2022 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    191
Bende hastane icin bu takimi aldim. Ekstradan yine 5 li birkac takim daha ve bolca tulum var.
Ankara da mart sonu havalar soguk nisan mayista bile sabah ve aksamlari soguktur. O yuzden kalin battaniye ve astronot tipi tulum aldim.

Ama ilk dogumdan tecrubem en once kendinize yatirim yapin kizlar meme agrisi sezeryansa epiduralin yan etkileri derken ilk gunler sizin ihtiyaclarininiz cok oluyor. Kocami habire eczaneye yolluyodum. Silikon gogus ucu sut sagma aleti gogus kremi gogus pedi vs bu tarz ihtiyaclar da cok acil olabiliyor. Memeyi tutturmak tek amaciniz olabilir silikon uc mutlaka alin

Ben gümüş kapak almadım ihtiyaç çok olur mu?
Diğerlerini hep aldım.
Silikon meme ucu da almadım tabi göğüs uçlarım var diye ama bilmiyorum bu emme işi çok sıkıntılı diyor herkes :/
Emzirme sütyeni aldım ama kendimi anane gibi hissetmeme neden oldular :KK43:

Senin bebişin kıyafetleri de çok güzel ya insan gördükçe alası geliyor. :KK200:

Bende bir düzenleme yapayım fotoğraf atarım çok heveslendim :)

Bende hastane icin bu takimi aldim. Ekstradan yine 5 li birkac takim daha ve bolca tulum var.
Ankara da mart sonu havalar soguk nisan mayista bile sabah ve aksamlari soguktur. O yuzden kalin battaniye ve astronot tipi tulum aldim.

Ama ilk dogumdan tecrubem en once kendinize yatirim yapin kizlar meme agrisi sezeryansa epiduralin yan etkileri derken ilk gunler sizin ihtiyaclarininiz cok oluyor. Kocami habire eczaneye yolluyodum. Silikon gogus ucu sut sagma aleti gogus kremi gogus pedi vs bu tarz ihtiyaclar da cok acil olabiliyor. Memeyi tutturmak tek amaciniz olabilir silikon uc mutlaka alin
Aldıkların çok güzel güle güle sağlıkla kullansın minnoş 🥰 Göğüs kremi için ne kullanmıştın? Garmastan krem ile lansinoh balm arasında kaldım ben. 32.haftadan itibaren kullanmaya basla dedi doktorum , garmastanın onarıcı etkisinden memnun kalan cok var ama bilemedim 🤔

Ben şuan bir yandan da onları tamamlıyorum 🙈 silikon uç iki boy var ya onu kendi göğsümüzün boyutuna göre mi seçmeliyiz, yoksa o boy ürünün göğüs ucunu mu temsil ediyor. Yani yenidoğan için küçüğü mü seçmeliyiz.
Yatağa bağlı kaldım hiçbirşeyi gidip soramıyorum mağazalarda. Böyle kendim çözmeye çalışıyorum.
Pompa, ped tamam.
Krem de mesela bilemiyorum ne alacağımı 🥺 yarın kontrolde doktora sormayı düşünüyorum artık 🤦‍♀️

Obayram ben göğüs ucu için bu kremi aldım.
Çok araştırdım yorumları çok iyi.
Hatta o siteden çok uyguna geldi.

Bir bak istersen

M mllen canım mustela liniment i sordum arkadaşıma , durulanmayan temizleme sıvısı gibi düşün bu ürünü dedi . İçeriğinde zeytinyağı var, bezin altında kalan alanı güzel nemlendirir losyon mantığında sürülür dedi . Ama pişik kreminin yerini tutmaz, pişik kremindeki aynı iyileştirici ve onarıcı etkiyi bulamazsın bunda dedi . Peki bu ürünü alanlar ne amaç icin tercih ediyor bunu dedim . Linimenti pamukla kullanıp popoyu temizleyip nemlendirip üstüne pişik kremi sürüyorlar dedi . Yani liniment daha çok dezenfekte etmek için, pişik kremi ise cilt bariyerini koruyup onarması için diyebilirim umarım açıklayıcı olabilmişimdir 🙏🏻
Bilgilendirme icin sagol canim. O zaman barier pisik kremi yeter ya. Temiz icerikli olsalar bile kimyasallar sonucta ne gerek var surmeye diye bi dusundum.

