2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    275
Ben iyice perişanım bu uyku durumlarından, kızlar yok mu çaresi Allah aşkına. Uyumuyor ya. Bir bebek neden uyumaz neden ya, saatlerce enerjik uykusu gelse uyumaz uyusa dalamaz devam ettiremiyor sürekli bir bahane.
Hastalık bitmiyor burnu tıkanık açılmıyor öksürük desen uyandırıyor sanki uyuyor gibi.
Vücudum,kafam, bedenim mental sağlığım çok kötü. Özellikle bende yapıyor annemlerde öyle farkliydi ki, simdi hastalikla yeniden başa sardık.
Yol karanlık yolun sonu karanlık ya inanılmaz çökmüş durumdayım

Çok sevindim canımmm. Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 😘
Amin amin inşallah 🤲🏻🙏🏻🌸❤️
Ahhh maşallah 🧿 rabbim saglikla kavuşmayı da nasip etsin 🌺 kız geçiyor nedense sen hamileyim dediğinden beri içimden 🐥
Amin inşallah 🙏🏻🌸❤️🤲🏻 Ben de bi kız hissine kapıldım ama bilmiyorum. Bazen yok ya erkek diyorum. İlk öğrendiğimde direkt erkek demiştim. dün kalbini dinleyince acaba kız mı dedim. Oğlumun güp Güp hızlı atıyordu, bununki böyle narin narin acaba atsam mı diye nazlanıyordu 😂 Hayırlı ve sağlıklı evlat olsun yeter ki 🤲🏻
Ben iyice perişanım bu uyku durumlarından, kızlar yok mu çaresi Allah aşkına. Uyumuyor ya. Bir bebek neden uyumaz neden ya, saatlerce enerjik uykusu gelse uyumaz uyusa dalamaz devam ettiremiyor sürekli bir bahane.
Hastalık bitmiyor burnu tıkanık açılmıyor öksürük desen uyandırıyor sanki uyuyor gibi.
Vücudum,kafam, bedenim mental sağlığım çok kötü. Özellikle bende yapıyor annemlerde öyle farkliydi ki, simdi hastalikla yeniden başa sardık.
Yol karanlık yolun sonu karanlık ya inanılmaz çökmüş durumdayım
Canım son birkaç gündür bizde de gece uykusu sapıttı. Gece uyanıp en az 3 saat uyumuyor. ben uyku eğitimi aldım ama uyku eğitimi sadece uyuturken işe yaradı. gece uyanmalarının başka bir sebebi var sanırım. Doktora götürmeyi düşünüyorum çünkü kalkıp sadece ağlıyor Hipnotize olmuş gibi. Asla yatakta sakinleşmiyor, illa kucakta geziyor.

Canım son birkaç gündür bizde de gece uykusu sapıttı. Gece uyanıp en az 3 saat uyumuyor. ben uyku eğitimi aldım ama uyku eğitimi sadece uyuturken işe yaradı. gece uyanmalarının başka bir sebebi var sanırım. Doktora götürmeyi düşünüyorum çünkü kalkıp sadece ağlıyor Hipnotize olmuş gibi. Asla yatakta sakinleşmiyor, illa kucakta geziyor.
Canım benim kız aylardır öyleydi 6.aydan 9.aya kadar gece uyanıyordu 2-3 saat uyumuyordu bi de dediğin gibi ağlıyordu şimdi biraz biraz azaldı. Psikolog bi arkadaşım var onun da kızı benimkinden 2 ay büyük, gün içinde senden çok ayrı kalıyorsa o açığı kapatmak için gece uyanıyor olabilir demişti. Onla konuştuktan sonra 2 hafta izin yazdırmıştım gerçekten çocuğun uykusu düzeldi ondan sonra artık işten gelince daha çok vakit geçirmeye çalıştım yine biraz bozuldu ama asla eskisi kadar değil

Canım benim kız aylardır öyleydi 6.aydan 9.aya kadar gece uyanıyordu 2-3 saat uyumuyordu bi de dediğin gibi ağlıyordu şimdi biraz biraz azaldı. Psikolog bi arkadaşım var onun da kızı benimkinden 2 ay büyük, gün içinde senden çok ayrı kalıyorsa o açığı kapatmak için gece uyanıyor olabilir demişti. Onla konuştuktan sonra 2 hafta izin yazdırmıştım gerçekten çocuğun uykusu düzeldi ondan sonra artık işten gelince daha çok vakit geçirmeye çalıştım yine biraz bozuldu ama asla eskisi kadar değil
Kuzu ben sabah 10’da gidiyorum, Öğle Yemeğine geliyorum beni görüyor, bir daha akşam 17.30’da geliyorum ve sonrasında yatana kadar birlikteyiz. yatarken de birlikteyiz. gece genelde bizim yatakta yatıyor, kolumda, kafamda, üstümde filan uyuyor. Annem bende olduğu için sağ olsun, yemek bulaşık bi şey ellemiyorum. Tek işim çocukla ilgilenmek ama tabii gece çok kalkarsa sabah işe gidene kadar 1-2 saat uyumak için anneme erken verdiğim oluyor. Çok yorucu

Bu akşam ilk defa ve çok üzülerek bay bay damla verdim yatmadan önce. 5 damla suya karıştırdım. İnşallah fazla gelmez. Vicdanım hiç rahat değil. Eşim ve annemin ısrarı değil, resmen zorlamalarıyla verdim.

