2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Kızlaarr doktorunuza hediye aldınız mı aldıysanız ne aldınız ? Bir de doğum sonrası kontrol yapıyor mu doktorunuz ne zaman oluyor ne zaman çağırıyor bilenler söyleyebilir mi ? Bi hediye yaptırmayı düşünüyorum ona göre..
Hediye almadım ben canım. 7. Günde kontrole çağırdı beni sonra 40. Günde geleceksin dedi.
Hepinize çok teşekkür ederim kızlar. Size sorum olacak elimle sıkonca damla damla geliyor sabah beri süt ama pompa ile hiç çikmiyor. Çocuk emiyor bazen gelmiyor heralde deliriyor. Öyle ne kadar üç kez şeker bakıldı sorun yoktu. Bu saate kadar da iki kere kaka yaptı ama doymuyor anlıyorum. Napmalıyım ya sıcak su ile de yıkadım masaj yaptım memişlere
Benim de aynıydı canım hemşire göğsümü sıkıyordu sütün var diyordu bebek de 4-5 kez kaka yapıyordu ama şekeri düşmüş ateşlendi öyle anladık. Sizin şeker normalse yetiyordur bence. 3. gün geldi benim sütüm tamamen
Ancak telefonu elime alabiliyorum kızlar. Tek tek mesajlara bakamadım kusura bakmayın. Biz doğduk çok şükür🥹 3800 gr 52 cm doğdu oğlum. İkimiz de iyiyiz benim dikişlerim var tabi ağrım var. Bebeğim emiyor ama kolostrum geliyor sadece çok az o da yetiyor mu bilmiyorum. Uyandıramıyoruz 3 saati buluyor uyandığında da memeyi tutturması zor oluyor. Aç kalmasından korkuyorum ama alışıcaz inşallah yavaş yavaş birbirimize. Benden haberler şimdilik bu kadar 😍
Yaa helal olsun kız sana normal doğurdun demek 🌸🤩🤩 tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün 🙏🏻 iri bebeklerin kan şekeri daha çabuk düşüyormuş canım ondan olabilir, sütün yeterlidir bence, birkaç güne de artar zaten merak etme

Ancak telefonu elime alabiliyorum kızlar. Tek tek mesajlara bakamadım kusura bakmayın. Biz doğduk çok şükür🥹 3800 gr 52 cm doğdu oğlum. İkimiz de iyiyiz benim dikişlerim var tabi ağrım var. Bebeğim emiyor ama kolostrum geliyor sadece çok az o da yetiyor mu bilmiyorum. Uyandıramıyoruz 3 saati buluyor uyandığında da memeyi tutturması zor oluyor. Aç kalmasından korkuyorum ama alışıcaz inşallah yavaş yavaş birbirimize. Benden haberler şimdilik bu kadar 😍
Hadii geçmişş olsun 😍Hepimizin ilk başta öyle geldi hayatım zamanla artacak merak etme ❤️

Canım valla ben açıkçası çok takip edemedim. En başta göğsüme kenardan dokunuyordum hangisi çok sisse onu veriyordum. Sonra Instagram'da bir yazı okudum ön sütten sonra gelen son süt bebeğin uyumasina yardımcı oluyor bir göğsü bitirmelisiniz gibi bir şeydi. O ara uyumayinca yanlış emzirdigimden kesin diye psikolojik bir şeye girdim. Tek göğsü bitirmeye çalışıyordum. 21. Günden sonra direkt ön süt son süt bir arada gibi bir şey okudum. O yüzden şu an doluluğa göre emziriyorum. Bizim rutin genelde emzir alt değiştir emzir şeklinde. O zaman aynı gogusten devam ediyorum diğerine geçmiyorum. Ama uyuduktan sonra diğer göğüs dolu olduğu için onu veriyorum
Aaa canım bu ön süt son süt muhabbetini bilmiyordum😢 bende özellikle iki memeyi de eşit emsin diye birini emerken alt değiştirip diğerine geçiyordum. Süt kalmasın memede azaltsın diye. 2 saat sonra mı diğerini vermeliyiz yani.

