2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
2.gunden bildiriyorum 😅Benim kaynana kucağında benim bebeğim, kendisi ayakta zor durur zaten sakinlestiriyordu. her neyse ben yatarken eşim çocuğun üstüne çay dökersin diye çay vermemişti bana oysa çocuk solumdaya emiyor sağ taraftan alacaktim içecektim her neyse kendi annesi kucağında benim bebeğimle baktım sıcak çayı içti ben başladım gözlerim dolmaya odaya çekildim kimse görmesin diye eşim geldi eşime dedim hani çocuğu yakarsa dedim bu arada kaynanam günde 10 tane benim bildiğim ilaç içiyor birde iğne yapıyor kendisine şeker vs tansiyon ne ararsanız var.. eşim ama sen iyi degildin dedi, dedim ki kaynanam çok mu sağlam sanki günde kaç ilaç iciyo birde ayakta yaptığı şeye bak dedim.. sonra düşündü haklısın uyarcam dedi.. sutumde çok azaldı şarıl şarıl akan sütten eser yok bende durumlar boyle
Canım hemen süt yapıcı şeyler yiyip içiyorsun ve takmiyorsun hiç bir şeyi. Bak benim geçen hafta moralim bozuktu cocugun uyku düzeni allak bullak oldu. Kaynanamın küçük demelerine karşın ben de laf dokundurdum eşim de arka çıktı gibi oldu sonra dikkat etmeye başladığını hissettim. Şimdi takilmiyorum hiç bir şeye inan daha iyiyim. Bebeğin uyku düzeni bile değişti. Bizim piskolojimiz kesinlikle çok etkiliyor onları. Bebeğin için sakin ol. Sinir oldugun şeyleri eşin kesinlikle uyarsin

Kahvaltı hazırlarken kaşar çıkarayım da bebek kilo alsın dedim. Doğurduğumu unutmuşum.
Ahahaha o bana da çok oluyordu 😂 ilaçları saati saatine içen ben şimdi aklıma gelince içiyorum😂 hamileyken bir sorumluluk muhabbeti vardı şimdi de bebisle ilgilencem diye kafa bı milyon kendi vücudum umrumda değil gibi 😂

Hahaha 😂 ama haklısınız ya şimdi bizimkiler okula baslicak 🤪 o sinir olduğum klişe sözü soylicem gobuslerle ne kadar zor olsa da bol bol uyuyun 😂
Benim evde 4 çocuk var nasıl uyuyayım 😂 eşim baktığı zamanlar uyuyorum , bazen bayılıyorum sanki 😅 bu ara uykum çok geliyor , ayaklarım yanmazsa tabi 😜

Kızlar ben daha yeni kahvaltımı yaptım bebeği emzirdim şimdi sallıyorum. Daha kahvaltı sofrası masada evi temizlemedim duş almam lazım ve akşam yemeğim yok. Bebekle artık tekiz, eşim işte. Şimdi arkadaşlar birazdan geleceğiz dediler. Anlamıyorum lohusa kadına neden gelirsiniz 😰🥺 bu zamana kadar annemler yardım ediyordu ama şimdi tekim? Bebeğe mi yetişim yemeğe mi temizliğe mi? Ana dün çamaşır attım bak o da makinede sermeyi unuttum 🤣🤣🤣🤣😰
Kayınvaliden de mi gitti? Arkadaşlarınla baya samimiydiniz diye hatırlıyorum lohusa kadına pat diye geliyolarsa sen de pat diye gelirken yemek getirin diyiver işe yarasınlar 😂

Canım 2 saate bir mutlaka emzir, emzirme süren 10 15 dk olsun uyuyorsa uyandır.. çenesini okşa veya konuş sev.. benim bebis sarılık olmadı çok şükür doktorda iyi beslemessin dediği için ben bunları yaptım besleniyo..birde avucuna bak tam sıkıyorsa hala aç ama gevseme varsa tok, birde dili icerde ağzı aciksa aç, dili disarda ağzı açıksa gaz
Çözmüşsünüz bu işi nerdeyse askere yollayacaksınız bizimkiler halen gelmedi 😂😂

Canım 2 saate bir mutlaka emzir, emzirme süren 10 15 dk olsun uyuyorsa uyandır.. çenesini okşa veya konuş sev.. benim bebis sarılık olmadı çok şükür doktorda iyi beslemessin dediği için ben bunları yaptım besleniyo..birde avucuna bak tam sıkıyorsa hala aç ama gevseme varsa tok, birde dili icerde ağzı aciksa aç, dili disarda ağzı açıksa gaz
Aa bunları hiç bilmiyordum canım.cok tesekkür ederim dikkat edicem❤️