Bu akşam ilk defa ve çok üzülerek bay bay damla verdim yatmadan önce. 5 damla suya karıştırdım. İnşallah fazla gelmez. Vicdanım hiç rahat değil. Eşim ve annemin ısrarı değil, resmen zorlamalarıyla verdim.
Ben artık bu tarz şeylerin keskin bir zararı olsa illaki bilirdik diye düşünüyorum.. hepimiz bir adım atarken kaç yazı okuyor, kaç kişiye danışıyoruz artık, hiç ğzülmeyin, biryerden sonra annenin mental sağlığının düzelmesi gerekiyor ki herkes mutlu olsun… işe yarqdı mı bari, ben en son anason vermiştim sadece uyumasını kolaylaştırmıştı malesef, sürekli uyanmalar artık beni de bitirdi😔

Hic vicdan yapma kuzum, bu artık öyle bir hal oluyor ki luks degil ihtiyaç haline geliyor. Eminim sizde de öyledir. Ablamda kullanıyor arada ben hic denemedim ama. Deneyimini paylaşırsan cok sevinirim. İnşallah uzun ve deliksiz uykulari olsun😊

Ben artık bu tarz şeylerin keskin bir zararı olsa illaki bilirdik diye düşünüyorum.. hepimiz bir adım atarken kaç yazı okuyor, kaç kişiye danışıyoruz artık, hiç ğzülmeyin, biryerden sonra annenin mental sağlığının düzelmesi gerekiyor ki herkes mutlu olsun… işe yarqdı mı bari, ben en son anason vermiştim sadece uyumasını kolaylaştırmıştı malesef, sürekli uyanmalar artık beni de bitirdi😔
Erken uyansa tamamım yemin ederim sesim cikmicak deliksiz uyusak kacta uyandigimin asla önemi yok. Sürekli uyanma hali sersem gibi dolaşmak beni çok yıpratıyor

Kuzu ben sabah 10’da gidiyorum, Öğle Yemeğine geliyorum beni görüyor, bir daha akşam 17.30’da geliyorum ve sonrasında yatana kadar birlikteyiz. yatarken de birlikteyiz. gece genelde bizim yatakta yatıyor, kolumda, kafamda, üstümde filan uyuyor. Annem bende olduğu için sağ olsun, yemek bulaşık bi şey ellemiyorum. Tek işim çocukla ilgilenmek ama tabii gece çok kalkarsa sabah işe gidene kadar 1-2 saat uyumak için anneme erken verdiğim oluyor. Çok yorucu
Anladım canım siz o kadar ayrı kalmıyormuşsunuz gerçekten. Neden yapıyor acaba :KK43: Bizimki de başladı yine gece 3'te kalktı 5'te zor uyudu

İşe yaradı mı anlayamadım. Uyumadan hemen önce verdik biz, dışarıdaydık, eve geldiK damlayı verdik uykuya yatırdık. damla üzerinde uykudan 40 dk önce verin yazıyordu. saat 9’du çok ağlayarak uyudu. gece uyanma saatleri 11,12.30, 2,5,6.30,7.30 şeklindeydi. Sadece uyandığında uykuya geri dönmesi daha kısa sürdü. Normalde 15 dK uğraşıyorsam bu sefer 5-6 dk uğraştım gibi.
Hic vicdan yapma kuzum, bu artık öyle bir hal oluyor ki luks degil ihtiyaç haline geliyor. Eminim sizde de öyledir. Ablamda kullanıyor arada ben hic denemedim ama. Deneyimini paylaşırsan cok sevinirim. İnşallah uzun ve deliksiz uykulari olsun😊
Yazdım canım bak hemen yukarıda. İnşallah uyur ama devamlı vermeyi düşünmüyorum. bana kalsa gece uykusuna yatarken değil de gece uyanıp birkaç saat uyanık kalacak gibi olduğunda verecektim ama çok yorgunduk dün akşam. Hafta sonu 2 gece de dediğim gibi 3 saat uyumadı. Bi gece daha tahammül edecek durumum yoktu.
Anladım canım siz o kadar ayrı kalmıyormuşsunuz gerçekten. Neden yapıyor acaba :KK43: Bizimki de başladı yine gece 3'te kalktı 5'te zor uyudu
Uyku gerilemesi dönemine mi girdik acaba, hiç bilmiyorum ki ya 🥺 8-10 aylarda oluyormuş ya, benimki 10. Ayını doldurdu 21’inde.

