Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    136
Yaa 2 liden sonra verdim yaa sure uzadikca stres artiyor cumaya anca cikar 3 hafta olacak kan vereli
Bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum zaten bu testlerin bir anlami yok aslında ama yine de insan stresle bekliyor
Yani sağlıklı bebek ya da sağlıksız bebek kendini belli ediyor iyi bir perinatolog işi çözüyor

Canımız cekerse abartmadan yemeliyiz bence sonucta bebegin de canı istiyor ve o durumda yenmezse anne de bebek de strese girermis. Aşırı zararli olan seylerden kacınıyorum midye sushi cig et gibi.
Ay bende dayanamıyorum bazen cipsten iki üç atıyorum ağzıma. Jelibondan filan. Canım acaip istiyor çünkü 😁 Gönül ister hep avokado yumurta yiyelim ama 😁

Bir şey soracağım. Ablam tüp bebekle hamile kaldı ve doğum yaptı. Bana sorduğu şey doktor rahim ağzını ölçüyor mu her muayenede. Onun hep ölçüyormuş. Gerekli bir şey diyor. Daha bir doktor bile bana ölçücem vs bir şey demedi. Sizde de öyle ölçüm filan yapıyorlar mı? Ölçüm alttan muayeneyle yapılıyor galiba ve ben hep karından ultrason oluyorum. Acaba ona özel bir şey mi yoksa yapılması gereken bir şey mi?

Bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum zaten bu testlerin bir anlami yok aslında ama yine de insan stresle bekliyor
Yani sağlıklı bebek ya da sağlıksız bebek kendini belli ediyor iyi bir perinatolog işi çözüyor
Benim doktorumda perinatolog ona söyledim dedim ikili aslında hiç güvenmiyorum boş bir istatistik filan dedim de sadece istatistik değil pap değeri filan var onlarda önemli dedi. Bende yaptırdım ikiliyi öyle deyince. Yine de tabi yüzde yüz bir test değil.

Bir şey soracağım. Ablam tüp bebekle hamile kaldı ve doğum yaptı. Bana sorduğu şey doktor rahim ağzını ölçüyor mu her muayenede. Onun hep ölçüyormuş. Gerekli bir şey diyor. Daha bir doktor bile bana ölçücem vs bir şey demedi. Sizde de öyle ölçüm filan yapıyorlar mı? Ölçüm alttan muayeneyle yapılıyor galiba ve ben hep karından ultrason oluyorum. Acaba ona özel bir şey mi yoksa yapılması gereken bir şey mi?
Ben daha hiç alttan muayene olmadım sadece karından ultrason yapıyor

İyi geceler herkeseee, bir sorum olacaktı tecrübeli annelere ❤️ Biz şimdi beşik bakıyoruz da, yeniden beşik alacak olsanız öneriniz ne olurdu? Sallanan beşikler annelerin işini kolaylaştırıyor mu, yoksa tercihiniz sabit beşikten yana mı olurdu? ☺️
İlk birkaç ay için küçük, sallanan beşiklerden sonrası içinse sabit daha büyük bir şey alırdım. Biz her şeyi baştan alacağız, yurt dışına taşındığımız için hepsi Tr'de kaldı. İlk etap için sallanan beşik alırım inş. Sonrası için henüz karar vermedim, yanımda yatırırım büyük ihtimalle 😅

Bana bi kere karından ultrason yaparken serviks kapalı dedi. Yani rahim ağzını kastetti bence bakıyordur. Sadece söylemiyordur. Her doktor her bilgiyi söylemiyor

Canimmm bastirdim genoks cikti sonuclar doktora attim Allah im hersey zorla oluyor ulkede hakkini ararasan hak sana geliyor

Karından ultrasonda da ölçüyor aslında ekstra bi durum görürse vajinal bakıyor.. yüksek ihtimal bakıyodur normalse söyleme gereği duymuyodur😊 en son 14 haftada gitmiştim rutin muayene sırasında iyi olduğunu söylemişti

X