2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ben üye olmadan takip ediyordum , sonunda üye oldum kızlar :) 37+5 im bugün . Tabloya eklemek isterseniz 9 Temmuz son adet başlangıç tarihi . :)

Benim de bebişimin kafası 2 hafta önde , göbeği 1 hafta önde hep. O yüzden doktorum 39 öncesi normal doğum deneriz sonrası için sezeryen düşünebiliriz dedi . 37+1 de ultrason ve vaj muayene yaptı . Çatın uygun , rahim ağzı yumuşamış ama açıklık yok dedi . Yürüyüş yap , hurma , ahududu, pilates topu vs klasik şeyler söyledi . Yürüyüş yapmak mümkün değil benim için çünkü on gündür inanılmaz çatı ağrım var , akşam belim agrımaya başlıyor . Benim dezavantajım yüksek kilo maalesef .. 91 le hamile kaldım suan 107 yim maalesef . İlk ultrasonlarımda 3-5 gün ilerde çıkıyordu hep o yüzden yumurtlama tarihi yanlış bence . Bayramdan önce doğurmak için dua ediyorum … 38+2 en geç 38+6 da gelirse oğluşum çok iyi olacak :KK43: catı muayenem dahil iyi geçmişken doktor olumlu konusmusken kendililiğinden sancıların başlamasını istiyorum:KK43: bayram , kafa yapısı da yuvarlak o yüzden önde görünüyor dedi benim çatıma uyumlu bebek tam inmemiş ama kemik yapının içine girmiş zaten benim yaşadığım ağrılarda kanala girdiğini gösteriyor. Doktor kanala hiç girememesinden çekiniyordu.. şimdilik her şey olumlu ama bekliyoruz oğluşun keyfini … birbirimize dua edelim kızlar su gibi doğumlarımız olsun en hayırlı şekilde en hayırlı vakitte sağlıklı şekilde kucağımıza alıp evimize gelmek nasip olsun .

Sizlerin var mı akşamları bel ağrısı , şiddetli adet ağrısı durumlarınız …

Bu arada diğer randevum 38+2 de , tekrar alt muayene yapıp başlamamış olursa biraz dürtükleriz dedi 😂 nasıl bir his olacak bilmiyorum çekindim inşallah açılma olmuş olur . Bu arada çatı muayenesi acıtmadı / ama tabiki hoş bir duygu değil elini sokup dolaştırıyor resmen en sonuna kadar itiyor . Nefesimi kesti ama kesinlikle acı vermedi . Tavsiyem mental olarak hazır gidin derin derin nefes alacağım diye kendinizi telkin edin . Zaten çok kısa sürüyor .

Canımm tebrikler❤️🧿 ne güzel kilosunda doğmuş bebişimiz çok sevindim . cok gecmis olsun, inşallah biran önce ayaklanır toparlanırsın. sana akşama eve gidince bakıp bi krem yazayım doktor verdi hazırladım bende medikal bir şey, yara olduktan sonra kullanılan o baya iyi geliyormuş, sen de doktoruna sorarak kullan mutlaka.
Çok sevinirim ya merakla bekliyorum

36+1 muayenemden geldim, güsel kızım (doktorumun tabiri ile böyle giderse tosun kızım) 3150 gr olmuş. 🧿 🌸 çatı muayenesi yapılacaktı aslında ama hatırlatmadım doktora 😅 haftaya hatırlatırım artık sanırım. Çatı muayenesi ile ilgili deneyimlernizi paylaştığınız için teşekkürler biraz rahatlattı. Acısız olmayacak biliyorum ama umarım dayanabilirim.
Haftaya perşembe kontrole çağırdı doktorum tekrardan. Bakalım o zamana kadar neler olacaak☺️
Ebe ise doğum çantan hazır olsun dedi, normal doğum ile ilgili sohbet ettik biraz. Rahatladım konuşunca.
Nstde de bir şey çıkmadı normal.

Kızlar çatı muayenesine giderken ne giydiniz yahu 😅 her şey bitti bunu düşünmeye başladım şuan 😅 çatala çıkılacak ya hani.. elbise etek vs giyilmesi daha iyi sanki değil mi? Hamile taytımı evde zor çıkarıyorum orda nasıl çıkarayım.. ay bir de alt taraf tamamen çıplak mı olacak😮 elbiselerim eteklerim de zor oluyor üstüme.. ay ne büyük dert şuan bu banaaa🤦🏼‍♀️

Kızlar çatı muayenesine giderken ne giydiniz yahu 😅 her şey bitti bunu düşünmeye başladım şuan 😅 çatala çıkılacak ya hani.. elbise etek vs giyilmesi daha iyi sanki değil mi? Hamile taytımı evde zor çıkarıyorum orda nasıl çıkarayım.. ay bir de alt taraf tamamen çıplak mı olacak😮 elbiselerim eteklerim de zor oluyor üstüme.. ay ne büyük dert şuan bu banaaa🤦🏼‍♀️
Ne giyersen giy külodunla beraber çıkarıyorsun zaten. Hastanenin ameliyat önlüğü gibi önlüğünü veriyorlar.