hastalikla yeniden başa sardık
Ayni durumdayız kuzucum ne yazik ki. Tam duzelir gibi olmustu gecede 3-4 kere uyaniyordu uyansa da bas bas bagirmadan aglamadan dönüp duruyordu bu bile iyi biseydi. Cok kisa surdu. Bir hasta oldu hersey başa döndü sabaha kadar uyanip agliyor yenidogan donemi gibiyiz. Full uykusuzuz

Kızlar bebişlerin tariflerinde süt kullanmaya basladiniz mi? Sütü direkt vermeye karşıyım ama pankeklerine çorbalara koyabilir miyiz ki acaba artik. Bi de 1 çay bardağı kadar yemek artik galiba kesmiyor ölçü olarak ortalama ne kadar veriyorsunuz? 1 yasindan sonra yemeklerine biraz tuz koycaz mi bana hala zararliymis gibi geliyor 😄

Kızlar bebişlerin tariflerinde süt kullanmaya basladiniz mi? Sütü direkt vermeye karşıyım ama pankeklerine çorbalara koyabilir miyiz ki acaba artik. Bi de 1 çay bardağı kadar yemek artik galiba kesmiyor ölçü olarak ortalama ne kadar veriyorsunuz? 1 yasindan sonra yemeklerine biraz tuz koycaz mi bana hala zararliymis gibi geliyor 😄
Canım ben normal sütlü terbiyeli çorbaları çoktandır içiriyorum zaten. Ayrıca henüz vermeyeceğim, yaşını bekliyorum. yemek ölçüsü de doyana Kadar açıkcası. Hiç çay bardağı, iki kaşık filan vermedim. Ne zaman doyarsa o kadar yedirdim. Tuz konusu da kendi yemeklerimize çok az koyuyorduk ama oğlan da yiyordu. sanırım yaşından Sonra normal koymaya başlarız.

Ben direk süt vermeyi düşünmüyorum 2 yaşına kadar ama sanirim bir yaşından sonra süt de eklemeye baslicam tariflere. Az da olsa.
Bazı yemekleri yemiyor ama azcik tuz atınca yediğini fark ettim, özellikle bakliyatta. Bir tık koyuyorum, damak tadı oluşuyor artık çünkü 😊

Ah ne güzel yemek yedirmekten de bahsediyosunuz bizimki de yiyordu fena değildi ama bir haftadır yemiyor ağzını kitliyor verdiğimi de bi şekilde çıkarıyor ne yemek yapsam da sevse diye düşünmekten başım ağrıdı 😄

Biz de perşembe den beri hastayız.
Ateş 39.5 dereceye kadar yükseldi.
Benim kız çok değişik.
Fitil yaptim anında geri çıkardı. Surup verdik hemen kustu.
İlacı falan asla sevmiyor. Ateşini bile ölçmemize izin vermiyor.
Büyük kızım öyle değildi.
Bugun atesi yok ama çok yorgun hiç sesi çıkmıyor.
3 gündür canımıza okuyordu. Sürekli ağlıyordu.
Doktoru aradim gidecez bugün.
Sürekli memede asla yemek yemiyor.

Biz de perşembe den beri hastayız.
Ateş 39.5 dereceye kadar yükseldi.
Benim kız çok değişik.
Fitil yaptim anında geri çıkardı. Surup verdik hemen kustu.
İlacı falan asla sevmiyor. Ateşini bile ölçmemize izin vermiyor.
Büyük kızım öyle değildi.
Bugun atesi yok ama çok yorgun hiç sesi çıkmıyor.
3 gündür canımıza okuyordu. Sürekli ağlıyordu.
Doktoru aradim gidecez bugün.
Sürekli memede asla yemek yemiyor.
Yaaaa çok geçmiş olsun canım bebişlere kıyamıyorum ya hiçbiri hasta olmasa keşke

Ah ne güzel yemek yedirmekten de bahsediyosunuz bizimki de yiyordu fena değildi ama bir haftadır yemiyor ağzını kitliyor verdiğimi de bi şekilde çıkarıyor ne yemek yapsam da sevse diye düşünmekten başım ağrıdı 😄
Diş falan mı gelecel acaba o zamanlar iştahları kesiliyo ya genelde

Günlerdir ne okuduysam anladiysam yapıyorum gündüz uyku sureleri saatleri rutinleri, yine de 9 da yatıp iki saat sonra uyanıyor oturuyor yatakta ne yapsam da olmuyor. Kafayi yicem saatlerdir salondayiz uyandi geldik. Yıldım artık ya yemin ederim tükendim. Yine aglaya aglaya çıktım yataktan. Mutlu mesut uyumak ne unuttum deliksiz uyumak unuttum mental olarak cok kötüyüm

X