Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    86
son adet tarihim 4 mart adetimin gecmesinin 13. gunu bugun . Keseye gore 6 haftalik gorunuyorum doktorum bisey demedi o konuda. Ama kagittada 5 hafta yaziyor tam anlamadim.
Merhaba canım, bebek o haftalarda gözükmüyor o yüzden bazı doktorlar kese ve kalp atışı için aynı zamanda çağırabiliyor benim tüp bebek doktorum öyle çağırdı. Kese ve kalp atışı randevum 7+1 de idi o zaman kalp atışını da duydum. ilk beta değerim de 331 di :) canını sıkma sakın :)

Kızlar bu arada ben dün şehir hastanesi ne gitmisken ayrıntılı ultrason içinde randevu aldım doktorun yönlendirmesi ile aklınızda bulunsun bu aralar gidecek olan varsa randevu alın şimdiden 11 Haziran a gün verildi bana 🥰

Benim kafama ben görmeden tuz atmışlar burnumu kaşımışım kayınvalidem oğlun olacak demişti tuttu 😅 bi de sizi cok tanimayan yeni konuşan çocuğa aniden sorun onlar da biliyor 😅 ramazanda iftarda sordular teyzenin karnında bebiş var kız mı erkek mi diye erkek demişti 😅
Bunları ilk defa duyuyorum 😂 tek bildiğim tatlı-ekşi durumu 😂😂

Kızlar merhaba. Şimdi ikili test sonucumu aldım. Down riski 1:296 çıktı. Oğlumda 1:8000di. Ona göre bayağı risk yüksek. Doktor 1:300ü sınır kabul ediyoruz. Sonucun çok kötü değil ama şahane de sayılmaz dedi. İstersen amniyosentez ya da fetal yaptırabilirsin sana kalmış dedi. Moralim çok bozuldu ya

Çok geçmiş olsun dilerim çabucak geçer bu süreç. Benim de biri 16 biri 17 kilo iki kizim var öğrendiğim günden beri asla taşımıyorum yere oturup kucaklıyorum sarılıyorum. Benimkiler biliyor kardeşi olacağını kucak isteyince diyorum karnımda kardeşin var olmaz diye . Bu yöntemi deneyebilirsin . Sorun olmasa bile hamile bir kadının 15 kilo çocuk kucaklamasi risk . Biliyorum zor ama imkansız değil umarım süreç senin için kolay geçer

Ben eskiden her gün makyaj yapardım şimdi yapmıyorum mesela oje sürmeyi çok özledim ama duruyorum . Ama kendini yaparak iyi hissedeceksen temiz içerikli ürünlere yonelebilirsin mesela pureseed yeni bir temizleme jeli çıkarmış tamamen temiz içerikli ona bakabilirsin canım.
Ben ojesiz duramiyorum hic ya oje surmedigim zaman surekli tirnaklarimin orasi yamuk burasi duzgun degil torpu yapa yapa takinti yapiyorum🤭🤭

kediannesibiri kediannesibiri sat 19 Ocak kese 6+1 kalp atışı 7+1 hissim erkek 🫶🏻 25 Ekim doğum Bursa’da yaşıyorum
Çok şükür aranıza artık yazabiliyorum geçen hafta yolk kesesi vardı bebek yoktu içim içimi yiyordu ikinci gebeliğim ilkinde bebek oluşmamıştı fitil ve kan sulandırıcı kullanıyorum
İşte bu mesajin bana buyuk umut oluyor. Durup durup okuuorum insallah bende bebegimi bir hafta sonra gorur kalbinin atttigini duyabilirim. Ayni durumdayim su an :KK43:

Merhaba canım, bebek o haftalarda gözükmüyor o yüzden bazı doktorlar kese ve kalp atışı için aynı zamanda çağırabiliyor benim tüp bebek doktorum öyle çağırdı. Kese ve kalp atışı randevum 7+1 de idi o zaman kalp atışını da duydum. ilk beta değerim de 331 di :) canını sıkma sakın :)
Cok tsekkur ederim insallah benimde oyle olur yarabbim Sen buyuksun🌸🌸

İşte bu mesajin bana buyuk umut oluyor. Durup durup okuuorum insallah bende bebegimi bir hafta sonra gorur kalbinin atttigini duyabilirim. Ayni durumdayim su an :KK43:
Kafama takma hiç ben ilk gittim 6 haftalık sanıyordum doktor 4+5 dedi ve bende yolkta yoktu varsa da söylemedi ama çok şükür 1 hafta sonra kalp atışını duydum 13 haftalık olduk o geç döllenme arasını da kapattı çok şükür üzme kendini güzel düşün

