2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    275
Aynen ben de öyle yapıyorum sırf bu yüzden 4.ayından 7.ayına kadar onun odasında yattım yatak odasından kalkıp gelmek zor oluyordu ama sonra bel boyun ağrılarım çok artınca mecbur yatak odasına geçtim
Bunun faydasını sadece öğle uykusunda görüyorum gerçi :)) beşiğine koyar koymaz 2 dk içinde uyuyor
Öğle uykusunda uyuyor deliksiz gece bir türlü olmuyor ya ne yapsam nasil yapsam fayda etmedi. Nasıl oluyor anlamıyorum gece böyle uyumuyor gündüz daha farklı uyuyor🤷

kızlar hepinize merhaba. uzun zamandır sayfaya giremedim. neler yapıyorsunuz. nasıl gidiyor bebişle hayat :)
benim oğlan 10 ay 6 günlük oldu. gündüz hiç emmek aklına gelmiyor. ben zorla emzirmeye çalışıyorum. gece emzirmesini de doktor kontrolünde bıraktık çünkü saat başı meme için kalkıyordu. emmek için değil de daha çok memeyi emzik yapmak için uyanıyordu o yüzden bıraktık.. yatarken emziriyorum bir de gece 12de emziriyorum. sonra sabah 8e kadar emzirmek yok.
sizin bebişler neler yapıyor? gelişimleri nasıl gidiyor?

kızlar hepinize merhaba. uzun zamandır sayfaya giremedim. neler yapıyorsunuz. nasıl gidiyor bebişle hayat :)
benim oğlan 10 ay 6 günlük oldu. gündüz hiç emmek aklına gelmiyor. ben zorla emzirmeye çalışıyorum. gece emzirmesini de doktor kontrolünde bıraktık çünkü saat başı meme için kalkıyordu. emmek için değil de daha çok memeyi emzik yapmak için uyanıyordu o yüzden bıraktık.. yatarken emziriyorum bir de gece 12de emziriyorum. sonra sabah 8e kadar emzirmek yok.
Benim oğlum emerek uyuduğu için gündüz minimum 2 kere emiyo gündüz uykusu için. Bazen de 3 kere emiyo en fazla o da sabah kalktığında da emerse. Onun dışında aynı saat başı kalkıyo gece emiyo. Ben şuanda kesmeyi düşünmüyorum gece beslenmesini 1 yaştan sonra demişti doktor ama o da hemen olabilecek bişey değil bizde. Çünkü o şekilde uyuyo bebeğim başka türlü uyumayı bilmiyor

Öğle uykusunda uyuyor deliksiz gece bir türlü olmuyor ya ne yapsam nasil yapsam fayda etmedi. Nasıl oluyor anlamıyorum gece böyle uyumuyor gündüz daha farklı uyuyor🤷
Aynen canım benimki de aynısı öğle uykusundan zorla uyandırıyorum ses yapıyoruz yine de kalkmıyor gece parkeye basma sesimize bile kalkıyor anlamadım gitti

Gece uyanmaları nasıl peki? Ben de gece iki kez emziriyorum ama yine de sürekli kalkıyor🤷🏻‍♀️

Benim oğlum emerek uyuduğu için gündüz minimum 2 kere emiyo gündüz uykusu için. Bazen de 3 kere emiyo en fazla o da sabah kalktığında da emerse. Onun dışında aynı saat başı kalkıyo gece emiyo. Ben şuanda kesmeyi düşünmüyorum gece beslenmesini 1 yaştan sonra demişti doktor ama o da hemen olabilecek bişey değil bizde. Çünkü o şekilde uyuyo bebeğim başka türlü uyumayı bilmiyor
Bende gündüzleri zorlada olsa 2 yada 3 kez emziriyorum. Gündüz emmediği için doktor gece kes dedi bana. Gündüz daha çok meme ister dedi. Ama istemedi yine de 😏 ben artık emzirerek uyutmuyorum. Uyumadan önce emziriyorum iyice mayışınca yatağa koyup yanına yatıyorum. Bana sarılıp uyuyor öyle bırakıyorum

Gece uyanmaları nasıl peki? Ben de gece iki kez emziriyorum ama yine de sürekli kalkıyor🤷🏻‍♀️
Bizdeki gece kalkmaları alışkanlıktan olduğu için hep aynı saatlerde kalkıyordu. Hala daha tam düzelmiş değil. Ağlayınca kucağıma alıp pışoışlıyorum geri uykuya dalıyor. Ama iyileşme var diyebilirim. Bazı geceler 2 kere kalkıyor bazı geceler de hiç kalkmadığı okuyor artık. Tabi hiç kalkmadığı 10 günde 2 ya da 3 gecedir.

Biz gece en az 5 kez kalkıyoruz. Cok nadir iki kez oluyor. Ama emip hemen yine uyuyor
Gündüz dışarıda olursak arabasında cok uzun uyuyor. Evde en fazla bir saat oda tek uyku.
Hastalanınca sadece emdi yemek falan da yemedi.
Yeni doğan bebek gibiydi.

