2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    249
Bizde de hırıltı var hep ya. Bi araştırıp deneyim olmazsa. Eşim sigara içiyor balkonda içiyor. İçtikten sonra naneli şeker atıyor,ellerini yüzünü kolonyalayıp geliyor ama bence yine de koku oluyor acaba o mu rahatsız ediyor diyorum.
Bende viks bebek ölümüne sebep oldu diye bir yazı okumuştum zamanında çok korkmuştum. Ama kadın hem normal viks sürmüş hemde burnu dahil her yerine. Bebek viksi hafif bir şey. İnsanlar tavsiye edince denedim bende fayda gördüm. Ya o kadar dikkat ediyormussunuz onunla alakalı olduğunu hiç sanmıyorum ben çocuğunu emzirirken sigara içen gördüm.

Kızlar bezelye veriyor musunuz? Nasıl veriyorsunuz? Birde pekmez aldım şimdi keçiboynuzu pekmezi erken mi,?

Kızlar bezelye veriyor musunuz? Nasıl veriyorsunuz? Birde pekmez aldım şimdi keçiboynuzu pekmezi erken mi,?
Ben sabahları yarım çay kaşığı keçiboynuzu pekmezi veriyorum. Bende ciddi demir eksikliği var çocuğun yaşasın istemiyorum. Bezelye henüz vermedim valla hiç aklıma gelmemide vereyim bu hafta. Çorbasına katarım muhtemelen

Ben sabahları yarım çay kaşığı keçiboynuzu pekmezi veriyorum. Bende ciddi demir eksikliği var çocuğun yaşasın istemiyorum. Bezelye henüz vermedim valla hiç aklıma gelmemide vereyim bu hafta. Çorbasına katarım muhtemelen
Bezelyenin kabukları soyulacak mi acaba onu merak ettim 🤭🤭🤭
Ne zaman kan testi yapacaksın canın demir için?

Kızlar doğumdan sonra ikinci adetiniz düzenli mi geldi? Ben geçen ay ilk defa regl oldum beş gün önce olmam gerekiyordu normal takvime göre ancak hala olmadım bütün belirtiler vardı ama geçti. Acayip tırsıyorum umarım korktuğum başıma gelmez.

Kızlar doğumdan sonra ikinci adetiniz düzenli mi geldi? Ben geçen ay ilk defa regl oldum beş gün önce olmam gerekiyordu normal takvime göre ancak hala olmadım bütün belirtiler vardı ama geçti. Acayip tırsıyorum umarım korktuğum başıma gelmez.
Benim daha ilki bile gelmedi 😑
Düzensizlik normal diye biliyorum

Merhaba kizlar nasilsiniz,kizlar bana ek gida corba tarifleri,muhallebi tarifleri verirmisiniz.sevmedi cocugum yaptiklarimi🙃🙃sadece tarhana yiyor

Eklentiler

• 20240418_123450.jpg
    20240418_123450.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 32
  • 20240418_120735.jpg
    20240418_120735.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 32
Merhaba kizlar nasilsiniz,kizlar bana ek gida corba tarifleri,muhallebi tarifleri verirmisiniz.sevmedi cocugum yaptiklarimi🙃🙃sadece tarhana yiyor
Mesela ben bugün sabah bir yumurta sarısı yarım çay kaşığı pekmez bir şekersiz cici bebe avakado ve irmik karıştırdım kahvaltıda yediridim. Sabahları bu türden yediriyorum artık bazen lor giriyor avakado çıkıyor falan. Meyveli yoğurt ,meyve püresi yapıyorum. Sebze çorbası tarhana yapıyorum. Muhallebi olarak pirinç unu ya da irmik yapıp içine muz armut vb koyuyorum. Geçen gün kemik haslamistim içine patates havuç ezdim bayaa sevdi. Yoğurt çorbası yaptım sevdi. Artık corbalarina kemik suyu koymayı düşünüyorum.

Kıymaya geçtinizmi

Eklentiler

• 0EB7D86A-0AAC-49B8-9CF5-165916DD545A.jpeg
    0EB7D86A-0AAC-49B8-9CF5-165916DD545A.jpeg
    93,6 KB · Görüntüleme: 25
  • B241C684-B4FD-43A8-8980-E8E76C041607.jpeg
    B241C684-B4FD-43A8-8980-E8E76C041607.jpeg
    102,4 KB · Görüntüleme: 26
İlk üç cok düzenliydi şimdi 35-45 arası değişiyor

Kuzum böylelı corba degıl sebze püresi oluyor
Şöyle dene zyağı soğan rendele azıcık kavur sonra atmak istediğin sebzeleri at bir çimdir tuz kimyon at pişir sonra bıztlat dene

Ben arada muhtar gibi gelip sesleniyorum buraya 😁 @dra21 Aslanım nasıl kız? leilani leilani nasıl gidiyor hamilelik? 🥰 Sen sanki kızın gözünde astigmat var demiştin Kuzey'de de var dedi dr ama numaralar anca otururmuş doğru olmayabilirmiş 2 ay sonra kontrol olacak. Sizin de öyledir belki. Damlalı muayene yapmış mıydı?
Günaydınn bayaadır bakamıyordun buralara yeni gördüm canım. Damlalı muayene yaptı ve astigmat olduğu kesin bende de var zaten ve annemde babamda kardeşimde genetik yani maalesef. 13. ayda bir daha kontrol edelim dedi. Geçmiş olsun size de inşallah 2 ay sonraki muayenede bişey çıkmaz🙏
Hamilelik güzel gidiyor şimdilik uyku hali hafif yorgunluk var sadece. 14. hafta bitmek üzere bebiş kocaman oldu🌸 sütüm iyice azaldı maalesef bu beni hala çok üzüyor ama canımız sağolsun artık napalım.

Günaydınn bayaadır bakamıyordun buralara yeni gördüm canım. Damlalı muayene yaptı ve astigmat olduğu kesin bende de var zaten ve annemde babamda kardeşimde genetik yani maalesef. 13. ayda bir daha kontrol edelim dedi. Geçmiş olsun size de inşallah 2 ay sonraki muayenede bişey çıkmaz🙏
Hamilelik güzel gidiyor şimdilik uyku hali hafif yorgunluk var sadece. 14. hafta bitmek üzere bebiş kocaman oldu🌸 sütüm iyice azaldı maalesef bu beni hala çok üzüyor ama canımız sağolsun artık napalım.
Oo kocaman olmuşsunuz bile 😍

Ya kızlar iki gündür fenalardayiz saat başı uyanıyor çığlık kıyamet emziriyorum gene aynı.. aç değil altı temiz gaz yok.. ama ne bu böyle anlamadım.. normalde de gece 3 kere uyanırdık ama saat başı olunca iyice serseme bağladım. Var mi aranızda yaşayan nedenini bilemedim? 😢😢😢

X