2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Annişler selam
Biz bugün 1 aylık olduk sütüm az ne yapsam çoğalmıyor çok uğraşıyorum siz neler yapıyorsunuz sutunuz artması için tavsiyeniz var mı faydasını gördüğünüz?
Üstüne de 3 saatte bir 30 cc mama veriyorum ama doymuyor gibi hep istiyor mama bitince agliyo memeden çekince istiyo hep
7 mayısta kilo kontrolumuz var ama çok almadı biliyorum sizler kac cc veriyorsunuz 60 cc versem mi kafama göre yada 7 mayısı bekleyip doktorami sorsam ne dersiniz ?

Annişler selam
Biz bugün 1 aylık olduk sütüm az ne yapsam çoğalmıyor çok uğraşıyorum siz neler yapıyorsunuz sutunuz artması için tavsiyeniz var mı faydasını gördüğünüz?
Üstüne de 3 saatte bir 30 cc mama veriyorum ama doymuyor gibi hep istiyor mama bitince agliyo memeden çekince istiyo hep
7 mayısta kilo kontrolumuz var ama çok almadı biliyorum sizler kac cc veriyorsunuz 60 cc versem mi kafama göre yada 7 mayısı bekleyip doktorami sorsam ne dersiniz ?
Gündüzleri uyumaya çalışıyorum süt için. Bi de dut kompostosu içiyorum her gün. Bol su ayrıca

Kızlar bebeğim 2 haftalık oldu ama göbeği düşmedi hala. Düştükten sonra da ne yapayım nereye gömeyim bilmiyorum. Siz ne yaptınız düştükten sonra?

Annişler selam
Ben alkolsüz malt içeceklerin çok faydasını gördüm tekellerde ve migroslarda falan var onlardan alabilirsin sütü çok arttırıyor. Bence 60 cc verip ne kadar içtiğine bakabilirsin belki 30 değilde 50 yeticektir ordan anlarsın

Aaa bende eczaneden bi serum fizyolojik alayım yapayım o zaman offf nasıl yapıcam ya tecrübesizlik çok zor
Çok kolay aslında ama bısı olcak dıye korkuyorum tabı
Doktora dedık ses gelıyor temızleyın dedı neyle demedım ama baska yoluda yok yani ama sen de bir danıs bu aylarda sakıncalı mı ben de bılemedım

Çok kolay aslında ama bısı olcak dıye korkuyorum tabı
Doktora dedık ses gelıyor temızleyın dedı neyle demedım ama baska yoluda yok yani ama sen de bir danıs bu aylarda sakıncalı mı ben de bılemedım
Danışıcak doktor bile bulamadım henüz kaç damla damlattın burnuna

Kızlar yatırırken yarım kundakla uyutuyorum dogru mu kundak aldım bebegım kucuk ıcınden cıkıverıyor elı falan

Kızlar yatırırken yarım kundakla uyutuyorum dogru mu kundak aldım bebegım kucuk ıcınden cıkıverıyor elı falan
Ben de öyle uyutuyorum yarım kundak öneriyo doktorlar elleri açıkta kalınca uyumuyo uyandırıyo kendini sürekli

Ben daha hiç burnunu temizlemedim. Tıkalı değil, emiyor. Doktor da temizle demedi. Yarım kundakla uyuttum. Başta kendim ysptım, şimdi penye tuluj giydiriyorum.

Dün gece çok gazı oldu bebeğimin. Annem kimyon kaynatıp 1 çay kaşığı kadar verdi. Böyle kimyon suyu vereniniz var mı?
Bana cocuk doktorumuz en iyi gaz ilacidir kimyon ver sabah oglen aksam 2ser cay kasigi dedi ama ben korkuyom vermeye toz bisey boğazına falan kacar guzel suzemem diye korkuyom

Merhaba arkadaşlar zorunlu spinal sezaryen ile doğum yaptım. 12 gün oldu. Çok afedersiniz ama büyük abdeste çıkacağım zaman içimden parça kopuyormuş gibi ağrım oluyor. Ağrı eşiğim yüksek yani başka biri olsa bayılır kalır diye düşünüyorum. Ağlıyorum inliyorum acıdan. Neden olur yaşayan var mı? Allah’a dua ediyorum acımı dindir diye dayanamıyorum. Doktora gittim tarif ettiğim acıyı anladımı emin bile değilim. Geçer diyip gönderiyorlar. Tuvalete gitmeye korkuyorum.

Arkadaşlar bebiş neden kusar acaba memee emdii önceden sağdım sütüü verdim 30 cc ye yakın ve üstüne 60 cc mamaadan sonra çıkardı ama doymayınca uyumuyor biliyorum o yüzden mamaa mecbur veriyorum
Birde mesela süt çoğaltmak içinn sağdınız sütüü nerede saklıyorsunuz mesela dolaba koysam 4 5 saatt sonra altına sıcak su koyup içirsem olurmu Tüm bebişlere Şiifaa ıdiliyorum 🙏🤲🐬

Arkadaşlar bebiş neden kusar acaba memee emdii önceden sağdım sütüü verdim 30 cc ye yakın ve üstüne 60 cc mamaadan sonra çıkardı ama doymayınca uyumuyor biliyorum o yüzden mamaa mecbur veriyorum
Birde mesela süt çoğaltmak içinn sağdınız sütüü nerede saklıyorsunuz mesela dolaba koysam 4 5 saatt sonra altına sıcak su koyup içirsem olurmu Tüm bebişlere Şiifaa ıdiliyorum 🙏🤲🐬
Çok yedigi için kusuyor biraz azaltın mamasını kusmaz.Bebekler fazlalığı kusuyor hep.

Ben alkolsüz malt içeceklerin çok faydasını gördüm tekellerde ve migroslarda falan var onlardan alabilirsin sütü çok arttırıyor. Bence 60 cc verip ne kadar içtiğine bakabilirsin belki 30 değilde 50 yeticektir ordan anlarsın
Canım o içeçeklerden aldım meyveli olanları güzelde aromasız maltt olanındanda aldık o aynıı biraa tadında onuda tükettinmi hiç canımm🙏🤲🐬

X