2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    225
Selam canım 👋
İlk gece yatmadan önce karnını doyurdum güzelce o yüzden saat 3 gibi başladı ıhh ıhh sonra yanıma aldım o ıhh ıhh yaptıkça ben pışpışladım ama tamamen uyanıp ağlamadı hiç. Dün gece biraz daha az mıkırdadı ama saat 1de başladı yanıma aldım hemen uyanmasın diye. Sanırım biz bıraktık mamayı bir devirde böylelikle kapandı büyüyorlar 🥹 geçen haftalarda bende niyetlendim diş süreci başlayınca bıraktım en iyisi sakin bir zamanda denemek üstelemeden bencede canım kolaylıklar diliyorum 🥰
Ayyy çok sevindim hadi bakalım daim olsun inşallah 🥰 biz de geceleri mama içiyoruz uyumadan 1 biberon aralarda da su veriyorum uyanınca biberonla ama sabaha karşı 5 gibi alışkanlık olmuş uyanıyor su verince içmiyor mama ya da meme istiyor. O kısmı çözersek daha rahat olacak herşey diye düşünüyorum:)

Ayyy çok sevindim hadi bakalım daim olsun inşallah 🥰 biz de geceleri mama içiyoruz uyumadan 1 biberon aralarda da su veriyorum uyanınca biberonla ama sabaha karşı 5 gibi alışkanlık olmuş uyanıyor su verince içmiyor mama ya da meme istiyor. O kısmı çözersek daha rahat olacak herşey diye düşünüyorum:)
Bıraktık sanırım canım 5gece oldu vermedim ☺️ uyumadan içmesi güzel en azından tok yatıyor. Sadece gece 5tekini kesebilsen çok rahat olur gerçekten

Bıraktık sanırım canım 5gece oldu vermedim ☺️ uyumadan içmesi güzel en azından tok yatıyor. Sadece gece 5tekini kesebilsen çok rahat olur gerçekten
Hayırli olsun canım, uykusu nasıl kesintisiz uyuyor mu artık?
Aynen canım benim onu deniyorum bu aralar ama zorluyor biraz ama denemeye devam edeceğim ☺️☺️

Yaaa gece beslenmesini nasıl kestiniz bi anlatın ya, her gece istisnasız 2-3 kere uyanıyoruz, emme emme diye ağlıyoruz, emmeden de uyumuyoruz
Valla yoruldum artık bıraktırıcam emzirmeyi o derece

Hayırli olsun canım, uykusu nasıl kesintisiz uyuyor mu artık?
Aynen canım benim onu deniyorum bu aralar ama zorluyor biraz ama denemeye devam edeceğim ☺️☺️
Sağ ol canım. Eskisi gibi ıhh ıhhh yapmıyor gerçekten. İki üç kere yapıyor sadece oda zaten beni yanına al demek için bence. Sırada odayı ayırmak var bakalım ☺️

Yaaa gece beslenmesini nasıl kestiniz bi anlatın ya, her gece istisnasız 2-3 kere uyanıyoruz, emme emme diye ağlıyoruz, emmeden de uyumuyoruz
Birden kestim ben canım. Ama biz mama yiyiyorduk. Birkaç gün zorladı ama çabuk alıştı sonradan.

Canim ben gece emzirme olayını bırakmıştım, gündüz emziryorum. Gece uykuda mama veriyordum. Şimdi uyku öncesi mamasını içiyor miziklayinca su veriyorum biberonla. Bir de benim oğlum geceleri tam uyanma asla yapmıyordu diş/ hastalık vs hariç sadece mikirdiyordu. O sebeple biraz daha kolay oldu içim.

Kızlar 2. Bebeği düşünenler var mı aranızda bana 2. Çocuk perileri gelmeye başladı arayı çok açmadan acaba nasipse çalışmalara başlasak mı acaba diyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda çok merak ettim evet bir sürü faktöre bağlı ama hem sanki hamileliği özledim hem oğlum biraz sakin yapılı bir çocuk şükür beslenmesi filan da fena gitmiyor uyku sorunumuz da çok ciddi olmadı ya da ben alıştım herşeye bilmiyorum sizin fikirler ne bu konuda 💕

Kızlar 2. Bebeği düşünenler var mı aranızda bana 2. Çocuk perileri gelmeye başladı arayı çok açmadan acaba nasipse çalışmalara başlasak mı acaba diyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda çok merak ettim evet bir sürü faktöre bağlı ama hem sanki hamileliği özledim hem oğlum biraz sakin yapılı bir çocuk şükür beslenmesi filan da fena gitmiyor uyku sorunumuz da çok ciddi olmadı ya da ben alıştım herşeye bilmiyorum sizin fikirler ne bu konuda 💕
o periler banada geliyor ama çalıştığım için kızımızın en azından kreş ayarına gelmesini bekliyoruz. allah nasip ederse
ama çalışmıyor olsaydım hemen yapardım kapatırdım o defteri

o periler banada geliyor ama çalıştığım için kızımızın en azından kreş ayarına gelmesini bekliyoruz. allah nasip ederse
ama çalışmıyor olsaydım hemen yapardım kapatırdım o defteri
Kızlar bende ikinci için çok tereddütteyim ya. Bir yanım diyor tempoya alışmışken çıksın aradan sonra diyorum saçmalama buna zor bakıyorsun iki tane olsa mahvolursun 😂 Benim oğluşum hareketli ve sinirli o yüzden biraz yıpranıyorum açıkcası. Ama ben tek çocuğum benim gibi olsunda istemiyorum. 3 yaşındayken falan doğsa kardeşi güzel olur gibi en azından okula da başlar.

