradaki ebemiz ve doktorumuz çok iyidir. Kulaklarini boğazını kontrol ettiler sorun yok neyseki Dişler yüzünden kesin dediler ama ne dişmiş bu ya. Calpol ver belki agridan ememiyordur dediler. En cok gücüme giden de emsin diye kucagima yatirinca parmağını emmesi. Parmagini cekmeye calisinca da ciglik kiyamet agliyor. Parmagini bana tercih ediyor cok uzuluyorum😭
Meme reddi yasayip çözebilen var mi? Ek gida vermesem gun icinde sizce mecburen emer mi?

Allah kolaylık versin canım.🤲 Sen böyle anlatınca,ortalığı karistiran iki minik cadi çok sevimli geliyor.🤭 Bizde de durum aynı, buzdolabı, bulaşık makinesi açık ne görürse koşuyor hemen. 1 buçuk yasa doğru biraz rahatlamıştım ilkinde diye hatırlıyorum.
Bana hic sevimli gelmiyor kafayı yiyorum 🤣
Dışarı çıkartıyorum gelen geçen ay maşallah ikiz çok tatlı diyor
Bizimkiler eve gelene kadar uzun hava okuyor bağıra bağıra sırayla
Balkon kapısını açık görmesinler arkalarından tozlarini bulamazsın
Birini alıp içeri sokuyorum dönüp diğerini alana kadar içerideki geri balkona çıkıyor 🥴

Bana hic sevimli gelmiyor kafayı yiyorum 🤣
Dışarı çıkartıyorum gelen geçen ay maşallah ikiz çok tatlı diyor
Bizimkiler eve gelene kadar uzun hava okuyor bağıra bağıra sırayla
Balkon kapısını açık görmesinler arkalarından tozlarini bulamazsın
Birini alıp içeri sokuyorum dönüp diğerini alana kadar içerideki geri balkona çıkıyor 🥴
Dinlemesi çok güzel oluyor😄 1 buçuk 2 yaş gibi oyunlar oynamaya başlıyorlar o zaman rahatlaniyor biraz. Şimdi laftan sözden anlamiyorlar😂

İyi geceler güzel anneler. Uzun zaman oldu foruma girmeyeli. Nasılsınız 😊
Benim bebeğim 10. Ayında, 4 dişi var. Bu günlerde diş çıkartıyor. 4 gündür ishal ve pişik oluştu malesef. Kızımda ne pişik bildim ne de diş ağrısı. Oğlumda bu ağrılar yüzünden günlerce uyuyamadik. Ankara'ya tatile gelmiştik. Burnumuzdan geldi 😕
Nefret ediyorum bu şehirden. Ne zaman gelsek hastalıkla uğraşıyoruz 🥺
Pişik için tavsiyeleriniz nelerdir kızlar.
Kendi yaptıklarımı söyleyim. Kantaron yağı, z.yagi, hametan ve vazelin kullanıyorum şuanda. Hepsini aralıklı sürüp bekliyorum. Islak mendil kullanmayı tam birakamadim ama iyice yıkayıp kullanıyorum. Veya e bebekin pamuğu ile siliyorum. Arada 10 dk veya yarim saat havalandiriyorum poposunu. Baska ne yapabilirim acaba? Travazol krem almayı düşünüyorum. Sizce etkisi olur mu? Çok çaresiz kaldim. Kim ne derse yapma modundayim şuan 🤦🏻‍♀️
Aa bu arada diş ne yaparsak çabucak çıkar. Dr a gittim tetrazinc diye bi damla verdi. İçinde baya vitaminler var. A, D, B2, B4, B 12, çinko falan.. etkisi olur mu acaba
Pişik için hamazinc kullanıyorum ben canım. Içinde çinko olduğu için iyi geliyor yine de geçmezse travazol kullanıyorum.iyilesene kadar da lavaboda beyaz sabunla yıka ve iyice kurut. Biz de 11.aydayız daha hiç diş yok zeytinyağına karanfil ezmiştim ağrısı olduğunda arada onu sürüyorum damağına masaj yaparak o da yumuşatıp rahat çıkarmasını sağlıyormuş

Off uykusuz geceler bebeleri deliksiz uyuyan anneler nasıl yaptınız ya ben deli olacam gündüz dinlenemiyorum bari gece dinleneyim diyorum ama sürekli bir vızıltı halinde artık iyice psikopata bağladım bu saat oldu hala uyku uyumadım benim beyefendi uyuyo ama saat başı vız vız gece rahat uyusun diye akşam üstleri dışarı çıkartıp yürütüyorum yorulsun diye ama yine aynı
Ayy bizimde aynı. Sabaha kadar kac kere uyandi sayamadım.

