Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Bende önce tempolu yürüyüş ile başlayacağım inşallah göbüş filan kalmayacak. 🥰🥰
Evet canım ama tempolu yürüyüş zor ya bebekle :KK43: benim evimde eliptik aleti var doktora sorayım izin verirse onu yapacağım inşallah
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING​
Çok geçmiş olsun canım inşallah tez zamanda kavuşursunuz 🙏🏻

Kocamı dinleyip normal doğumu mu beklesem diye düşünmüyor değilim o zaman kesin 15 inden sonra gelir 😂 evet bebeğim iri değil kafası önde sadece o korkutuyor kafa çıkmadan vücudun gerisi çıkamayacak yine acı çekicem o aşamada, acıdan ziyade ıkınınca çıkmaz sıkışır vs diye korkuyorum 🥲 bu arada normal doğumdan sonra ben rahat yürümüştüm diye hatırlıyorum eşim yoo hiç de yürüyemiyordun dedi zaten hastaneden taburcu olurken tekerlekli sandalye ile çıkmıştım 😄 sancı kısmında çok acı çekmemiştim dedim kardeşim duvarları yumrukluyordun unuttun galiba diyo. Yani hepsi unutuluyo ama normalde de baya zorlanmışım ben, hatırladıklarımın yanında unuttuklarımı da eklersek benim için sezaryen daha iyi görünüyor 🙈

Dediğin çayları alıcam canım sağol 🙏🏻

Evet canım seninki o kadar da iri değilmiş senin yaptığın doğum hazırlığı ile normal doğardı bence de ama nasip böyleymiş demek ki. Doktorunun yanlış yönlendirmesi gibi oldu biraz, o da böyle tahmin etmedi belki de. Bundan sonrası çok daha kolay geçer inşallah senin için 🙏🏻

