2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Gazı olabilir mi? Her emmedem sonra çıkartıyor musunuz?
Canımm çıkarmıyordum aslında ama yarım saatt tutuyorum gazıı çıksada ağlıyor hergün aynıı saatlerde memede susuyor sanırım Yarıı colik Ve gaz birikmesinden oluyormuş bazende doymuyormu çözemiyorum 60 cc mamada versem akşam o saatlerde biraz sakinleşip 1 saatt sonra devam ediyor artık iyice ağlayıp memede susup gazına demeyim kakasını yaparsa ancak susabiliyor yoksa gaz çıkartıyor canım normaldede🙏🤲🐬

Aptamil birçok bebekte kabız yapmış. Hangi mamayı kullanıyım bilmiyorum ben de. Çok ıkınıyor ağlıyor sürekli. Ben de hep masaj yapıyorum ama faydası olmadı.
Merhaba ben aptamille gorustum instagram uzerinden siz normal aptamil mi kullaniyosunuz ? Bana kabizlik icin conformil onerdiler benim bebegim kolik bebek , kolik bebeklere ve kabizlik sorunu icin conformil oneriyoruz dediler.

Canımm çıkarmıyordum aslında ama yarım saatt tutuyorum gazıı çıksada ağlıyor hergün aynıı saatlerde memede susuyor sanırım Yarıı colik Ve gaz birikmesinden oluyormuş bazende doymuyormu çözemiyorum 60 cc mamada versem akşam o saatlerde biraz sakinleşip 1 saatt sonra devam ediyor artık iyice ağlayıp memede susup gazına demeyim kakasını yaparsa ancak susabiliyor yoksa gaz çıkartıyor canım normaldede🙏🤲🐬
Canim sen her emzirmeden ve mamadan sonra gazini cikar bebegin uyusada hemen al gogsune gazini çıkar. Gazı oluncada araniyor memede rahatliyor bebekler.

Bende anlayamıyorum neden ağladığını hep açlık geliyo aklıma memede susuyo ama sürekli de emzirenem hem yoruluyorum hem süt birikmesi lazım bi de çok yiyip kusar korkusu var. Bi an önce şu tecrübesizliği atsak düzenimiz otursa artık ya☹️

Bende anlayamıyorum neden ağladığını hep açlık geliyo aklıma memede susuyo ama sürekli de emzirenem hem yoruluyorum hem süt birikmesi lazım bi de çok yiyip kusar korkusu var. Bi an önce şu tecrübesizliği atsak düzenimiz otursa artık ya☹️
Benim bebiş 3 gün ağladı gaz sancısı diye 3 gün omzumda gezdim meğer karnı açmiş
Gerçekten tecrübesizlik çok kötü

Ay bende de var bence genzi tıkalı yazık arada kusarken zaten balgamlı gibi çıkıyo rahatlıyo o zaman
Kizlar aynı durum bizde de var hırıltı hı sesi kusarken balgam gibi bazen oluyor o , burun temizliği yapıyorum , hırıltı için Dr gittiğimde Dr dedi ,ama hergun yapmamaya calisiorum busefer burun içi ödem olmasın diye ,siz ne yapiosunuz hii sesi ya da balgamlı kuşma icin

Merheba anneler nasılsınız bebekleriniz nasıl?
Bebeklerinin 1 ay kontrolu olan anneler bebeginiz kaç gram almıştı?Benimkinin 1 ayı 8 nisan bu gun gittik doktora 480 gram almış bebek kilo çok az almış dedi doktor😕sizinkiler ne kadar almıştı?
20gun anne sütü vere bildim sonra agır alerji geçirdim sütüm bir anda kesildi şu an mama veriyorum maalesef.😕
Burun tıkanıklığı sorunu bizimde var temizliyorum.