En korktugum şey başıma geldi. Kac gecedir emerken öğüruyor diyordum ya dun gece uyandi ama emmedi bir türlü ben de israr etmedim zaten gece diye. Fakat sabah uyaninca da emmedi. Resmen meme reddi yasiyoruz. Mecburen elimle sagdim baya da çıktı. Ama ne kaşıkla ne bardakla hicbir şekilde veremiyorum. Biberonu da hic istemiyorum iyice emmekten soğur diye. Saglik ocagina gittim oradaki ebemiz ve doktorumuz çok iyidir. Kulaklarini boğazını kontrol ettiler sorun yok neyseki Dişler yüzünden kesin dediler ama ne dişmiş bu ya. Calpol ver belki agridan ememiyordur dediler. En cok gücüme giden de emsin diye kucagima yatirinca parmağını emmesi. Parmagini cekmeye calisinca da ciglik kiyamet agliyor. Parmagini bana tercih ediyor cok uzuluyorum😭
Meme reddi yasayip çözebilen var mi? Ek gida vermesem gun icinde sizce mecburen emer mi?
Öncelikle sakin ol canim sen gergin ve stresli olursan bu bebegede yansır ve durum iyice zorlaşır emmesi için zorlama. Ben genelde uykuluyken emziriyodum ve asla biberon kullanmadim bu süreçte. Sessiz ve karanlık ortamda emzirmeyi dene. Umarım biran önce aşarsınız bu durumu🌺

Öncelikle sakin ol canim sen gergin ve stresli olursan bu bebegede yansır ve durum iyice zorlaşır emmesi için zorlama. Ben genelde uykuluyken emziriyodum ve asla biberon kullanmadim bu süreçte. Sessiz ve karanlık ortamda emzirmeyi dene. Umarım biran önce aşarsınız bu durumu🌺
Tesekkur ederim canim umarim🙄

Benimkilerden biri geçen hafta pişik oldu ne yaptıysam geçmedi yara olmuştu artık
Travazol sürdüm 2 gece o geçirdi
Eczacı trosyd vermiş. İkisi de ayni sanırım travazol krem ile. Günde kaç kere sürmem gerekir?
Pişik için hamazinc kullanıyorum ben canım. Içinde çinko olduğu için iyi geliyor yine de geçmezse travazol kullanıyorum.iyilesene kadar da lavaboda beyaz sabunla yıka ve iyice kurut. Biz de 11.aydayız daha hiç diş yok zeytinyağına karanfil ezmiştim ağrısı olduğunda arada onu sürüyorum damağına masaj yaparak o da yumuşatıp rahat çıkarmasını sağlıyormuş
Hamazinci çok duydum. E bebekte varsa alayım bugün gidicem zaten. Yoksa sudo krem alayim diyordum. Karanfilli zeytinyağı da vardı ama evimizde kaldi. Madem çok faydalı alıp yapayim. Ben ağrısını geçirmedigini düşünüp evde bırakmıştım. Yumusatiyorsa gerçekten süper olur. tam istediğim şey. Çıkamıyor sanki dişler. Yumuşak değil etleri. Teşekkür ederim 😊

Eczacı trosyd vermiş. İkisi de ayni sanırım travazol krem ile. Günde kaç kere sürmem gerekir?

Hamazinci çok duydum. E bebekte varsa alayım bugün gidicem zaten. Yoksa sudo krem alayim diyordum. Karanfilli zeytinyağı da vardı ama evimizde kaldi. Madem çok faydalı alıp yapayim. Ben ağrısını geçirmedigini düşünüp evde bırakmıştım. Yumusatiyorsa gerçekten süper olur. tam istediğim şey. Çıkamıyor sanki dişler. Yumuşak değil etleri. Teşekkür ederim 😊
Rica ederim. Ben büyük kızımda sudo krem kullanıyodum ama hiç işe yaramıyordu belki sizde yarar bilmiyorum.zeytinyagi yumuşatır karanfil de ağrısını alır. Sadece yağını sürüyoruz yalniz bu karışımı yaptığımızda dolapta bi kaç gün beklemesi lazım karanfilin yağa geçmesi icin