Hastaneye götürmeli miyim emzirme yastığını canım? Koymamıştım valize sadece evde kullanırım diye
Yok kız ben sezaryenden hemen sonra 4-5 kere kalkıp yürüdüm gece kendim tek başıma yataktan kalktım yürüdüm ha ağrıdı mı evet ağrıdı ama ben bir iğnede bile feryat figan etmeme rağmen gayet de çekilecek bir acıydı canım ben psikolojik olarak bunun üstünden geleceğim dedim aslında sen de öyle psikolojik olarak kendini güçlü hissedersen sen de hemen ayaklanırsın inşallah 🙏🏻 😍🥰 sen normal doğumu gördün sezaryenden korkman çok normal canım biz ikisini de görmedik direk sezaryen olunca kıyaslayamıyoruz ❤️
Bende aynen senin gibi yaptım canım ilk gün mecbur destekli kalktım biri tuttu. İlk ayağa hemşireyle kalktım bi tur attık gerisi yanımda görümcemle yürüdüm akşam saatlerinde kendi kokumdan oda kokusundan kan kokusundan filan fenalık gelince aşağı kantine indik gayet normal yürüdüm yanımda görümcem vardı ama ona tutunmadım hiç. Çevreden insanlar doğum sancısı çekiyorum yürüyüş yapıyorum sanmış ben doğurdum diyince şaşırıp bakıyorlardı en sonunda görümcem bari bana tutun millet nazara getirecek filan dedi 🤣🤣
Sezaryen bantını yapıştırdılar benim hareket kısıtlandı oturup kalkamıyorum bant çekiyor acıtıyor filan en sonunda onuda söktüm attım çok şükür rahatım.
Çok şükür canım maşallah gruptaki sezaryen olanlar hemen toparlandı gerçekten nazar değmesin maşallah 🧿 😍🥰
Kızlar acil bişey sormalıyım :KK22:
Benim sezaryan kesisi çok aşağıda. Derin ve zor bi ameliyattı dikişlerim normal dikiş. Ve yarın dikişlerim alınacak sabahtan hastaneye gidicez.
dikişin olduğu yer çok aşağıda ve kıllar var afedersiniz . Dikişin alt kısmını jiletle temizlicem. Sizce dikiş bölgesini temizlemeli miyim jiletle? Korkuyorum ya sivilce yaparsa iltihap kaparsa diye. Açıkçası napmam gerekir bilmiyorum fikrinize ihtiyacım var acilen
canım dikiş bölgesine hiç karışma Allah korusun ne olur ne olmaz ani bir hareket olur o an ağrır elin kayar vs dikişin zarar görmesin Allah korusun hiç karışma bence ❤️
gulumsebebek gulumsebebek bence sen bunu ilk sayfaya yaz canım süt artıcı komposto diye 🤭
begonyanın meşhur tarifi 🤣
@virgin river kızlar ultrasonun aynısı doğuyor 😅🤣🤣
aynen ultrasonun aynısı benimkinin burnu ödem felan değilmiş 🤣🤣
Genel anestezi ve sezaryen sonrası bebek ayılınca ilk anneyemi gösteriliyor yoksa önceden ben ayılmadan hemen odayamı alınıyor bilen varmı kızlar
Ben ayılmadan odaya götürdüler bizde
Kızlar gece lambası almak istiyorum da almışken tuz lambası alayım dedim. Sahtesi olur mu böyle şeylerin öneriniz var mı şuradan alabilirsin diye
Canım sanmıyorum sahtesini yapacaklarını tuz ucuz zaten bence alabilirsin biz de kullanıyoruz çok güzel ama aydınlatması o kadar iyi değil kendi tarafına koyarsan kendi yakının ışık görüyor o konuda bir tık zayıf gece lambası gibi tüm heryer aydınlanmıyor:KK43:
Kızlar doğum yapanların neden yazamadığını anladım bırak yazmayı tuvalete gidecek vakit bulamıyorsun 😂
03.05 te 23.57 di tam saat suyum geldi bir anda ayağa kalktım sanki balon patladı anlar mıyım diye düşünen anneler kesinlikle anlarsınız çünkü az miktarda ve yavaş değildi paçamdan su aktı şar diye.Duşumu aldım arabaya eşyaları taşıdık doktorumu aradık hastaneye gittik evde herkes delirmiş gibi koşuyordu en sakin bendim 😂 Hastanede nst ye bakıldı hiç 40 ı geçen sancım ya da düzenli sancım çıkmadı.Sonra açılmaya bakıldı hala geçen haftaki gibi 1 cm di.Bekleyelim sancıyı dedik.Saat 07.30 a kadar sancımı bekledik ama gelen giden olmadı.Açılmada artmadı sadece rahim ağzı yumuşadı bu süreçte.Suni sancı denemeye karar verdik.Ebe suni sancıyı taktı nst ye bağlı bir şekilde oğlumun kalp atışları düşmeye başladı 100 ün altına indi hatta 80i gördü.Hemen kapattılar sancıyı bebek suni sancıyı kabul etmedi.Tabi ben çok korktum ağlamaya başladım istemsiz çok kötü bir his kalp atışının yavaşladığını görmek.Sonra başka bir serum yapıp kalp atışı düzenlendi.08.30 a acil sezeryana alındım.Zaten birşey yiyip içmene hastaneye girdikten sonra izin verilmiyor her ihtimale karşı.Varis çorabı verdi hastane kanları aldı.Aynı bedende son fotoğraflarımız çekildi.Canımı hiç sıkmadım sezeryana döndüğü için.O kalp atışının düştüğü anda kesin beni alın bebeği diyorsun zaten.08.30 da sezeryan için odadan ameliyathaneye geçtik.Kapıda sevdiklerin olunca ayrılık zor oldu tabi.İçeride anestezi doktoru belden iğne yaptı 2 defada açmasına rağmen o adrenalinden acı hissetmedim.Anesteziden sonra herşey çok hızlı ilerledi zaten acil olduğu için ne olduğunu anlamadan kendini masada buluyorsun.Ameliyat başladı herşeyi hissediyorsun ama acımıyor tabiki kesti doktorum saat 09.04 te boncuğumun ilk ağlamasını duydum.O an tarifi olmayan bir an 🥹 sonrası zaten kavuşmayı odaya çıkmayı beklemekle geçiyor diktiler yapıştırma olarak.Odaya geçtik ilk kalkış zordu gerçekten yalan yok ilk tuvalette aynı şekilde ama değer o iyi olsun yine katlanırım diyorsun. Şuan 2 günlük oldu kalbim 🥰 Memeyi hemen aldı 1 dk sürmedi sezeryan olmama rağmen sütüm bebeği gördüğüm an geldi.Şimdilerde de meme gaz uyku döngüsündeyiz ☺️ Bu su patlamasıyla başlayan 3 günlük serüvende toplam 1 saat 40 dk uyumuşum 😂 Sezeryan yerim ise oturup kalkarken tuvaletteyken gün içinde ağrıyor iğneler ağrı kesicilerle ilerliyor süreç.Yani kızçelerim hayat siz plan yaparken bir miniğin suyunu patlatmasıyla şekil değiştirebiliyor.37+6 da 3300 ve 50 cm dünyaya geldi o güne kadar doktorum hep normal için çok uygun olduğunu halledeceğimizi söylerdi bende normal doğuracağımı düşünmüştüm hep.Ama iş olacağına varıyor.Dün hastane çıkışı kilomuz 3200 e düştü ödemimiz gitti ama hızla geri alacağız teyzoşlar ☺️ Allah hepinize bebekleri sağlıklı kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🙏🏼
Hayırlı olsun canım benim 😍❤️😀
Kızlar bestlak damlayı ne zaman içmeye başladınız? sulti tutti sulti tutti gulumsebebek gulumsebebek

