2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

1 aylık oğlum yaklaşık 10 gündür kabız. Aptamil mama kullanıyoruz anne sütüne ek olarak. Farklı bir mama önerisi olan var mı? Çaresiz kaldım mamadan olduğunu düşünüyorum. Ama sütüm de yetmiyor mecburen veriyorum mamayı.

Bebeğimin böbreklerınde genısleme var cocuk cerrahına kontrol olduk sordum sünneti acele etme dedi ama benim bebegım gec premature dusuk dogum agırlıklı onla ılgılı olabılır

1 aylık oğlum yaklaşık 10 gündür kabız. Aptamil mama kullanıyoruz anne sütüne ek olarak. Farklı bir mama önerisi olan var mı? Çaresiz kaldım mamadan olduğunu düşünüyorum. Ama sütüm de yetmiyor mecburen veriyorum mamayı.
Hipp organik combiotic kullaniyorum ayni sorun bizdede var bende aptamile gecmeyi düşünüyordum. Cidden cok çaresiz kaldim bizde 1 aylığız yavrum o kadar zorlaniyo ki tuvaletini yaparken. Poposunu bebek yagiyla yagliyorum ayaginada sicak su torbasi koyuyorum rahatlasın diye.. aptamilde yapiyosa baska mama arayisina gecmem lazim. Bide bana cevremdekiler diyor ki mama sonrasi mutlaka su ver bi cay kasigi ondan kabizlik yasiyosunuz diyo. Aslinda kakasi katı degil neden boyle zorlaniyor anlamiyorum.

Hipp organik combiotic kullaniyorum ayni sorun bizdede var bende aptamile gecmeyi düşünüyordum. Cidden cok çaresiz kaldim bizde 1 aylığız yavrum o kadar zorlaniyo ki tuvaletini yaparken. Poposunu bebek yagiyla yagliyorum ayaginada sicak su torbasi koyuyorum rahatlasın diye.. aptamilde yapiyosa baska mama arayisina gecmem lazim. Bide bana cevremdekiler diyor ki mama sonrasi mutlaka su ver bi cay kasigi ondan kabizlik yasiyosunuz diyo. Aslinda kakasi katı degil neden boyle zorlaniyor anlamiyorum.
Aptamil birçok bebekte kabız yapmış. Hangi mamayı kullanıyım bilmiyorum ben de. Çok ıkınıyor ağlıyor sürekli. Ben de hep masaj yapıyorum ama faydası olmadı.

Kızlar aşıları sağlık ocağında mı yoksa hastanede rutin kontrole gittiğiniz zaman mı yaptıracaksınız ? Farkı var mı acaba

Aptamil birçok bebekte kabız yapmış. Hangi mamayı kullanıyım bilmiyorum ben de. Çok ıkınıyor ağlıyor sürekli. Ben de hep masaj yapıyorum ama faydası olmadı.
Gunde kac kez yapiyo. Ben acaba doymuyomu diye bile dusunuyorum yapmadigi icin ama fazlasini kusuyo hem emziriyom hem mama veriyom

Ben alkolsüz malt içeceklerin çok faydasını gördüm tekellerde ve migroslarda falan var onlardan alabilirsin sütü çok arttırıyor. Bence 60 cc verip ne kadar içtiğine bakabilirsin belki 30 değilde 50 yeticektir ordan anlarsın
60 cc verdim bitirdi hemen hala da aranıyordu kuzum belkide 30 cc az geliyordu teşekkürler canım
Malt icecekten günde 1 tane mi içiyorsun?

Canımm MAŞALLAH ALLAH sağlıkla büyütmeyi Nasip etsin bizde yarın 20 günlük olucaz Nasipse dediğin gibii süt bu hafta aynıı artması içinn bende yapıyorum yiyorum ama anlamadım gitti mamayı arttırdım ben yalnız 60 cc veriyorum bakalım nasıl olucak ALLAH ın izniyle 🙏🤲🐬
Amin canım senin de Allah saglikla büyütmeyi nasip etsin.Bende bugün 60 cc verdim içti hepsini doymuyordu demekki benimde iki göğsümden 20 cc anca çıkıyor herseyi yapmaya çalışıyorum yapı meselesimi zamanla çoğalır mi bilmiyorum.İnsallah çoğalır

Amin canım senin de Allah saglikla büyütmeyi nasip etsin.Bende bugün 60 cc verdim içti hepsini doymuyordu demekki benimde iki göğsümden 20 cc anca çıkıyor herseyi yapmaya çalışıyorum yapı meselesimi zamanla çoğalır mi bilmiyorum.İnsallah çoğalır
Aminn arkadaşımm İNŞALLAH çoğalır bende yapmaya çalışıyorum ama zamanla görücez mamalarda gazmı yapıyor anlamadım bizim bebiş hergün akşam 10 gibii başlıyor ağlamaya ancak bu saatlerde ve memee verince susuyor bende 60 verdim en son ama gazla napıcaz anlamıyırum colik olsaa memedede susmaz sanırım ALLAH bizlere bebişlere sağlık versin🙏🤲🐬

Arkadaşlar bebişleri sürekli ağlayan varmı uyumadığı zamanlarda genelde ağlıyor ve ancak memede susuyor çözemedim uykusuzluktan kırılıyorum memeden çektiğim an yaygarayı basıyor neden olabilir en son saatT 00:30 gibii beslendi 60 cc uyumuyor da sinirden kırıldım 🙏🤲🐬

Arkadaşlar bebişleri sürekli ağlayan varmı uyumadığı zamanlarda genelde ağlıyor ve ancak memede susuyor çözemedim uykusuzluktan kırılıyorum memeden çektiğim an yaygarayı basıyor neden olabilir en son saatT 00:30 gibii beslendi 60 cc uyumuyor da sinirden kırıldım 🙏🤲🐬
Benimki de ağlıyordu öyle meğer sütüm yetmiyormuş aç kalıyormuş :KK43: tok olduğuna emin misiniz

Bu arada kızlar benim doktorum 1 aydan önce o burun temizleme aparatını kullanmayın dedi bilginiz olsun
Burun deliklerine zarar verebiliyormuş
Ben fizyolojik serum damlatıyorum 3 4 damla her deliğe biraz bekleyip yüz üstü çevirdiğimde hapşuruyor ve kendi temizleniyor burnu

Ben de hipp kullanıyorum ama kabız sorunumuz mama kullanmaya başlamadan önce vardı
Bağırsakları gelişirken kaka yapmakta zorlanabiliyorlarmış

Anladım canım bende ilaçç rafına koydum ancak 20 cc yi biraz geçiyor zaten artık memeden sonra mamaa vericeksem onu sonra vericem gecee veririm Nasipse altına tabakla sıcak su koyup ısıtıcam değilmi 🙏🤲🐬
İlaç rafı dediğiniz yumurtaları koyduğumuz yerse eğer orası buzdolabının en az soğuk olan yeriymiş orayı önermiyorlar bilginiz olsun

Gazı olabilir mi? Her emmedem sonra çıkartıyor musunuz?

Benimki de ağlıyordu öyle meğer sütüm yetmiyormuş aç kalıyormuş :KK43: tok olduğuna emin misiniz
Canımm Aslında eminde olamıyorum ama kakasını yapınca rahatladınu ve yemek yedinde rahatladınu biliyorum ama dün genee 1 de yedii 2 de genee ağlıyordu memede susuyor çözemedim bende İNŞALLAH sağlıkla çözülür 🙏🤲🐬

X