Canım Dr zaten su geçirmez bant takmadı mi? Bana duş alabilirsin sorun yok dediler ben hastanede çok sıcak diye 2 defa duş aldım hatta. Eve geldiğimde de göğüslerim çok şişti sıcak duş aldım sonra da karnım kızardı. Dr sıcak duştan olur kan toplanmış dedi. Su geçirmez bant vardı zaten ben normal aldım çıkınca kurulandim. İç camasirimla bant arasına peçete koydum ıslaklık kalmasın çamaşırım islanmasin diye. İlk tuvalete gidişimde de attım peceteyi kuru kaldı orası. 3. Gün kontrolümde Dr duş alabilecegimi söyledi ben de bantsiz normal şekilde aldım dusumu
Bana su geçirmez bant takmadı canım eczaneden kendin al dedi aldık ama ben takmaya cesaret edemedim. Onunla duşa girip çıkarınca çıkarıp kurutacakmışım o bölgeyi öyle dedi ama ıslak kalırsa falan diye tedirgin oldum. Bana da hastanede taksalar iyiydi

Senin bu kv kp sıkıntısı lohusa depresyonuyla birleşti önünü alamazsan cidden sıkıntı yaşıcan ya takmamaya umursamamaya çalışarak şu bir iki haftayı geçircen yada eşin bişeyler yapacak canım. Gerçi napsın adam da arada kalacak 🤦🏻‍♀️

Hemde nasıl 🤣🤣

kızım ben ve kardeşi olduğumuzda kucağına almak bez ıslak mendil getirmek filan istiyor ama birileri gelince yok yani çocuğu bıraktırıyor benle oynayın diye bi eziyet bi trip 🤦🏻‍♀️ gece uykuları berbat. Napcaz bilmiyom.

Bana direk su geçirmez bant takmışlardı ikinci gün bant atmış ben duştan çıkınca farkettim idarelik yapıştırdım doktora yazdım hiç bişey olmaz yarın gel yenilerim ben dedi. Hem bebeğin üçüncü gün kontrolüne hem kendime gidip yenilettim. Yani bant atsada sıkıntı olmuyor üstten kurula yeter vajina gibi sürekli nemli olmuyor
Aynen canım bugün göğsüm süt dolmadı dunkulerleyim.. bakalım kv bırakıp çıktım dışarı eşimle bisi olursa ara dedim sırf moral süt olsun diye.. 9 aydır sigara içmiyordum 2 tane yaktım arabada keko gibi gezdik eşimle kafa dağıttık.. cok iyi geldi inşallah üretime devam ederim..

Canım hemen süt yapıcı şeyler yiyip içiyorsun ve takmiyorsun hiç bir şeyi. Bak benim geçen hafta moralim bozuktu cocugun uyku düzeni allak bullak oldu. Kaynanamın küçük demelerine karşın ben de laf dokundurdum eşim de arka çıktı gibi oldu sonra dikkat etmeye başladığını hissettim. Şimdi takilmiyorum hiç bir şeye inan daha iyiyim. Bebeğin uyku düzeni bile değişti. Bizim piskolojimiz kesinlikle çok etkiliyor onları. Bebeğin için sakin ol. Sinir oldugun şeyleri eşin kesinlikle uyarsin
O kadar haklısın ki çok garip vücudun böyle bir şey yapması dimi beni biliyonuz 5.aydan beri sütüm geliyordu bi anda üretimi durdurdu o kadar önemli ki cidden.. benim bebiste dünden beri ayrı davranıyor kakasinin kokusu bile değişti kokmuyordu kokuyor falan çok etkiliyor çok eşime dedim bi daha aynısını yaparsa yaptirmayacak uyarcakmis

Kız 4 cocukla nasıl dayanıyorsun ben günlerdir 1 çocukla baş edemediğim için ağlıyorum burda 🤣🤣🤣
Alışıyor bünye 😂😂 artık yaptıkları , ağladıkları tuhaf gelmiyor . Bazen ağladıklarında kımıldamıyorsun bile 😅 ablası seninle oynamam diye bir ağlamaları var mesela sanki bir yerlerini kesmişler .

X