Ay kendimi sınava son dk çalışan öğrenci gibi hissediyorum, hiçbi şey bilmiyormuşum gibi 🙈😄 bi panik geldi
İstediğin sorudan başlayabilirsin canım 🤣🤣
Bebiş valla ben ameliyattan çıkınca doktor sadece sıvı tüketeceksin dedi o gün, içtiğim suyun içine hemen damlattım ben damlat dediler ameliyattan sonra, bence işe yaradı sütüm geldi çok şükür 🙏🏻
Kız sana çok gülüyorum yaaa 🤣🤣🤣🤣
🤣🤣🤣🤣
4. Gunume iyi olacagim ama demi? Suan sanki hep boyle kalacagim gibi hissediyorum. 😓
Yok yok kalmazsın hemen yarına çok daha dinç kalkarsın inşallah korkma sonuçta basit bir şey değil içini açtılar tamamen normal ağrın olması daha yeni ameliyatlısın hiç korkma canım geçiyor😍🙏🏻
Bu gecede gelen giden yok bir gün daha bitti 🥲 yeni bir gün başlıyor 🥲

Günaydın doğuran uykusuz analar ve doğurmayı dört gözle bekleyen hamişler :kahve:
uyutmuyor bu sıpa

Bebek o kadar hareketliydi ki nstyi bi türlü ayarlayamadılar 😄 sancım yine en yüksek 20 çıktı bakalım doktor ne diyecek. Beklesem bu kız 40 tan önce gelmeyecekmiş ya bence anca geceleri tepinsin dursun 😄
IMG_1064.jpeg

Nil perimize ithafen ❤️❤️❤️❤️

🤣🤣🤣🤣sana benden bu gelsin o zaman az gülelim

Ben yıkarim oniiii mis mis kokar doniiiii 🤣🤣🤣😂
Saolun kizlar bugün gördük tutacakalrmiş ciğerlerinde su varmiş 🥹🥹sağım yapiyorum ama süt hiç gelmiyor göğüs ucumdan kan geldi birinden ne önerirsiniz? Ğöğüs ucum yok gibi vakum makinesi yapiyorum kocaman bi üç oluyor yanliş mi ypaiyorum. Biraz yumuşasin diye sıcak su torbasi koyacam . Begonya2 Begonya2 Chen31 Chen31 @vedayagmuru golden-snitch golden-snitch
Canım bol bol incir ye, benim sütüm de çok azdı şu an maşallah atletim ıslanıyor bol bol incir yedim ben süt yapıyormuş. Sıcak su torbasıyla kompres yap canım ama dikkat et iyice sık torbayı Allah korusun dikişlerin daha taze. Bebeğin için de hiç endişelenme en kısa zamanda verecekler sana inşallah moralini yüksek tut o hissediyor seni , daha yeni doğmuş ne anlar felan deme öyle bir anlıyorlar ki ❤️😍 göğüs ucum kanadı benim de eşim eczaneden lansinoh aldı 2 kere sürmemle geçti canım 🙏🏻

Chen31 Chen31
Canım ben sezaryene böyle gittim hiç korkutmadım kendimi güle oynaya git sen de psikolojik olarak gerçekten iyi hisset hiç kafanda soru işareti kalmasın doktoruna güven gerçekten süreç çok güzel ilerleyecek😍🧿🙏🏻

Chen31 Chen31
Canım ben sezaryene böyle gittim hiç korkutmadım kendimi güle oynaya git sen de psikolojik olarak gerçekten iyi hisset hiç kafanda soru işareti kalmasın doktoruna güven gerçekten süreç çok güzel ilerleyecek😍🧿🙏🏻

Hahahah çok iyi 😂😂 bugün benim de modum yükseldi çok şükür doktor da güzel motive etti, sen de ettin çok sağol canım inşallah ben de sağ salim kızımı kucağıma alıp sizin bebek konuşmalarına dahil olacağım 🙏🏻❤️❤️