Bir sene gitti bir sene kaldı neyse🤣
Bi de spor yapıyorum gün içinde az yoruluyormus gibi 🥴
Şeytan dürtüyor kaç bir hafta tatil yap gel diye🤣
Sayılı gün çabuk geçer 😂
Bende niyetleniyorum spora, sonra çocuklara bakıp vazgeciyorum😄
O şeytan eşimi de dürtüyor arada, bunları bırakıp 10-15 gün kafa mi dinlesek diyor😂 sanki benden çok ilgileniyormus gibi🥴

Gunde 4 defa diye biliyorum canım
Yanlış olmasın sen yine sor doktora
Gece yatrmadan önce sürersen uzun süre poposunda kalır daha iyi olur

Sayılı gün çabuk geçer 😂
Bende niyetleniyorum spora, sonra çocuklara bakıp vazgeciyorum😄
O şeytan eşimi de dürtüyor arada, bunları bırakıp 10-15 gün kafa mi dinlesek diyor😂 sanki benden çok ilgileniyormus gibi🥴
Sorma sinir oluyorum
Veriyorsun beş dakika sonra annesi durmuyorlar annesi seni istiyorlar

Sorma sinir oluyorum
Veriyorsun beş dakika sonra annesi durmuyorlar annesi seni istiyorlar
Benimki de hemen acıktın mi kızım sen, uykun mu geldi bebeğim senin diye bana postalamaya çalışıyor. Oysa yeni uyanmış, karnını doyurup vermişim. İstediğinde saatlerce oynatabiliyorsun, oynayın iste baba kız 😊

İyi geceler kızlar bi süre hesabıma ulaşamadım şifremi unuttum 😂 Ben de bi güncelleme yapayım 7 tane dişimiz var 3 üstte 4 altta , emeklemiyor ama kurbağa gibi ayak ata ata her yere hızlıca gidiyor , 15 gündür sıralamaya başladık day duruyor ama kendi adım atmıyor illa elimizi tutacak ya da bi yerden . Bu arada 18 haftalık hamileyim ve bi oğlum olacak 🤗 Kızıma oda yaptırıyorum diğer ay odasını ayıracağım inşallah her şey yolunda gider

Yazdıklarınızı okudum güzel anneler. Maşallah bebişlerimize 🧿🧿 geçen yıl bu zamanlar doğumun nasıl olacağını konuşuyorduk. Zaman su gibi akıp gidiyor.
Bu aralar benim oğlan da hareketlendi. Emekliyor, ellerinden tutunca adım da atıyor. Altta 2 üstte 4 diş oldu (2 si yeni çıktı) nerde yaramazlık yapacak bir şey var bakıyorum ki hemen oraya hızlı hızlı emekleyerek gidiyor. Çekmeceleri boşaltıyor. Kendi kıyafetlerini salondan mutfaktan topluyorum 🤣 mama meme dede diyor.
Her sabah ve akşam yürüyüşe çıkartıyorum , sabahları bebek arabasıyla çıkıyoruz, parkta oynatıyorum biraz, salıncağı pek sevmedi ama kaydıraktan kaymaya bayılıyor . Kedilere mauvvvv diye bağırıyor, köpeklere avavav diye 🤣 kuşlara bakıp homurdanıyor, bir şeyler diyor 🤣
Akşam da yemekten sonra temiz hava iyi geliyor, sakinleştiriyor. Yemeğini 18.00 de yiyor bizimle beraber. 20.30 da uyuyor, 23.00 gibi kalkıyor, muhallebi yedirebilirsem gece daha rahat uyuyor. Birkaç gündür uyanmaları azaldı, gece 3 kez uyanıyor, emiyor, su içiyor ve yatıyor.
Çok garip bir şekilde mamayı ayıla bayıla içen bebek bir anda bıraktı, 1 aydır ağzına sürmüyor mamayı. Koca bir kutu ziyan oldu vallahi.
Buralar çok sıcak, gece tişört ve şort ile yatıyor. Üstüne müslin örtüyorum ama üstünü açıyor. Sağa sola dönüyor, yüzüstü rahat yatıyor . Beşiğinde yatıyor hala ama dar geliyor artık, sağa sola dönerken kenarlara sıkışıyor yavrum 🤣 ağustosta taşınınca yeni evimizde odasını da ayıracağım inşallah. Yere atacağım çift kişilik yatak, dönsün dursun sabaha kadar 🤣🤣
Bir de bana aşırı düşkün, babanın kucağında ama gözü hep bende .
Bizde durumlar böyle. Zamanla daha da gelişecekler inşallah 🙏🏻
Allah yavrularımızı esirgesin 🙏🏻

X