Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    203
Kızlar daha önce doğum yapan anneler, bebek önden giderse erken doğum olur mu? Yani Allah korusun ciğerleri falan gelişmeden?
İlk hamileliğim 2 hafta önden gitti ama 39.haftaya girdiğimiz gece suyun gelmişt.Doktorum da erken doğumla hiç ilgisi yok demişti zaten😬
Ilk bebeğim, yani daha önce 6 haftalık gelişimi durup düşürmüştüm ekim gibi.. ama doğuracağım ilk 🧿🩵 çok büyüdü karnım acaba benim mi fazla merak ediyorum
Eki Görüntüle 3431350
Maşallah bence gayet güzel haftası ile uyumlu bir bebiş-göbüş🤣🤣

Ben ilkinde kullandım en iyi yağları canım ama genetiğinde varsa çatlıyorsun diyorlardı öyle de oldu. O yüzden şimdi koyverdim nasılsa çatlayacak yine hiç uğraşamayacağım yağlanmalarla 😂😂 ben duş almaya zor vakit buluyorum iş ev çocuk hamilelik arasında😂
Öyle diyorlar , anneme de sordum , ben hiç çatlamadım , herkes sen nasıl doğum yaptın dedi dedi . Bende o gazla 1 hafta yağlanmayı bıraktım , göğsüm hemen çatladı , birde daha önce çatlamadığım için bilmiyordum kırmızı kırmızı damar sandım onları, meğer onlar çatlakmış aaa dostlar 😭

Öyle diyorlar , anneme de sordum , ben hiç çatlamadım , herkes sen nasıl doğum yaptın dedi dedi . Bende o gazla 1 hafta yağlanmayı bıraktım , göğsüm hemen çatladı , birde daha önce çatlamadığım için bilmiyordum kırmızı kırmızı damar sandım onları, meğer onlar çatlakmış aaa dostlar 😭
Anne tarafına çekmemişsin o halde 😂 aman onun da tedavisi var diyip koyveriyorum ya bir de onu düşünemeyeceğim 😂 Doğumdan sonra hamilelik bebek serüvenini en derin raflara kaldıracağım için 10.000 bakımına girmeyi planlıyorum 😂 o yüzden de saldım gitti işte😂

Kızlar siz hareketleri vajinaya yakın hissediyormusunuz. Benim hareket ettikçe resmen vajinamda ağrı oluyor acaba aşağıda mı? Pazartesi kontrolum var ama merak ettim açıkcası. 28+2 deyim
2 gün önce aşağıdan çıkacak biraz daha teperse diyordum kendi kendime 😂 baya vajinadaydı hareketler bugün öyle değil ama aksine yukarılarda hissediyorum dünden beri. Sürekli yer değiştiriyorlar canım dönüyorlar falan bence o yüzden ama sen yine sor tabi doktoruna

2 gün önce aşağıdan çıkacak biraz daha teperse diyordum kendi kendime 😂 baya vajinadaydı hareketler bugün öyle değil ama aksine yukarılarda hissediyorum dünden beri. Sürekli yer değiştiriyorlar canım dönüyorlar falan bence o yüzden ama sen yine sor tabi doktoruna
Aynen bende şimdi eşime dedim kalkayım da hastane çantası hazırlıyayım bu gece gelecek herhalde dedim :) resmen canım acıyor ya 😂

ben de bugün gittim kontrole, 28+3 bizim de bugün. diğer iki çocuğumda da kafalar büyüktü bunda da öyle maalesef:) bunun kafası küçük olsa bari diyordum kafa büyük olunca doğumda biraz zorluyor çünkü. ilk bebekte doktorum demişti bebeğin kafası büyük senin de çıkımın dar belki biraz zorlar diye ben normal doğumda ısrar etmiştim şimdiki aklım olsa hiç zorlamazdım:) ilki normal diye artık kafa fln dinlemiyor doktorlar:)
sağlıkla gelsinler :)
Bende zayıfım galiba sezeryan isteyecegim🙈 normalden biraz gözüm korktu açıkçası. Zorlanmış mıydın peki canım? Bende ısrarcı olsam mı diyorum ama gözümde çok korkuyor 🙈 tabi bebisler kendi geliş seklini kendi seçiyor ama ☺️

Sizin ilk bebiş mi peki kızlar ? İkinci de daha büyük oluyor göbüş diyorlar
İlk canım ve zayıf hamile kaldım annemin iç karnı geniş olduğu halde benimki darmis sanırım ☺️ gerçi benim bebişin kafası büyükmüş belkide ondan karnım büyük duruyor bilemiyorum 😅

Kızlar siz hareketleri vajinaya yakın hissediyormusunuz. Benim hareket ettikçe resmen vajinamda ağrı oluyor acaba aşağıda mı? Pazartesi kontrolum var ama merak ettim açıkcası. 28+2 deyim
Bazen ben de hissediyorum gün içinde bazen karnımda bazen aşağıda ayaklarını oraya doğru herhalde uzattığında oluyor diye düşünüyorum doktor öyle demişti☺️

Yaa teşekkür ederim mutlu oldumm🥰🌸
Ben hep kalçalıyımdır belki ondan batmıyor bana🤣
Ya mesela geçen tunik giydim giymemle çıkarmam bir oldu aynada o kadar çirkin görünüyor ki kalçam gebelikte böyle oldu umarım doğumdan sonra normale döner. Gebelikten önce kalça ve bacak için spor yapıyordum. Baya da toparlamıştım derken gebe olduğumu öğrendim bıraktım. Zaten ufak ufak yapsam dicem elimi kaldıracak halim yok 😒

Yok normal göbek ortasında hatta bazen yukarıda hissediyorum ben. Dün yemek bile yiyemedim sanki bebek üst tarafımda nefes almakta zorlanıyorum.

X