Hahahah çok iyi 😂😂 bugün benim de modum yükseldi çok şükür doktor da güzel motive etti, sen de ettin çok sağol canım inşallah ben de sağ salim kızımı kucağıma alıp sizin bebek konuşmalarına dahil olacağım 🙏🏻❤️❤️
İnşallah canım bol bol nesquik iç bari kız ne de olsa vajinadan çıkmayacak ne kadar alsa kar zaten 400 gramı gidecek uzun ince birşey kalacak😀😀

Evet canım ama tempolu yürüyüş zor ya bebekle :KK43: benim evimde eliptik aleti var doktora sorayım izin verirse onu yapacağım inşallah
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING​

Yok kız ben sezaryenden hemen sonra 4-5 kere kalkıp yürüdüm gece kendim tek başıma yataktan kalktım yürüdüm ha ağrıdı mı evet ağrıdı ama ben bir iğnede bile feryat figan etmeme rağmen gayet de çekilecek bir acıydı canım ben psikolojik olarak bunun üstünden geleceğim dedim aslında sen de öyle psikolojik olarak kendini güçlü hissedersen sen de hemen ayaklanırsın inşallah 🙏🏻 😍🥰 sen normal doğumu gördün sezaryenden korkman çok normal canım biz ikisini de görmedik direk sezaryen olunca kıyaslayamıyoruz ❤️

Çok şükür canım maşallah gruptaki sezaryen olanlar hemen toparlandı gerçekten nazar değmesin maşallah 🧿 😍🥰

canım dikiş bölgesine hiç karışma Allah korusun ne olur ne olmaz ani bir hareket olur o an ağrır elin kayar vs dikişin zarar görmesin Allah korusun hiç karışma bence ❤️

begonyanın meşhur tarifi 🤣

aynen ultrasonun aynısı benimkinin burnu ödem felan değilmiş 🤣🤣

Ben ayılmadan odaya götürdüler bizde

Canım sanmıyorum sahtesini yapacaklarını tuz ucuz zaten bence alabilirsin biz de kullanıyoruz çok güzel ama aydınlatması o kadar iyi değil kendi tarafına koyarsan kendi yakının ışık görüyor o konuda bir tık zayıf gece lambası gibi tüm heryer aydınlanmıyor:KK43:

Hayırlı olsun canım benim 😍❤️😀

İstediğin sorudan başlayabilirsin canım 🤣🤣
Bebiş valla ben ameliyattan çıkınca doktor sadece sıvı tüketeceksin dedi o gün, içtiğim suyun içine hemen damlattım ben damlat dediler ameliyattan sonra, bence işe yaradı sütüm geldi çok şükür 🙏🏻

🤣🤣🤣🤣

Yok yok kalmazsın hemen yarına çok daha dinç kalkarsın inşallah korkma sonuçta basit bir şey değil içini açtılar tamamen normal ağrın olması daha yeni ameliyatlısın hiç korkma canım geçiyor😍🙏🏻

uyutmuyor bu sıpa
Ya ben de yorumlarda gördüm yanmış halini paylasmislar dediğin gibi sadece kendi etrafını aydınlatıyor 🥺 o da şu an işime yaramaz gibi gece kalkınca uykusu dagilmasin diye flas açıyorum ama alt değiştirirken mecbur ışık aciyorum. Biraz etrafı da görebileceğim bir lamba olsa iyiydi 🙄

Ağrılar yüzünden uyumamak mı yoksa mis kokulu bebenin uyutmaması mı 🥲
Yok canım çok şükür ağrım yok bebek emmek istiyor emince gaz oluyor gaz olunca bez doluyor sonra tekrar aynı döngü kısacası anaları zor uyuyor 🤣🤣
Ya ben de yorumlarda gördüm yanmış halini paylasmislar dediğin gibi sadece kendi etrafını aydınlatıyor 🥺 o da şu an işime yaramaz gibi gece kalkınca uykusu dagilmasin diye flas açıyorum ama alt değiştirirken mecbur ışık aciyorum. Biraz etrafı da görebileceğim bir lamba olsa iyiydi 🙄
Canım kendi tarafında kalacaksa al çünkü öyle bir aydınlatması yok maalesef ama flaş açma bebeğe iyi değil diyorlar benim eşim düzenek yaptı vallahi yatağın üstünde çıkıntı var oraya gece lambası koydu fişi de beşiğin yanına sarkıttı bebek ağlayınca elimle yakıyorum yattığım yerden ışık da bebeğe direk vurmuyor biz böyle bulduk çözümü. Tuz lambası eşimin tarafında enerjisi güzel diye açıyoruz aydınlatma aşırı zayıf canım sırf aydınlatma için alacaksan alma bence❤️