Kızlar benim tsh 8. Haftada 3,5tu o zamandan beri aç karna 0,25 lik ilaç kullanıyordum dün tahlil almıştı doktorum çok şükür 2,44 lere düşmüş belki kullanan, bu durumu kafasına takan vardır diye yazıyorum benim kafamı baya kurcalıyordu çünkü

Kızlar merhaba. Şimdi ikili test sonucumu aldım. Down riski 1:296 çıktı. Oğlumda 1:8000di. Ona göre bayağı risk yüksek. Doktor 1:300ü sınır kabul ediyoruz. Sonucun çok kötü değil ama şahane de sayılmaz dedi. İstersen amniyosentez ya da fetal yaptırabilirsin sana kalmış dedi. Moralim çok bozuldu ya
Canım hiç bozma moralini inşallah çok sağlıklıdır hiç kalbin kötüyü düşünmesin. Herkese böyle diyorlar sonra sağlıklı çıkıyor.

bak mesajımı okurken bile gözlerim doldu o çaresizliği cok iyi biliyorum yaşadım maalesef ilkinde oluşmadı ama ikincide 6+1de kesemiz yolk vardı doktorum dedi ki hayır olumsuzu düşünme etkilenir bebek ama o gecen 1 haftayı ben biliyorum cok zordu seni cok iyi anlıyorum 7+1 de duyduk cok sükür alttan muayane etti bundan sakın korkma yani keske o umutsuzlugunu elinden tutuphayır cok güzel olcak diye seni inandırabilsem ki bu kullanıcı adını bile o zaman aldım bol bol dua et hem bak kese 5 haftalık gözüküyor demişler 5 haftada kese olması normal bekle tek doktorlada kalma ben bu değil bi öncekinde inan 3 doktora gitmiştim olmıcağı varmıs olmadı ama kanamam oldu benim pembe acık öylelikle doktora gittim beklicez dediler bi hafta olmadan kendiliğinden düşmüştü ama o zaman bunda da bi hayır vardır diye düşünmeyip kendimi cok suçlamıstım miyomlarımın ortaya cıkmasına sebep oldu ameliyat oldum ameliyat yasagım bittiği gibi de hamile kaldım ama sen inş benim gibi bi olumsuzlugu hic yasamadan kalp atısını duyarsın sonrada bana , bize güzel haberi verirsin ama dediğim gibi kesek 5 haftalıksa hersey cok normal kalp atısı duymaman vs doktor sana ne zaman gel dedi ne dedi ?

Canım hiç bozma moralini inşallah çok sağlıklıdır hiç kalbin kötüyü düşünmesin. Herkese böyle diyorlar sonra sağlıklı çıkıyor.
Amniyosentez yapıp kafamı rahatlatsam mı acaba diyorum. Eşim karşı çıkıyor. Abartıyosun bunu da yaptırmasaydık keşke falan diye kavga ediyo benle. Anlamıyor ki beni. Doğuma kadar ne olacak tedirginliğiyle nasıl yaşayacağım. Neyse Allahtan kabulüm ama netleşse kafam rahat olur

Kızlar benim tsh 8. Haftada 3,5tu o zamandan beri aç karna 0,25 lik ilaç kullanıyordum dün tahlil almıştı doktorum çok şükür 2,44 lere düşmüş belki kullanan, bu durumu kafasına takan vardır diye yazıyorum benim kafamı baya kurcalıyordu çünkü
benim 5. haftada tsh degerim 8.5 cikti gebelik sonlanabilir denildi 100 mg ilac kullaniyordum zaten 150 mg yuksetti doktor 1 ay sonra 2 ye düştü sukurler olsun

Kafama takma hiç ben ilk gittim 6 haftalık sanıyordum doktor 4+5 dedi ve bende yolkta yoktu varsa da söylemedi ama çok şükür 1 hafta sonra kalp atışını duydum 13 haftalık olduk o geç döllenme arasını da kapattı çok şükür üzme kendini güzel düşün
İnsallah yarabbim sen buyuksun. Cok sagolun 🌹13 yillik normal yolla gelen mucizem umarm beni terketmez💜

Amniyosentez yapıp kafamı rahatlatsam mı acaba diyorum. Eşim karşı çıkıyor. Abartıyosun bunu da yaptırmasaydık keşke falan diye kavga ediyo benle. Anlamıyor ki beni. Doğuma kadar ne olacak tedirginliğiyle nasıl yaşayacağım. Neyse Allahtan kabulüm ama netleşse kafam rahat olur
Canım benim hamilelik döneminde böyle şeyler çok can sıkıcı seni anlıyorum. Ultrasonda ne görünüyor ense kalınlığı burun kemiği falan ? Yani sonucu ne olursa olsun doğuracağım desem bile ben olsam bütün testleri yapardım çünkü aksi durumda stres daha fazla öyle mi böyle mi diye 🥺 en azından kesin olarak ne olduğunu bilirsin kendini ona göre hazırlarsın.

X