Günaydin kizlarrr hepsinin uyanma sebebi farkli emmeye alisik olup uyanana cozum olmaz ama bizim gaz yüzünden uyumuyordu biliyorsunuz herşeyi denemistim. 2 gundur ayaklarının altina acı elma yagi surup çift çorap giydirip sıcak su torbası koyuyorum ayaklarinin altina yarim saat filan duruyor. Bi de gün içinde humananın iyi geceler çayını veriyorum arada su gibi az az. Hangisi etkili olduysa 2 gecedir uyuyor maşşallah 🧿 sabah 5e kadar uyanmiyor. Acı elma yağını önceden de denemistim işe yaramamisti. Sicak su torbasiyla cok etkili oldu. Ne zaman birine uyudu desem artik uyumamaya basliyor maşşallah diyin olur mu 😄 ama paylasayim sizle belki faydasi olur böyle devam eder inşallah 🙏

Günaydin kizlarrr hepsinin uyanma sebebi farkli emmeye alisik olup uyanana cozum olmaz ama bizim gaz yüzünden uyumuyordu biliyorsunuz herşeyi denemistim. 2 gundur ayaklarının altina acı elma yagi surup çift çorap giydirip sıcak su torbası koyuyorum ayaklarinin altina yarim saat filan duruyor. Bi de gün içinde humananın iyi geceler çayını veriyorum arada su gibi az az. Hangisi etkili olduysa 2 gecedir uyuyor maşşallah 🧿 sabah 5e kadar uyanmiyor. Acı elma yağını önceden de denemistim işe yaramamisti. Sicak su torbasiyla cok etkili oldu. Ne zaman birine uyudu desem artik uyumamaya basliyor maşşallah diyin olur mu 😄 ama paylasayim sizle belki faydasi olur böyle devam eder inşallah 🙏
Hadi gözün aydın diyeyim bide maşallah 🧿🧿

Kesinlikle ayniyiz kuzum. Birebir. Gündüz uyandiriyorum belirli bir saat sonra ne ses ne gurultu asla uyanmiyor gece tik ciksa hemen mizildama
Evet bi de gündüz o kadar uyandırmama, 2 saati ve toplamda 3 saati geçirmememe rağmen gece yine uyanıyor 😄 bazen diyorum zaten gece uyumuyor bırak gündüz ne kadar isterse uyusun da sen de işlerini hallet

maşallah canım sorunumuz gaz olsaydı bu dediklerini denerdim ben de ama hiç öyle gözükmüyor 😄

Benim oğlan çok hasta oldu ablamız anaokuluna gidiyor devamlı hastalandı o yüzden
Hastaysan de hiç yemek namına bişey ağzına koymuyordu devamlı memede takıldı
İyileşince düzeldi şimdi mama mama devamlı ne görse yeme derdinde 🙏
Ama uykular hala sorunlu özellikle gece uykuları. Gece uyanınca memede sakinleştirip uyutuyorum emzik gibi kullanılıyoruz ama üşüşen nasıl değiştir bilmiyorum 🥹
Kızım da memede uyurdu ama her çocuğun huyu farklı demekki böyle değildi.
Umuyorum tez zamanda düzelir uykularımız cümleten amin 🙏

Kuzum gaz nedeniyle uyumadıgını söylüyorsun ya gaz sebep olunca neler oluyor, nerden anlıyorsun gaz yuzunden uyumadıgını. Ben mi göremiyorum benim kizdaki sorunu ya 🥺

Biz bu hafta büyüme atağına girdik, geçen pazartesiden beri uyku saatlerimiz vardi öyle böyle iyiydi ama büyüme atağı ile iki geceler cok kötüyüz eşim de yok geceleri ve bu gece adet oldum. Doğumdan sonra ikinci kez. İlki 1 aralikti 8 aylikken birde şimdi. Aslinda iki ayda bile olsa ayni zamana denk gelmesi hoş çünkü bende pcos var duzensizdi. Bütün gece öldüm ağrıdan eşim Allah razı olsun sabah biraz uyudum o baktı kıza. Böyle böyle belki her ay olur hale gelirim bilmiyorum, diyette bir ay oluyor yarin ve 9.6 kilo verdim. Kilo verince mi adet oldum onu da bilmiyorum

Biz bu hafta büyüme atağına girdik, geçen pazartesiden beri uyku saatlerimiz vardi öyle böyle iyiydi ama büyüme atağı ile iki geceler cok kötüyüz eşim de yok geceleri ve bu gece adet oldum. Doğumdan sonra ikinci kez. İlki 1 aralikti 8 aylikken birde şimdi. Aslinda iki ayda bile olsa ayni zamana denk gelmesi hoş çünkü bende pcos var duzensizdi. Bütün gece öldüm ağrıdan eşim Allah razı olsun sabah biraz uyudum o baktı kıza. Böyle böyle belki her ay olur hale gelirim bilmiyorum, diyette bir ay oluyor yarin ve 9.6 kilo verdim. Kilo verince mi adet oldum onu da bilmiyorum
Beslenme şeklin nasıl kahvaltı bir dilim ekmek yumurta peynir sınırsız yeşillik gibi mi

Kuzum gaz nedeniyle uyumadıgını söylüyorsun ya gaz sebep olunca neler oluyor, nerden anlıyorsun gaz yuzunden uyumadıgını. Ben mi göremiyorum benim kizdaki sorunu ya 🥺
Uyurken ayaklarini sallayarak birden çok bagirarak uyaniyor o an sanci giriyor belli ki artik çözdük. Kucagimiza da alsak hep karnini ileri dogru ittirip bagiriyor sanci ceker gibi kivraniyor. Belini yatağa koymuyor yani ters c gibi olmaya calisiyor. Kendini salamiyor kucakta bile olsa. Sonra gazini cikarabilirse (bu bazen saatler sürüyor) rahatlayip uyuyor. Gazdan degil baska biseyden uyandiysa gobegini bu kadar itmiyor kendini daha rahat birakiyor kucagimizda avunuyor. Gaz varsa kendini salmıyor rahat birakmiyor kuzum

X