Kızlar merhaba Eylül annelerinden geliyorum.20.haftamdayım şimdiye kadar hep kız dendi bugün pipi gördü ama tam olarak erkek de diyemiyorum dedi bizde Çıktık perinatologa göründük o da aynı şeyi dedi.Ya halk arasında peygamber sünneti denen şey var,ya da Cinsel organı düşük ipnelerinden dolayı şiş dedi.tıpta bu duruma ambigus genitalya deniyormuş yani cinsiyet belirsiz.Bu durumu yaşayan oldu mu acaba fetal dna yapıcaz şimdi

Emzik uykuya geçiş için çok rahat alıyor. Biz ikinci günden verdik. Emme refleksi arttı bence o günden sonra emzirirken daha kuvvetli emdigini fark ettim. Karnı açsa emzikten süt gelmeyince atacaktır zaten. Bizimki öyle yapıyor. O şekilde anlıyorum meme istediğini
Ben de 2. Gün verdim emzik senin gibi düşündüğüm için hatta dr söyledim doktor bey bi şey itiraf edicem. 2. Gün emzik verdik biz diye olsun ben de bebeğime vermiştim dedi 😂
Zaten çok emmiyor atıyor kendiliğinden sonra vermiyorum

Kızlar merhaba Eylül annelerinden geliyorum.20.haftamdayım şimdiye kadar hep kız dendi bugün pipi gördü ama tam olarak erkek de diyemiyorum dedi bizde Çıktık perinatologa göründük o da aynı şeyi dedi.Ya halk arasında peygamber sünneti denen şey var,ya da Cinsel organı düşük ipnelerinden dolayı şiş dedi.tıpta bu duruma ambigus genitalya deniyormuş yani cinsiyet belirsiz.Bu durumu yaşayan oldu mu acaba fetal dna yapıcaz şimdi
Bu grupta bunu yaşayan hiç yok sanırım ama fetal dna da çıkar kesin sonuç

Saolun kizlar bugün gördük tutacakalrmiş ciğerlerinde su varmiş 🥹🥹sağım yapiyorum ama süt hiç gelmiyor göğüs ucumdan kan geldi birinden ne önerirsiniz? Ğöğüs ucum yok gibi vakum makinesi yapiyorum kocaman bi üç oluyor yanliş mi ypaiyorum. Biraz yumuşasin diye sıcak su torbasi koyacam . Begonya2 Begonya2 Chen31 Chen31 @vedayagmuru golden-snitch golden-snitch
İlk 3 gün bile sütün gelmeyebilir canım benim sıkma canını ama ucunu yumuşat biraz ben lansinoh sürüyordum emzirme ebesi o sende yaramaz senin meme ucların çok kırmızı garmastan kullan demişti. Emzirirken ıslak bi bezle de sil dedi. Bir de gögüs pedi kullanma dedi. O krem çok iyi geldi bana

Onun için yazmadım canım bende doğurup bebem için uyanık kalmak daha iyi demek için yazdım 😂
😂😂 bebek için kalkıyorsun , bir yandan iyileşiyorsun ve hafifliyorsun dimi 😅 bende iki gündür bir uyku var . Ayaklarım yanmasa doğurana kadar uyurum gibi 🤪 bir ateş basıyor uyuyamıyorum ama gözlerimide açamıyorum

Kontrolden çıktım kızlar sancın hiç yok dedi 😀 cuma günü direkt sezaryene gideriz artık diye düşünüyorum öncesinde gelmez gibi.
Bu hafta iyi yemişsin heralde dedi, nesquikli süt içmiştim gerçekten de kilo aldırıyormuş bebeğe demek 😄 geçen hafta 3080 grdı bu hafta 3500 dedi kilosuna. Hatta böyle karnımı bastıra bastıra bebeği tutarak da ölçtü eşim bayılacaktı o sıra biz dokunmaya çekinirken kadın tüm organlarını mıncıkladı 😀 kilosuna karpuz hesabı da baktım 3.5 gelir diyo 😂 3 günüm kaldı çok heyecanlıyım 😍
Bu cuma son kez mi birlikte haftalık güncellememizi yapcaz yaniii🥹🥹🥹

Saatte 1 yürüdüm ama 2.gun 4 kat merdiven inip çıktım 2 kere çok rahatladım. Diğer günlerde ayni şekilde dünde güneş yedim hastaneye giderken kambur yürüyordum arabadan bi indim dimdik yürüdüm bol bol güneş lazimmis meğersem yaraya çok iyi geldi
Masallah ya sen çok sık yürümüşsün. Ben mümkün degil. Sag tarafima bicak saplaniyor oyle bir yanma yok. Millet yurudukce iyi oluyor ama ben yuruyemiuorum ya delirmek uzereyim

X