İkinci bebeği düşünen annelerim 😂 destekçiniz varsa hiç durmayın maddi olarak da imkanlar varsa tabi ki beraber büyütmeleri güzel bisey🙏 benimkilerin arasında 4 yaş olmasına rağmen yetemiyorum ikisine birden o yüzden destekçi önemli hakkınız da en hayırlısı olsun 🥰

Kızlar bir de doğumdan sonra hiç regl olmayan annelerim vardı gittiniz mi doktora bende hala olmadım artık anormal mi diye düşünüyorum

Kızlar bende ikinci için çok tereddütteyim ya. Bir yanım diyor tempoya alışmışken çıksın aradan sonra diyorum saçmalama buna zor bakıyorsun iki tane olsa mahvolursun 😂 Benim oğluşum hareketli ve sinirli o yüzden biraz yıpranıyorum açıkcası. Ama ben tek çocuğum benim gibi olsunda istemiyorum. 3 yaşındayken falan doğsa kardeşi güzel olur gibi en azından okula da başlar.
aynen böyleyiz
valla destekçimiz filan de yok , bakıcı ablamız var . bazen deliriyorum ne 2.çocuğu diyorum bazen de gitgide rahatlık gelmeye başlıyor. :KK70: hakkımızda hayırlsı 3-4 yaş ideal bencede

aynen böyleyiz
valla destekçimiz filan de yok , bakıcı ablamız var . bazen deliriyorum ne 2.çocuğu diyorum bazen de gitgide rahatlık gelmeye başlıyor. :KK70: hakkımızda hayırlsı 3-4 yaş ideal bencede
Benim 4 yaş var kavga etmeye başladılar büyük çok kıskanıyor ne kadar belli etmese de 🙈 yalnızken sürekli itip kakıyor küçüğümü

Kızlar bir de doğumdan sonra hiç regl olmayan annelerim vardı gittiniz mi doktora bende hala olmadım artık anormal mi diye düşünüyorum
Canım ben vardım, ben geçen ay oldum artık sonunda. Doktora gitmiştim öncesinde yakında olursun demiştim oldum. Ama tabi vücut unutmuş tüm sistem çökmüş regl ile alakalı, kanama durumu bi tuhaf oldu biraz geldi kesildi sonra yine geldi falan. Bir sonraki ay bakacağız :)

Üçüncü çocuğu düşünen ben tek çocukta kalayım diyorum😂
Şaka bir yana dünya günden güne fena bir hal alıyor, bir çocuğu hakkıyla yetiştirebilmek çok emek istiyor ama oğlumun abi olmasını da görmek isterim. Bakalım kısmet♥️

aynen böyleyiz
Benim annem her şeyle ilgileniyor şükür yemek vs temizliğede gelen bir ablamız var. Ama yinede zorlanıyorum açıkcası bütün gün peşinde gezmekten yoruluyorum. Birde sinirli bir çocuk o yüzden sanırım 🙈

Ben acabalık bir durumda yaşamadığım için rahatım😂 emzirdiğin sürece olmamak normal diye biliyorum takılmıyorum yani böyle iyiyim
Evet onunla alakalı olabilir büyük oğlum bu aralarda emmeyi bırakmıştı ama onda on aylıkken olmuştum regl. 2 numaram hala emiyor ve çok düşkün bırakmaya niyeti yok gibi 😂 o yüzden gelmiyor belki de reglim
Canım ben vardım, ben geçen ay oldum artık sonunda. Doktora gitmiştim öncesinde yakında olursun demiştim oldum. Ama tabi vücut unutmuş tüm sistem çökmüş regl ile alakalı, kanama durumu bi tuhaf oldu biraz geldi kesildi sonra yine geldi falan. Bir sonraki ay bakacağız :)

Üçüncü çocuğu düşünen ben tek çocukta kalayım diyorum😂
Şaka bir yana dünya günden güne fena bir hal alıyor, bir çocuğu hakkıyla yetiştirebilmek çok emek istiyor ama oğlumun abi olmasını da görmek isterim. Bakalım kısmet♥️
Gozunaydin diyim mi o zaman hahah darısı bizlere 😂 kuzum tek çocukla kalma tabi ki kendini hazır hissettiğin de Rabbim hayırlı ve sağlıklı bir şekilde minnos bir prenses nasip etsin 🙏😍

X