Kızlar azıcık dertleşelim ya
Lohusalık nasıl gidiyor
Siz de benim gibi yorgun musunuz, mutsuz musunuz, ilgiye ihtiyacınız var mı?
Bir tek ben mi yaşıyorum bunları diye düşünüyorum çoğu zaman.
Gecem gündüzüm birbirine karıştı.
Evden çıkamıyorum çok bunaldım
Zaten çıksam da nereye gideceğim ne yapacağım 1 2 saatliğine..
Eşim desen işe gidiyor eve geliyor sadece sevmek kısmıyla meşgul :)
Daha anlatsam neler neler de isyan etme Allah'ın gücüne gider diyorum
Şükürler olsun bin kez... Her şeye değer evladımın varlığı.
Annemin değerini bir kez daha anladım..
27Martta doğum yaptım, hepsi var canım bende de , ailem uzakta hergun gitsem mi diye dusunuyorum eşim istemiyor cok ben de ara da kaldim, ben artık bebeğim iyi olsun onla ilgileneyim diyorum ,ama kendimi resmen bitiriyorum ya ,artık ev işlerini kafama takmamaya calsiiyroum yemek de idarelik ne olursa ,moral de telefinla konuşmaya calsiyorum sevdiğim kişiyle biraz kafam dagiliyor

Bizde de kusma sorunu var, yani sorun demiyim de cok heyecanla emiyor ve sonra baya ugrasiyorum bazen 10-15 dk gaklamiyor,
O sekilde yatirirsam kesin kusuyor. Kuzenim cocuk gastroentroloji uzmani ona sordum, emerken mesela 10. Dk da mola verdir gaklat sonra devam et , bitince de yine sirt sivazla vs ugras gaklatmaya veya en kotu ihtimal 20 dk kucaginda dik tut dedi. Yani harika bi fikir ama bu sekilde emzirmek 1 saat aliyor😀 geceleri biraz zorlaniyorum bakalim ne zamana kadar devam edecek bu durum
Tamamen aynı durumdayim , ciksrmayinca bebek de uyanıyor dik tutarken ,bir de dik nasıl tutuyorsunuz siz

Merheba anneler nasılsınız bebekleriniz nasıl?
Bebeklerinin 1 ay kontrolu olan anneler bebeginiz kaç gram almıştı?Benimkinin 1 ayı 8 nisan bu gun gittik doktora 480 gram almış bebek kilo çok az almış dedi doktor😕sizinkiler ne kadar almıştı?
20gun anne sütü vere bildim sonra agır alerji geçirdim sütüm bir anda kesildi şu an mama veriyorum maalesef.😕
Burun tıkanıklığı sorunu bizimde var temizliyorum.
Yarın birinci ay kontrolümüz var ben de 20. Günden itibaren geceleri mama vermeye başladım sütüm yetmedi çok merak ediyorım kaç gr almış
Stres yapmamaya çalış sütün geri gelir

Yarın birinci ay kontrolümüz var ben de 20. Günden itibaren geceleri mama vermeye başladım sütüm yetmedi çok merak ediyorım kaç gr almış
Stres yapmamaya çalış sütün geri gelir
Hiç sanmıyorum ya sıkınca su gibi birazcık çıkıyor sen sagıyormusun?

Canim sen her emzirmeden ve mamadan sonra gazini cikar bebegin uyusada hemen al gogsune gazini çıkar. Gazı oluncada araniyor memede rahatliyor bebekler.
Anladım canım evett artık çıkartıyorum gaz masajlarına bakıyorum netten aç kalıncada ağlıyorlarmış çözemedimki bakalım Arkadaşım Düzelir İNŞALLAH 🙏🤲🐬

Sorma canım evett bende senin gibiyim çözemedikçe üzülüyorumda uykusuzda kalıyorum gündüzde kolay kolay uyuyamam bu sefer sersem oluyorum dediğin gibii tecrübe kazansak herşey dahaa iyi olucak arkadaşlarım açlıktan ağlar diyorda memeden inmiyor ve kusuyorda bu sefer RABBİM bizlere doğru yoluu göstersin Çok Aminn🙏🤲🐬

Bebegım gece uyumuyor gunduz uyuyor bunun çaresi var mı acep

X