Tamam canım teşekkür ederim ben de öyle yapayım 🙏🏻 peki dk tutuyor musun? Doktor 20 dkdan fazla emzirme dedi ama ben yarım saat emziriyorum genelde sonra bıraktırıyorum. Kendisi hiç bırakmıyor zaten o yüzden yeterli mi değil mi anlamıyorum
20 dk'dan az emdiği zaman da oluyor gece uykudan uyanınca çok uykusu var mesela 15 dk ancak emiyor. Küçük uclu silikonu kullandiysam emme süresi artiyor. Genel olarak 20dk ve üstü emiyor. Eğer beni uyku için kullanıyorsa bıraktiriyorum ama onun haricinde ne kadar emerse tutuyorum ben memede. 20dkdan fazla emzirme demesinin sebebi acaba gazını çıkart sonra devam et gibi mi? Arada gaz çıkartmak gerekiyor ya

Aaa canım bu ön süt son süt muhabbetini bilmiyordum😢 bende özellikle iki memeyi de eşit emsin diye birini emerken alt değiştirip diğerine geçiyordum. Süt kalmasın memede azaltsın diye. 2 saat sonra mı diğerini vermeliyiz yani.
Seni yanlış yönlendirmek istemem canım. Sen yine bir araştır ama akşama doğru goguslerde tetiklenme oluyormuş bebişin uykuya geçmesi için yağlı bir süt salgilaniyormus böylece daha çok uyuyormus. Belki sen ikisini de verdiğin için ikisinden de salgılanıyordur yanlış yönlendirmiyim. 21. Günden sonra ikisi birden salgılanıyor gibi bir şey okudugum için artık çok önemsemedim sadece alt değiştirince genelde.ayni memeden devam edip bitiriyorum sonra diğerine geciyorum

Ohh maşallah tosuncuk doğmuş 🥰 daha yenisiniz çok normal takılma sen onlara , çok şükür kucağına aldın sağ sağlim 😇darısı bize inşallah 😇

Seni yanlış yönlendirmek istemem canım. Sen yine bir araştır ama akşama doğru goguslerde tetiklenme oluyormuş bebişin uykuya geçmesi için yağlı bir süt salgilaniyormus böylece daha çok uyuyormus. Belki sen ikisini de verdiğin için ikisinden de salgılanıyordur yanlış yönlendirmiyim. 21. Günden sonra ikisi birden salgılanıyor gibi bir şey okudugum için artık çok önemsemedim sadece alt değiştirince genelde.ayni memeden devam edip bitiriyorum sonra diğerine geciyorum
Tamam canımm bende biraz araştırayım çok teşekkür ederim🙏🏼

Kızlar bebişleri emzirirken göğüsleri nasıl ayarlıyorsunuz? Benimki bir seferde tek meme emiyor genelde o zaman bi sağ bi sol yapıyorum ama iki meme emince bir dahakine hangisinden devam edicem? golden-snitch golden-snitch gulumsebebek gulumsebebek @melegim can sulti tutti sulti tutti cesursavasci cesursavasci
Ben şöyle yapıyorum canım, 15 dakikadan fazla emdiyse eğer ; yağlı kısım da gitmiştir doymuştur , diğer emzireceğim zaman o memeyi vermiyorum artık orda kalmadı diyorum diğer memeyi veriyorum. Ama 15 dk dan az emiyorsa daha yağlı kısımdan az gitti diyorum diğer emzirmemde orayı tekrar veriyorum ki yağlı kısım gitsin doysun diyorum

Gözün aydın canım benim 🥹😍

Galiba işin kötü kısmı olmayan şeyler görüyorum sonra şok oluyorum 🥲
Nasıl yani canım? Bazen eşyaların gölgeleri felan insanı yanıltabiliyor o tarz şeyler mi ? Kendi kendini mi korkutuyorsun acaba, bende de bazen oluyor eşyaların gölgesi korkutuyor ama evde teksem korkuyorum

Gözü
n aydın canım ❤️😍🧿

Kızlar sizler bebişler uyurken gece uyuyor musunuz, ilk defa bu gece tekim.
Eşim var aslında ama sabah işe gidecek diye öbür odaya gönderdim uyusun diye.
Bende uykuya dalarımda çocuğun sesini ya duymazsam diye uyuyamadım bir türlü😞

Nasıl yani canım? Bazen eşyaların gölgeleri felan insanı yanıltabiliyor o tarz şeyler mi ? Kendi kendini mi korkutuyorsun acaba, bende de bazen oluyor eşyaların gölgesi korkutuyor ama evde teksem korkuyorum
Yok canım bebek koltukta görüyorum bi bakıyorum yataginda.. bugün esimede denk geldi kucağından alır misin bebeği dedim bebeğin şuan altını değiştiriyorum dedi

X