Arkadaşlar bebek hareketlerinde mesela illa tekmemi atması gerek bazen hıçkırık tutuyor bazen de kedii turmalaması gibii bişey yapıyor bazen balık gibii sanki suyla oynuyor bunlar da hareket sayılıyormu bebiş çünkü banaa aşırı tekme atmadı baştan berii merak ettim arada oluyor oda aşırı canımı yakmıyor ve plesantam öndee ARtık az kaldıı doğmuş bebişlere sağlık sıhhat diliyorum cümleten hepimizin gelecek bebişleri de sağlıkla zamanında gelsin Çok Aminn🙏🤲🐬

Kızlar baş ağrısından dolayı dr a gideyimmi sizce 2 gündür baş ağrısı geçmiyor tansiyonum normal ölçüyorum ama tedirgin oldum buzamana kadar olmuyordu 39+0ım

Arkadaşlar bebek hareketlerinde mesela illa tekmemi atması gerek bazen hıçkırık tutuyor bazen de kedii turmalaması gibii bişey yapıyor bazen balık gibii sanki suyla oynuyor bunlar da hareket sayılıyormu bebiş çünkü banaa aşırı tekme atmadı baştan berii merak ettim arada oluyor oda aşırı canımı yakmıyor ve plesantam öndee ARtık az kaldıı doğmuş bebişlere sağlık sıhhat diliyorum cümleten hepimizin gelecek bebişleri de sağlıkla zamanında gelsin Çok Aminn🙏🤲🐬
Doktorum hepsi olur dedi canım hıçkırık da dahil hareket sayılıyor

Çarşamba günü sabah 11.30 da 3 kilo 50 cm doğurdum kızlar, ikinci sezeryan ama ilkine göre ağrım inanılmaz daha bugün yuruyebildim o kadar çok sancim var ki...
Göğüs ucum yine yine yine yara oldu kızımda da olmuştu, var mi çözümü olan daha fazla ilerlemeden
Ah o yara çok kötü.tahinin üstünde biriken yağı sürüyordum ben. Bi de sütümden sürüp havalandiriyordum biraz inşallah çabucak iyileşir sağlıkla büyüsün bebişin hayırlı evlat olsun🤩

Ben üye olmadan takip ediyordum , sonunda üye oldum kızlar :) 37+5 im bugün . Tabloya eklemek isterseniz 9 Temmuz son adet başlangıç tarihi . :)

Benim de bebişimin kafası 2 hafta önde , göbeği 1 hafta önde hep. O yüzden doktorum 39 öncesi normal doğum deneriz sonrası için sezeryen düşünebiliriz dedi . 37+1 de ultrason ve vaj muayene yaptı . Çatın uygun , rahim ağzı yumuşamış ama açıklık yok dedi . Yürüyüş yap , hurma , ahududu, pilates topu vs klasik şeyler söyledi . Yürüyüş yapmak mümkün değil benim için çünkü on gündür inanılmaz çatı ağrım var , akşam belim agrımaya başlıyor . Benim dezavantajım yüksek kilo maalesef .. 91 le hamile kaldım suan 107 yim maalesef . İlk ultrasonlarımda 3-5 gün ilerde çıkıyordu hep o yüzden yumurtlama tarihi yanlış bence . Bayramdan önce doğurmak için dua ediyorum … 38+2 en geç 38+6 da gelirse oğluşum çok iyi olacak :KK43: catı muayenem dahil iyi geçmişken doktor olumlu konusmusken kendililiğinden sancıların başlamasını istiyorum:KK43: bayram , kafa yapısı da yuvarlak o yüzden önde görünüyor dedi benim çatıma uyumlu bebek tam inmemiş ama kemik yapının içine girmiş zaten benim yaşadığım ağrılarda kanala girdiğini gösteriyor. Doktor kanala hiç girememesinden çekiniyordu.. şimdilik her şey olumlu ama bekliyoruz oğluşun keyfini … birbirimize dua edelim kızlar su gibi doğumlarımız olsun en hayırlı şekilde en hayırlı vakitte sağlıklı şekilde kucağımıza alıp evimize gelmek nasip olsun .

