2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    249
Ek gıdaya tamamen başlayanlar, emzirme sıklığı düşüyor mu? İki önüne çıktınız mı? Yoksa hala tadım asamasi mi?
Emzirme sıklgi degismiyor cunku daha doyumluk yiyemiyorlar. Mesela benim oglum bir sabah guzel yerse sonra yemiyor. Bugun yumurta verdim surekli kustu. Sanirim alerjisi var. Yani emmesi ayni 8-9 aydan sonra belki daha azalir

Ek gıdaya tamamen başlayanlar, emzirme sıklığı düşüyor mu? İki önüne çıktınız mı? Yoksa hala tadım asamasi mi?
İki öğün veriyorum bazen iki öğün bir ara öğün ama yeme miktarı az olduğu için emme düzenimizde bi değişiklik yok max yarım saat ileri atıyor o kadar

Ahh hızlıca oraya gelsek😅😅😅
Ben çok hızlı geldim :) havuç kabak patates denedim bir hafta içinde sonra bunlardan çorbalar yapmaya başladım. Organik şekersiz bisküvi yapıp yoğurda koyuyorum , pirinç unu irmik unu yapıp içine meyveler koyuyorum. Bebek tarhanasi bile yapıyorum arada doyumluk değil bir kaç kaşık yiyor ama olsun zamanla miktar artar.

Ben çok hızlı geldim :) havuç kabak patates denedim bir hafta içinde sonra bunlardan çorbalar yapmaya başladım. Organik şekersiz bisküvi yapıp yoğurda koyuyorum , pirinç unu irmik unu yapıp içine meyveler koyuyorum. Bebek tarhanasi bile yapıyorum arada doyumluk değil bir kaç kaşık yiyor ama olsun zamanla miktar artartar
Bugün ogurdu ya kusacak sandım artık ama yüzü komedi idi 😅😅😅

Kızlar bebeklerinize pekmez veriyor musunuz ?
Evde kayınvalidemlerin pekmezi vardı bir iki kere kaşığın ucuyla verdim, yumurtasına, lapasına kattım. Ama o geleneksel yöntemle yapılan da kanserojen diyorlar, soğuk sıkım dut özü falan var onlar daha sağlıklıymış 🫤

Evde kayınvalidemlerin pekmezi vardı bir iki kere kaşığın ucuyla verdim, yumurtasına, lapasına kattım. Ama o geleneksel yöntemle yapılan da kanserojen diyorlar, soğuk sıkım dut özü falan var onlar daha sağlıklıymış 🫤
Bende OG natural diye bir markadann keçiboynuzu aldım baya lezzetli:) bugün ilk defa verdim ama sevmedi

Selam kızlar nasılsınız 🐣🌸 yaz tatili düşünen var mı? Bebekler için hangi markaları kullanacaksınız merak ettim. Bir de mambobaby'nin chest floatlarını çok beğendim ama pahalı 3-4 gün için ona o kadar para vermek istemedim. Muadil bir ürün bilen var mı? 🌸

Selam kızlar nasılsınız 🐣🌸 yaz tatili düşünen var mı? Bebekler için hangi markaları kullanacaksınız merak ettim. Bir de mambobaby'nin chest floatlarını çok beğendim ama pahalı 3-4 gün için ona o kadar para vermek istemedim. Muadil bir ürün bilen var mı? 🌸
Bunlara ben de çok bakıyorum, amazonda muadil markalar var çin malı galiba biraz daha ucuz ama yine de pahalı. Kıştan beri sepetimde duruyor elim gidip alamadım 😂 Biz Antalya'dayız daha çok kullanırız aslında 🫠 Bir de bebek sevecek mi o da meçhul 😂

Onu bende gordum ama cok pahali ya. Su kolluklardan ilerisi icin almak istiyorum indirime girdiginde

Kızım iki gündür çok öksürüyor özellikle gece uyurken.. gündüz çok az diye doktora götürmedim ama şimdi gene uyurken başladı.. ne yapılır nasıl geçer? Var mi fikri olan

Kızım iki gündür çok öksürüyor özellikle gece uyurken.. gündüz çok az diye doktora götürmedim ama şimdi gene uyurken başladı.. ne yapılır nasıl geçer? Var mi fikri olan
Ben bebek viksi kullanmıştım işe yaramıştı öksürmesi yoktu ama göğsünde biraz hırıltı vardı sabaha geçmişti tesadüf mü gerçekten viks mi işe yaradı bilmiyorum. Çok az ayak tabaklarına birazda sırtına surmustum ama çok az miktarda

Ben bebek viksi kullanmıştım işe yaramıştı öksürmesi yoktu ama göğsünde biraz hırıltı vardı sabaha geçmişti tesadüf mü gerçekten viks mi işe yaradı bilmiyorum. Çok az ayak tabaklarına birazda sırtına surmustum ama çok az miktarda
Okudum onu da ama zararı olur diye yapamadim.. i sogan doğmadım basucuna

Okudum onu da ama zararı olur diye yapamadim.. i sogan doğmadım basucuna
Soğana karanfil batırıp koyun diye okumuştum denedim hiç bir sonuç alamadım ben. Normal viks tabiki zararlıdır benim sürdüğüm bebek viksi diye satılıyor ve çok az kullaniliyor. Ama siz bilirsiniz tabi :)

Kuru öksürük mü? Geniz akıntısı falan mı oluyor acaba gece yatınca. Biraz eğimli yatırmayı denesen reflü yatağı gibi belki rahat eder. Geçmezse çoksa bence doktora gitmekte fayda var

Bizde de hırıltı var hep ya. Bi araştırıp deneyim olmazsa. Eşim sigara içiyor balkonda içiyor. İçtikten sonra naneli şeker atıyor,ellerini yüzünü kolonyalayıp geliyor ama bence yine de koku oluyor acaba o mu rahatsız ediyor diyorum.

Ben arada muhtar gibi gelip sesleniyorum buraya 😁 D dra21 Aslanım nasıl kız? leilani leilani nasıl gidiyor hamilelik? 🥰 Sen sanki kızın gözünde astigmat var demiştin Kuzey'de de var dedi dr ama numaralar anca otururmuş doğru olmayabilirmiş 2 ay sonra kontrol olacak. Sizin de öyledir belki. Damlalı muayene yapmış mıydı?

Kuru öksürük mü? Geniz akıntısı falan mı oluyor acaba gece yatınca. Biraz eğimli yatırmayı denesen reflü yatağı gibi belki rahat eder. Geçmezse çoksa bence doktora gitmekte fayda var
Diş ve ek gida başlangıcı da öksürük yapabilir diyor nette.. kuru değil canım baha balgam var ama atamıyor

X