2023 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    229
Kizlar ben 32 haftadayım takip ettiğim uygulamada bebegin hareketlerini saymayı öğrenmekte fayda var yazıyor aranızda sayan varmi. Nasıl sayicaz öyle bisey mi varmış anlamadim benim bazen hareketli olmuyor bugün babam geldi onun sesini alınca hissetti mi dedeyi bilmiyorum ama tüm gun hareketliydi .

Eklentiler

• Screenshot_20230318-232740_Gallery.jpg
    Screenshot_20230318-232740_Gallery.jpg
    109,3 KB · Görüntüleme: 46
Kizlar ben 32 haftadayım takip ettiğim uygulamada bebegin hareketlerini saymayı öğrenmekte fayda var yazıyor aranızda sayan varmi. Nasıl sayicaz öyle bisey mi varmış anlamadim benim bazen hareketli olmuyor bugün babam geldi onun sesini alınca hissetti mi dedeyi bilmiyorum ama tüm gun hareketliydi .
Ben de aynı programi kullaniorm ama saymiorm açıkçasi. Dün çok sakindi mesela bugün hiç durmadi bence sayma işi bizi inanilmaz gerecek bir durum olur.

Ben saymıyorum ya surekli hareket ettiği için gerek duymadim , doktora daha önceden sormuştum erken haftalardayken o zaman bana 10 kere hareket ediyorsa sorun yok ama bazi bebekler çok hareket etmiyor yani bebeğe göre de değişiyor net biseyi yok bunun demişti. Hani bütün gün hiç hareket etmiyorsa suphelenebilirsin demisti

Ben de aynı programi kullaniorm ama saymiorm açıkçasi. Dün çok sakindi mesela bugün hiç durmadi bence sayma işi bizi inanilmaz gerecek bir durum olur.
Ben daha once duymamıştım hareket sayma olayını ilginç geldi sorayim dedim aynen ana gerecek bir sey bu insani
Ben saymıyorum ya surekli hareket ettiği için gerek duymadim , doktora daha önceden sormuştum erken haftalardayken o zaman bana 10 kere hareket ediyorsa sorun yok ama bazi bebekler çok hareket etmiyor yani bebeğe göre de değişiyor net biseyi yok bunun demişti. Hani bütün gün hiç hareket etmiyorsa suphelenebilirsin demisti
Bide hergun ayni olmuyor bi gün az sa bi gün tum gun hareketli olabiliyor programda görünce merak ettim sayan varmi diye:)

Merhaba arkadaslar 32+1 olduk öncesinde de odem oluyordu ama bu hafta ellerim özellikle de ayaklarım çok şişti. Sizde durumlar nasıl şişmesi normal mi
Bende 32+2 yim benimde ellerim ayaklarım şiş gibi sanki her zamanki giydiğim terlik biraz sıkar gibi ordan anladım 🤣 birde ellerim uyuşuyor çok sanırım ödemden yüzüklerim olmuyor artık hiç girmiyor parmaklarıma bir de ayakta çok kaldığımda ayaklarım felaket şişiyor bacaklarım da

Kızlar bebek şampuanı olarak ne aldınız mustela kullanıyor herkes bende alıcam bugün yarın size sormak istedim vücut losyonu da alırım

Ben saymıyorum çünkü normalde gün içinde 2-3 saatte bir uzun süre hareket ediyor sonra yine uyuyor ama mesela bugün sabahtan beri iş yaptım hiç hareket etmedi daha şimdi uzanıyorum hemen hareket etmeye başladı. Yani gün içindeki hareketlerimiz onları da etkiliyor eğer sayma işine girersek bu bizi baya stres yapar bence o yüzden en iyisi gün içinde hareketlerini ara ara da olsa hissediyorsak sıkıntı etmemek😇

Bugün doktordan çıktım bebeğim fazla kilo almamış bu ay tam haftasıyla uyumlu çıktı. 1900 gram 45 cm olmuş. Bel fıtığı başlangıcı dolayısıyla normal doğum zor olabilir dedi benim için. Beyin cerrahına görüneceğim durumum için.
Canım bizim senle günlerimiz aynı. Ama benimki 2.68 kilo 49 cm çıktı bugünkü kontrolde. Herkes gülüyor maşallah tosun olacak diye ama bana çok geldi kilosu ve tedirgin oldum vallahi.

X