Sizlerin var mı akşamları bel ağrısı , şiddetli adet ağrısı durumlarınız …
Amin hepimiz sağlıkla alalım kucagimiza inşallah. Bu işler belli olmaz sancın bir anda gelir. Geçen gün yengemle konuşuyorduk 38 haftaligim artık doğurmak istiyorum çok agirlastim ama hiç bi belirtim yok demişti gecesine doğuma gitti😊

Kızlar çatı muayenesine giderken ne giydiniz yahu 😅 her şey bitti bunu düşünmeye başladım şuan 😅 çatala çıkılacak ya hani.. elbise etek vs giyilmesi daha iyi sanki değil mi? Hamile taytımı evde zor çıkarıyorum orda nasıl çıkarayım.. ay bir de alt taraf tamamen çıplak mı olacak😮 elbiselerim eteklerim de zor oluyor üstüme.. ay ne büyük dert şuan bu

Alt tarafı komple çıkarıyorsun yatıyorsun // önlük de vermedi bana 😂 ama doktorun da çok umrunda değil bekliyor çıkarıp yatıyorsun öyle . Ama imkan varsa elbise giy sadece iç çamaşırını çıkarırsın elbiseni de üzerine cekersin rahat olur

Benim de plasentam önde , çok zor hissettim hareketleri . Ultrasonda kıpır kıpırdı ama ben hissetmiyordum . Son ayda kuvvetlendi tekmeler ama her hareketi yine hissetmiyorum. Doktorum her zaman dedi ki başka bebeklere göre başka gebeliklere göre değil , Kendi bebeğini kendi bebeğinin hareketiyle kıyasla . Normalde zaten çok tekme hissetmediğimiz için herkes gibi tekme saymak bizi sadece strese sokar . Normalde hangi sıklıkta pozisyonda saatte hareket ediyorsa ona bakmak lazım . Bende sadece yanlarda ve aşağıda ya da kaburgama doğru vurduğunda hissediyorum maalesef ☹️ bazen evham yaptırıyor ama zaten bizim normalimiz bu ona göre değerlendirelim . Benim bebeğim sabah ve gece yattığımda ya da uyanıksa çikolata yiyip sağıma yattığımda hareket etmeyi seviyor mesela. . Herkes solda rahat eder ben sağda çok rahat ediyorum demekki pozisyon olarak en çok böyle rahat ediyor :))

Kızlar baş ağrısından dolayı dr a gideyimmi sizce 2 gündür baş ağrısı geçmiyor tansiyonum normal ölçüyorum ama tedirgin oldum buzamana kadar olmuyordu 39+0ım
Vücudun susuz kalmış olabilir mi ? Tansiyonu takip edip , booool bol su iç 🙏 tehlikeli olan baş ağrısı zaten tansiyon belirtisi olduğu için tehlikeli . Tansiyon aletiyle takipte kal ve su iç bol bol bence

Canım saydıklarının hepsini ben hareket olarak sayıyorum hıckırık harıc. Aynen benım de balık gibi suyla oynuyor hıssı cok oluyor orada uyanık sonuçta o sekılde hareket ediyor . Zaten büyüdükleri için bariz bir tekme olmuyor acıkcası

Benim de plasentam önde , çok zor hissettim hareketleri . Ultrasonda kıpır kıpırdı ama ben hissetmiyordum . Son ayda kuvvetlendi tekmeler ama her hareketi yine hissetmiyorum. Doktorum her zaman dedi ki başka bebeklere göre başka gebeliklere göre değil , Kendi bebeğini kendi bebeğinin hareketiyle kıyasla . Normalde zaten çok tekme hissetmediğimiz için herkes gibi tekme saymak bizi sadece strese sokar . Normalde hangi sıklıkta pozisyonda saatte hareket ediyorsa ona bakmak lazım . Bende sadece yanlarda ve aşağıda ya da kaburgama doğru vurduğunda hissediyorum maalesef ☹️ bazen evham yaptırıyor ama zaten bizim normalimiz bu ona göre değerlendirelim . Benim bebeğim sabah ve gece yattığımda ya da uyanıksa çikolata yiyip sağıma yattığımda hareket etmeyi seviyor mesela. . Herkes solda rahat eder ben sağda çok rahat ediyorum demekki pozisyon olarak en çok böyle rahat ediyor :))
Sormaa arkadaşımm benimde bu şekilde kaburgamda pek değil ama yanlarda dediğin gibii bazen üstte ama tekmesi baştan berii acıtmıyor canımı ve sanaa gerçekten teşekkür ederim doktor dahii bu kadar aydınlatmadı benii ve haklısın Ama doktor bu haftalarda artık soluma yatmam gerektiğini gebelerine böyle önerdiğini söyledi sağada yatıyorum arada napaım süreklide sol olmuyor ayrıca cidden bayaa net açıklamış içimi okumuşsun bazen aynıı saatlerde bazen dahaa farklı saatlerde hissedebiliyorum Çok ŞÜKÜR perinatolog demişti banada kendi gittiğim normal doktor pek aydınlatmadı mesela rapordada yazıyor ve aksesuar bir plesantada var bende onu takmıyorum ama bidee en son suyun alt sınırda dieee benii korkuttu ama azalmış yadaa kritik değil dedii korkma dedii ama iştee insan evham yapıyor ayrıca idrarda lökosit çıkıyor hep ben hatırlatıyorum kültür temiz Hamdolsun onuda bol suu diyor elimde monurol var iç demedi diee içmiyorum ayy bende 36 dayıM ALLAH ın izniyle İNŞALLAH sağlıkla zamanında kucaklayalım bebişleri Çok Aminn🙏🤲🐬

X