Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    119
Kaç haftalıktın maşallah karnın belli oluyor. Benim karnım biraz belli olacaktı ki midem ile göbeğim aynı büyüklüğe ulaştı 😑😢
15+6 yiz şuan cnm 😍 ama benim dortduncu gebelik normal bu kadar çıkması

9da🤗🤗 heyecanliyim baya 3 hafta önce gormustum en son bebisimi
Benimde saat onda ama ben şimdi gidiyorum hastaneye çok acıktım lann resmen dolmuş da desen iğrenç bir parfüm sıkan var Allah'ım hava almaya çalışıyorum desem yeridir devlette iki yere giriyoruz biz hem kilo nabız ta siyon ölçülüyor sonra doktoru bekliyoruz

Bunyeden bünyeye değişiyor galiba bende bir haftadır bulanti yok kabızlık şuan yok çok şükür inşallah kısa zamanda kabızlığın geçer
İnşallah kuzum bendede bulantı geçtiği gibi başladı zaten ama ilaçlardan da olabilir diye düşünüyorum

Benimde saat onda ama ben şimdi gidiyorum hastaneye çok acıktım lann resmen dolmuş da desen iğrenç bir parfüm sıkan var Allah'ım hava almaya çalışıyorum desem yeridir devlette iki yere giriyoruz biz hem kilo nabız ta siyon ölçülüyor sonra doktoru bekliyoruz
Valla ben de sirf bebis hareketli olsun diye zorla kahvalti yaptin cikolata yedim asiri heyecanliyim carpinti oluyorum heyecandan her kontrolde böyleyim

Bak işteyim iyi çekemedim ama buda benim göbeğim sertleşti epey dün çok yedim bide malesef kabızlık problemim var o yüzden şişkinliği hiç geçmiyor
Benim karnımın bi günü bi gününü tutmuyor dün davul gibiydi, bugün söndü öğleden sonraları hamile gibiyim sabahları noo 😂

İnşallah kuzum bendede bulantı geçtiği gibi başladı zaten ama ilaçlardan da olabilir diye düşünüyorum
Evet ilaçlarda kabız yapıyor cnm içmek hiç istemiyorum aklıma gelirse içiyorum desem yeridir 🤣

Kızlar bu arada şimdiye kadar kaçar kilo aldınız ben ilk gebeliğimde baya almıstım şimdi çok almam inşallah diye umut ediyorum 😁
Ben ilk 14 hafta sadece 1 kilo almıştım sonra bana bir güncelleme geldi abboovv 2 haftada 3.5 kilo aldım hemen diyetisyene başladım şimdi geri 2 kiloyu vermişim 1 haftada😅 Yani totalde 2.5 kilo aldım 17+1’deyim 🫣 Ki bu 2.5 kilonun da rahat 1 kilosu hala ödemdir 😂

Al kuzum mutlaka o zaman geç kalmak istemiyorum erken gitmekte istemiyorum 22. Haftanın sonuna kadar yazmış doktorum o yüzden bilemedim bende
Ben 20’yi tamamlayınca gitmeyi düşünüyorum canım. Hem 20’yi tamamladıktan sonra cinsiyet de değişmez diyorlar😅 Bize radyoloji doktoru kız kadın doğum doktoru erkek dedi. Ben de hep kız hissediyordum. Bakalım ne olacak🫣 Hamile günlüğü aldım ajandanın sahibi kısmına isim yazamadım kızsa erkeğe erkekse kıza ayıp olur diye😂 Yoksa her iki ihtimalde de isimler belli🫣

Kızlar şimdi bir şey sormak istiyorum, sağlık ocağından 2 doz tetanoz aşısı yaptırmam gerektiğini söylediler ve ilki için nisana gün verdiler. Ben biraz araştırma yaptım kimisi yaptırmakta bir sıkıntı olmadığını söylüyor kimisi kesinlikle yaptırmalı diyor. En çok dikkatimi çeken Canan Karatay’ın açıklaması oldu. Çok net olarak tetanoz aşısının bebeğe zarar verebileceğini söylüyor. İnanılmaz kararsız durumdayım siz ne düşünüyorsunuz

Kızlar şimdi bir şey sormak istiyorum, sağlık ocağından 2 doz tetanoz aşısı yaptırmam gerektiğini söylediler ve ilki için nisana gün verdiler. Ben biraz araştırma yaptım kimisi yaptırmakta bir sıkıntı olmadığını söylüyor kimisi kesinlikle yaptırmalı diyor. En çok dikkatimi çeken Canan Karatay’ın açıklaması oldu. Çok net olarak tetanoz aşısının bebeğe zarar verebileceğini söylüyor. İnanılmaz kararsız durumdayım siz ne düşünüyorsunuz
Karatayın lisansı arada askıya alınıyor🙈 ben cok güvenemiyorum ona ya

Ben ilk hamileliğimde yaptırdım iki doz hatta sonra da devam ettim. Bunda sadece hatırlatma dozu yapılacak. Ben aşıların yapılması gerektiğini savunuyorum. Aşının vereceği zarar ve aşı olmazsak olası bir durumdaki zarar karşılaştıralamaz bence

Ben ilk hamileliğimde yaptırdım iki doz hatta sonra da devam ettim. Bunda sadece hatırlatma dozu yapılacak. Ben aşıların yapılması gerektiğini savunuyorum. Aşının vereceği zarar ve aşı olmazsak olası bir durumdaki zarar karşılaştıralamaz bence
Benim doktorum 1 doz yaptıracaksin o bize yeterli , saglik ocagindakiler ne derse desin 2.yi yaptirmak yok dedi

X