Obayram ben göğüs ucu için

Çok güzeller güle güle kullansın bebişin bende ilk kendi ihtiyaçlarımı aldım hep ilk doğumda emzirme sıkıntılı oluyor sonrakiler de aynı sorun olmuyor ama

Bilgilendirme icin sagol canim. O zaman barier pisik kremi yeter ya. Temiz icerikli olsalar bile kimyasallar sonucta ne gerek var surmeye diye bi dusundum.
Rica ederim 🙏🏻 Alt temizliği için su ve pamuk kullanacağım ben , diğer ürünlerin alerji yapmasından çekiniyorum .Dediğin gibi içerikleri ne kadar temiz olursa olsun o ürün bu ürün her şeyi sürmemek lazım çok hassas sonuçta ciltleri. Pişik kremi bence de yeterli olur canım

Kizlar emzirme benim de korkulu ruyam. Ya basaramazsam ya olmazsa diye.. Ama bazen oyle yazilar okuyup, videolara denk geliyorum ki. Cok dogal bi surec aslinda, baksaniza bu minik nasilda surunerek annesinin memesini buluyor. Ustelik areolalarin koyulasmasinin bebegin koyu rengi secebilmesi bunlar tesafuf olamaz tamamen memelilerin ve yavrularinin yaradilisi Benim annemin gogus ucu pek belirgin degilmis, teyzem bi yandan tutarak benim agzima veriyomus. Hic red sorunu yasamamisim Yani bence olumlu dusunelim ki hersey normal ilerlesin. Tabi onlemlerimizi alalim. Ben lansinoh gogus ucu kremi, gogus pedi, gogus kalkani falan aldim.

Rica ederim 🙏🏻 Alt temizliği için su ve pamuk kullanacağım ben , diğer ürünlerin alerji yapmasından çekiniyorum .Dediğin gibi içerikleri ne kadar temiz olursa olsun o ürün bu ürün her şeyi sürmemek lazım çok hassas sonuçta ciltleri. Pişik kremi bence de yeterli olur canım
Ben çocuklarımın altlarını yıkayarak temizledim hep hiç pişik olmadılar.bundada hastane sonrası yıkarım yine

selam kızlar bugün kontrolden geldim bende bebeğim iyiymiş şükür biraz önden gidiyor dedi doktor malum seker var bende insülin kullanıyorum ama korkulacak bir sey yok dedi baktım yavaş yavaş hazırlıklar başlamış bebekler için ne güzel rabbim hepimize sağlıcakla bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin Hoppa
ben emzirme sütyeninden ziyade emzirme atletlerini tercih ediyorum ilk doğumumda da atleti çok kullandım daha kullanışlı oluyorlar

selam kızlar bugün kontrolden geldim bende bebeğim iyiymiş şükür biraz önden gidiyor dedi doktor malum seker var bende insülin kullanıyorum ama korkulacak bir sey yok dedi baktım yavaş yavaş hazırlıklar başlamış bebekler için ne güzel rabbim hepimize sağlıcakla bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin Hoppa
ben emzirme sütyeninden ziyade emzirme atletlerini tercih ediyorum ilk doğumumda da atleti çok kullandım daha kullanışlı oluyorlar

Geçen bende düşündüm.
Nisan da tam sıcak olmuyor havalar sütyenler yetersiz kalır.
Emzirme atletleri daha mantıklı bende alayım bir kaç tane.
Artık az kaldı valla heyecan hat safha da :KK36:

Ben çocuklarımın altlarını yıkayarak temizledim hep hiç pişik olmadılar.bundada hastane sonrası yıkarım yine
Günde kaç tane bez kullanılıyor ilk zamanlarda peki? Deneyimli anne bulmuşken hemen sorayım ona göre stok yapmadan biraz alıp koyucam kenara ☺️

Cok tesekkur ederim kizlar :) Gogus ucu silikonu esim gidip rastgele aldi ebatlari vardir illaki hic dusunmedim. Tabi onu muhafaza etmek icin bir kapta lazim... gogus ucuna lansinoh almistim ama ona ragmen cok aci cektim ise yaramis hali oysa almasam nolurdu bilemiyorum... bu sefer farkli birsey denerim. Ayrica dogumdan 1 gun once sut yapan iceceklerden icmistim sezeryan sonrasi hemen sutum geldi.

Birde bizde deli süt derler ilk hafta kontrolsuz asiri geldi omuzuma tasti sizinde olur insallah sagdiginiz sutleri saklamak icin poset alabilirsiniz. Sonradan sorun olursa icirebilirsiniz.

Ay aklima geleni yaziyorum 1 kisiye bile faydasi olsa yeter insan ilkinde daha cok bebek giyime ozenip bunlari ihmal edebiliyor

Benim daha önceki doktorum sinovac önermişti bana biontec yerine
Gebelikte biontec daha koruyucu diyorlar sinovac olsan bile 3. Dozu mutlaka biontec istiyorlar genelde. O yüzden iyice doktoruna sor istersen hangisini onerirse onu ol. Ben de asi karsitiydim ama doktorum ısrarla ol deyince oldum hangisini önerirsiniz dedim hatta sinovac hiç aşı olmamakla eş değer gibi bişey dedi biontec öneriyorum dedi. Seçim senin canım.

Kizlar emzirme benim de korkulu ruyam. Ya basaramazsam ya olmazsa diye.. Ama bazen oyle yazilar okuyup, videolara denk geliyorum ki. Cok dogal bi surec aslinda, baksaniza bu minik nasilda surunerek annesinin memesini buluyor. Ustelik areolalarin koyulasmasinin bebegin koyu rengi secebilmesi bunlar tesafuf olamaz tamamen memelilerin ve yavrularinin yaradilisi Benim annemin gogus ucu pek belirgin degilmis, teyzem bi yandan tutarak benim agzima veriyomus. Hic red sorunu yasamamisim Yani bence olumlu dusunelim ki hersey normal ilerlesin. Tabi onlemlerimizi alalim. Ben lansinoh gogus ucu kremi, gogus pedi, gogus kalkani falan aldim.

Şu ara her şeye duygulanır oldum , nasıl bir iç güdü kendi kendine bulabiliyor memeyi. Bu her canlının yavrusu icin geçerli aslında , kedim yavrulamıştı el kadar yavrular bile sürüne sürüne gidip annelerinin memesini bulmuşlardı 😍 akışına bırakmak lazım kesinlikle bebekler o iç güdü ile doğuyor zaten . Kendimize stres yapmadan pozitif düşünürsek o süreci daha rahat yaşıcaz bence de.

Cok tesekkur ederim kizlar :) Gogus ucu silikonu esim gidip rastgele aldi ebatlari vardir illaki hic dusunmedim. Tabi onu muhafaza etmek icin bir kapta lazim... gogus ucuna lansinoh almistim ama ona ragmen cok aci cektim ise yaramis hali oysa almasam nolurdu bilemiyorum... bu sefer farkli birsey denerim. Ayrica dogumdan 1 gun once sut yapan iceceklerden icmistim sezeryan sonrasi hemen sutum geldi.

Birde bizde deli süt derler ilk hafta kontrolsuz asiri geldi omuzuma tasti sizinde olur insallah sagdiginiz sutleri saklamak icin poset alabilirsiniz. Sonradan sorun olursa icirebilirsiniz.

Ay aklima geleni yaziyorum 1 kisiye bile faydasi olsa yeter insan ilkinde daha cok bebek giyime ozenip bunlari ihmal edebiliyor
Çok iyi yapıyorsun biz de eksiklerimizi görmüş oluyoruz ☺️🙏🏻 Süt saklama poşeti ve şişesi aldım ben . Şişeler biberona da dönüşüyor , pratik olur diye düşündüm . Pompamızı ve göğüs kalkanımızı da aldık . Doğumdan 1 gün önce süt yapan içeceği not aldım unutmamak icin gerçekten çok mantıklıymış teşekkür ederim 🙏🏻

Önerilerini kaydettim canım işe yaramaz olur mu hiç, kendi adıma teşekkür ederim☺️insan ilk çocukta ne yapacağını bilemiyor valla bu site bı nimet bizim için🤭aklıma takılan herşeyi burda araştırıyorum ilk once

İsimli tulum yaptıran varmı nerelerde yaptırdınız? Erkek için çok fazla seçenekte yok, ayakları olmayan istiyorum birde kararsız kaldım😊

Günde kaç tane bez kullanılıyor ilk zamanlarda peki? Deneyimli anne bulmuşken hemen sorayım ona göre stok yapmadan biraz alıp koyucam kenara ☺️
Her çocuk aynı olmuyor ama gece ilk zamanlar değiştirdim sonra gece altını değiştirmeyi bıraktım gündüz 5 ile 7 arası değişiyor

X